STANÓWKA ~ WNUK COR DE LA BRYERE ~ OGIER ZANGERSHEIDE ~ GWARANCJA ŻYWEGO ŹREBIĘCIA!

 • Przeznaczenie:
  Ujeżdżenie
  Skoki
  WKKW
  Kuce
 • Rasa:
  Zangersheide
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Hodowla VS oferuje nasienie świeże i chłodzone ogiera SILVER STAR VS Z (SILVER BOY VS x COR DE LA BRYERE x LIGORETT), rasy Zangersheide, o wymiarach 155 - 175 - 19, maści karej.
Ogier posiada licencję PZHK. Został zbonitowany na 80 punktów. Polowa próba wstępna: 5 / 5 pkt.

SILVER STAR VS Z to obiecujący, młody ogier, o znakomitym, elastycznym, przestrzennym ruchu w 3 chodach, bardzo elastyczny, znakomity technicznie, silny i szybki w skoku, w nowoczesnym, sportowym typie, bardzo szlachetny, zaawansowany w krew.

Jego matka, holsztyńska klacz JESSY 27, to córka COR DE LA BRYERE, ogiera - legendy, będącego głównym filarem dzisiejszej hodowli koni sportowych, którego potomków odnoszących fenomenalne sukcesy na arenie międzynarodowej nie sposób wymienić. Od strony matki JESSY wywodzi się ze znakomitego holsztyńskiego stamm'u, z którego pochodzi wiele koni skokowych klasy Grand Prix. JESSY jest siostrą ogiera CECOTTO, startującego na poziomie 160 cm oraz zasłużonej klaczy hodowlanej KALEXA, matki wielu utalentowanych koni skokowych. JESSY oprócz ogiera SILVER STAR VS Z, dała klaczkę JOLLY, grupy E, która startowała na poziomie mistrzowskim, w konkursach 140 cm, pod dzieckiem. JESSY to klacz o pięknych, długich liniach i doskonałym ruchu, fenomenalnym zdrowiu.

Ojciec ogiera SILVER STAR VS Z, ogier SILVER BOY VS to połączenie dwóch najlepszych linii matczynych polskiej hodowli koni sportowych, z których wywodzi się ogromna ilość koni startujących na najwyższym światowym poziomie, w tym konie startujące na Igrzyskach Olimpijskich - od strony matki linii francuskiej klaczy SAUGE, od strony ojca linii francuskiej klaczy SULTANE. Ogier ten jest synem ogiera SZKRAB, startującego z sukcesami w dyscyplinie WKKW, będącego synem fenomenalnego, skokowego ogiera pełnej krwi ARCUS, startującego z licznymi sukcesami na poziomie 160 cm. Matka ogiera SILVER BOY VS, klacz SKALNA RÓŻA, to znakomita klacz, córka zasłużonego w hodowli koni skokowych, znanego z parkurów na poziomie 160 cm, ogiera ROBIN II Z, ojca wielu koni klasy Grand Prix, będącego typowym dla stadniny Zangersheide połączeniem krwi ogierów RAMIRO Z x ALME x GOTHARD, który odcisnął duże piętno na współczesnej hodowli koni skokowych.

Pierwsze źrebięta po Silver Star VS Z, zarówno z matek kucy, jak i dużych koni, są niezwykle urodziwe i szlachetne, długonogie, o poprawnej anatomii i przepięknym ruchu, zdecydowanie w nowoczesnym, sportowym typie.

Link do rodowodu: https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/2021313/silver-star-vs-z

SILVER STAR VS Z posiada aktualne badania w kierunku:
• wirusowe zapalnlenie tętnic koni (equine viral arteritis) - ujemny
• zakaźne zapalenie macicy koni (taylorela equigenitalis) - ujemny
• niedokrwistość zakaźna koni (equine infectious anaemia) - ujemny
• zaraza stadnicza koni (exanthema coitale paralyticum equorum) - ujemny
• nosacizna koni (malleus) - ujemny

Serdecznie zapraszamy do stanówki - wysyłka nasienia chłodzonego. W ramach jednej opłaty stanówkowej oferujemy nielimitowaną liczbę prób dla wytypowanej klaczy w jednym sezonie (w przypadku wysyłki nasienia, za każdym razem pobierane są koszty pobrania i wysyłki), aż do uzyskania źrebności. Dla klaczy, które nie zaszły w ciążę, poroniły lub urodziły martwe źrebię, 100% opłaty stanówkowej przenosimy na kolejny sezon.
Cena stanówki: 1000 zł
Pobranie i wysyłka nasienia świeżego na terenie kraju: 350 zł. Nasienie wysyłamy codziennie, bez względu na dni wolne czy święta.
Miejsce postoju: Wrocław
Tel. 603913770 lub 607828984

Informacje

Ogłoszenie dodane 04 marca 2023 o 21:28
Odświeżone 08 lipca 2024 o 16:38
Wyświetlane do 07 sierpnia 2024

ID ogłoszenia: 505584
Liczba osób obserwujących: 49
Liczba wyświetleń: ponad 10000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama