ciąża, wyźrebienie, źrebak

hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 marca 2013 14:49
koniomaniak, oczywiscie ze tak... moze to byc na podlozu psychicznym, bo np.zobaczyla inna zrebna klacz lub ze zrebakiem i pozazdroscila dzieci 😉 albo cos jej sie dzieje, jakies zapalenie albo cos..tak mi sie wydaje. Niech mnie ktos poprawi, jak zle rozumuje.
hszonszcz nie chodziło mi o to, że Ty stosujesz taką metodę. Piszę dla przestrogi. Forum jest ogólnodostępne, ludzie zaglądają tutaj, aby uzyskać radę. Widząc Twój post mogą chcieć zastosować poradę, widząc mój, mogą zastanowić się czy aby na pewno ją zastosować.

Koniomaniak może klacz ma urojoną ciążę.

A co do długiego okresu ssania matki przez źrebaki. Znam kilka takich przypadków, jeśli klacze nie były kryte "na dziewiątkę", to pozwalały źrebakom długo pić mleko, nawet jeśli miały z młodymi osobne boksy i spotykały się z nimi tylko na pastwisku.
No wlasnie tak myslalam ,ze ma urojona ;( no trudno bede musiala niestety przekazac ta informacje dla wlascicielki konia.
Dzieki za odpowiedzi ! 😉
Ciaze urojone u klaczy sa bardzo rzadkie. Warto aby klacz obejrzal wet, to prawdopodbnie zaburzenia hormonalne 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 marca 2013 20:30
OBIBOK, czym kryliście Magię? 👀
To moje kobyłki 🙂
pierwsza to Bocara (wyźrebienia miała 26.03), a druga to Dolce Vita ( termin wyźrebienia miała na 24.03)
Już mija tydzień a jeszcze nie ma niespodzianek 🙂
dolcezza, sliczne te Twoje kobylcie 😜
Jak juz dzieciuchy przyjda na swiat to wstaw fotki! 😀
A swieczki na wymionach juz maja? :3
Właśnie doczekałam się pierwszego potomka!!!  😅 poród przeszedł bardzo sprawnie i szybko  😀
Koniomaniak, dziękuję  :kwiatek: zdjęcia wstawię później 🙂
hszonszcz   wredny hszonszcz.
01 kwietnia 2013 09:26
dolcezza gratulacje 😅
I o to dzieciątko 🙂
Pięknotek!  💘 Super! Gratulacje! A odmianę ma prawie, jak mamusia! 🙂
A żeby było śmieszniej to jest odbiciem lustrzanym swojej starszej siostry 😀
Hmmm... I jeszcze urodzony 1 kwietnia... Jak nic na imię Żart, żartobliwie Żarcik, powinien mieć! 🙂
dolcezza, gratuluje. Sliczny jest!!!  😍
hszonszcz   wredny hszonszcz.
01 kwietnia 2013 18:54
A ja pokazuje Wam naszego chłopca, urodzonego w niedziele 17 marca. Na 2. focie z mamuśką 😀 Pan Frugo  😉
U nas się przyjmuje, że imię daje się od pierwszej litery imienia matki także na B 🙂 Teraz wymyślanie imienia dla klaczki 🙂
hszonszcz   wredny hszonszcz.
01 kwietnia 2013 20:05
dolcezza, Burta, Bakara ?  😀
chyba będzie się nazywała Bella :/ ale mi się średnio podoba :P muszę coś ekstra wymyślić
hszonszcz   wredny hszonszcz.
01 kwietnia 2013 20:21
Nie takie złe, tylko prędzej dla jakiegoś innego zwierzaka 😀
no mam znajomą, która nawała tak swojego psa :/ na pewno coś się wymyśli 🙂
O imionach gdzies jest wątek, sio do niego...  😎
Może : Ballada , Bajka , Bonita
To skoro na B... to może Bantera? 🙂 Od "banter" (z ang. przekomarzać się, żartować 😉 ). Ale już koniec z imionami! 😀

Czekam na inne źrebolki. W szczególności na upartego Alka od Moni, która dalej trzyma bebe tylko dla siebie 😉

Edit: wstyd: ort!
MissKiedis heloł Doma  😉
kryliśmy SANTIAGO sp http://www.bazakoni.pl/horse_8301.html , co prawda az się prosi zeby Gandzie nim kryć  😁

mamy termin za 2 tyg, ale juz mnie dwa razy w ciągu tego weekendu postawiła na alarm.. na szczescie fałszywy  🙇
hszonszcz   wredny hszonszcz.
01 kwietnia 2013 22:28
Obibok, tak dawno Cię nie było, że myślałam ze już dopieszczasz malucha  😁 co za fałszywe alarmy?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 kwietnia 2013 23:55
OBIBOK, heloł 😀 z pyska to do Gandy pasuje jak ulał 😁 Ganda Edytkowym kryta?
Santiago z takich masywniejszych, ciekawa jestem co z tego połączenia wyrośnie 😀
hszonszcz, sliczny ten twoj maluszek  💘
Gdy patrze na jakiegokolwiek zrebola to mi sie normalnie serducho rozkleja ;P one maja w sobie cos takiego co mnie zwala z nog! sa takie slodziutkie i te ich nieproporcjonalne do ciala konczynki  😍
Ahh... i pomyslec ,ze niedlugo klaczka mi sie zrebi i bedzie dzieciuch  😅
Takie tam - torbacz cisnie do boksu xD
hszonszcz   wredny hszonszcz.
02 kwietnia 2013 06:44
koniomaniadziekuje. :kwiatek: Twoja tez juz ma spory brzuszek  😍
hszonszcz piękny! maluch ! 🙂
dolcezza gratulacje!  💃 Fajne maleństwo. A kobyły faktycznie piękne 🙂 A kto tatusiem został? 😉
ps. Ta od źróbka to trochę ma odmianę jak moja beczka :P chociaż ta kreska w dół jej ostatnio w sierści gdzieś zaginęła 😉

Jest wprost świetna pogoda  😵Ja liczyłam na źrebaka na wiosnę a tu jak tak dalej pójdzie w środku zimy będzie! 😉 hehe Co mnie martwi bo jak nie będzie mnie i będę chciała dojechać  czy w ogóle tam dojadę  🙄 Jak ona się źrebiła te kilka lat temu to też takie zawieje śnieżne i zamiecie tylko ,że to było w grudniu  😁
A tymczasem moja cyce dalej spuchnięte, widać ,że jej trochę ciężko, a źrebak kopie aż sama poczułam 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się