Rewelacyjny paśnik na siano Easy narożny :: 200l (do 14 kg siana) :: oszczędność siana i czystość w boksie

  • Stan:
    Nowe
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Fantastyczny produkt: paśnik na siano oraz wszelkie pasze objętościowe, jak sianokiszonka, trawa pastwiskowa czy słoma.

Wykonany jest z bardzo wytrzymałego tworzywa i montowany w narożniku boksu, co maksymalnie oszczędza ilość zabieranego miejsca.
Jego pojemność to 200 litrów, co pozwala zmieścić do środka nawet 14 kg siana (8kg siana zupełnie luźnego - "roztrzepanego").

Oszczędność siana i więcej paszy dla konia
Konie podczas pobierania siana rozciągają jego zapas po podłodze boksu. Jego duża część ulega zmarnowaniu - zadeptaniu lub zabrudzeniu odchodami. W rezultacie koń nie spożywa całej ilości siana, jaka jest mu zadawana i kontrola dziennej dawki żywieniowej jest trudna, lub wręcz niemożliwa. Dzięki paśnikowi cała ilość wyłożonego siana zostaje przeznaczona wyłącznie do zjedzenia.
Co więcej, siano jest zawsze czyste i dobrze wentylowane. Jeśli podajemy siano moczone - nadmiar wody może ściekać i wysychać.

Oszczędność czasu pracy
Paśnik pozwala dodatkowo na wyraźne ograniczenie ilości pracy. Zmarnowane pasze treściwe muszą być usuwane wraz z wymianą ściółki, co generuje dodatkowe ilości obornika. W przeciwieństwie do napełniania siatek (do których nakładanie siana trwa sporo czasu, a które dodatkowo muszą być zawieszone i zawiązane w boksie), umieszczenie siana w paśniku nie trwa dłużej, niż zadawanie go na podłogę boksu.

Naturalna postawa ciała
Pobierania siana z paśnika Easy odbywa się z opuszczoną szyją i głową. Umożliwia to naturalne działanie mięśni i więzadeł, a także prawidłowe ścieranie zębów. Paśnik zmniejsza ryzyko problemów oddechowych - konie wyjadają siano z góry, a wszelkie drobne frakcje i pył opadają poniżej dozownika.

Solidność i długotrwałość
Masz już dość kupowania kolejnej siatki na siano co dwa tygodnie, bo koń wygryzł w niej okazałe dziury? No właśnie!

Łatwe czyszczenie
Specjalnie wyprofilowany kształt umożliwia szybkie i wygodne wymiatanie pyłu oraz drobnych frakcji siana spod paśnika. Bez problemu sięgnie tam każda miotła.

Prosty montaż
Dla zamontowania paśnika zastosowano cztery złączki z nierdzewnej stali (wystarczy wywiercić otwory). W instrukcji montażu podana jest dokładna wysokość zawieszenia paśnika, umożliwiająca sprzątanie pod nim i wymiatanie kurzu i pyłów.

Wytrzymałe i bezpieczne tworzywo
Paśnik wykonano z pełnego, bardzo wytrzymałego tworzywa, które jest odporne na uderzenia, posiada atest dla produktów dopuszczonych do kontaktu z żywnością oraz jest odporne na działanie promieni UV.
Wszystkie krawędzie oraz narożniki paśnika zostały zaokrąglone i wyprofilowane dla maksymalnego bezpieczeństwa konia.

Dokładne wymiary paśnika:
- wysokość 80 cm, szerokość 81 cm
- przy montażu w narożniku boksu głębokość powstałego miejsca na siano to aż 67 cm!
- waga paśnika 5,5 kg.

Koszt dostawy produktu na terenie całej Polski 10 zł.

Informacje

Ogłoszenie dodane 18 grudnia 2019 o 12:54
Odświeżone 29 lutego 2024 o 00:47
Wyświetlane do 30 marca 2024

ID ogłoszenia: 231857
Liczba osób obserwujących: 56
Liczba wyświetleń: ponad 20000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama