Derki

Livia   ...z innego świata
18 grudnia 2014 20:16
Akira, kiedyś oddawałam derkę do pralni w Tesco, a w Rudzie Śląskiej jest punkt odbioru Pranimalii 🙂

nefryt, na spółkę załatwiliście derkę? 🙂 Może Pranimalia też ma niedaleko gdzieś punkt - Poznań jest ogromny, na pewno jakaś pralnia się znajdzie 🙂
Hej trochę nie ta pora roku ale już się przygotowuję na wydatek. A mianowicie chodzi o derkę siatkową. Kobyła ma uczulenie na meszki i straszliwie się męczy jak to paskudztwo wyłazi (a wieczory w lato... o Boże...). Więc kupuję jej derkę siatkową. Ktoś posiada? Polecacie jakiś konkretny model? Musi być z brzuchem, kaptur nie koniecznie. Jak już sobie jedną znalazłam (chyba Waldhausen'a) to mi pasi konik napisał że wycofali ją z produkcji i że jej już nie będzie 🙁
Myślę ze dobrany model derki horseweare sprawdzi się idealnie. Na ang Ebay natrafisz teraz na rabaty '
Nature,
ta jest bardzo fajna jakościowo i cenowo ( jest możliwa przesyłka do PL):
http://www.hopevalleysaddlery.co.uk/72/Amigo-Mio-Fly-Rug
Zresztą warto obserwować oferty w tym sklepie, bo często bywają bardzo korzystne promocje, wyprzedaże itp.
A jak chcesz z " brzuchem" to bardzo polecam Premiere Equine. Regularna cena straszy, ale bliżej wiosny na pewno będzie dużo korzystniejsza oferta sezonowa.
emptyline   Big Milk Straciatella
19 grudnia 2014 08:27
Livia, ale Pranimalia przecież się zamknęła.
Livia   ...z innego świata
19 grudnia 2014 08:35
emptyline, o kurcze, nie wiedziałam nawet 😲 Fakt, że ostatnio derkę im oddawałam do prania na wiosnę... ech, to zostaje mi znowu Tesco.

Nature, ja mam derkę siatkową z Decathlonu. Koń z lipcówką, chodzi w derce od marca-kwietnia do listopada i ta derka daje radę najlepiej ze wszystkich, które testowałam.
Livia na fb jest informacja, że właścicielka sprzedaje pralnię.

Czy mogłabym jednak prosić o opinie derek, których linki podałam?  :kwiatek:
Livia moja koleżanka ma właśnie z decathlonu i jestem pod wrażeniem tej derki. Jeszcze szukam dzięki za pomoc 😉
wyżalam się ,że u nas derki zimowe są bardzo drogie z porównaniem do Niemiec  😤

taka derka jak Horze avalanche 300 gr z przedłużaną szyją to koszt ok 45e , a droższe są jedynie derki w odjechane wzory typu zebra , żyrafa czy pantera , u nas takie to nawet rzadko można spotkać  🙄

nie wiem czym to jest spowodowane
Naciau, jest tak bo po prostu na zachodzie mało który koń jest bez derki. U nas derka jest nadal dziwna - może 40% koni w Polsce zimą stoi w derkach. Na zachodzie - 95%.
taka derka jak Horze avalanche 300 gr z przedłużaną szyją to koszt ok 45e


Gdzie są w tej cenie?
Mieszkam kilka km od granicy, chętnie wsiądę w auto i kupię padokową zimówkę Avalanche za 45 euro . Ba kupię ich 10 😉
A ja się dopisze na 11 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
21 grudnia 2014 00:22
alnama, nawet ja! A pracuję w jeździeckim i dalej by mi się opłacało. 🙂
Z mojej strony nie było sarkazmu, raczej chęć zakupu za tak małą kwote.. A to co wrzucilaś to chyba nie są horze avalanche?
Horze Avalanche a podobna krojem i wypełnieniem derka to jednak dwie różne rzeczy. Podobne do podlinkowanych derki można znaleźć u nas w zbliżonej cenie. A Horze Avalanche z przedłużaną szyją - 90€, w pierwszym lepszym polskim sklepie - 409 zł. Czyli - też różnica bez szału (zwłaszcza po doliczeniu przesyłki). Avalanche z kapturem z ebaya wychodzi nawet jakąś stówę drożej. 😉
a gdzie napisałam ,ze to horze ?  🙄  to proszę gdzie mogę znaleźć 300 gr derkę za ok 200 zł z wydłużaną szyja  😉
Naciau, napisałaś, że jak Horze Avalanche - osobiście zrozumiałam to jako "jak na przykład"
Padokówkę Jarpola 200 gr z półkołnierzem i 200 gr wypełnienia też kupisz w tak niskiej cenie w dodatku szytą na zamówienie... zatem bez przesady. Na prawdę mam blisko do Niemiec i tam wcale nie jest taniej... tylko promocje czasem można trafić fajne, ale skoro kupiłam w polskim sklepie derkę Eskadrona przecenioną z 350 na 190 z przesyłką, to i u nas jest tanio 😉
Dziewczyny doradżcie, która derka  treningowa będzie lepsza ?? Potrzebuje takiej do 150 zł. Niestety villa horse jest za mała i pilnie muszę kupić inną.

1.  http://sklep.caball.pl/derki-treningowe/99-derka-treningowa-basic-z-polaru.html

2. http://jarpol-konie.pl/derki/treningowe/polderka-treningowa.html

:kwiatek:
Amasza   Końskie ADHD
23 grudnia 2014 08:55
Witam.
Ja również mam pytanie. Czy derka drelichowa, założona na noc, będzie choć trochę ogrzewać? Czy skutek będzie odwrotny do zamierzonego 🙄  Głównie chodzi o to, że w stajni chwilowo nie mamy okna i jest mały przeciąg. Moja akurat w nim stoi i nie chciałabym żeby ją przewiało.
Amasza, powieś jakiś koc w oknie i po kłopocie
avalanhe sa w promocjach po 300 zl, bez 380... a jak jakis rabat czy cs tam - to wszedzie 300.
tylko jakos tak z dstepnscią problem. mialam miec 2 tyg temu to wyslali pod zly adres...a teraz swieta, remanenty w horze i bedize w polowie stycznia ;;]

zamówilam drugą ville.
3 dni deszczu 24h na dworze wytrzymuje.
bacyzmy co bedize dziś - jade zmienic, tylko ie mam pojecia na jaką 🙁
horse_art, które Avalanche i gdzie są za 300 zł?
Twoje konie nie mają wiaty?
Mi Avalanche z polarem (aktualnie takie w użyciu) wytrzymujaspokojnie kolejny dzień ostrej ulewy. Konie pod spodem suchutnie  😍
Marzą mi się te z wypełnieniem 150 gr zamiast , czy też na zmianę z polarowymi... ale ich nie mogę znaleźć w promocjach 🙁
mają nawet 2 🙂
ale przecież konikom nic nie przeszkadza, a duży pewnie stoi z nimi :] no i nudno tyle czasu pod wiatami... trzeba laki pozwiedzać, w stercie siana pogrzebać, cos na podwórku pobroić...

do mnie przyleci w końcu z bergo, febro (20% od 380) - 300, tu jak wyrazisz część to się jakiś sklep zglosi jak do mnie 😉 -300

150 pomyslalam, że chyba nie...polar wydaje mi sie bardziej oddychajacy? a i pod jak zaloze zwyklego polara mam juz ciepłą... polar odpowiada tak 100? 

150 są villa, ale bez przedłużanej szyi. a ja chce z szyją. to świetna rzecz. więc mam plandeke z szyją... w razie mega mrozów zawsze moge polar pod...  sprawdza się genialnie.
w ramach czekania na avalanche dostalam yorkową. ale boje sie zakladac teraz. nie wygląda mi, żeby przetrwała nawet pól dnia deszczu... taka jakaś mało zbita.... moze dziala jakimś cudem. ale bym spać nie mogła...

no i kurcze, przeciez to nie stajenny koń! dawal tyle lat rade bez 😉
teraz ma bo niedawno cherlał....
horse_art, w Bergo Avalanche z polarem kosztuje 409 zł i nie widzę żadnej promocji - 20% 🙁
W Febro 379...
Czy polar jest bardziej oddychający? Nie wydaje mi się. Na pewno mniej praktyczny niestety - przy trzymaniu konia 24 h w derce... O tym się niestety przekonałam. Dlatego kolejne derki które kupię to Avalanche 150 gr. Tylko, ponieważ mam 6 różnych derek Avalanche (dla 2 koni) to chwilowo poczekam raczej na porządną promocję 😉
w febro jest 20%  od tych 379 , teraz na jakies tam haslo (watek promocje"😉 a w bergo mam rabat 😉

czemu mniej praktyczny? w jakim sensie?
mam czas, jeszcze moge ta 150 wziąć 😉
horse_art, ale ja 150 gr nie widziałam w tych sklepach
Polar powoduje, ze derki się gorzej układają, poza tym obtarł mi konia na łopatkach (aktualnie koń ma podkoszulkę i jest OK).
Duże lepiej leży ten model bez polaru (mam jeszcze zwykłe plandeki i zimówki)
Też mam takie wrażenie jak Gaga - mi dodatkowo często się przekręca trochę na bok a z tyłu jak się patrzy, to przez to, że ten polar jest jakby naszyty z zapasem w porównaniu do zewnętrznego materiału i jest go więcej, czasami zdarza się, że z tyłu derki lekko wystaje poza krawędź lamówki co mnie irytuje więc biegam i poprawiam. Ale tak się dzieje najczęściej jak założę derkę a potem ją podciągam do przodu jak jest już na koniu hehe
Na szczęście nic poza tym się nie dzieje.

Mam przy okazji pytanie dotyczących pasów miedzy tylnymi nogami...
Lepiej je zapinać na krzyż - lewy pas do prawego koluszka, prawy do lewego
czy lepiej prawy do prawego, lewy do lewego tylko przełożyć je miedzy sobą na krzyż pośrodku?
Cobrinha, ja zawsze zapinam pray do prawego lewy do lewego bez przekładania czy krzyżowania... chyba nie ma jednego "najlepszego" sposobu jednak 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się