Stanówka- Wybitny Ogier arabski

  • Rasa:
    Arabska czysta krew
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Ekier to ogier o silnie wyrażonym typie, szlachetnej głowie, pięknym oku w ciemnej oprawie, długiej, łabędziej szyi, harmonijnej budowie i efektownym, wydajnym ruchu. Bardzo podobny do ojca - ogiera METROPOLIS wyhodowanego w stadninie Nichols Arabians w USA.
Matka Ekiera – Emika to z pewnością jedna z najcenniejszych klaczy wyhodowanych w Białce. Znana i lubiana przez publiczność pokazów zachwycała efektownym ruchem, z długą fazą zawieszenia, za co niemal zawsze otrzymywała maksymalne oceny. Rzeźbiona, krótka głowa, piękne oko i łabędzia szyja, solidna, prawidłowa budowa przekładały się na wysokie noty sędziów.
Bezapelacyjnie jest to jedna z najlepszych białeckich klaczy - sprzedana na Aukcji głównej Pride of Poland w 2009 roku za 120 000 EURO

Ogier EKIER to bardzo wszechstronny koń arabski, piękny, mądry, przekazuje zarówno wspaniały charakter, jak prawidłową budowę i zdolności sportowe.
Jako 3latek miał bardzo udana karierę wyścigową, dwukrotnie wygrywał (po jednym razie zajmował II, III, IV i V miejsce). Po roku treningu wyścigowego, który jest w Polsce obowiązkową próba dzielności reproduktorów arabskich, wrócił do S.O. Białka i zajął tam boks czołowego.
Ekier to koń o wyjątkowym ruchu, swobodnym elastycznymi i szalenie efektownym, jeden z koni frunących w powietrzu. Jest piękny zdrowy i dzielny, łączy więc wszystkie cechy pożądane dla arabskiego ogiera. Ekier jest koniem wszechstronnie wyszkolonym. Z powodzeniem startował w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody (110cm), klasach pleasure oraz w Damskim siodle.
Kariera sportowa Ekiera od pierwszym sezonu jego startów 2010

I Mistrzostwa Polski Koni Arbskich Western i Rodeo – Koryta Golden Horse 2010
• I miejsce w klasie Pleasure w Tradycyjnych Strojach Polskich
• II miejsce w Classic Pleasure
• III miejsce w klasie Type & Conformation

2010 II Mistrzostwa Polski dla koni Arabskich
• Srebrny medal w klasie Pleasure w Polskich Strojach Historycznych
• Brązowy medal w Classic Pleasure

2010 Janów podlaski V Jesienny Pokaz Koni:
• IV miejsce w pokazie w ręku ogierów młodszych, oceny za ruch 10 ,10, 9 !!!
• III miejsce w klasie Classic Pleasure – w kategorii ogiery
• IV miejsce w klasie Native Costume – w kategorii ogiery
• V miejsce w klasie Pleasure w Polskich Strojach Historycznych – w kategorii ogiery

Link YT:
https://www.youtube.com/watch?v=aYU5e2MITIg
W latach 2010-2014 ogier Ekier z powodzeniem startował w Mistrzostwach Polski Koni Arabskich zwyciężając i zdobywając medale każdego roku w tym 2 złote w klasie W damskim siodle w2013 i 2014r. W sezonie 2015 startował w zawodach Międzynarodowych w Austrii Winner Noistadt- 2 medale srebrny i złoty w Damskim siodle oraz Top five Type and Conformation class oraz w Czempionacie Europy 2015 Złoty medal w damskim siodle i tytuł vice czempiona w kategorii Classic All Round. Zdobył też 3 miejsce w klasie Type and Conformation. ( w zawodach startowało 100 najlepszych w Europie koni sportowych).
Wyjątkowy charakter, posłuszeństwo i oddanie człowiekowi czynią z niego nie tylko sportowego czempiona ale i wiernego przyjaciela.
Ekier stacjonuje w Klubie Jeździeckim Amazonka- Dama Dana Team, 05-825 Kozery (okolice Grodziska Mazowieckiego). Ogier posiada licencje PZHK na krycie kucy i koni małych, bonitacja 83pkt.

Położenie
Urocza 46, Kozery, Polska
20°34'16,24''E 52°06'42,48''N

Informacje

Ogłoszenie dodane 06 lutego 2020 o 11:00
Odświeżone 04 maja 2021 o 23:19
Wyświetlane do 03 czerwca 2021

ID ogłoszenia: 242495
Liczba osób obserwujących: 31
Liczba wyświetleń: ponad 6000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama