Młode Konie

Bronze   "Born to chase and flee.."
17 stycznia 2011 15:02
Hate me - no to teraz połowa re-volty ślini komputer  😉, [iękne konisko. 😍
W zimie też tak umaszczona czy tylko latem taki bonus  ❓
Może ja się pochwale swoim błotnym kolegą  😜
po pęciny zapadnięty w pastwiskowym błotku , wyglada niczym koń bez kopyt  😁
Hate me piękna kobyła, jest sie z czego cieszyć. Jaki to papier?
Fasolka, Twój też się już robi konkretny, piękne konisko.
z dzisiaj 🙂
wielkogłowy  😂
adriena - No naprawde rośnie niesamowicie  🤔
od sierpnia z małego szczypiorka robi się coraz ładniejszy konik 🙂
i dziękujemy za komplement :kwiatek:
To i my się przypominamy z Komą 😍 Poligonowe ucieczki, przez które pańcia skończyła z mokrym tyłkiem 😁





by Joanna Zawada :kwiatek:
Shantowa Aaa jaka piękna  💘
ile ma już ? 😀
ps. znam te wycieczki po których wracam z mokrym tyłkiem lub cała mokra :P ew jeszcze w błocie 😀
FasOlka 28-ego lutego skończy 4 lata 💘 Dzięki :kwiatek:
Shantowa oo to ładnie 😀
zaczęłaś już jakąś pracę pod siodłem , czy jeszcze ma wolne kobitka ?🙂😉
We wrześniu zaczełyśmy pracę i nawet pare razy na grzbiecie poniosła człeka 🙂 A gdy przyszly mrozy babka miala znow wolne 😉
Shantowa śliczna ta twoja kobita  😉
FasOlka naprawdę cudowny twój koniś  😉 właśnie ile Twój  ma?  😉
mon-es Dzięki 🙂 20 marca skończy swoje 3 latka 🙂
FasOlka to jest starszy troszeczkę od mojej klaczki  😉 moja 15 czerwca skończy 3 lata 😉 A ile ma wzrostu? bo choć stoi w błocie to wygląda na wysokiego  😀
oto co mój koń mysli o szeleszczących reklamówkach  😂 probowalam go dzisiaj troche poganiac po padoku zeby zrobic zdjecia ale niestety zostalam zignorowana. skakalam, machałam ta reklamowka az mi ja zabrał i sobie poszedł na druga strone padoku  😂 😂

galopada_ haha ,mampodobnego 'ignoranta' niczego się nie boi 😀

mon-es jak przyjechał w sierpniu miał zaledwie 155cm w kłębie , a przy ostatnim mierzeniu miał już 163 cm 🤔 , bestia mi rośnie 😀
i jeszcze z bliźniaków ,to już wogóle jestem pod wrażeniem 😁
FasOlka bliźniaki  😉 masz może foto brata bliźniaka? 🙂 
moja jak do mnie przyjechała we wrześniu miała już 160 więc teraz ma pewnie troszeczkę więcej  😉 chciałam ją dzisiaj zmierzyć ale jak ja wypuściłam na padok to wypaplała się w takiej błotnej kałuży i przy okazji ochlapała mnie że byłam cała w błocie...  🙄 diabeł nie koń  😀
Ja mam radoche na poczatek roku, bo udalo mi sie oswoic diabla.  😁
Przed 2,5 miesiaca dostalam nowego, karego potwora majacego 10 kopyt i 100 zebow, potrafiacego sie obrocic wokol wlasnej osi w tempie diabla tasmanskiego. Rusza sie jak malpa, pewnie dlatego jest taki zwinny.  Przez pierwsze dwa tygodnie praktycznie nie dawal sie zlapac w boksie. Po dwoch tygodniach udalo mi sie zalozyc kantar. Przez nastepne dwa tygodnie cwiczylismy wychodzenie z boksu i podazanie za czlowiekiem, oraz poruszanie sie na lonzy (na kantarze) w obu kierunkach i w trzech chodach bez wleczenia czlowieka za soba i bez samowolnych zmian kierunku, predkosci i zatrzymywania sie. Nastepnie potrzeba bylo dlugich dni i godzin pelnych niewypowiedzanych przeklenstw i treningu cierpliwosci oraz kontrolowanego oddychania, bo trzeba bylo zakladac oglowie. Moj diabel jest madry 😉 Jak zaczal byc diabloniolkiem, sciagnelam mu kantar (z ktorym normalnie sie nie rozstawal) i tyle bylo przyjazni...  🤣 ostatecznie jakos tam zalozylismy mu ten kantar i na razie diabel i on sa nierozlaczni.
Update: moj diabel od dwoch tygodni chodzi na lonzy w pelnym rynsztunku, w bandazach, na wypieciu, przyjmuje zarowno derke stajenna, jak i potowke (pierwsza derke rozszarpal na strzepy), daje sobie wyczyscic kopyta i przerwac grzywe, nawet luzaczka moze go przygotowac do pracy iiiiiiii.... siedzialam na nim juz trzy razy, z czego dwa razy nas oprowadzano  😅 😅


No i wsiadlam dzisiaj. 😀 Diabel zachowal sie jak powazny kon i byl po prostu grzeczny. Wsiadlam na hali, po okolo 10 min lonzowania. Step i klus po calej dlugosci hali w obie strony,  oraz samodzielna zmiane kierunku zdolalismy zmajstrowac. Bez lonzy, bez ganiania batem. 🙂
Maly zdobyl moje serce, bo tak mi zaufal. 🙂
Anka no to gratuluje 😀 z tego co czytam to zrobiłaś kawał dobrej roboty , chyba zmieniłaś Diabła w aniołka 😀
Anka - daj jakąś waszą jazdową fotke 😀

mon_es- niestety brat bliźniak nie przeżył , odszedł pare godzin po urodzeniu 🙁
+ mój brudas jest najszczęśliwszy tam , gdzie największe błotko 🙂 oststnio zafundowałam mu 2 godzinne końskie SPA i nazajutrz myślałam, że się załamie psychicznie , bo był wytarzany trzy razy bardziej niż wcześniej  😵
Moja też uwielbia kąpiele błotne niestety... a do tego jest srokata wiec jeszcze trudniej doprowadzi ją do porządku... Ale dajemy rade  😉 Wstawiła bym foto ale można się przestraszy  🤣
A tam , dawaj fotke 😀
Moja młoda miała dziś golony wzorek 😀 Stała super i bardzo grzeczna, jednak wzorek wyszedł eee... Słabo wyszedł  😁
Bay
masz fotke ?  😉
Nie chcecie tego ogladac  😂
chcemy!!!  🙇 🤣
I tak nie mam zdjecia :P coz, trzeba czekać az zarosnie. 😎
A co ma wygolone? 😍

Moja ma na zadzie (zgodnie z imieniem) Komete 💘
Moja pioruna :P ale nie wyszedł mi grot 😎 przeżyjemy, to nie zęby 🙂
Nie marudź, tylko pokazuj! Ocenimy 😁
nie mam zdjęcia, i wolę nie robić 😁 nastawiacie sie strasznie, nie ma nic strasznego tam 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się