dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2024 08:59
Perlica, Takie dostałam wyraźne zalecenie po podaniu na transport. 6h beż żarcia, bo upośledza odruch przełykania. Do tego 36h bez użytkowania w siodle, to już w ulotce jest też. Te 6h w sumie wynika z czasu działania leku. Koń przytomny był już wcześniej, ale no nie ryzykowałam.
zembria, ale każdy robi jak uważa przecież.

Ja napisałam ze strony praktycznej, a nie ulotkowej.
Serio sądzisz, że jak ktoś przyjeżdża na zawody to czeka 2dni na start potem?

Tak naprawdę największe ryzyko jest dla wałachów, ale to zdarza się raz na milon, no ale komuś się zdarzyć może.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2024 09:19
Perlica, A nie wiem co robią inni ludzie. Myślę że takie zalecenie producenta jest jednak czymś zasadnym poparte, skąd inaczej taki zapis w ulotce.
anetakajper   Dolata i spółka
20 maja 2024 09:44
Perlica, a to przed zawodami można podać sedalin?
anetakajper, oczywiście, że nie można.
anetakajper, no część koni nie dojedzie inaczej bo nie wejdzie. Wtedy jadą dzień przed, że spokojnie na drugi dzień koń startuje.
anetakajper   Dolata i spółka
20 maja 2024 09:51
Myślałam że to doping i co najmniej 2 tyg nie można stosować. Czyli dzień przed na transport można i nic nie wyjdzie na zawodach?
Gillian, ale czy to bezpieczne u konia po takich przejściach podawać coś, co jednak wpływa na jelita?
Ja po operacji nogi podawałam CBD i koń, który lekko ponad 3 tygodnie stał w boksie (w tym 2 tygodnie w ogóle bez wychodzenia, w 3 tygodniu 5 minutowe spacery), a potem na mini kwaterze, zachowywał się wzorowo, był taki spokojny, ale nie zamulony. Uważam, że naprawdę dobrze to na niego wpłynęło, nie było żadnej szarpaniny itp. Tylko na efekt CBD musisz poczekać około 3 dni.
Hempqualizer chyba działa szybciej, no i łatwiej go podać, bo to malutka dawka strzykawą do paszczy.
Ja bym jednak spróbowała najpierw tego.
Fokusowa, jakby fajnie ze na twojego konia działają suple.. Znam niestety naprawdę sporo przypadków ze można było i wiadro tych supli podać i mieć efekt 0. Ja stosowałam KAŻDY uspokajacz na rynku i wiem, że mogę sobie równie dobrze spuścic kasę w toalecie 😀
xxagaxx, ale warto spróbować, nie wiesz czy na kobyłe Gillian nie zadziała.. szkoda, że na Twojego nie działają, ale ja też znam dużo koni, którym super to pomogło.
Gillian   four letter word
20 maja 2024 11:20
Najpierw spróbuje chyba doraźnie Sedalin i zobaczymy jaki efekt a potem będziemy testować zamulacze 😐 nogę ma spuchniętą po tym upadku wczoraj, wyszłam przed stajnię ocenić czy jest kulawa i już próbowała się wspinać. Tu się nie ma co cackać 🙁
Fokusowa, jelit nie cięli na szczęście więc wet mówi, że pasta spoko.
Gillian, ja dawalam sedalin lub lepiej, tranquinervin (to samo, tylko dożylne, działa praktycznie od razu i dużo bardziej podobnie z dnia na dzień, bo sedalin to zależy ile pójdzie pod język a ile połknie). No i stepowałam pod siodłem bo w ręku było ciężko. Odstęp od jedzenia 2h w każdą stronę.
Gillian, dokładnie! Nie ma co się szczypać jej i twoje bezpieczeństwo przede wszystkim. U nas jeden gagatek to chodził na 1/3 pasty normalnie w 2 chodach na lonży 😀

Fokusowa, próbowac to można, jak się dużo wcześniej poda i zobaczy efekt. Suple nie dają efektu od razu (tak, niby Hempqulizer daje, no ale xD) a jak ci koń lata jak balonik to trzeba efekt na już.
Ja przez chyba 4 miesiące musiałam kobyłę na sedalinie z boksu wyprowadzać. Żyje, ma się dobrze. U nas wystarczała nawet nie kreseczka.
kotbury, to u mnie z sedalinem było bardzo różnie, raz trzy kreski raz jedna, to wielkie bydle i jak łeb zadarł to ciężko było dobrze podac. Tranquinervin najpierw 2 ml, potem zeszłam to 1.3 ml, dwie czy nieco ponad dwie butelki na miesiąc mi szły.
karolina_, wyciskaj na palec i wmasowuj w dziąsełko.
kotbury, szczerze to łatwiej go szybko dziabnac niż się szarpać z wielkim pustym łbem 😉
xxagaxx, ja jeśli nie w żyłę to pod siodło daję 3cm pasty i jest akurat.
fajnie macie, ja przez 2 kontuzje miałam świrującego debila bojącego się własnego pierda, a moja wet ani razu nie zaproponowała, żeby w żyłę dać, pasty się za to boję, bo x lat temu mi się prawie kobyła przekręciła w transporcie i w klinice wylądowała z podejrzeniem wstrząsu po 1 kresce sedalinu 🙈 także też próbowałam wszelakie możliwe suple i poza uboższym portfelem to nic to nie zmieniało...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 maja 2024 15:47
Katasia, możesz spróbować kropelki
Katasia, bo oficjalnie nie możesz podawać sama sedacji.
A skoro po sedalinie wstrząs to tak samo po "żyle" mogłabyś mieć.
Katasia, jeśli miałaś wstrząs po sedalinie to na pewno nie tranquinervin, domosedan albo coś jeszcze innego pod nadzorem weta. I wet Ci nie zaoroponuje żebyś dawała w żyłę sama w domu bo nie wolno, ty musisz to zaproponować.
Ten wstrząs to myślę, że z d*py był, jak cała ówczesna diagnoza, no ale gdzieś w człowieku zostaje. Domosedan dostawała przy wszelakich zębach, szyciach itp i nic nie było. Ja weta pytałam, to nie tak że czekałam na podpowiedź, ale zawsze było, że dam radę i w sumie jakoś dalam. No i pastę to bym dała, ale w żyłę nie wiem czy bym się finalnie zdecydowała.

lusia722, mam nadzieję już nigdy nie potrzebować, ale jakie?
Katasia, - a nie miała wtedy podwyższonej temperatury? To może powodować wstrząs.
Znam temat, bo przerabiałam. Nie wiem czy u mojego temperatura była już w dzień podania czy to był skutek wstrząsu i osłabienia, że coś złapał, no ale do dziś od xylazyny trzymam go z daleka i wszędzie zastrzegam, że musi mieć lek z innej grupy. Co nie zmienia faktu, że dalej mam stres przy każdej sedacji.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 maja 2024 20:37
Katasia, napisałam PW
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 maja 2024 22:43
anetakajper, bo substancja czynna sedalinu jest zakazana. Na opakowaniach CBD też piszą, że trzeba odstawiać przed zawodami, bo wyjdzie doping. Ale przy rehabilitacji można stosować.
anetakajper   Dolata i spółka
22 maja 2024 04:15
Constantia, piszą że trzeba odstawić 14 dni przed zawodami. A sedalin? Można podać na transport czy nie?
Co można podać na zagazowanie? Kobyła jak balon napompowana, od czego nie wiem w sumie.
Dostaje protexin, ale nie działa póki co.
Może ktoś miał taki przypadek i pomógł jakiś inny probiotyk?
Perlica, może trochę ruchu?
mindgame, pytam o jakiś sprawdzony suplement lub probiotyk.
Jest w treningu i startuje regularnie, nie da się mieć więcej ruchu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się