Sprzedam/Zamienię Przyszłościowego Wałacha.

 • Płeć:
  Wałach
 • Data urodzenia:
  2015
  (6 lat)
 • Maść:
  Myszata
 • Rasa:
  Konik polski
 • Wzrost:
  137 cm
 • Ojciec:
  Maniak
 • Matka:
  Nowela
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Po wielotygodniowych walkach z samą sobą, zdecydowałam się na sprzedaż bądź zamianę przyszłościowego wałacha konika polskiego. W poniższym ogłoszeniu postaram się jak najdokładniej przedstawić moją ofertę.

Nokian - bo tak ma na imię ten urokliwy wałaszek, jest czystym przedstawicielem rasy konik polski. Urodzony został 04.04.2015 roku w niedużej hodowli znajdującej się w województwie zachodnio-pomorskim. Jest potomstwem klaczy Nowela oraz ogiera Maniak. Wałach mierzy 137cm w kłębie. Jest koniem poprawnie zbudowanym, o smukłej sportowej sylwetce. Posiada mocne, zdrowe kopyta przez co nigdy nie miał konieczności kucia. Z charakteru jest koniem naprawdę przyjacielskim, kontaktowym i ciekawskim. Nie posiada żadnych narowów i nałogów. W obejściu jest stuprocentowo bezpieczny. Przyzywczajony do wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych. Obsługiwany przez nastolatki. Z niewiadomych mi przyczyn, bywa lękliwy przy osobach wykonujących gwałtowne ruchy. Często przy machnięciu ręką, czy podniesieniu głosu zaczyna się trząść. Mimo to w dalszym ciągu pracujemy nad zaufaniem do człowieka. Jest koniem naprawdę sympatycznym i łakomym na wszelkie dobrocie. Często przychodzi na zawołanie. Daje się bezproblemowo ściągać z pastwiska. Nigdy nie kontuzjowany, powierzchownie zdrowy. Dlaczego powierzchownie? Nigdy nie wymagał głębszego leczenia czy zainteresowania względem lekarzy weterynarii. Konik nie jest nadto płochliwy, ale również nie jest nadto odważny. Bywa po prostu ostrożny. Nie odsadza się, ani nie wyrywa z rąk podczas prowadzenia. Szanuje człowieka. Pracuje na lonży, przyjął siodło i jeźdźca. Porusza się pod nim w stępie i kłusie na lonży. Dobrze reaguje na łydki. Nie jest ani do pchania ani do przodu. Nie wymaga jazdy z bacikiem. Czuje przed nim ogromny respekt. Jak to młodziakowi zdarza mu się kombinować, jednakże nie zrzuca. Zaczął skakać pojedyncze, nieduże przeszkody z ziemi. Chodził na spacery w terenie. Jest odważny, nie boi się wody oraz żaden spad rów czy przeszkoda nie jest mu straszna. Dobrze sprawdziłby się jako koń w tereny bądź na cross. Chodził na otwartej przestrzeni, nieograniczonej płotem. Zachowuje się o wiele lepiej niż gdy jest zamknięty w 4 ścianach. Jeździło na nim 11 letnie dziecko będące na poziomie początkującym. Jest ostrożny do nowo poznanych osób oraz miejsc. Z początku bywa naprawdę płochliwy, ale gdy już się przyzwyczai jest naprawdę świetnym koniem rodzinnym. Zależy mi na znalezieniu mu dobrego domu, oraz właściciela który będzie wyrozumiały i cierpliwy. Nie jest to koń do którego można podchodzić z nerwami. Przy dalszym zajeżdżeniu świetnie sprawdził by się w odpowiednio prowadzonej szkółce bądź w niedużym sporcie. Konik od zawsze stojący w stajniach prywatnych, niewyeksploatowany.

Sprzedam go za cenę 4500zł bądź zamienię na starszego, spokojnego i doświadczonego konia dla dziecka, który sprawdziłby się w spokojnych wyjazdach w teren raz w tygodniu. Zależy mi na koniu zdrowym, niepłochliwym, bezpiecznym i powyżej 135cm wzrostu.
Po więcej informacji oraz filmów/zdjęć zapraszam do wiadomości prywatnej, bądź pod numerem 600179773. Prosiłabym jednak chwilę przed zadzwonieniem uprzedzić sms'em.

Zdjęcia z ogłoszenia pochodzą z lutego.

Informacje

Ogłoszenie dodane 03 maja 2021 o 17:54
Wyświetlane do 02 czerwca 2021

ID ogłoszenia: 356686
Liczba osób obserwujących: 74
Liczba wyświetleń: ponad 2000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama