exif

Konto zarejstrowane: 18 listopada 2021
Ostatnio online: 12 stycznia 2024 o 15:25

Najnowsze posty użytkownika:

własna przydomowa stajnia
autor: exif dnia 31 października 2023 o 15:35
Generalnie nigdy nie miałem takiego przypadku i zazwyczaj właściciel przychodził, opłacił i odszedł. W umówię mam:

"Zleceniobiorca zastrzega sobie prawo rozwiązania umowy szczególnie w następujących
przypadkach:
a) za ciągłe niedotrzymywanie terminu opłat za pensjonat mimo upomnień
b) nie ponoszenie opłat za pobyt konia za 2 miesiące
c) rażące naruszanie postanowień Regulaminów obowiązujących u Zleceniobiorcy
2. Bez uregulowania wszelkich należności wynikających z tej umowy Zleceniodawcy nie
wolno wyprowadzić konia poza teren stajni bez uzgodnienia. Koń będzie stanowił
zabezpieczenie należności do momentu ostatecznego rozliczenia finansowego."


"W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu
Cywilnego. Właściwym sądem do rozstrzygania sporu jest Sąd Powszechny z siedzibą w
Warszawie"


W dodatku, jako, że koniu brak ruchu, stwarza zagrożenie życia dla innych osób jak i dla stajennego ("najeża się", próbuje stawać na tylnich nogach i rzuca przednimi kopytami)
własna przydomowa stajnia
autor: exif dnia 31 października 2023 o 13:56
Co zrobilibyście gdyby pensjonariusz przestał Wam płacić za boks a kontakt z nim jest zerowy. Nie przychodzi do konia, nie opłaca od 3 miesięcy, nie odbiera telefonów, nie odpisuje na sms'y?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 16 sierpnia 2023 o 16:53
ash, Z tego co wiem to stajnię wydzierżawili Państwo Marcin i Ola K. i być może przy pomocy Pani Joanny. Stajnia miała charakter szkółki, chyba Szkółka Jeździecka Cztery Kopytka tam operuje (znajomi, znajomej itp).
własna przydomowa stajnia
autor: exif dnia 06 maja 2023 o 18:30
Mam padoki ogrodzone słupkami sosnowymi i dębowymi tak koło 2m- oczywiście okoronowane. Wydaje mi się, że nie ma trwałego środka przed gniciem. Zależy od drzewa, jeden może stać pół roku i zgnije a są takie które trzymają rok.

Maluje ich do 60cm abizolem (najtańszy impregnat, nie wiem czy te oleje, smary itp coś dadzą?) i wymieniam ich mniej więcej po 1,5 roku. Niestety, gnije.
własna przydomowa stajnia
autor: exif dnia 05 maja 2023 o 09:19
exif, Polecam wystawić na olx, co prawda mieszkam w Wielkopolsce, ale rolnicy bardzo cenią sobie końskie "dobra" i często sami się zgłaszają, że zabiorą w zamian za np. słomę.
Hucmanka, Robię to od dawna, nic. 😕

Słoma niedługo będzie droższa bo rolnicy dostaną dopłaty za cięcie jej.....masakra.
własna przydomowa stajnia
autor: exif dnia 05 maja 2023 o 08:43
Znacie jakieś firmy lub osoby które odbierają na terenie województwa mazowieckiego obornik koński? Ostatnio osoba która handluje/transportuje i sprzedaje pod pieczarki zażyczył sobie abym jeszcze mu dopłacił.....
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 17 marca 2023 o 10:03
Ale siano i woda na padoku powinny być.
Avatar, Co oznacza słowo "powinno"?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 06 listopada 2022 o 13:21
Novi_Paula, raczej będzie koniecznie. Jak nie w listopadzie to pewnie w styczniu, jak ludzie dostaną pierwsze rachunki za energię po podwyżkach.
Osobiście rozumiem co próbujez znaleść, ale zwyczajnie ceny po 800zł się skończyły nawet w przypadku przydomówek.
A stwierdzenie Sivrite,że "nawet pod Łodzią ciężko jest znaleść.." : akurat w moim odczuciu (i doświadczeniu) trzymanie konia pod Łodzią jest dużo lepsze niż trzymanie konia pod Wa-wą 😂

RatinaZ,

Ale nie każdy może sobie pozwolić na min 2 razy w tygodniu pojechać pod Łódź aby pojeździć na koniu. 😉 Co do cen to raczej już przesądzone, że "tanio" już było. Można rzecz, że "tanio" aktualnie mamy...Dlatego ja przy wyborze stajni pierw patrzę na "zarząd" i "stajennego" a potem na warunki. 😉 Co mi po "sianie 24h" skoro jutro może nie być człowieka do pracy? 😉

Mam znajomego który prowadzi stajnie w innym województwie w większym mieście. Zastanawia się, czy podnieść cenę czy zawinąć "biznes". Główny powód to brak rąk do pracy a dokładniej mówiąc brak stajennych. O ile przed wojną nie było (zatrudnia obcokrajowców gdyż jest "taniej" i "bezpieczniej"😉 problemów znaleźć takiego człowieka tak teraz to wyzwanie. Od początku wojny musiał wziąć na siebie wzrost wynagrodzenia a opowiada, że znów musi podnieść o min 30%. Wzrost ceny siana, słomy czy owsa nie wspomina a czeka aż tylko dzierżawcy terenu przyjdą po swoje antyinflacyjna podwyżkę. 🙂

Reasumując uważam, że bez podwyżek się nie obejdzie albo po prostu niektóre stajnię się zamkną (nie mówię tylko o Warszawie ale ogólnie). 😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 18 marca 2022 o 11:08
<b>lillid,</b> doplata za siano?! To troche przesada. Rozumiem ochraniacze, derki, karuzela, ale siano ile trzeba to powinno byc standardem
Olimpia190, Skąd takie oburzenie? To działa jak wyżywienie w hotelu. Ma Pani wykupioną obiadokolację. Czy dostanie Pani ile chce? Otóż nie. Dania kosztują tak samo i siano kosztuje swoje.

Jeden koń zje kostkę, inny dwie a trzeci ile dasz tyle zje. Wszystko kosztuje jak w hotelu. Trudno sobie wyobrazić aby właściciel musiał jeszcze dopłacać do biznesu bo ktoś oczekuje all-inclusive.

Chcesz jeść więcej niż norma, musisz zapłacić za składniki.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 10 marca 2022 o 10:11
Z tego co zauważyłam to najczesciej upadają stajnie ktore są dzierzawione, wlasiciele sa mniej skłonni do inwestowania, wiec wszystko sie zaczyna sypać z czasem, jest problem z postawienem hali itp. A juz na pewno stale rosnące koszty dzierżawy gruntu/zabudowań (często wygórowane i niewspółmierne już na starcie) :/
azzawa, Trudno w coś zainwestować jeśli teren nie należy do Ciebie. To tak jakby ktoś chciał postawić dom nie na swoim gruncie. Możesz zainwestować w stajnię, postawić halę ale przyjdzie któregoś dnia właściciel i powie do widzenia lub przyjdzie deweloper, wyłoży kwotę i kupi. Właściciel zostanie z niczym stąd też stajnie dzierżawione nie inwestują bo nie opłaca się.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 02 marca 2022 o 09:39
[quote]Sluchajcie, a dlaczego to jest taki problem dla stajennych robic te wszystkie rzeczy? Serio pytam, bo w UK w stajniach <b>pensjonatowych </b> indywidualne karmienie to standard, kazdy kon je cos innego. Tak samo zmienia sie derki, ochraniacze, wyprowadza na padok itd. Jeszcze w standardzie jest pakowanie siana w siatki i moczenie. Pracuja najczesciej mlode dziewczyny, maja po 12-15 koni pod opieka, dzien pracy to zwykle 7 godzin (8, w tym 1h przerwy) i daja rade. I jeszcze codziennie czyszcza wszystkie boksy. <br>
<br>
Jak rozmawiam z mama czy kolezankami o perypetiach w ich stajniach to mi sie noz w kieszeni otwiera, np jak slysze, ze za wszystkie `nadprogramowe` dodatki musza dawac w lape bezposrednio stajennemu. I to sa dodatkowe 100 czy 200 na miesiac! Mnie na miejscu wlasciciela pensjonatu by szlag trafial, ze moj pracownik dorabia sobie na boku w czasie pracy, za ktory mu place. <br>
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>[/quote]
majek, Porównujesz dwa zupełnie inne kraje. Inne zarobki, inne warunki, inną mentalność ludzi.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 04 lutego 2022 o 19:47
<b>SIWA FOLBLUTKA,</b> a co miał przynieść nowy rok? Inflacja szaleje, "nowy polski ład" daje przedsiębiorcom do pieca. Inaczej niż podwyżkami to się nie mogło skończyć..
Fokusowa, No cóż. Standardowy właściciel pensjonatu ma następujące wydatki:
- siano,
- owies,
- ściółka,
- media (woda/prąd/gaz)
- śmieci,
- wydatki bieżące jak paliwo itp
- podatki,
- płaca pracownika,
- dzierżawa terenu
- inne rzeczy

Kiedy to zsumujemy to wiadomo skąd te podwyżki min 150 zł. Właściciel przecież nie weźmie tych podwyżek na siebie bo zamiast zarabiać będzie dokładał. Obawiam się, że i w tym roku będzie jeszcze jedna podwyżka niezależnie czy była czy nie. Sytuacja polityczna w kraju i obok nas tez nie sprzyja.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: exif dnia 15 stycznia 2022 o 21:25
Jeśli ceny aktualne nawozów utrzymają się, to dopiero będzie armagedon...
ms_konik, O ile 2021 był rokiem wstępnych podwyżek lub właściciele brali podwyżki na siebie tak 2022 na pewno nie będzie tańszy. Trzeba się liczyć, że cena za słomę/siano czy owies zdrożeje. Ceny prądu, paliwa, śmieci, wody też galopują. Stajennemu też trzeba zwiększyć płacę bo inaczej właściciel zostanie sam. O podatkach nie wspomnę. Zakładam, że ceny wzrosną od 100 zł do 300 zł w zależności o położenia stajni.

Największym zagrożeniem dla warszawskich i okolicznych stajniach są grunty. Deweloperzy masowo je wykupują i nie zdziwię się, że jak za 5 czy 10 lat najbliższe stajnie będą w promieniu 20-30km od granic warszawy.