Nevermind

Tertium non datur

Konto zarejstrowane: 06 grudnia 2021
Ostatnio online: 01 lipca 2022 o 22:24

Najnowsze posty użytkownika:

Zmiana Loginu...
autor: Nevermind dnia 30 czerwca 2022 o 09:07
panibelynda, Nie wiem czy jest jakiś formalny sposób. Czasem revolta mnie nie poznaje i wtedy mam opcję zmiany, ale też nie wiem jak to działa, bo nigdy nie chciałam zmieniać.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 29 czerwca 2022 o 00:05
Muchozol2, Kiedy się angażujesz w media to trzeba wymyślić interesujące opisy, coś na relację, najlepiej jakieś głosowanie, znaleźć hasztagi, sposób na zaangażowanie odbiorców, odpisać na wiadomości, komentarze... No trochę tego jest 😉 Dodatkowo instagram ma to do siebie, że magicznie kradnie czas.

Zrobienie takiego posta jak właśnie wstawiła journey kupę czasu trwa, bo najpierw trzeba zrobić go w innym programie. Znaleźć zdjęcia, wybrać kolor czcionki, tła, samą czcionkę, wielkość literek - takie małe bzdety, które kradną czas. Potem jeszcze napisać lub wkleić tekst, każdy z tych bloków tekstu sprawdzić pod kątem błędów, poustawiać żeby wszystko było ładnie i zgrywało się ze zdjęciami. Potem dopiero można dodać te obrazki na IG, opisać, dodać hasztagi.
Wszystkie te rzeczy, które ,,nie zabierają czasu", ale kiedy człowiek się za nie weźmie, to mija godzina za godziną. I tak dziesięć slajdów 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 28 czerwca 2022 o 19:16
keirashara, Da się zrobić bardziej zaawansowane rzeczy w siodle przy pomocy klikera. Chociaż osobiście nie jestem przekonana do tej metody, wolę tradycyjną pochwałę głosową czy chwilę luzu.

Muchozol2, zrobienie wielu relacji pełnych tekstu swoje trwa, chociaż chodziło mi akurat o sam post, bo takie proste obrazki robi się wbrew pozorom całkiem długo (zwłaszcza jak jest tyle tekstu) i nie ma bata, żeby było to takie użalanie się pod wpływem chwili. Nie rozumiem, po co robić taki post.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 28 czerwca 2022 o 16:08
Weterynaria to piekielnie ciężki kierunek, taki zakuć-zdać-zapomnieć i faktycznie zdążają się momenty, kiedy nawet osoba kująca dzień w dzień ma dwa dni na wykucie do egzaminu. Tylko forma, w jakiej journey o tym mówi jest niezbyt stosowna.
Muchozol2, Chodzi o przekaz, nie o to że zmyśla.
Całe to narzekanie na system edukacji, robienie z siebie osoby cierpiącej dla dobra koni... jest masa sposobów pomocy zwierzakom, nie trzeba być weterynarzem. Studia i zawód wybrała sobie sama wedle tego co chce robić w przyszłości. I to z pełną świadomością, że te studia to katorga, bo wszyscy otwarcie o tym mówią.
A wątek weterynarzy jest zupełnie niepotrzebnie do tej tragedii doklejony, bo ona weterynarzem nie jest i jeszcze cała długa droga przed nią. Temat istotny, tylko że ona nie poruszyła go z dobroci serca, dotknięta niedolą tych osób. Ona wyciągnęła wszystkie te historie jako tło dla jej cierpień.

Chyba każdy student ma momenty użalania się nad sobą, płaczu, że studia do niczego i przyszłość po nich niewesoła. Ale robić na ten temat cały post? Sklecenie takich kilku slajdów naprawdę trwa godziny, to nie jest relacja wrzucana pod wpływem emocji.
Dopasowanie siodła
autor: Nevermind dnia 28 czerwca 2022 o 09:49
lillid, Z ciekawości, skąd wniosek, że siodło negrossy leci na tył?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 27 czerwca 2022 o 17:25
Constantia, Wzmocnienie pozytywne (nagroda za wykonanie zadania zamiast przymusu wykonania go)
paszport konia- co i jak?
autor: Nevermind dnia 27 czerwca 2022 o 15:53
darkangel89, I przede wszystkim za żadne skarby nie mów obecnym właścicielom, że czegoś na ten temat szukasz.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 27 czerwca 2022 o 14:26
karolina_, Bez tego szumu mało kto zastanowiłby się, czy to co mówi journey ma sens. Może nasz przekaz do kogoś dotrze.

