Siodło-renowacja

Mam siodło ,takie około 15 letnie. Uwielbiam je ,jest super wygodne ,idealnie wyjeżdżone itp. Niestety przez intensywne codzienne uzytkowanie trochę się zniszczylo.Rymarz juz posaszywał drobne przetarcia. Niestety skóra w niektórych miejscach nie wygląda najlepiej. Małe otarcia ,przebarwienia itp.
Zastanawiam się co mogę zrobić ,zeby je odświeżyć. Przydałoby mi się coś w rodzaju koloryzującej pasty. Widziałam takie rzeczy ,ale zawsze były czarne.Moje siodło jest brązowe a nie mogę znalezc takich produktów do brązowej skóry...
widizeliscie coś takiego? Moze jakies linki?
A moze jest jakis inny sposób na nadanie równoemiernego koloru skórze?
oprócz czarnideł do skór są i brązowidla  😉

http://konik.com.pl/cgi-bin/shop.pl

edit: nie wiem dlaczego nie działa :icon_rolleyes
ale na konik.com.pl przy wpisaniu do wyszukiwarki "brązowidło" od razu Ci wyskoczy  😉
nie działa link
Clio tylko uważaj na te farbidła, niektóre potrafią oddawać nadmiar jakiś czas po zabarwieniu skóry. Kiedyś miałam trochę do czynienia z takimi cudami.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
20 lutego 2009 02:19
[[a]]http://www.sklepszewski.pl/katalog.php?kategoria=448&model=&send=Poka%BF[[a]] co myslicie o tym? cena niższa..
cena jednostkowa taka sama- to jest malusienkie opakowanko
mialam z tej firmy czernidlo i bylo przyzwoite, ale tak jak lena mowi...oddaja nadmiar😀
przepraszam że się wtrące i troszkę nie na temat, bo nie o czernidlach 😉 czy ktoś z Was dopychał może siodło, chodzi mi o tylne poduchy w siodle?
jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Kaprioleczka - zapytaj forumowej caroline bo ona na pewno coś w tym temacie robiła 😉
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
14 marca 2010 19:31
A jak jest brązowe siodło, to jak się je tym czernidłem pociągnie to będzie czarne ?? 👀
Mam pytanie czy jest różnica po miedzy czernidłem przeznaczonym do siodeł kupionym w sklepie jeździeckim a czernidłem do innych wyrobów ze skóry (np do butów).Niby to do skóry i to ale ceny są nieporównywalne.😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 czerwca 2010 08:53
co do czarnideł i koloryzujacych past do skór - ja się zawsze obawiałam takich specyfików, bo nie chciałabym później mieć bryczesów  w tym samym kolorze 😉 Zawsze używam oleju i pasty bezbarwnej, ale może tylko mi się wydaje i te preparaty koloryzujące nie brudzą spodni? Jak to jest?

Ja słyszałam, że ciepły olej pociemna skórę, ale nie praktykowałam tego, więc nie ręczę za efekt.

Też mam jedno siodło totalnie odbarwione, które fajnie by wyglądało w domu jako ozdoba, ale właśnie nie wiem, co zrobić, żeby wyglądało choć trochę lepiej (teraz nie nadaje się do wystawienia)

Kaprioleczka - ja dopychałam siodło. Robiła to p. rymarz i zrobiła fajnie, choć nie dopchała aż tak bardzo, jak chciałam. Po prostu skóra nie przyjęłaby więcej wypełnienia i nie dałoby się jej zszyć albo później szwy mogłyby puszczać.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
14 czerwca 2010 08:58
a można coś zrobić ze złamaną terlicą ?
Siodło jest już baardzo stare i skóra ledwo żyje, zastanawiam się czy uzdrawiać czy zrobić z niego dekorację  😉
Podobno są dostępne farby do siodeł. nie takie pasty czernidła co owszem potrafią potem troche bryczesy pobrudzić ale takie profesjonalne jak używają rymarze do barwienia skór. Koleżanka kiedyś nimi brązowe siodlo na czarne robiła i ponoć efekt jest super. Ona robiła farbami od siodlarz pleszew.

Sama się zastanawiam nad pociągnięciem mojego siodła (tybinki) taką farbą bo wcześniej jeźdizłam na dawmagooskich puśliskach i one strasznie rysują tybinki i wycierają koor siodła. teraz mam puśliska ujeżdżeniowe no i b widać jak się ukłądało stare puślisko.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
14 czerwca 2010 09:16
Ruda_H - chyba tylko dekoracja 😉 - przypuszczam ze wymiana terlicy kosztowalaby tyle, ze szkoda inwestowac tym bardziej, jesli siodlo jest stare a skóra w kiepskim stanie 🤔
Troszkę ożywię może wątek...

Może ktoś z autopsji polecić jakąś farbę do barwienia siodeł, która później nie farbuje bryczesów i jest trwała?
Ożywiłam siodło tym czernidłem GT. Trochę brudzi  pow. oficerek- ale wszystko się spiera. I najwyraźniej - już coraz mniej. Siodło wcześniej praktycznie dwukolorowe - nadal jest czarne, ale to dopiero 1/2 roku. Poduszek kolanowych nie farbowałam - bo akurat były czarne.
A! po czernieniu zabezpieczyłam co się dało ciepłą płynną parafiną.

