magnetoterapia

Edytka, mam  chyba z poliestru, coś w rodzaju drelichu, dobrze układa się na nodze, całość szybko schnie.
Mam pytanie dziwnej treści:
Założyłam koniowi na noc jeden ochraniacz magnetyczny Verdusa na przód i na tył. Koń nie chodzi po urazie mechanicznym-stoi w boksie, tylko 1 h stępa pod siodłem.
W nocy lub rano ( nie wiem-w stajni byłam wieczorem) kobyła zdjęła sobie ochraniacz z przodu. Noga tylnia - ta po urazie ok, zdjęłam ochraniacz, wszystko normalnie.
Ale ten przód- który i tak sama rozmontowała to grzał cały-kopyto i noga-bardzo dziwne.
Kontuzja nie możliwa bo koń nie chodzi.
Czy to możliwe że tak zareagowała na ten magnetyk? Oczywiście zobaczę jak będzie jutro,ale nigdy o czymś takim nie słyszałam 👀
Dodam że po 1h stępa ciepłota była normalna już na obu przodach.

Perlica, to zwieksza przeplywy krwi---> dziala rozgrzewajaco.
w jakim celu zalozylas po jednym ochraniaczu? 😲
Może ma jakieś zapalenie w nodze i jej grzeje??
Uwierz mi, że to że koń stoi w boksie to nie znaczy, że nie może sobie zrobić kuku- wystarczy, że gdzieś porządnie walnie nogą.
katija na 1 zad założyłam bo tam jest krwiaczek-kazał wet
Na przód założyłam tak żeby zobaczyć czy będzie jakaś różnica-zwykła ciekawość.
Wiem że to pobudza krążenie-ale czy aż tak?
Koń sobie to ściągnął - a ona nigdy nic nie ściąga ze swoich nóg-co by na nich nie miała.
A tu odpruła rzep- co sugeruje że jakoś chyba jej to mocno zadziałało i się pozbyła.


Petit koń nie jest kulawy, czysta jak łza to nie mogła sobie niczego zrobić.
To koń z natury wrażliwców- jakby coś się działo to natychmiast by kulała.
Po za tym grzeje cała noga-kopyto i noga, więc dziwne.
Zazwyczaj jak coś nie tak to albo kopyto, albo ścięgno a nie całość.
Ta noga jest spuchnięta?
nie jest-nic tej nodze nie dolega poza tą ciepłotą
Na Twoim miejscu by spojrzała jeszcze jutro na tą nogę. Jeżeli stan się nie polepszy to wezwałabym lekarza. Może być jakieś zapalenie a wtedy noga nie musi być spuchnięta.
Petit dzięki bardzo,ale nie o taką radę mi chodziło.
Oglądam koniowi nogi codziennie i macam, tak samo zrobię też jutro.

Interesował mnie wpływ tych magnetyków-czy można z nimi przesadzić?
Czy na początek trzeba tylko kilka godzin?
Może nie można od razu na więcej niż 12h?
Perlica, moj kon od poczatku mial zakladane na cala noc. widoczne, wyrazne efekty sa po kilku dniach.
moj kon ma walnieta jedna noge, jednak zakladam magnetiki na obydwie. troche mnie dziwi zakladanie na jedna.
możliwe że dlatego miałam dużą różnicę w ciepłocie nóg...między nogą bez a z magentikiem...
Nie mniej już magnetików koń nie dostanie, bo są pożyczone a ona raczyła wypruć 1 rzep i go zgubić od tego przodu 🤬
Teraz muszę dokupić i doszyć rzep,dlatego już jej nie zakładam na żadną  nogę skoro nie umie uszanować czyjejś własności 😁
Wydaje mi się, że skoro jest to produkt ogólnie dostępny, to nie ma on negatywnego wpływu na końskie nogi. Ja mojemu w tym sezonie po raz pierwszy założyłam magnesy wieczorem i miał zdjęte na pewno po12 h i nic się nie działo.
Należy codziennie zakładać je na nowo, żeby zmienić pozycje ochraniacza, albo jeżeli zawijasz konia to go przewinąć, jeżeli np. przypadkiem wpadłby tak jakiś brud, żeby nie obtarł konia no i ogólnie dla sprawdzenia czy z nogami wszystko ok.
Perlica, Torpol, produkujący różne wyroby z polem magnetycznym zaleca stopniowe  wprowadzanie tej terapii. Może Twój koń jest wybitnie wrażliwy? Zaczyna się od 15 min, potem, 30 mn, 1 godz, 12 godz.
Zalety potwierdzam.
mój koń jest koniem wybitnie wrażliwym-to prawda...
nie mniej już problem odkryty dziś przy kopytach-zaniedbałam kopyto (strugane 6 tygodni temu i stąd ciepłota-kopyto sztorcowe, duże naprężenie i to była zapewne przyczyna, koń palcował tą nogą)
Teraz ma zrobione kopytko i muszę co 10 dni je robić-ale to temat do naturalnego strugania już ( na ścianie kopyta jest widoczny mały krwiaczek,więc są to naprężenia a magnetyk to uwypuklił).
Dzięki za odpowiedź.
Ochraniacze to akurat były Veredusy i nie są zbyt trwałe, bo jak pisałam po 1 nocy kobył odpruł rzep.
perlica czyli pole magnetyczne działa 🙂
Grace, działa naprawdę mocno
Do posiadaczy nowych veredusów: którą część mogę włożyć do pralki? Nic się temu nie stanie, tzn nie stracą swoich właściwości? Wcieram mojemu koniowi zadnie nogi i niestety owijki w środku już są brudne.
trelemorele, nie wiem, ja upralam w trybie prania recznego w zimnej wodzie calosc.
Taaaaa.... a ja chciałam być sprytna i wrzuciła, stary model Veredusa do pralki. Wyszły co prawda czysciutkie, ale dwa magnesy wypadły ze swoich kieszonek. :/
hej, ja polecam  magnetyki firmy Medisana, ochraniacze są super polecam.
http://medisana.pl/pl/oferta,magnetoterapia-dla-zwierzat;produkty;show;145;0.html
Taaaaa.... a ja chciałam być sprytna i wrzuciła, stary model Veredusa do pralki. Wyszły co prawda czysciutkie, ale dwa magnesy wypadły ze swoich kieszonek. :/


hehe to co, polecasz pranie ręczne?? Mnie też to czeka ;/;/
xxagaxx, chyba niestety tak.... Ja juz sie raczej nie odważe na wrzucenie ich do pralki.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 stycznia 2012 19:44
Przyszły dzisiaj moje torpole  💃 Wersja wysoka, podszyte wełną, w kolorze brązowym. Są świetnie wykonane, zamówienie zostało szybko zrealizowane, teraz tylko zobaczymy jak koń na nie zareaguje
Edytka jaki to jest brąz, ciemniejszy czy jaśniejszy ? Ile trzeba czekać na zamówienie? Bliżej wiosny muszę zamówić komplet, dlatego pytam 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 stycznia 2012 19:55
armara to jest taki brąz jak na zdjęciach na dole http://www.torpol.eu/pl/swiat-koni/produkty-magnetyczne/ochraniacze# 🙂
Ja zamówienie złożyłam w środę i od razu puściałam przelew. Ochraniacze zostały wysłane w piątek. Wczoraj był kurier, ale akurat nie mogłam odebrać, więc przywiózł mi paczkę dzisiaj do pracy. Wszystko trwa szybciej jeżeli wybierze się produkt, który mają na magazynie i nie muszą go specjalnie przygotowywać.
Oo to faktycznie szybciutko 🙂 Dzięki  :kwiatek:
armara, serio taka roznice robi ci kolor magnetikow? 😉 dla mnie moga byc rozowe w zielone ciapki, sa tylko do boksu 😉
armara, serio taka roznice robi ci kolor magnetikow? 😉 dla mnie moga byc rozowe w zielone ciapki, sa tylko do boksu 😉

Robi, bo kocham brązy, a nie pali mi się więc mogę sobie przebierać, a co mi tam  😁
Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu magnetików. I postanowiłam że będą to torpole. Jakieś kilka dni temu miałam okazję pomacać właśnie te ochraniacze i to co mnie strasznie zdziwiło to rozmiary tych magnesów (raczej magnesików), one są wielkości no dosłownie 2 groszówki, takie malutkie i okrągłe jak bateria od zegarka na rękę. W weredusach też mają taki kształt??? Ja myślałam że jest to coś w rodzaju blaszek podłużnych, no jak dla mnie szok... takie coś w  zasadzie mikro rozmiarów ma przynosić takie rezultaty... no nie wiem... ale skoro działa to raczej wielkość nie ma akurat tu znaczenia 😉
A czy ktos uzywal kaloszkow torpola?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się