jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Jasnowata A próbowałaś Micklema? Moja obcierała się od każdego wędzidła w każdym nachrapniku. W angielskim wywalała język z jednej strony i nie raz przekładała przez wędzidło. Była chamska w pysku :/ chowała się, wieszała, uciekała spod tyłka. Wędzidła w obrębie tych "zwykłych" przerobiłam chyba wszystkie :/. Frania jest pyskata i koło zębów trzonowych nie wolno tykać  🙄 
Micklema mam zapiętego luźno, chodzi na podwójnie łamanym, nie obciera się i współpracuje. I tak od 2 lat 😉
Słuchajcie, ukłony dla Winderen. Leci do mnie wędzidełko na testy. 😉


Orzeszkowa, myślałam o tym, ale mówiąc szczerze nie wydaje mi się by coś takiego zdało egzamin.
vissenna   Turecki niewolnik
08 listopada 2017 23:10
Klami super wieści! Jeśli przejdzie pomyślnie testy u Ciebie, to nie będzie lepszej reklamy  🏇
ukłony dla Winderen. Leci do mnie wędzidełko na testy. 😉


Jestem mega ciekawa jaki będzie wynik testu.
Klami, o, to sobie pomacam 😉 ekstra, byłam pewna, że podejmą wyzwanie.
Też sobie pomacam 🙂 Mój chodzi na Carbonie, na Nathe była tragedia, może coś pośredniego będzie też fajne 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
09 listopada 2017 12:44
łoooo, szaleństwo, jak testy wypadną pomyślnie, to myślę że Klami wystawisz im ołtarzyk 😉
Też pomacam, a co! 8-)
Jasnowata A próbowałaś Micklema? Moja obcierała się od każdego wędzidła w każdym nachrapniku. W angielskim wywalała język z jednej strony i nie raz przekładała przez wędzidło. Była chamska w pysku :/ chowała się, wieszała, uciekała spod tyłka. Wędzidła w obrębie tych "zwykłych" przerobiłam chyba wszystkie :/. Frania jest pyskata i koło zębów trzonowych nie wolno tykać   🙄 
Micklema mam zapiętego luźno, chodzi na podwójnie łamanym, nie obciera się i współpracuje. I tak od 2 lat 😉


Nie, to jedyny nachrapnik, którego nie mam pod ręką 🙁 Ale u nas, byłoby to jedynie chwilowe zamaskowanie problemu, bo micklema nie podepnę pod munsztuk.
A robiłam wczoraj RTG głowy. Wszystko jest w porządku... niestety.
Jest w polsce: https://arcus-konie.pl/effol-mouth-relaxing-butter-p-1071.html?manufacturers_id=70 15zł

Niestety tego produktu nie ma. Czy znacie coś podobnego?
vissenna   Turecki niewolnik
09 listopada 2017 16:13
Poszukaj w AgroArm z Gliwic na Allegro swego czasu wystawiali duzo Effola... moze maja naa magazynie.
vissenna, pytałam, nie mają.
any, dziękuję, już mi wysłali tego effola  🙂
Testy trwają..... jak na razie jestem zachwycona. Tworzywo Smoczysko zaakceptowało, oparł się spokojnie i miękko i fajnie pracuje ( a np. odpadły w przedbiegach Berisy, Trusty, gumy, Happy Mounth i coś tam jeszcze, o wszelkich stopach metali nawet nie wspominam, bo dostawał szczękościsku i nie było opcji pracować na tym albo walczył do tego stopnia, że kręcił bączki głową przy próbie kontaktu z pyskiem). A co więcej, jak na razie wędzidło nie jest nawet draśnięte !!!
Moon   #kulistyzajebisty
11 listopada 2017 17:15
Klami, właśnie miałam pytać, jak tam wrażenia pierwsze 8-)
No to git, bo jednak przy macaniu ten materiał wydał mi się miękki dość 😉 ale to dobrze bo znaczy że plastyczny jest no i póki co trwały... 😉
A był dziś epizod wściekłego "zgrzytania" itd. jak Smoczysko nagle samo na hali zostało. Po tożsamej sytuacji Nathe owinięty bandażem wyglądał jak na tych zdjęciach co wkleiłam stronę temu (nathe poszło po tamtym epizodzie do śmieci, bo stelaż wędzidła w środku był całkowicie przełamany w dwóch miejscach).
Ja tak tylko uprzejmie donoszę, że chyba wystawię Winderen ołtarzyk. 😉
Testy wypadają tak, że mam ochotę tej testówki już nie oddawać. 
Nie jest nawet zarysowane, a koń bardzo fajnie się na nim opiera i pracuje. No idealnie.
Klami a możesz się podzielić zdjęciami czy na razie nie? 🙂 Jaka jest grubość ścięgierza?
Klami, a możesz w ogóle wkleić zdjęcie? Ciekawa jestem tego cudu.
Nique, epk na razie, przed premierą, wolę nie udzielać żadnych bardziej szczegółowych informacji na temat budowy itp. itd. wędzidła. Chyba, że dostałabym oficjalne pozwolenie marki. Także niestety, na razie będę tylko piała nad nim, bez szczegółów. 😉
Klami, tak myślałam 🙂. Powodzenia w dalszym testowaniu!
Klami, super wieści 😀 Może jednak znajdziesz rozwiązanie dla Smoka 😀
oliwka podwójnie łamana z miedzianym łącznikiem 13,5, ale będę zmieniać na coś z rolkami
xxagaxx, tfu tfu żeby nie zapeszyć, ale wygląda na to, że tak. 😉

epk, Nique, jako, że mam pozwolenie to później wrzucę fotki zabawki. Wędzidło jest wykonane z dziwnego pomarańczowego tworzywa które w dotyku mi osobiście przypomina taką twardszą żelkę. Tym bardziej niedowierzałam, że może być trwałe, a się okazało, że zupełnie nie poddaje się wyczynom pyskowym mojego konia który nathe i inne plastiki zabija seryjnie. To które mam na testy jest oparte na sztywnym ścięgierzu z portem i oblane tym pomarańczowym żelkowym dziwem. Ścięgierz należy raczej do cieńkich, oceniłabym go na szesnastkę. Mój koń przyjął je pomimo portu zadziwiająco dobrze i jak do tej pory nawet go nie drasnął. Jestem niezmiennie zachwycona.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 listopada 2017 10:04
Klami, może właśnie z racji konsystencji poddaje się zębom i wraca do stanu normalnego? Też czekam na foty, ciekawa jestem.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 listopada 2017 10:15
Klami- jestem ciekawa, jak to wędzidło przyjąłby starszy koń, który większość życia chodził w zwykłym wędzidle i był walony nim po zębach. Aktualnie jeżdżony na hacku/nachrapniku, a wędzidło tylko używane do pracy z ziemi (pod jeźdźcem nie toleruje wędzidła, na lonży bez jeźdźca już tak).
Klami czy może orientujesz się, czy będą też inne modele tych wędzideł?
smartini, byćmoże. Jak mam być szczera to efekt jest dla mnie niezrozumiały. Magia. 😉

Dementek, na to pytanie Ci nie odpowiem. Mogę jedynie powiedzieć, że zostało super zaakceptowane przez mojego konia który pyskowo jest strasznie skomplikowanym osobnikiem i chyba nigdy wcześniej na żadnym kiełznie nie miał tak zupełnie spokojnego zamkniętego pyska. Z Winderenem ma i się miękko na nim opiera, magia.

kasiakliczkowska, szczegółów niestety nie znam acz zgaduję, że raczej nie pozostaną przy jednym jedynym modelu. Pełna oferta z tego co wiem jest w przygotowaniu.
Klami, - a myślisz, że warto by było spróbować to wędzidło na typowego pullera? Czy raczej będzie mu mięciutko uwalić swoje skromne 650kg na nim i mojej ręce? Zastanawiam się, czy gdyby miał żelke do memłania to odpuścił by sobie zabawę w wywalanie języka bokiem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się