Mam pytanie: czy w mazowieckim jest gdzieś siodlarz/rymarz? który mógłby w tradycyjnym siodle wymienić łęk? Mam wiekowe siodło, które jest bardzo fajne (i nie mogę go sprzedać bo pamiątka) ale ktoś przerobił mu przedni łęk tak, żeby pasowało na naprawdę "ramiaste" ogiery. A mój jest xx  🙁
a czy ktoś wie jaki klej jest dobry do siodeł? potrzebuje troche podkleić swoje i nie wiem jakim klejem...

EDIT: albo jaki klej jest bardzo dobry do skór?
Livia   ...z innego świata
02 października 2010 15:51
Odkopuję temat, bo chciałabym spytać, czy ktoś z Was skracał tybinki w siodle? Mam jedno fajne siodło, ale jest za duże, chwilowo kupno nowego nie wchodzi w grę, zresztą też nie jeżdzę w nim za często. Strasznie mi jednak przeszkadza za długa tybinka, ledwo stopa mi wystaje...  😵
Siodło jest syntetyczne. Czy ktoś wie, gdzie w woj. śląskim jest ktoś, kto mógłby się podjąć skrócenia?  :kwiatek:
W temacie czernideł, bo planuje zakup, używał ktoś moze takiego specyfiku ?
http://konik.com.pl/pl,product,1321954,czernidlo,do,skory,tiger,500ml,be.html
lub takiego
http://www.equiversum.pl/effax-effax-czernidlo-skor-p-1275.html
Prosze o opinię

czy może faktycznie mozna skorzystać z takiej najtańszej opcji i taką butelką załatwić siodło ?
http://www.fleczki.pl/?2622,czernidlo-do-skor-firmy-gt-50ml
Ja mam pytanie, czy wada na zdjęciu jest do naprawy u rymarza?!  🙄
Da radę czy nie? A jak tak, to jakiego polecacie.  :kwiatek:
jak temat odkopany, to ja się dołączę z pytaniem🙂

zamierzam wymienić wypełnienie w siodle, tzn oddać je do rymarza żeby to dla mnie zrobił. Problem jest jednak taki, że mieszkam na totalnym zadupiu jeździeckim: żaden rymarz w okolicy nie zajmuje się jeździeckim sprzętem (tylko buty/torebki). Oczywiście niem ma problemu znaleźć takiego, który podejmie się tego zadania.
Pytanie tylko czy mu zaufać skoro nigdy nie miał do czynienia z siodłam, czy nie wsadzi za mało/dużo wypełnienia itp. ??
jak myślicie?

edit:
Ja mam pytanie, czy wada na zdjęciu jest do naprawy u rymarza?!  🙄
Da radę czy nie? A jak tak, to jakiego polecacie.  :kwiatek:


jak najbardziej jest 🙂 to dość powszechne uszkodzenie siodeł, rymarz nie powinien mieć z tym problemu, najprawdopodobniej naszyje tam łatkę, lub po prostu zszyje rozdarcie, nie będzie to wyglądać ładnie ale od spodu nie widać 😉

z resztą kiedyś widziałam styrane szkółką siodło, które miało po kilka takich rozdarć po obu stronach i się nie rozpadło, mimo, że nikt nie interesował się jego naprawą 🙂
azzawa, jak masz siodło pasowane na konia, to ja bym oddała profesjonaliscie jednak, bo musi być włożone idealnie tyle coby na tego konia dalej pasowało.
siodło jest z tych tańszych robionych taśmowo, żadne na miarę. Obawiam się, że koszt wysłania go do specjalisty znacznie przekroczy jego wartość :/
w sumie siodła używam rzadko (od jakiegoś czasu nawet w ogóle) więc nie mam parcia na to dopychanie. Po prostu jakiś czas temu je obmacałam porządnie i mam wrażenie, że trochę się ubiło/poprzesuwało w poduchach.

No to jak z tych tańszych i nie bardzo ci na nim zależy to możesz spróbować dać jakiemuś rymarzowi z okolicy. Chyba dużej straty nie będzie w razie czego. Najwyżej dokładnie określ o co ci chodzi, ile mniej więcej ma dopchać, jaki efekt ma być po pracy.
Tak jak Livia też interesuje mnie sprawa skrócenia tybinek w siodle uj. . Czy ktoś to robił ? I u jakiego rymarza ?
Mam bardzo wygodnego Sommera i szkoda mi go sprzedawać , zwłaszcza , że i tak kupienie używanej ujeżdżeniówki z krótkimi tybinkami graniczy z cudem . Mam już na oku pewnego rymarza , ale jestem ciekawa , czy ma ktoś takie doświadczenia ?
konie24   Qualitat ist kein luxus :)
23 listopada 2011 20:54
hej czy ktoś wie coś o renowacji winteców tych syntetycznych? Chodzi mi o tybinki i przystuły
Witam,
Mam pytanie; czy znacie jakiegoś dobrego rymarza na terenie woj. pomorskiego? Najlepiej w okolicy Gdańska? Tylko takiego co się zajmuje siodłami profesjonalnie.

Mam używaną rajdówkę Dwa-Maga i śruba wewnątrz siodła się złamała, a taki zwykły rymarz nie chciał się podjąć naprawy...
Avis wątpię czy kogoś znajdziesz. Lepiej wysłać do kogoś sprawdzonego 😉
A masz namiar na kogoś takiego? Nie chciałabym też żeby koszt naprawy przekroczył wartość siodła 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się