Stajnia z mieszkaniem na Mazowszu

Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Nowoczesna, murowana, jasna bez strychu stajnia z pełną infrastrukturą jeździecką i częścią mieszkalną na pięknej działce o powierzchni ok. 1 hektar, położona w niewielkiej spokojnej wiosce, na skraju lasów Puszczy Bolimowskiej .
CENA to 750.000zł do negocjacji.
Możliwość dokupienia sąsiednich działek.
NIERUCHOMOŚĆ MOŻE KUPIĆ TAKŻE OSOBA NIE BĘDĄCA ROLNIKIEM!

Opis nieruchomości:
1. Stajnia murowana, wybudowana w 2010 roku; zbudowana z materiałów niepalnych (cegła silka, konstrukcja dachowa ze stali ocynkowanej, pokrycie płytą warstwową ognioodporną, fasady boksów metalowe ocynkowane, niepalne), bez strychu (słoma i siano przechowywane w innym budynku w oddaleniu od stajni).
- 8 dużych komfortowych boksów dla koni z otwieranymi oknami i nowoczesnymi fasadami, poidła automatyczne, żłoby, podstawki pod lizawkę, podłoga z kostki betonowej
- szeroki korytarz wyłożony kostką betonową typu Holland
- paszarnia, siodlarnia i myjka wewnętrzna
- dach w konstrukcji stalowej ocynkowanej, pokrycie dachu ognioodporne z płyty warstwowej, świetlik w dachu przez co stajnia jest jasna i bezpieczna
- ściany wymurowane są z cegły wapiennej (typu silka), co umożliwia łatwe utrzymanie czystości
- poidła automatyczne mają możliwość odcięcia wody w poszczególnych boksach i spuszczenia wody z rur (zamontowana rozdzielnia wody)
- oświetlenie świetlówkami, część z nich ma podtrzymanie światła w przypadku braku prądu.
Wymiary boksów 3x3,8m, szerokość korytarza 3,30 m.
Zamontowane są niskie fasady z rur metalowych ocynkowane (gdyby nowemu nabywcy nie odpowiadały, możemy je zdemontować i odliczyć koszt montażu nowych wysokich fasad od ceny nieruchomości).
Część mieszkalna przy stajni z salą kominkową, jadalnią z kuchnią, sypialnią i łazienką oraz pomieszczeniem gospodarczym (obecnie pralnia). Zbudowana z betonu komórkowego, ocieplona styropianem, otynkowana. Możliwość przekształcenia na komfortowe mieszkanie prywatne lub pomieszczenia służące do działalności komercyjnej. Projekt budynku oraz użyte materiały i rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają przerobienie budynku na dowolne cele.

2. Stajnia drewniana angielska - 3 boksy o wymiarach 2,8x3,1m, poidła automatyczne, możliwość spuszczenia wody w rur, oświetlenie energooszczędne LED. W boksach klepisko, możliwość ułożenia kostki betonowej (jest zakupiona).
Budynek może służyć jako pomieszczenia dla zwierząt lub magazynowe.

W sumie 11 boksów (8 w stajni murowanej i 3 angielskie drewniane).

3. Okrągła kryta hala do jazdy (tzw. ring) o średnicy 18m, oświetlony, lampy awaryjne na wypadek braku prądu, oświetlenie włączane pilotem lub tradycyjnie. Po niewielkiej adaptacji może spełniać funkcje grillowiska, sali biesiadnej lub tanecznej albo budynku mieszkalnego.

4. Drewniana wiata na słomę i siano, do dowolnej adaptacji.

5. Otwarta piaszczysta ujeżdżalnia o wymiarach 30x70m, regularnie równana, ogrodzona, oświetlona 6 lampami metalhalogenowymi, włączanymi pilotem. Grunt ujeżdżalni umożliwia ułożenie profesjonalnego podłoża jeździeckiego (np. piasek kwarcowy, Reitex).

6. Wybiegi dla koni piaszczyste i pastwisko dla koni, ogrodzenie drewniane i pastuch elektryczny.

7. Zadbany ogród i boksy dla psów ogrodzone siatką.

8. Media: prąd (siła), woda miejska, szambo (w planach kanalizacja), dojazd asfaltem, część nieruchomości ogrodzona siatką.

Na działce jest możliwość budowy domu mieszkalnego (jest plan zagospodarowania).

Lokalizacja
Nieruchomość znajduje się pod adresem Budy-Kałki 16a, 96-330 Puszcza Mariańska w woj. mazowieckim, pow. żyrardowski, w niedalekiej odległości miasto Skierniewice.
Zajmuje część działek o numerze geodezyjnym 71 i 72, obręb Budy Kałki.

Z nieruchomości jej wyjazd bezpośrednio do lasu państwowego, w którym przebiega odcinek Łódzkiego Szlaku Konnego i liczne piaszczyste i mało uczęszczane dukty leśne. W pobliżu płynie rzeka Rawka.
Miejscowość Budy-Kałki to małe osiedle domów jednorodzinnych, w otulinie Parku Krajobrazowego Puszcza Bolimowska. W okolicy nie ma żadnych uciążliwych działalności, miejscowość jest dobrze skomunikowana z Warszawą i Łodzią.
To idealne miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój wsi i lasu, ale jednocześnie nie chcących zrezygnować z wygód podmiejskiego osiedla.
W niedalekiej odległości (4 km) szkoła podstawowa i sklepy spożywcze, a w Puszczy Mariańskiej, oddalonej o 8 km – przedszkole, szkoła podstawowa, liceum, kościół, ośrodek zdrowia, poczta, apteka i wiele sklepów.
Skierniewice to prężnie rozwijające się miasto z kilkoma centrami handlowymi, stolica nauk ogrodniczych i siedziba wyższych uczelni.
Park Krajobrazowy Puszcza Bolimowska i wijąca się przez jego środek rzeka Rawka, to idealne miejsce do wypoczynku i spędzania wolnego czasu, z wieloma szlakami do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej i kajakowej.
Istnieje możliwość zakupu całej nieruchomości obejmującej działki o nr geodezyjnych 71 i 72 wraz z nowoczesnym, energooszczędnym domem i w sumie 2 hektarami gruntu.

Kontakt:
606311456
gosia.opti@wp.pl

Informacje

Ogłoszenie dodane 18 listopada 2019 o 00:20
Odświeżone 13 lipca 2020 o 02:52
Wyświetlane do 12 sierpnia 2020

ID ogłoszenia: 225133
Liczba osób obserwujących: 15
Liczba wyświetleń: ponad 3500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama