Wysoka, młoda klacz

 • Płeć:
  Klacz
 • Data urodzenia:
  2020
  (4 lata)
 • Maść:
  Bułana
 • Rasa:
  SP szlachetna półkrew
 • Wzrost:
  170 cm
 • Ojciec:
  Hiacynt
 • Matka:
  Kelme
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Cześć!
Tutaj TERE (Tercia, Tereska).
Chociaż w paszporcie widnieje "mały koń" (po mamusi....) to całkiem rosłe ze mnie zwierzę maści bułanej (na pewno ponad 170cm, dokładnie muszę się jeszcze zmierzyć :) )
Mam 4 latka (marzec 2020) i chociaż wymagam jeszcze pracy to poruszam się dzielnie pod jeźdźcem w 3 chodach, chodzę na kontakcie i reaguję poprawnie na pomoce. Umiem również pokonywać drążki na kłus i galop oraz skaczę przeszkódki (krzyżaki, stacjonaty i oksery mi nie straszne chociaż to dopiero mój początek przygody ze skokami).
Jak na swój wiek to mam bardzo spokojną głowę - w obejściu jestem "misia" a i wiele straszaków nie robi na mnie wrażenia.
Chodzę w tereny na czole jak i w zastępie, dzielnie pracuję na lonży.
Moja mama była rasy zimnokrwistej litewskiej, tata to Hiacynt (Aravel Waro-Halama/Jankes)od Pana Krukowskiego.

A teraz już całkiem poważnie, na sprzedaż młoda, ramowa klacz, duża i mocnej budowy - z predyspozycjami do ambitnej rekreacji a może i małego sportu. Świetnie sprawdzi się w ujeżdżeniu (spokojna głowa, obszerny ruch) ale myślę, że przy odpowiedniej pracy nadawałaby się również do skoków (szanuje drągi) i wkkw (bardzo odważna). Ze względu na młody wiek nie nada się dla osoby niedoświadczonej. W regularnej pracy od maja, pracuje 3-4 razy w tygodniu, nie jest wyeksploatowana.
Klacz wymaga regularnej pracy chociaż dłuższe przerwy nie wpływają na nią negatywnie (zdarzało się, że przez brak czasu miała tydzień przerwy i bez problemu można było wsiąść, nic nie kombinowała). Niestety nie przepada za towarzystwem innych koni w bliskim otoczeniu (zajęta pracą nie szczególnie zwraca na nie uwagę ale pozostawiona "sama sobie" potrafi kopnąć).
Świetny, bardzo wdzięczny materiał do pracy. Szybko się uczy, jest bardzo karna. Dosłownie "stanie na uszach", żeby zadowolić człowieka.
Koń do kochania i partner do pracy, bardzo przywiązuje się do człowieka i z tego względu niestety nie odnajdzie się w szkółce.
Koń nie chorował. Nie pracowała w szkółce.
W paszporcie rasa "koń mały" ponieważ matka padła przy porodzie. Klacz wychowana na butelce.

Ogłoszenie grzecznościowe, sprzedaż tylko ze względu na śmierć właściciela.
Tylko w dobre ręce, handlarzom i szkółkom dziękuję. Cena oczywiście do negocjacji - zależy mi aby koń znalazł jak najlepszy dom.

Zapraszam do kontaktu, mogę podesłać filmiki z pracy pod siodłem. W przygotowaniu filmy z korytarza oraz aktualne filmy z jazdy.
Możliwość jazdy próbnej.
Możliwość wykonania badań.
Koń znajduje się koło Kartuz.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania (najlepiej WhatsUp)

Informacje

Ogłoszenie dodane 27 lutego 2024 o 22:40
Odświeżone 15 maja 2024 o 22:05
Wyświetlane do 14 czerwca 2024

ID ogłoszenia: 578840
Liczba osób obserwujących: 67
Liczba wyświetleń: ponad 2500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama