Prywatny Ośrodek Jeździecki - Osada Sitno

Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Prezentowana oferta to nie lada gratka dla miłośników, hodowców, pasjonatów koni.

To ośrodek stworzony przez pasjonatów dla pasjonatów. Budynki wykonane z dbałością o szczegóły, funkcjonalne rozwiązania architektoniczne, przestrzeń oraz przemyślany rozkład obiektów czynią idealne warunki do rozwoju pasji jeździeckiej.

Nieruchomość może pełnić funkcję mieszkalną i rekreacyjną z przeznaczeniem tylko dla Właścicieli jak i komercyjną (nieruchomość ma status agroturystyki).

LOKALIZACJA:
Nieruchomość znajduje się ok. 300m przed miejscowością Sitno, jadąc od drogi Radzyń Podlaski-Lublin. Składa się z działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 5,81 ha. Położona jest w ustronnym miejscu w odległości ok. 400 m od najbliższych zabudowań.

Nieruchomość graniczy: od wschodu z łąkami, od zachodu z obszarem leśnym, od północy z drogą gruntową, dojazdową do posesji.

WARUNKI TERENOWE:
Siedlisko znajduje się w północnej, najbardziej wyniesionej części terenu. Budynek mieszkalny z funkcją agroturysytczną znajduje się w części północno-wschodniej siedliska w odległości ok. 30 m od budynku stajni. Budynek usytuowano w osi wschód-zachód, tj. prostopadle do osi stajni. Front budynku z głównym wejściem znajduje się od strony północnej.

W części południowej działki wykonano kryty wybieg dla koni. Znajduje się on w odległości ok. 180 m od stajni.

Komunikację wewnętrzną siedliska stanowi droga wewnętrzna z placem manewrowym i rondem objazdowym przy budynku mieszkalnym.


BUDYNEK MIESZKALNY Z FUNKCJĄ AGROTURYSTYCZNĄ:
Budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną jest inwestycją główną gospodarstwa agrotutystycznego.
Dane techniczne:
- powierzchnia zabudowy: 363,70 m2
- powierzchnia użytkowa ogółem: 415,00 m2

- w tym część mieszkalna: 121,30 m2
- w tym część agroturystyczna: 293,70 m2
- kubatura: 2316 m2

Na funkcję agroturystyczną przeznaczono:
- poddasze użytkowe, z pokojami gościnnymi jednoosobowymi – 12 szt.
- segment `lewy` na parterze z zapleczem techniczno-kuchennym, jadalnią i sanitariatami.

Pokoje gościnne posiadają pow. ok. 10 m2 każdy. Wyposażone są w łóżka małżeńskie zamiennie dwa łóżka pojedyncze, szafki nocne, szafy w zabudowie, stół, krzesła. Każdy pokój ma swoją łazienkę o pow. ok. 4 m2 z wyposażeniem: sedes, umywalka, prysznic. Wejście do pokoi jest z korytarza głównego.

Jako zaplecze dla pokoi gościnnych przewidziano: pomieszczenie na pościel brudną, pościel czystą oraz pokój socjalny.

Na parterze budynku znajdują się:
- przestronny hall z kominkiem pełniący funkcję wypoczynkową dla gości
- zaplecze kuchenne
- pokój socjalny
- sala konferencyjna
- część mieszkalna Właścicieli

Układ, wyposażenie i wykończenie zaplecza kuchennego wg. wymogów sanitarnych w tym zakresie, tj.:
- podłogi zmywalne: terakota bezpoślizgowa z cokołem przyściennym o wys. 8-10 cm i wyobleniem naroży i krawędzi
- ściany: glazura do wysokości 2,0 m, a w korytarzu do wysokości 1,60 m.

Instalacje:
- budynek posiada przydomową oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,5 m3 na dobę
- do budynku doprowadzona jest linia kablowa NN
- na budynku wykonana jest instalacja odgromowa
- budynek podłączony jest do przyłącza wodociągowego a dodatkowo na terenie siedliska znajduje się ujęcie wody ze studni głębinowej
- w budynku wykonana jest instalacja CO (dwie kotłownie gazowe)
- instalacja gazowa poprowadzona jest z podziemnego zbiornika na gaz zlokalizowanego na posesji (oddzielna instalacja dla części mieszkalnej i dla części agroturystycznej)

Istnieje możliwość zmiany przeznaczenia części mieszkalnej na część agroturystyczną, uzyskując dodatkową przestrzeń hotelową o powierzchni 121,30 m2.

Wszystkie pomieszczenia mają zapewnioną wentylację grawitacyjną.


BUDYNEK STAJNI Z ZAPLECZEM SOCJALNYM:
Budynek stajni zlokalizowany jest w zachodniej części siedliska w odległości ok. 30 m od budynku mieszkalnego, ok. 25 m od granicy z lasem, ok. 40 m od drogi gruntowej biegnącej przy lesie od strony północnej.

Stajnia przeznaczona jest do hodowli koni w celach rekreacyjnych.

Budynek stajni jest budynkiem parterowym bez podpiwniczenia, wolnostojącym przeznaczonym dla gospodarstwa agroturystycznego specjalizującego się w hodowli koni. W obiekcie może przebywać jednorazowo 9 szt dorosłych koni tj. obsada: 10,8 DJP. Magazyn pasz znajduje się na poddaszu użytkowym.

Dane techniczne:
- powierzchnia zabudowy: 250,20 m2
- powierzchnia użytkowa: część inwentarska 155,70 m2, część socjalna 52,20 m2 – łącznie 207,90 m2
- kubatura: 1502,00 m2
- obsada: konie 9 szt.

W części inwentarskiej budynku znajdują się: 2 boksy dwustanowiskowe, 5 boksów jednostanowiskowych, siodlarnia oraz sanitariat. Boksy wydzielone są przegrodami z desek grubości 3,5 cm gładzonych i układanych poziomo na tzw. sztorc do wysokości 1,80 m. Furtki drewniane na zawiasach szerokości 1,00 m. Szerokość korytarza w stajni to 3,00 m.

Zastosowane przegrody zewnętrzne oraz docieplenie stropu składowanymi paszami objętościowymi spełniają wymogi dla uzyskania właściwego mikroklimatu w ciągu całego roku.

Wentylacja nawiewna poprzez otwarcie wrót oraz szczeklinami w dolnych fragmentach tych wrót. Wywiew poprzez 2 kanały typu Chanarda.

System chowu półściółkowy tj. na posadzce utrzymywana jest warstwa suchego trotu, obornik usuwany jest ręcznie.

Zbiornik na gnojowicę usytuowano od strony lasu w odległości 7,50 m od granicy i 20 m od budynku stajni (pojemność 25 m3). Nieczystości z części socjalnej budynku odprowadzane są do przydomowej oczyszczalni ścieków.

W obiekcie znajduje się część mieszkalna o powierzchni 52,20 m2, która składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki z ubikacją. Ogrzewanie kominkowe (możliwość podłączenia instalacji gazowej i montażu pieca dwufunkcyjnego).


KRYTY WYBIEG DLA KONI:
Obiekt wolnostojący, parterowy o konstrukcji halowej z przeznaczeniem na kryty wybieg dla koni. Budynek o bryle ukształtowanej na dźwigarach łukowych, dostosowanej do krajobrazu nizinnego, przykryty blachą trapezową.

Dojazd do budynku wewnętrzną gruntową drogą dojazdową od istniejących zabudowań. Oświetlenie hali światłem naturalnym poprzez naświetła dachowe wykonane z płyt trapezowych poliestrowych HalleLux T-45 gr 2 mm zbrojonych włóknem szklanym. Dodatkowo oświetlenie halogenowe zamontowane na dźwigarach budynku. W budynku zamontowano zraszacze, dodatkowo zainstalowany jest system alarmowy. Pod wybiegiem wykonano drenaż. Podłoże z piasku zmieszanego z trocinami drewnianymi.

Wentylacja budynku grawitacyjna poprzez wywietrzniki dachowe (400), nawiew poprzez szczelinę pomiędzy opaską a poszyciem budynku oraz poprzez nieszczelności przy bramach i drzwiach.

Zaprojektowano drewnianą bandę ochronną wewnątrz budynku z desek o grubości 38mm mocowaną do wewnętrznych słupków drewnianych o przekroju 2x4x14cm. Drewniane słupki mocowane do podwaliny fundamentowej i oparte o konstrukcję wiązara.

Podstawowe dane techniczne:
- długość 36,34 m
- szerokość 23,52 m
- wysokość 8,58 m
- powierzchnia zabudowy 784,16 m2
- powierzchnia użytkowa 604,35 m2
- kubatura 4662,26 m3

Informacje

Ogłoszenie dodane 14 kwietnia 2020 o 20:46
Odświeżone 07 maja 2020 o 16:18
Wyświetlane do 13 czerwca 2020

ID ogłoszenia: 258453
Liczba osób obserwujących: 23
Liczba wyświetleń: ponad 2500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama