Stanówka ogierem CON CORNETO po Contendro I -Cornet Obolensky 1800,- zł+ 8% VAT

  • Przeznaczenie:
    Ujeżdżenie
    Skoki
    WKKW
  • Rasa:
    Oldenburska
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
CON CORNETO to obiecujący młody ogier, który zachwyca niezwykłą siłą i dynamiką w skokach, połączoną z wybitnym ruchem i łagodnym charakterem. Jest synem ogiera Contendro I - który zalicza się do grona ogierów, których potomstwo charakteryzuje wybitna skoczność i wszechstronność. Ten zwycięzca próby dzielności dał 71 licencjonowanych synów, ponad 751 klaczy hodowlanych, spośród których aż 131 otrzymało premię państwową. Jego potomstwo wygrało ponad 7,4 mln euro, w sporcie ilość potomstwa przekroczyła 2050, w samych tylko skokach na poziomie klasy S i wyżej (powyżej 135 cm) startowało i nadal bierze udział w zawodach 331 koni. W roku 2013 został najmłodszym ogierem jaki znalazł się w dziesiątce najlepszych reproduktorów skokowych świata. Istotną informacją dla hodowców jest fakt, że Contendro I, poprawia u swojego potomstwa nie tylko uzdolnienia do skoków, co jest oczywiste, ale także do ujeżdżenia, przekazując bardzo dobry ruch, szczególnie w kłusie i galopie.

Ojciec Matki ogiera Con Corneto to Cornet Obolensky, który zajmuje obecnie ósme miejsce w światowym rankingu WBFSH najlepszych ogierów – ojców koni skokowych. Jest ojcem niezliczonej ilość parkurowych sław, w tym przede wszystkim Mistrza Europy ogiera Clooney/Martin Fuchs/SUI, drużynowego wicemistrza Europy Comme Il Faut/Marcus Ehning i wicemistrza z CHIO Aachen - ogiera Balou Du Reventon/Brian Moggre/USA. W wieku ośmiu lat Cornet Obolensky zdobywał trofea, już pod wodzą Marco Kutschera, w Grand Prix i Pucharach Narodów, w tym finał Super League. W 2008 roku, po zdobyciu brązu na Mistrzostwach Niemiec oraz Grand Prix Balve i Cervia/ITA oraz Pucharu Narodów Rotterdam/NED, został powołany do niemieckiej drużyny olimpijskiej. Ponadto Cornet Obolensky należał w 2011 roku do złotej niemieckiej drużyny na Mistrzostwach Europy w Madrycie/ESP.

Licencja: Jest uznany w związkach: AES i PZHK. Stanówka nasieniem chłodzonym to koszt 1800 zł +8% VAT. Pierwsza rata przed zamówieniem nasienia wynosi 400,- zł umożliwia wykonanie trzech prób w jednym sezonie na jednej, nominowanej klaczy. Pozostały koszt stanówki płatny po potwierdzeniu źrebności najpóźniej do 30.09.2023. Każda przesyłka nasienia chłodzonego jest płatna przez klienta zgodnie z taryfami przewoźników.
Film: https://youtu.be/pIj1WEJs0Us
Film: https://youtu.be/COpot32SNIQ
www.prohipo.pl
Kontakt: 503055508

Informacje

Ogłoszenie dodane 27 lutego 2023 o 22:55
Odświeżone 06 czerwca 2023 o 19:40
Wyświetlane do 06 lipca 2023

ID ogłoszenia: 504674
Liczba osób obserwujących: 24
Liczba wyświetleń: ponad 5000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama