Stajnie na Śląsku

Witajcie ;-) jestem tu nowa więc na początku przepraszam za jakieś wtopki😉

wtopka zaliczona- dzial ogloszen jest gdzie indziej.

Pozdrawiam !



[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Wyraziłaś się dla mnie nie jasno. Nie uważam ze stajnia jest najlepsza ale nie potrafię pojąć jak ktoś może tak opisywać stajnie na której bywam codziennie po parę godzin i żadne z tych słów nie pokrywają mi się z rzeczywistością. nie pluje jadem a próbuje zrozumieć jak to możliwe? napisałaś o jednym koniu a jeden nie stanowi o całości. Nie sądzę też ze rozpowiadasz cokolwiek komukolwiek ale skoro jest taka a nie inna opinia to ona nie powstaje z powietrza. Na spokojnie staram się wyjaśnić sytuacje. Uważam, że to co było kiedyś ma małe znaczenie dla kogoś kto chce trzymać konia gdzieś teraz. a Za reklamę w zakresie bryczki w imieniu stajni dziękuję  :kwiatek: Nie pluje żadnym jadem a racjonalnie staram się wyjaśnić sytuacje.
Livia   ...z innego świata
04 sierpnia 2012 11:32
Mazik, idź do ogłoszeń z ofertą treningów.

hm.. no widząc, że piszecie o stajniach i koniach w okolicy to stwierdziłam (i rzeczach wielokrotnie jak czytam nie związanych z tematem), że gdzie jak gdzie ale tu uzyskam informacji nt mozliwosci dzierzawy konia, przepraszam bo widać się pomyliłam :-/

zycze wszystkim milego dnia
a ja mam takie pytanko: Stajnie z prawdziwego zdarzenia w okolicach Raciborza-Głubczyc? (głubczyce niby już opolskie, ale na skraju ;d ) W rozsądnej cenie oczywiście.  😉  I z ukierunkowaniem na skoki?
KJ Szymocice znam.
A coś innego? Kiedyś widziałam SK Kornice, byłam tam (ponad 2 lata temu), ale dowiedziałam się jedynie tyle, że dopiero zamierzają prowadzić jazdy, mimo że na stronie jest informacja o jazdach  🙄  Czy coś się tam zmieniło?
SK Kornice - stajnia z prawdziwego zdarzenia, ale rekreacji brak
strona internetowa SK Kornice mówi, że rekreacja jest, za to brak jakiejkolwiek wzmianki o pensjonacie. Aniołeczek, może zadzwoń tam albo podjedź?
wendetta   właśnie wtedy jak byłam 2 lata temu, na stronie też była informacja o jazdach, a jak pojechałam spotkałam się z, nie będę owijać w bawełnę, chamskim potraktowaniem i zmierzeniem mnie w sposób 'wysokiego sportu nie jezdzi, czego ona tu szuka'.  🤔wirek:  Podejrzewam że nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Jak Wnyk pisze że nie ma tam rekreacji, to na pewno nie ma 😉
Rekreacji nie ma napewno, pensjonat jest. Moim zdaniem, warunki dla koni idealne.
Właśnie ja też uważam, że co jak co, ale konie to tam mają niebo. ;d
Właśnie ja też uważam, że co jak co, ale konie to tam mają niebo. ;d

Konie jak konie ale jeźdźcy na pewno  😎
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 sierpnia 2012 19:38
Witam. Ja zupełnie nie ze śląska, a z Warszawy 🙂 Ale bardzo proszę o pomoc. Mógłby odezwać się do mnie (najlepiej na priv) ktoś, kto jeździ w Strzegomiu? Albo jest z tamtych okolic? To bardzo pilne, chodzi o jednego konia. Będę naprawdę bardzo, ale to bardzo wdzięczna.
LatentPony, napisz w dolnośląskim  :kwiatek: Może nawet w wątku o Wrocławiu 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 sierpnia 2012 19:47
Maea, bardzo dziękuję, już szukam wątków i piszę. Mam tylko nadzieję, że moderator mnie zaraz nie pogoni... A nawet jeżeli pogoni, to warto, to dla mnie naprawdę ważna sprawa. Jeszcze raz dziękuję.
Mam nadzieje że mogę sie tu z tym wbić 😉
Zapraszam na zawody, szczegóły poniżej
Ja ze śląska się wyniosłam między innymi z braku satysfakcjonujących mnie stajni. Obecnie mam konia 24 na dobę 365 dni w roku na pastwiskach których mamy prawie 100ha (co prawda na 50 koni,ale moim zdaniem to sporo), oczywiście już mam miano złej kobiety bo koń w deszcz,grad,burze itd na dworze,ale doszłam do wniosku że nie dam sobie wejść na głowę i koń będzie na dworze stale i koniec chyba że będzie tydzień -20 i śniegi to wtedy się zastanowię.
Cieszy nas to bardzo, ale to apropo czego? Moze nieltorzy pensjonariusze maja inne problemy i potrzebujainnych warunkow?😉
mtl   I M Equestrian
09 sierpnia 2012 23:39
Jesli kon nic nie robi to niech sobie biega po pastwiskach caly rok, ludzi jezdzacy regularnie nie moga sobie pozwolic na taki sposób trzymania koni. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze jest to troche klopotliwe, do tego dla niektorych koni nie wskazane. No ale przynajmniej Twój kon czuje sie jak na wolnosci  😁
CeraŁ   dużo dużo zmian..
11 sierpnia 2012 07:10
Witam  :kwiatek: proszę o info na pw o pensjonatach i wolnych boksach/ cenach w okolicy Katowic i do 30 km.  :kwiatek: Będę bardzo wdzięczna! (Niestety teraz nie będę miała za bardzo dostępu do internetu dla tego proszę o podanie info jeżeli ktoś wie/słyszał o takiej stajni na pw)

Mile widziana stajnia z halą!
Witam.. Bardzo prosze was o pomoc.
Szukam stajni w Mysłowicach ( również okolice ) dla spokojnego wałaszka.
Konik również do pełnej dzierzawy.
Witam.

Jestem pensjonariuszem w stajni Błyskawica od 3 lat. Mogę śmiało stwierdzić, że mój koń na pewno nie zmarniał, wręcz przeciwnie. Dawki żywnieniowe są dopasowane do typu konia, jego wykorzystywania paszy i co najważniejsze tego ile pracuje (oczywiście ustalane jest to z właścicielem konia). Bo niestety gdy koń nic nie robi, a do tego ma charakter ciężko dawać mu tony owsa.
Koń mój stoi całymi dniami na TRAWIASTYM pastwisku, nie jest to może pastwisko, którego końca nie widać, ale jest na tyle duże, że konie mogą się rozpędzić i wybiegać bez zagrożenia życia i zdrowia. Mój koń będąc na pastwisku przez cały dzień pod koniec dnia ma już dość i tylko czeka aż się ją zabierze do stajni, albo żeby zrobić coś innego. Oczywiście spotyka się u nas błoto w okresie wczesnej wiosny i późnej jesieni, ale to jest raczej normalna sprawa przy obfitych deszczach. Można konie przepuszczać na różne kwatery, ale wtedy zniszczyły by doszczętnie trawę wszędzie, także jaki w tym sens. Mają zapewnioną wodę na pastwiskach.
Pasze mamy najwyższej jakości, czy to siano czy słomę czy sianokiszonkę (sama robiłam badania na Uniwersytecie, Pan Profesor się zdziwił, że ktoś jeszcze potrafi zrobić tak dobrą sianokiszonkę 🙂 ). W sezonie dostają też lucernę, którą uwielbiają, bo wolą ją niż siano. Konie chodzą grube jak beczki, zadowolone.
Co do atmosfery. Atmosfera u nas jest bardzo przyjazna. Właściciel jest wspaniałym człowiekiem, który nie żałuje koniom niczego, a na pewno jedzenia. Niektórzy twierdzą, że panuje chamstwo i ktoś się wywyższa. Ludzie, wszystkie problemy da się rozwiązać tylko trzeba chcieć. Wystarczy porozmawiać. Głupie obrażanie się na siebie nic nie daje. Jak ktoś Ci nie odpowiada to nie zwracaj na niego uwagi.

Zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia stajni i koni. Proszę, zaprzestańcie przekazywać historie innych ludzi i przyjedźcie. Jak rzeczywiście konie dla was będą wyglądały na zabiedzone to wtedy możecie pisać o nas co chcecie.
Kto jedzie 18-19 do Bierunia?
Ja będę 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 sierpnia 2012 13:19
ja mogę przyjechać 19 😉 w celach czysto obserwacyjnych, ale miło spotkać forumowiczów
Donia: ojezu jezu to już?  😲 chyba ja, ale nie jestem pewna... jeśli już to na 1 dzień
btw, gdzie można znaleźć jakieś propozycje?
Juz, już😉
http://www.szj.info.pl/images/zawody/propozycje_bierun_VIII.pdf
Tutaj są propozycje
Ja mam w planach na 2 koniach jechać , ale nie wiem co z tego wyjdzie. Na pewno jeśli dojdzie do skutku to będzie na co patrzeć 😉 Smiesznie będzie na 100%.Także zapraszam na widownie. Jakby coś jadę na koniach: Sherry Lady i Blanka 🙂
ja najprawdopodobniej też sie pokażę w Bieruniu  😀 ale chyba tylko w drugi dzień, nie wiem jeszcze  😉 widownia oczywiście, z aparatem pewnie  😎
Może się ujawnicie? żeby wiedzieć kogo wypatrywać 😉
Ja chętnie  😀 Blondynka, długie włosy, 170 sobie mierzę. Mnie będzie trudno raczej rozpoznać  😉 Daj jakiś namiar na siebie, to przytuptam na rozprężalnie popatrzeć/porobić fotki/przywitać się(jeśli będzie taka możliwość  😀)
Farifelia   Farys 21.05.2008
13 sierpnia 2012 23:38
A ja się przypomnę może 😉 Jeśli jest ktoś zainteresowany współdzierżawą koniura to proszę o wiadomości na prv 🙂 Konik stoi w Pszczynie.

Co do stajni w której ja stoję, jest fantastyczna 🙂 Nie zamieniłabym jej na żadną inną (no chyba że na własną 😀 ) Konie wypuszczane na pastwisko zawsze gdy pogoda dopisuje. Jedzenia full, zawsze dogadywane z właścicielem. Nie ma problemu z podawaniem własnych suplementów i dodatków. Duże, przestronne boksy w których jest bardzo czysto, codziennie ścielone tak, że zawsze mają dużo słomy. W zimie marchewki do oporu. Mój koniur w miesiąc po przybyciu tak ciałka nabrał, że aż miło na niego patrzeć 🙂 Atmosfera w stajni fantastyczna, ludzie mili, życzliwi i uczynni. Naprawdę ciężko teraz o taką stajnię, ale jak widać, jednak istnieją 😉 Moje czterokopytne czują się tam fantastycznie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się