Faust Z stanówka

  • Przeznaczenie:
    Skoki
  • Rasa:
    SP szlachetna półkrew
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
oferuję stanówkę ogierem Faust Z, to bardzo urodziwy "malowany" kasztan, który przyszedł na świat w Holandii, w 1987 roku. Jak bardzo łatwo się domyśleć, analizując jego rodowód hodowca musiał wiązać z nim bardzo duże nadzieje zarówno sportowe jak i hodowlane. Jest on synem bardzo zasłużonego Furiosa xx (ojciec mistrz świata Pomone B). Ogier Furioso II urodził się we Francji, ale następnie został importowany do Niemiec przez znanego hodowcę z rejonu Oldenburga Georga Volverka, w celu produkcji koni sportowych. Jak się później okazało był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, gdyż ogier ten stanowił w jego stadninie w Cappen przez ponad 17lat. W tym czasie pozostawił szereg doskonałego potomstwa męskiego sprawdzającego się doskonale zarówno w skokach jak i ujezdzeniu .
Do najcenniejszej nalezą.. futro, filus, fantane, furioso sohn, Freiuher i wielu innych.
Jednak bez wątpienia najlepszym jego potomkiem z czasów pobytu tego ogiera w Capen jest FORPREASURE (z matki po grannus-granit), który swoją doskonałą karierą sportową pod Marcusem EHNINGIEM i LARSEM i Niebiergiem potwierdził bardzo dużą wartość hodowlaną swego ojca .

Kasztanowy Faust Z uznany jest w kilku znanych i cenionych księgach hodowlanych: KWPN, hanowerskiej i Zangersheide. Ukończył on zakład treningowy w Medingen w 1991 roku, otrzymując bardzo wysokie noty za skoki luzem, i pod jeźdźcem. Po zakładzie treningowym rozpoczął starty w konkurencji skoków, pod znanym zawodnikiem holenderskim Henkiem van de Pol'em. Owocem ich współpracy były starty w wielu prestiżowych konkursach najwyższej rangi w całej Europie.
Po sprowadzeniu do Polski startował pod Andrzejem Lemańskim zdobywając w 1999 roku brąz w Halowym Pucharze Polski. Ukoronowaniem ich współpracy było wywalczenie rok później na terenie otwartym v-ce mistrzostwa kraju.

Informacje

Ogłoszenie dodane 11 marca 2024 o 11:47
Odświeżone 11 czerwca 2024 o 19:30
Wyświetlane do 11 lipca 2024

ID ogłoszenia: 581094
Liczba osób obserwujących: 12
Liczba wyświetleń: ponad 15000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama