Stajnie w Lublinie

Poprostu jestem ciekawa,jakbym miała tam jeździć to chce wiedzieć jakie tam są konie 😉 Dzięki za odpowiedź ; ) A wiecie jeszcze coś o innych stajniach sportowych,czy znacie jeszcze jakichś dobrych trenerów,może wiecie kto uczy w Kaprioli,i czy w Dominowie można jeździć u P.Bociana ?
P. Bocian prowadzi w Dominowie treningi ale raczej tylko osobom z własnymi końmi.
Madzia666, o, a jak się p. Bocian miewa? Wiesz może, czy ma jeszcze Omegę?

Drodzy Lublinianie i Lublinianki, czy ktoś z może się podzielić informacjami o ogierze młp Boston (Emetyt - Bona)? Ktoś zna jego, albo potomstwo po nim? Krył kilka lat wstecz w Waszym województwie, u p. Pochronia bodajże. Będę wdzięczna za wszelkie informacje :kwiatek:
Ktoś się z Lubelskich voltowiczów na Torwar wybiera? Mam silną potrzebę dokoniana pewnego zakupu  😂
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
04 marca 2012 14:30
Arroch, ja będę i jakby coś mam 1 wolne miejsce w aucie na sobotę 😉
W Bonanzie Czytnik jest sp, Sauron nie wiem. Kucyki to głównie kf, Manta np. jest pony sport.
Była Bawaria siwa przez jakiś czas, ale sprzedana.
O Arce zapomniałam XD
ale ona chyba tylko pod początkującymi chodzi,a na pewno nie skacze.
Kapriola z tego co wiem nie ma hali, tylko duzy menaz. Mam zamiar sie wybrać tam w wakacje ;-)
Manta jest arabokonikiem 😉 a Sauron jest sp.
matko boska to Arka jeszcze ma siłę nogami przebierać? słyszałam że ona to już w odstawkę idzie

w Ostrodze jest szkółka, jazdy prowadzi forumowa koola 😉
[quote author=fruity_jelly link=topic=80.msg1326394#msg1326394 date=1330875913]matko boska to Arka jeszcze ma siłę nogami przebierać? słyszałam że ona to już w odstawkę idzie[/quote]
chyba idzie, ale w szkółce jeszcze chodzi na lżejsze jazdy. tak samo jak Heroina.
pony   inspired by pony
04 marca 2012 15:56
mikas, co to znaczy pony sport?;p

Czy to ktoś z forumowiczów poszerzył szeregi stajni w Bystrzejowicach? 🙂
może coś w stylu DRP w polskiej wersji 😁
Pony Sport Siercza - czyli hodowla Basi Guniewicz, wszystkie konie stamtąd mają taki dopisek do imienia i w żadnym wypadku nie jest to rasa 😉
Ostroga to zdaje się tylko pensjonat, nie prowadzą jazd. przynajmniej jeszcze niedawno tak było.


proszę o sprecyzowanie słowa "niedawno" ja jestem tam od 3 lat, wcześniej była inna instruktorka  😉
Manta jest arabokonikiem. Wyhodowanym na Lubelszczyźnie, więc z hodowlą Sport Pony (która note bene w dużej mierze bazowała na kucach felińskich) nie ma zbyt wiele wspólnego.

Był ktoś dzisiaj na odznace? Może krótka relacja?
Jasnowata jak Ci poszło?
pony   inspired by pony
04 marca 2012 16:47
no ja wiem, ze Manta to lubelski arabokonik, dlatego prosilam o sprecyzowanie tego tajmniczego określenia 'sport pony' 😉

Czy to ktoś z forumowiczów poszerzył szeregi stajni w Bystrzejowicach? 🙂


W Bystrzejowicach od tygodnia jest mój koń 😉 i jestem najszczęśliwsza na świecie, że znalazło się dla nas miejsce  😜
Ascaia, nie wiem, czy jest co opowiadać 😉. Koni niewiele. Bardzo fajna sprawa z tym, że 3 konie wjeżdżały na halę żeby się rozprężyć przed sędziami. Potem jechały program i wchodziła następna trójka na rozgrzewkę.
Fajnie było zobaczyć Jasnego w akcji, chociaż samego przejazdu nie widziałam 😉.
Może ktoś dziś zdjęcia w Bonanzie i się podzieli?
Ja tam jestem zadowolona, bo mój koń pod koleżanką wykręcił w ujeżdżeniu 8.0, co jest w mojej opinii niezłym wynikiem, zwłaszcza że bardzo fajnie się na nich patrzyło  😁.
pony   inspired by pony
04 marca 2012 17:05
masz najbardziej przytulającego się konia jakiego poznałam, super jest  😉 a ze stajni będziesz napewno zadowolona 😉
Ascaia, zdałam 😀 Nareszcie 🙂 Ja jestem bardzo zadowolona z przejazdu. Mam nawet filmik wraz z komentarzami mojej cudownej ekipy Famagustowej, która jechała i przeżywała podczas parkuru wraz ze mną  💘

Dobra, to teraz sobie pomarudzę jak zwykle. Uważam, że trochę ostro sędziowali na srebrze. Ja, to bym niektórych puściła. Niestety tylko ja jechałam skoki.

Podłoże w Bonanzie, to jakiś kosmos. Na hali twardo. Przy dłuższym użytkowaniu, skokach, tylko czekać, aż koniowi trzeszczki pójdą, na przykład.
Podłoże na "rozprężalni" niestety zamarzło. Rozwaliły mnie osoby, które sobie po takiej grudzie radośnie galopowały. Dopiero jak słońce przygrzało w połowie dnia, można było coś tam zakłusować, zagalopować. Aczkolwiek i tak było ślisko i twardo.
Ja juz po Jasnym widziałam, że podłoże mu nie odpowiada, bo nawet nie bardzo chciał iść do przodu, macał ziemię, a on z natury dość ruchawy jest.

+ za organizację. Wszystko poszło szybko, sprawnie, bez opóźnień. Ludzie pomocni.
Łot tyle 🙂
pony bardzo nam miło, zwłaszcza że w poprzedniej stajni wszyscy tylko mi mówili, że mam grubego konia więc miło wreszcie dowiedzieć się coś innego  🙂 nie powiem ale codziennie nad jego przytulaniem intensywnie pracuję rozpieszczając go jak tylko się da  😁

a stajnią jestem zachwycona każdego dnia coraz bardziej kiedy widzę jak zadowolony i szczęśliwy jest mój koń  💘
Jasnowata- Zawsze ostro sędziują na srebrze. Pozdrowienia dla naszego "umożliwiającego rozwój jeździecki" województwa  🙄 🤔wirek:

Gratulacje dla wszystkich, którzy zdali! 😀
[quote author=mary poppins link=topic=80.msg1326089#msg1326089 date=1330857638]
Ostroga to zdaje się tylko pensjonat, nie prowadzą jazd. przynajmniej jeszcze niedawno tak było.


proszę o sprecyzowanie słowa "niedawno" ja jestem tam od 3 lat, wcześniej była inna instruktorka  😉
[/quote]

no dobra - 3 lata temu 😡 właściciel wtedy mówił że szkółki nie ma, albo jemu się coś pokręciło albo mnie.
Jakby ktoś chciał, to zwolniło się jedno (na razie, bo może się okazać, że i dwa) wolne miejsce na trzydniowe konsultacje ujeżdżeniowe z Kasią Kliczkowską.
Konsultacje będą 16-18.03. w Famaguście.
Cena, to 50zł za jazdę. Każdy jeździ indywidualnie. Do tego dojdzie też dojazd, czyli ok. 25zł za osobę (za osobę, a nie za jeden trening!).

Konsultacje są otwarte także każdy może przyjechać, na każdym poziomie zaawansowania 😉

Nocleg za free, a boks nie wiem, dopytam gdyby ktoś był zainteresowany.

Kasia ma doświadczenie w pracy z różnymi końmi. Począwszy od upartych prymitywków, a zakończywszy na bardzo delikatnych spkach.
Miała hucuła, którego ujeździła do klasy C.
Przez 4 lata trenowała mnie i Jasnego. Efekty widać 😉
Jej metody są przyjazne dla konia i jeźdźca.

Jakieś pytania? Pytać 🙂


Podbijam. To już za dwa tygodnie 🙂 Są dwa miejsca.
Jasnowata, gratuluję :kwiatek:
Ascaia, zdałam 😀 Nareszcie 🙂 Ja jestem bardzo zadowolona z przejazdu. Mam nawet filmik wraz z komentarzami mojej cudownej ekipy Famagustowej, która jechała i przeżywała podczas parkuru wraz ze mną  💘

Dobra, to teraz sobie pomarudzę jak zwykle. Uważam, że trochę ostro sędziowali na srebrze. Ja, to bym niektórych puściła. Niestety tylko ja jechałam skoki.

Podłoże w Bonanzie, to jakiś kosmos. Na hali twardo. Przy dłuższym użytkowaniu, skokach, tylko czekać, aż koniowi trzeszczki pójdą, na przykład.
Podłoże na "rozprężalni" niestety zamarzło. Rozwaliły mnie osoby, które sobie po takiej grudzie radośnie galopowały. Dopiero jak słońce przygrzało w połowie dnia, można było coś tam zakłusować, zagalopować. Aczkolwiek i tak było ślisko i twardo.
Ja juz po Jasnym widziałam, że podłoże mu nie odpowiada, bo nawet nie bardzo chciał iść do przodu, macał ziemię, a on z natury dość ruchawy jest.

+ za organizację. Wszystko poszło szybko, sprawnie, bez opóźnień. Ludzie pomocni.
Łot tyle 🙂
  e tam, podłoże jest na pewno super, tylko Jasny nieprzystosowany... 😀 Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać  😂
Pony sport to teź i rasa konia. Znam ogierka co ma tak w papierach. Najczęściej jest to mieszanka sportowego kuca z arabem.
Ale faktycznie popełniłam błąd  :kwiatek:
Manta to arabokonik.
Na Arce miałam pierwszą jazdę w Bon. I uwielbiam tego konia. Niestety koń zniszczony. Heroinka chyba w hipoterapii chodzi. Z tego co słyszałam to Sauron też juź nie może skakać
Arroch, uważaj lepiej 😜 byś się zdziwiła kto tu paczy 😉
pony   inspired by pony
04 marca 2012 21:35
ja też będę na Torwarze, ja teeeż 💃

arabeczka- a tam gruby, suuuper jest, nie mogłam od niego odejść😉
[s]gdyby ktoś jechał z Was na Torwar i miał miejsce w bagażniku w samochodzie na mnie i skłonny byłby mnie adoptować na kilka godzin byłabym dozgonnie wdzięczna  :kwiatek:[/s]

Biczowa, najlepiej zadzwoń do sklepu, wszystkiego się dowiesz z pierwszej ręki... ja stacjonuję w lkj, ale mam postępującą "sklerozę", więc pewnie zapomnę dopytać. Tel znajdziesz jak wejdziesz na www lkj-u i tam masz link to sklepu 🙂 pozdr. Odnośnie Bystrzejowic, to arabeczko, początkowa euforia niestety nie trwa długo, pogadamy za pół roku-rok (o ile będziesz w stajni częściej niż raz w tygodniu 🙂 )
ratatuj   Moje rude szczęście
05 marca 2012 06:50
Ja też byłam na odznace i bardzo mi się podobało, wszystkim z brązowej gratuluje, ze srebrnej też, następnym razem się uda. Czy surowo oceniali- nie wiem, patrząc z góry można było dostrzec parę pomyłek czy "niedoskonałości", mimo to było kilka par, które bym puściła, no ale nie mi oceniać...  🙄

Mimo wszystko, fajne wydarzenie, mało koni i bardzo kameralnie

Jasnowata- czyli to malutkie na skokach ze srebrnej to Twoje było? Cudooowne  💘 💘 💘

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się