Islamizacja Europy?

Chodziłam do szkoły w nieco innych czasach niż Ty i inaczej zapamiętałam te przekazywane wartości przede wszystkim argumenty, które powodowały wybranie takiego a nie innego patrona. Owszem... poza portretem nawiązywało się przy różnych okazjach do patrona, ale było wiele innych i silniejszych argumentów dla których szkoła działała w taki, a nie inny sposób.
Po szale stawiania pomników, nadawania nazw ulicom i skwerom, a także szkołom im. JP II dla mnie ten argument jest wytarty.
Dworcika, może dla ciebie, nie dla wszystkich.

Wracając do tematu:
warto dokładnie przeczytać
Żadna Ameryka , pisałem już o tym kilka stron wcześniej . Polscy islamiści ( Tatarzy ) to całkowicie inna bajka . To ludzie od wieków bardzo zasłużenia dla Polski. Nawet w czasie 2 wojny jako gwardia przyboczna Gen . Andersa. Anders ich uwielbiał , tylko nie Niemcy , bo im uszy obcinali  😁
Ja też to pisałam. Mimo "wiedzy" - warto Przeczytać (nie tylko rzucić okiem).
Jak to przeczytałem , to mocno się wkurzyłem ,ale po chwili myślę sobie ,chyba ich porąbało  😲 Narobili bałaganu a teraz chcą się z nim sami zamknąć  😁 😁 😁 Myślę że to dobry pomysł  😁 😁 😁 Trudno , do Niemiec z kontrolą ( Jakoś  przeżyjemy ) Ale jak już ktoś będzie chciał sobie pojechać na luzaku , na urlop do Hiszpanii , to będzie musiał przez Włochy i Francję A nie Niemcy i Benelux  😁 http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ministrefa-schengen-bez-polski-poczekajmy-na-oficjalne-stanowiska,596108.html
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
20 listopada 2015 19:13
A ja jako osoba nie tolerując instytucji polskiego kościoła katolickiego bardzo bym była oburzona, gdyby ktoś podczas lekcji wciągnał moje dziecko na aulę i kazał mu w skupieniu gapić się na czyjeś szczątki w imię obcego kultu religijnego z nakazem zachowania postaw stosownych do wspierania tego kultu.
Wolałabym aby sobie w tym czasie moje dziecko poszło do biblioteki i nie obcowało z atmosferą oddawani czci rzeczom czy istotom martwym.


Ja jestem nie związana z kościołem katolickim zupełnie, więc mnie to tito. Muszę godzić się na nauczanie religii rzymsko-katolickiej w przedszkolach i szkołach publicznych,  z moich podatków, które wolałabym przeznaczyć "na Kult Wielkiej Matki" i nikt mnie nie pyta, co ja na to. Młody oglądnął by relikwiarz (bo pewnie nie same szczątki) i tyle. Potem bym mu w domu wyjaśniła kto to był Karol Wojtyła i czemu katolicy taką czcią jego szczątki otaczają.

A co do inkwizycji w Polsce to owszem, na stosach i efekcie tortur sporo kobiet zginęło.


Ale nie popadajmy w skrajność. W Polska nigdy w tej materii nie dorównywała Hiszpanii i nawet nie próbowała. Zupełnie inna mentalność ludzi, zupełnie inny sposób postrzegania wiary. Choć nie da się zaprzeczyć, że i u nas stosy płonęły, a w przesłuchaniach stosowano tortury. Nawet gdy w XVII wieku oskarżenia o czary przeszły do jurysdykcji grodzkich i miejskich sądów krajowych, wciąż zapadały bardzo surowe wyroki, a niektórzy twierdzą, że jeszcze surowsze niż za czasów sądów kościelnych. Także polski katolicyzm nie ma 'czystych rąk' jeśli chodzi o "procesy czarownic/czarowników".
Może i tak , ale to chyba w Polsce spalili ostatnią czarownicę w Europie i to całkiem niedawno  🤔

http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/913926,Barbara-Zdunk-ostatnia-czarownica-Europy
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
20 listopada 2015 20:02
"...Przed niespełna dwustu laty Reszel stał się widownią ponurej tragedii. Z wyroku sądów pruskich spalono na stosie nieszczęśliwą kobietę..."

"...Egzekucji dokonał kat z Lidzbarka, któremu pruski minister sprawiedliwości nakazał poufnie, aby przed zapaleniem stosu nieznacznie zadusił ofiarę..."


Nie w Rzeczypospolitej ino pod zaborem pruskim, tak gwoli ścisłości.

Co więcej:

"...Śmierć Barbary Zdunk rzuciła jaskrawe światło na zdziczenie obyczajów i praktyk sądowych na Warmii pod zaborem pruskim. A Przedtem, za czasów polskich, podobne barbarzyństwo było nie do pomyślenia. Warmią rządzili przed zaborem wybitni przedstawiciele Oświecenia polskiego, Adam Stanisław Grabowski i Ignacy Krasicki, którzy w ciągu, lat trzydziestu nie tolerowali żadnego wyroku Śmierci. Od dawna zarzucono tu sprawy o czary i tortury śledcze..."


edit./ Tu fajnie napisane, że to nie o czary w tym procesie chodziło:
http://historia.focus.pl/swiat/ani-czarownica-ani-ostatnia-tylko-stos-prawdziwy-967?strona=1
Jak nie wiadomo o co to pewno o kasę .  😉 Nie pierwszy raz Niemcy chcieli zwalić winę na Polaków.  🤬
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
21 listopada 2015 09:11
Jacy Niemcy na jakich Polaków? 😲
Reszel w 1811 należał do Prus i chyba nie potrzebna jest do tego tajemna wiedza historyczna.

Barbara Sdunk została oskarżona o podpalenie domu, w którym w spaliło się kilka osób. Za to została skazana i spalona na stosie, ale nie żywcem, bo wcześniej kat ją udusił.
W 1811 roku każda część Polski należała do kogoś  poza księstwem Warszawskim  😉

Wystarczy cofnąć się do początku wątku i poczytać jak oszołomy pisały że , ,, Terroryści nie przyjdą wraz z uchodźcami , tylko przylecą samolotami obwieszeni złotem". I co ??? Gdzie te wszystkie mądrale  😤

http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24-na-weekend/szturm-na-wschodnie-granice-nowy-szlak-dla-terrorystow,14,279

Polacy bronią muzułmańskiego chrześcijanina  😀

http://www.tvn24.pl/polacy-na-wyspach-uratowali-bylego-muzulmanina,596423,s.html
A co w nim Europejski3go ? Chyba że ten kawałek do mostu  😁
Aspiracje.  🙂
https://www.facebook.com/OccupyDemocrats/videos/1000995669993487/

Co to?


Nie zdazylam obejrzec do konca ale pan dowodzi, ze to nie religia robi zle rzeczy ale poszczegolni ludzie i podaje przyklad Turcji i Indonezji. O ile zgadzam sie z panem, ze kazdy czlowiek jest odpowiedzialny za wlasne czyny, o tyle uazam ze pan nie ma racji rozgrzeszajac calkowiecie religie. Niektore religie, i dodalabym swiatopoglady w ogole, nie tylko te oparte na religii, stwarzaja wiecej przestrzeni dla zla niz inne. No i jeszcze ten pan manipuluje bo podaje przyklad Turcji jako kraju, ktory ma w rzadzie, czy jakichs tam instytuacjach wiecej kobiet ale zapomina dodac, ze powszechnie kobiety sa tam gorzej traktowane niz mezczyzni, ten kraj ma tez klopoty z dmokracja wiec pytanie czy ludzie wybrali te kobiety, czy tez jest to gest propagandowy rzadu, jako ze Turcja od lat probuje byc bardziej "europejska" w celach politycznych. Pan rowniez mija sie z prawda mowiac, ze prawo w Indonezji jest "one hundred percent" rowne dla mezczyzn i kobiet, co udowadniam ponizej. Ja proponuje po prostu uzywac wlasnego mozgu (nie wlasnych emocji) przy analizowaniu faktow i wtedy widac, ze pan jest przystojny i pewny siebie ale bajki opowiada.

Przyklad z Indonezji: gazeta.pl 2011 - Indonezja legalizuje obrzezanie kobiet

Co ciekawe, w polskiej wiki pod haslem "obrzezanie kobiet" nie ma slowa o Indonezji.

I tylko przypominam, ze obrzezanie kobiet to bardzo ladny zwrot ale nie ma nic wspolnego z obrzezaniem mezczyzn, ktore w goracym klimacie jest wrecz zalecane. "Obrzezanie kobiet" to amputacja lechtaczki, a czasem rowniez innych czesci ciala i zszycie ich w nieanatomiczny sposob, co pozbawia ja funkcji seksualnych, i prowadzi do powiklan lacznie ze smiercia. W wielu srodowiskach dziewczyna nieobrzezana nie moze wyjsc za maz. Wg prawa europejskiego jest to zwyczajne okaleczenie ale oczywiscie prawo tak jak w Indonezji mozna zawsze zmienic.
LINK

Dziś trafiłam na powyższy artykuł. O happeningu Muzułmanina mieszkającego w Paryżu.
LINK

Dziś trafiłam na powyższy artykuł. O happeningu Muzułmanina mieszkającego w Paryżu.


Na pewno i wśród nich jest wielu porządnych ludzi. Tylko nie może to być tak że ściągamy tysiące i liczymy na farta że trafią się porządni  🙄 Póki co Dania już się wycofała z pomocy uchodźcą  🙄 Miała przyjąć 1000 nie przyjmie żadnego

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dania-odmawia-przyjecia-uchodzcow-to-juz-nieaktualne,596558.html



Nareszcie coś się dzieje . Wstawialiście filmiki gdzie imigranci gadają o podkładaniu bomb , chwalili państwo islamskie .itd 😉 Bo Europejskie prawo im na to pozwala i mogą sobie gadać co chcą .  😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/tunezyjczyk-wydalony-z-wloch-chwalil-panstwo-islamskie,596734,s.html

To teraz mogą , ale u siebie  😉
Smok10, ja nadal trzymam się swojego zdania, że najwięcej zamieszania robią jednak ci, którzy w Europie się urodzili. Nie twierdzę, że wśród tych, którzy teraz przyjeżdżają nie ma nikogo trefnego i nie twierdzę, że podoba mi się takie bezkrytyczne zgarnianie wszystkich.
Zdecydowanie jestem za tym, żeby każdego, kto przyjeżdża i nie potrafi się dostosować do swojej nowej sytuacji, a w tym zaakceptować faktu, że w Europie gramy na europejskich zasadach po prostu deportować.
Powinna też być wtórna weryfikacja , tak jak kiedyś chcieli zrobić Belgowie tylko wtedy podniósł się lament . Nie asymilujesz się , nie znasz języka , nie znasz historii , nie interesuje ciebie kraj który cię przygarnął . W samolocik i dowidzenia. !  😉
kotbury, i jako osoba nie tolerująca instytucji polskiego kościoła katolickiego zapisałabyś dziecko do szkoły Imienia Jana Pawła II???


Nie wiem gdzie ty mieszkasz ale u mnie we si jest rejonizacja, którą ciężko bez układów u samego burmistrza przeskoczyć.
kotbury, eee? "Rejonizacja" przecież jest bezprawna? Przecież dyrekcja szkoły podstawowej nie może wydać odmowy przyjęcia? Bo istnieje obowiązek edukacji? Gdyby mnie ktoś czymś takim poczęstował, jakąś "rejonizacją" - skakałabym pod sufit, bo moje dziecko mogłoby NIE chodzić do szkoły  💃
Yyy... a to nie jest tak, że pierwszeństwo zapisu do danej szkoły mają dzieci z jej rejonu? I jak zostaną wolne miejsca, to wtedy można zapisywać pozostałe? Pytam, bo chyba mi gdzieś mignął ostatnio taki zapis. Na stronie jakiejś szkoły (inna sprawa, że mógł mignąć, a być niezgodny z prawem).

I co to ma do islamizacji? 😉
Oczywiście, że jest rejonizacja. Na poziomie podstawówki bezwzględna - nie jest prowadzona rekrutacja, dziecko idzie do szkoły rejonowej - tam zawsze jest dla niego miejsce. Jeżeli chce isc do innej placówki, trzeba to sobie załatwić  😉 Obowiązek edukacyjny właśnie jest spełniany przez rejonizacje - kazdemu dziecku przypisana jest szkoła.
Na poziomie gimnazjum jest względna rejonizacja - są klasy rejonowe w ktorych dziecku jest zapewnione miejsce, jednak moze rekrutowac sie do innych placowek i tam o przyjaciech decydują wyniki.
Na poziomie szkol ponadgimnazjalnych to wiadomo, juz nie ma rejonizacji w ogole.
I jest to zgodne z prawem.
To ciekawe co piszecie ,ale nijak nie mogę zrozumieć jak to się ma do Islamizacji ???  🙄
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
24 listopada 2015 20:52
A żeś Ty smok niekumaty  🤔

😁 Przeca się rymuje islamizacja i rejonizacja 😀 🤣

Bo się nam chcą rejonizować w Europie 😉
kotbury, eee? "Rejonizacja" przecież jest bezprawna? Przecież dyrekcja szkoły podstawowej nie może wydać odmowy przyjęcia? Bo istnieje obowiązek edukacji? Gdyby mnie ktoś czymś takim poczęstował, jakąś "rejonizacją" - skakałabym pod sufit, bo moje dziecko mogłoby NIE chodzić do szkoły  💃


Halo duże masz te dzieci już chyba bardzo🙂
W Polsce dla szkół podstawowych jest rejonizacja. W mojej miejscowości gdzie szkół podstawowych jest 3 + 1 (specjalna) rejonizacja jest bardzo przestrzegana.
I w związku z tym, że "chętnych" jest zawsze więcej niż szkoła chciałaby przyjąć (ale musi) to np. maluchy mają taki plan lekcji, że płakać się chce i oczywiście nie można liczyć na to, żeby religia była na początku, czy na końcu zajęć. A teoretycznie powinna bo takie było rozporządzenie do ustawy. A tu wszyscy to mają w dupie. Bo przecież i tak wszyscy chodzą.
Mam znajomych, którzy nie chcieli posyłać dzieci na religię ale niestety ulegli szkole bo dzieci były szczute przez kadrę ... a co za tym idzie przez inne dzieci.

A i jeszcze wioskowy bonusik (choć niby nie taka wioska bo 20 000 luda) - nie ma w szkole szatni🙂 Zimą dzieci nie zmieniają butów i siedzą całymi dniami w tych ubłoconych buciorach i wdychają ten kurz z podeszw🙂 Argument szkoły: i tak dzieci często nie zmieniały i trzeba było ich pilnować🙂
kotbury, mam 10-latka w V klasie.
infantil, tak, dziecku przypisana jest szkoła. Ale dziecko nie jest przypisane szkole. Fakt, nie wiem jak to jest w dużych miastach, może rodzice powszechnie wybierają z 5 szkół i walczą jak lwy o przyjęcie do wybranych, ale śmiem wątpić. Sądzę, że powszechnie zdają się na obwód, w którym miejsce MUSI się znaleźć. Nie lubią też dochodzić swoich praw, bo to sprawia kłopot.
Co kto wybiera. Ja w życiu nie wybrałabym dla dziecka szkoły, której "przekaz ideologiczny" byłby mocno sprzeczny z moim światopoglądem. Nie rozumiem czemu, skoro komuś to nie przeszkadza, nagle zaczyna przeszkadzać.
Tzn. rozumiem. Każdy chciałby, żeby Jemu było łatwo i z prądem.

Co to ma do islamizacji? Ano sporo. Tylko jeszcze nie w tej chwili.
U nas była realna opcja, że już w najbliższym czasie połowę "lokalsów" będą stanowić... przybysze. Co przełożyłoby się, niewykluczone, na drugie tyle dzieci w przedszkolach, szkołach, gimnazjum. Lekcje religii, których zresztą nie jestem zwolenniczką (w szkołach) to byłby pikuś. Nie wiem, jakie decyzje podejmowaliby rodzice. Szczerze wątpię, że ot tak przyjęliby raptowną zmianę rzeczywistości kulturowej w szkołach. Okazało się, że dziwnym trafem, nikt "u nas" nie chce imigrantów. Ciekawe czemu. I ciekawe, jak władze państwowe zamierzają rozwiązać problem relokacji. Skoro chętnych jakoś nie ma, i chyba nie ma opcji, żeby odbyło się to dobrowolnie.
Do niechęci nie trzeba rasizmu, nie trzeba "katotalibanu". Wystarczy, bardzo ludzka, niechęć do narzucanych zmian.
Wkrótce każdy z nas może stanąć wobec niewielkiego problemu, wręcz żadnego problemu - wobec powszechnie deklarowanego upodobania do wielokulturowości, że "szkoła rejonowa" będzie miała skład w połowie "nie tubylczy".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się