Zima 2013/ 2014

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 stycznia 2014 07:14
Ja o 10 ide do lasu, wchodzę na szczyt Ślęży, ale tam musi byc pięknie!
Ja o 10 ide do lasu, wchodzę na szczyt Ślęży, ale tam musi byc pięknie!

Ubierz się ciepło.
A jeszcze wracając do A4- w zeszłym roku cały czas nawierzchnia była typu "szwedzkiego". Przecierpiałam, bo droga nowa, otwarta w pośpiechu etc. Ale teraz? Taka wielka wiata na sól jest. I pługi tam stoją. I co? I nic. Patrzę rano na kamerki i znów Szwecja. Wrrrr......
http://www.gddkia.gov.pl/pl/22/mapa-kamer-monitorujacych#malopolskie
O! Popatrzyłam na inne województwa. Wszędzie zaspali. A spadło może z 10 cm śniegu.
Pamiętam, kiedyś, w Toronto. W nocy runęło na ziemię ponad pół metra a rano, jak jechałam do szkoły to, wszystkie autobusy były punktualnie i wszędzie były wyryte w śniegu ścieżki. Cud czy co?
Tania takie cuda u nas w Polsce? HE he obudz się. Ja w takie dni jak dziś to strasznie się ciesze ,że mam samochód terenowy.U mnie na wsi jakiś pług??? Solenie, sypanie piaskiem?  Chyba musieliby się niezle wszyscy pochorować  😉  ja siedze i zastanawiam się czy wypuscic konie na padok. Wiem, wiem śnieg im nie starszy ale ten wiatr...
W małopolsce nie było zimy. To ja sobie, naiwnie, pomyślałam, że i sól jest i pługi z paliwem w baku i ludzie znudzeni.
Tymczasem jest jak zawsze.
O! Pytanie: jak odmrozić, nie niszcząc, zalodzone czujniki cofania? Pokryło je skorupą lodu i wyją jak wściekłe.
Tania, Odmrażaczem do szyb. I wytrzyj do sucha.
Tania suszarka do włosów i odmrażasz , jak masz dostęp do prądu .  U nas na autach było pół cm. lodu ,miejscami nawet cm.  auto odmrażałam dwa dni . Poszło ponad litr odmrażacza ale to było wyzwanie .

Moje auto rozmroziłam wsadzając grzejnik olejowy do środka  😁 
carmelka   Extremly photogenic... potato
26 stycznia 2014 10:51
Dzisiaj w Warszawie pizga złem
A ja bym powiedziała, że dziś jest nawet znośnie.  🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
26 stycznia 2014 11:04
Dzisiaj w Warszawie pizga złem


dobre określenie 😀
sypie śnieg, drogi nie odśnieżone - czułam się jak na letnich oponach na torze 🙂
Dzięki za rady. Odmroziłam i nie wyje. Dmuchaniem na.
I mam komunikat:
-wszystkim wrogom zimy z krk, radzę: wyjść na pole (bo w krk  😉) i sobie pobyć. Poodśnieżać, pospacerować.
Jest pięknie! Smog osłabiony. Nie wieje. Nawet się słonko przebija. Byłam i chwilowo zawieszam narzekanie.
p.s
Autem na mniej głownych drogach (czyli poza czterema) uważajcie. Nosi jak na lodowisku.
Taniu co do A4 - dzisiaj jechałam o godzinie 9:30, kierunek Bochnia/Rzeszów. Prawy pas rozjeżdżony, na pozostałych kierowcy wyobrażali sobie gdzie mogą być pasy  😜  Nic a nic odżnieżone, posypane... Dopiero jak wracałam po 12, to było czarno i mokro - aczkolwiek wjazdy i wyjazdy dalej zaśnieżone i śliskie.

Sypało od wczoraj od popołudnia, wracałam po 22 z Bronowic na Podgórze - ani jednego pługu i solarki, sorry radźcie sobie  💃
Taniu co do A4 - dzisiaj jechałam o godzinie 9:30, kierunek Bochnia/Rzeszów. Prawy pas rozjeżdżony, na pozostałych kierowcy wyobrażali sobie gdzie mogą być pasy  😜  Nic a nic odżnieżone, posypane... Dopiero jak wracałam po 12, to było czarno i mokro - aczkolwiek wjazdy i wyjazdy dalej zaśnieżone i śliskie.

Sypało od wczoraj od popołudnia, wracałam po 22 z Bronowic na Podgórze - ani jednego pługu i solarki, sorry radźcie sobie  💃

No tak. Ja się martwiłam, bo syn wracał od konia. Ale on zeszłą zimę spędził w Sudetach i sobie poradził dobrze.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 stycznia 2014 18:16
My dzisiaj z Rosek zrobiłyśmy wypad na Ślężę. Tak było!







Będzie post pod postem, bo zdjęć jest ponad 10 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 stycznia 2014 18:17
Szczyt Ślęży








😍
JARA Piękne miałaś widoki  😍


My dziś mieliśmy kulig , brzuch mnie boli ze śmiechu  😁 
JARA - jak pięknie!! Jak myślę o tym mrozie, który będzie jutro w drodze do pracy to chyba nie wstaję z łóżka. Swoją drogą - zaczynam jutro ostatni tydzień pracy~! Cieszę się i nie cieszę.

edit - czy taki leń i człowiek BEZ kondycji bez problemu w takie śniegi wejdzie na ślęże? 😀 Przyznam - nigdy nie byłam tam, a po górach nienawidzę chodzić, ale jak widzę takie widoki...  😍
whitemoon071, tak , bez problemu. Droga jest fajna i nie bardzo stroma. Aczkolwiek następny wypad planujemy jakimś cięższym wejściem , ale bez przesady wspinać się nie będziemy  😉
Było przepieknie , taką zime lubię  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 stycznia 2014 10:00
whitemoon071, musisz się z nami wybrać 🙂
JARA przepięęęęknie  😍

Ja zimy nie lubię, ale czekam na taką piękną jak u Ciebie żeby porobić jakiekolwiek zimowe foty. A póki co lipa...  🤔
wybiorę! Ale na jakieś łatwe wejście/zejście!
JARA ale przepiękna zima...

u nas aż tak pięknie nie jest, ale śniegu sporo 🙂 tylko wiatr nie potrzebny 🙁 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 stycznia 2014 10:23
Przy lepszej pogodzie (jeśli się sprawdzi, że będzie te 6 stopni na +) to Bułę ze sobą wezmę 😉
W drugiej połowie lutego PonPon chce przyjechać, więc na Ślężę możemy chodzić co tydzień i za każdym razem inną strasą. 😉 Albo zrobić mini rajd: Anielska Góra - Wieżyca - Ślęża - Radunia. Albo większy maraton, bo półmaraton wszystkimi szczytami masywu Śleży od Świątnik aż pod Sobótkę 😉 Albo po płaskim dookoła Ślęży - no jest tyle możliwości 🙂

Whitemoon cała Ślęża jest łatwa 😉

edit:
Ja zimy nie lubię, ale czekam na taką piękną jak u Ciebie żeby porobić jakiekolwiek zimowe foty. A póki co lipa...
Zapraszam do nas 🙂
To jeszcze nie jest prawdziwa zima, bo to co widać na drzewach to nie jest śnieg tylko lód i szadź 😉 Prawdziwa zima będzie taka jak na Ślęży będzie Śnieg po kolana.  💃 i wtedy idziemy na nocne wejście 🙂
Jak będzie na plusie to i ja Gucia wezmę jak go Buła nie zje na śniadanie  😁
JARA - podzielisz się zdjęciami z kolejnego wypadu?

jak mi się uda odpalić kartę z aparatu do dodam zdjęcia z wczorajszego leśnego spacerku 🙂
Puki co czekam na kolejny weekend ( więcej czasu ) - przy 9 własnych konisiach ciężko się gdzieś wybrać 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 stycznia 2014 10:45
JARA - podzielisz się zdjęciami z kolejnego wypadu?

No jasne!

rosek0, Buła kocha małe pieski, a jak samiec to już w ogóle. Tylko ta miłość nie działa w drugą stronę 😁
JARA ale do zdjęć wystarczy to co jest  😀  Dobra, przyjeżdżam  😎
mój suczki też kocha  😉 Gorzej jak się zmęczy i będę musiała go nieść , będzie spacer z obciążeniem . Gucio-hantel  😁
Słyszał ktoś ,że idzie odwilż i ma być już tylko cieplej? Tzn ,że idzie odwilż to pewne ale co dalej?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 stycznia 2014 17:59
Na odwilż się nie zanosi, przynajmniej nie dzisiaj.

-8 oC

Zaczyna u mnie sypać, ale taki drobny i suchy śnieżek.





Skasowano ogłoszenie

u mnie jest taki wiatr, że nie da rady jeździć 🙁
Koniki też dłużej w stajni siedzą.

a dzisiaj rano - 10 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się