Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Kogo z województwa Śląskiego polecacie do zrobienia TUV?
dr Golonka?
a ktoś poza nim? Co sądzicie o np dr Kalinowskim, bardzo różne, sprzeczna opinie słyszałam o weterynarzach ze Śląska, dlatego ciężko wybrać..
moja rada- weź kogoś z dobrym sprzętem a potem skonsultuj wyniki via net jeszcze z kilkoma wetami 😉 Nie znam końskiego weta, któremu bym ufała na 100% (ale szukam). Dr. Kalinowski jak każdy- w jednym super, drugie zawali 😵
desire   Druhu nieoceniony...
24 czerwca 2013 22:45
ladydill, wal do p. Moniki Szubart, dobry sprzęt ma (Kalinowski jakiś już przedpotopowy w porównaniu z cudami p. Moniki  😁 ) aczkolwiek jest ciężko osiągalna..  😉
ladydill, a czemu ze śląskiego? Jeśli koń jest z tego woj. to sory, brałabym dobrego weta od siebie. Jak najmniej powiązań. Taka prawda. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia z końmi znajomych - weci z jak najdalszego miejsca od miejsca stacjonowania konia - żeby zminimalizować ryzyko, że się znają z właścicielem. A do tego potem konsultacja z innym wetem. Tu już można sobie pozwolić na dowolnego weta - nie musisz w końcu mówić, jakiego konia to zdjęcia. 
sorry za  🚫 ale uważam, że wet robiący badania kupno/sprzedaż powinien odpowiadać za swoją opinię, może wtedy nie byłoby takiego problemu z nieobiektywną oceną lub zatajaniem istotnych"detali" 😀iabeł: a słowo konsultacja nie budziłoby zastrzeżeń 😉
kasik, Jakby jednego czy drugiego pozwać do sądu za "nierzetelny" TUV to sprawy by się miały trochę inaczej. Doszło do momentu, gdzie wychodzi na to, że powinniśmy robić nie jeden TUV a dwa, przez wetów z drugiego końca Polski. Może wtedy będzie tak, że zdjęcia zostaną poprawnie wykonane i nic nie zostanie przeoczone.
Nie mówiąc już o sytuacjach, gdzie TUV jest po prostu podrobiony, a zdjęcia podłożone - akurat zdjęcia robione analogowo, które trzeba wywoływać. Tak, takie sytuacje też mają miejsce....
epk, nie chciałam ciągać weta tyle, ale najwidoczniej będę musiała - ewentualnie przemyślę sprawę zrobienia TUV przez tutejszego weta, a wyniki skonsultuję z kimś innym.
ladydill, ja tam uważam, że ciągnąć. To tylko twoja kasa - dla weta to praca jak każda inna - nie rozumiem problemu. Dojazd jest częścią pracy, za który także sobie liczy. Ale to oczywiście Twoja sprawa. Ja bym na to się nie decydowała.
epk, masz rację, dzięki za rady 🙂
Dancerzasta   dorwać rudego!
11 lipca 2013 20:45
Słuchajcie, kogo możecie polecić do chorób skóry w mazowieckim (Piaseczno, Warszawa)?
Jest podejrzenie grzybicy.
Jakiegoś stricte specjalisty w tej dziedzinie chyba nie znajdę w okolicy, ale kogoś w miarę ogarniętego w tym temacie.
Dancerzasta, dr Przemysław Dziekan...
poszukuję specjalisty od nóg w Krakowie lub okolicach, kogo polecacie?
Drodzy Koniarze,
Serdecznie Was proszę o szczere opinie o dr Dariuszu Polakiewiczu. Z góry pięknie dziękuje
Atos,
może Monika Szubart? W. Kalinowski też bywa w Krakowie.
Bardzo polecam Agnieszke Jakubowską. Wezwana do problemow oddechowych, problemow z nogami i kastracji. Bardzo kontaktowa, cierpliwa, odpowiada na wszystkie pytania, zawsze odbiera telefon. Dobre ceny połączone z naprawdę ogromną wiedzą !
asiakkw- nie znam dobrze dr Polakiewicza, "odkryliśmy" go wiosną i "przetestowaliśmy" na swoich koniach i koniach znajomych 😉 U nas kastrował, u znajomej diagnozował 2konie- jeden uszkodzenie w stawie pęcinowym (nie pamiętam co to było ale dość skomplikowana sprawa) drugi uszkodzenie ścięgna (klacz po 2zerwaniach więc ameryki nie dało się odkryć) u znajomego prześwietlał klaczy kopyta i nogi (dla mnie, naturalnego strugacza świetne podejście, bo patrzymy tak samo na pewne sprawy). Ostatnio "diagnozował" ochwat (sprawa wcale nie oczywista, bo brak typowych objawów). Ja z Darka jestem zadowolona - dobry kontakt, myślący i przyjeżdża jak się umawia 😉 No i nie robi z siebie drugiego po Bogu a to w moim odczuciu bezcenne.
Darek Polakiewicz leczy mi konia od dwóch lat od kiedy ją kupiłam i zawsze byłam zadowolona. Bardzo fajne podejście, dobry kontakt.  Myślę że szczególnie można go polecić do szeroko pojętych problemów oddechowych.
Jakieś opinie o Dr.Maciaku ? nie mogłam się doszukać..
100% polecam dr. Pawła Golonkę, uratował mi konia, a drugiego badał. Niezawodny, świetny fachowiec. Szkoda, że teraz już daleko ode mnie 🙁
Z Wielkopolski polecam młodego Bartosza Jankowskiego - super podejście, kolki, oczy, nagłe zranienia itd, SZYBKI dojazd.
I dalej - Piotr Stachowiak - zęby, kulawizny, itp - niedrogo, fachowo, komfortowo dla końskiego pacjenta 🙂

Nie polecam niestety pana Przewoźnego. Szczególnie przy cięższych przypadkach powracających kulawizn. Więcej powiem na PW.
Pan Polakiewicz leczy moje konie już prawie 3 rok i naprawdę w 100 % polecam. Każda diagnoza dobra, konie zawsze wyleczone. Przyjeżdża na każdy telefon .
Z Wielkopolski - dopisuję do listy pana Macieja Kujawskiego. Świetny fachowiec, dobre podejście nawet do trudnych koni. 🙂
Polecam Pana Michała Borowińskiego w Wągrowca koło Poznania (wlkp) Spec od rozrodu i  kulawizn. Ma własną klinikę w Wągrowcu, jednak nie operuje kolek. Klinika nowoczesna, kameralna i czysta z wybiegami.
Uprzejmy, troskliwy i punktualny człowiek. Bardzo dokładny i cierpliwy w leczeniu.Wciąz się szkoli w  Polsce i za granicą, nie boi się konsultować z innymi lekarzami. Do tego nie wyzyskuje klienta, ceny unormowane (jednorazowe wizyty są drogie , ale za to jeżeli leczy przypadek, to zdarza mu się przyjeżdżać za darmo po drodze 😉 )
Ja bym bardzo chciała polecić niedawno otwarty gabinet Omni- Vet. Siedzibę ma w Mysiadle, gdzie leczone są psy i koty, terenowo- konie (telefon czynny 24 godz na dobę, dojazd w zasadzie w każde miejsce w Warszawie i okolicach). Miałam okazję współpracować z obiema Paniami doktor i jestem naprawdę bardzo zadowolona i baardzo polecam! 😅 Dr Turcewicz polecam również do werkowania kopyt. 🙂
Wrzucam link do profilu na fb, gdzie można znaleźć namiary [url=https://www.facebook.com/?ref=logo#!/omnivetpiaseczno?fref=ts]klik[/url]

edit: poprawka linku
Ashtray masz swoja opinię n/t werkowania przez dr Turcewicz? Jaką? I jaka jest cena z dojazdem?
Grace mam, bo robi mi konia od prawie 3 lat 🙂 Przechodziłam przez etapy wypróbowywania innych kowali, ale jednak zawsze jak bumerang wracam do niej. I już jakiś czas postanowiłam sobie, że nie dam robić kopyt mojego konia nikomu innemu. Przechodziłyśmy z nogami mojego zwierza różne problemy- kontuzje, kulawizny, poprawianie roboty po innych kowalach i zawsze dzięki jej pomocy wychodziliśmy na prostą. Kopyto zawsze było dostosowane do aktualnych problemów zdrowotnych. Wystrugane nie za dużo, nie za mało. W sam raz by koń czuł się komfortowo. Werkowanie przede wszystkim z głową i z zachowaniem zdrowego roządku, zgodnie z końską biomechaniką. Żadne szalone fantazje, po których koń ledwo chodzi. 😉
Cena może być uzależniona od dojazdu, więc najlepiej zadzwoń i zapytaj. Ale ogólnie przystępna. 🙂
dzięki Astray :kwiatek:
Z Wielkopolski - dopisuję do listy pana Macieja Kujawskiego. Świetny fachowiec, dobre podejście nawet do trudnych koni. 🙂

Nie znam.
Konkrety na PW, można? 🙂
poszukuję specjalisty od nóg w Krakowie lub okolicach, kogo polecacie?



Polecam wet Monika Szubart  694 684 768
Kowal Piotr Ciołek 693 099 996 świetny ortopeda pracował w Austrii na klinikach ma pojęcie o swojej pracy współpracuje
z wet. Moniką chętnie jeździ do trudnych przypadków
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się