kare_szczescie, Z tego co wiem jedna z uczestniczek poprzednich afer po wycieczce koniareczek miała myśli samobójcze.
Journey chyba nie zdaje sobie sprawy jak ogromny wywiera wpływ. Jak to przeczyta, to pewnie powie: ,,przecież im nie kazałam, nie moja wina".
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 27 czerwca 2022 o 13:53
karolina_, Oj, o ile wolałabym by dzieciaki czytały najpierw naszą antyreklamę na revolcie, a potem mądrości journey.
I niestety nie tylko nastolatki ją popierają
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 27 czerwca 2022 o 12:16
budyń, Jest po kursie dającym uprawnienia.
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Nevermind dnia 27 czerwca 2022 o 11:54
GabiJamal, Powtórzę pytanie, na czym bierzesz kobyłę na spacer? Może wystarczyłoby ubrać halter, kantar z łańcuszkiem albo zapiać lonżę dookoła głowy, żebyś miała więcej kontroli.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 27 czerwca 2022 o 11:27
Teraz argument, że jest na weterynarii, żeby pomagać koniom. I konsultacje (płatne) też po to, żeby pomagać koniom.
Nie wiem, tylko ja jestem taka głupia, żeby po godzinach pracować z rekreacją za darmo, po to by te konie zwyczajnie miały się lepiej?

kare_szczescie, Tak, ktoś jej wysłał taką sugestię, zapomniałam przedtem, ale teraz dodałam zdjęcie w linku. Na pewno konsultacje behawioralne pomogą Ci z ramą konia na jeździe 🙃
Żeby nie było - wiem, że takie konsultacje pomagają na masę rzeczy, ale na ramę kiedy koń się gotuje pod siodłem wpływu raczej mieć nie będą
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Nevermind dnia 26 czerwca 2022 o 23:54
GabiJamal, A nie myślałaś, żeby go odstawić od matki? Bo rozumiem, że jest nieodstawiony?
Na czym ją bierzesz? Kantar, ogłowie?
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: Nevermind dnia 26 czerwca 2022 o 20:50
A nie denerwują Was te nerki w ćwiczebnym? Nie mówię o terenie tylko ogólnie bardziej 😉 W stajni praktycznie się z nerką nie rozstaję, ale na jazdę muszę zdjąć, bo nie idzie wytrzymać.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 26 czerwca 2022 o 14:35
Okej revolto, wracamy do tradycyjnego wstawiania zdjęć. Kolejność się przemieszała, ale widać o co chodzi.
https://hsajhlklalnakkahiamlksizkalakajmjk.blogspot.com/p/blog-page.html?m=1

P.S. Nie mogę edytować, więc niestety post pod postem.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 26 czerwca 2022 o 14:16
A wiecie co, mnie to rusza. Bo z takich małych dzieci zapatrzonych w journey rosną duzi dorośli, którzy także krzyczą gdy nie wiedzą i formułują argumenty w stylu folblut machał głową bo uwierała go podkładka, więc wszystkie pogłoski na temat gorących folblutów to bujdy.
A najbardziej przeraża mnie, że journey publicznie pokazała, że nie chce pomagać koniom, tylko wytykać palcem błędy, i nikt z jej wyznawców tego nie zauważył. Wyjątkowo trafiła się osoba, która chciała posłuchać jej rad, to journey na to „nie haha, nie jesteś godna”. Wstawienie miliona relacji na czyjś temat na serio nie trwa dłużej niż napisanie „możesz się zapisać na konsultacje u/fajnie opisała to/może spytaj się tej i tej, mają dużą wiedzę”. To byłaby jakakolwiek próba pomocy. Journey natomiast stwierdziła że ten koń jest okrutnie ciemiężony i tak musi pozostać do końca jego dni.
I ten argument, że nie dzwoni do nieznajomych... nie wiem jak innym, ale mnie wysłała milion wiadomości głosowych nie mając zielonego pojęcia kim jestem. No i serio, nigdy nie dzwoniła do przychodni, sekretariatu, po taksówkę?

Muchozol2, Tyle że ona zrobiła tą aferę. Najpierw bez wyraźnego powodu zaczęła czepiać się kare_szczescie, potem obśmiała jej odpowiedź, a następnie stwierdziła, że internet jest toksyczny i ona musi odpocząć.

epk, Mam nadzieję, że tym razem screeny się dodadzą, wszystko na nich jest.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 18:38
Bajahorses, Moje ulubione to „koń jeżdżony biomechaniczne”
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 15:57
Przepraszam za spam, próbowałam dodać screeny, ale revolta mnie nie lubi. Relacja jest jeszcze widoczna u journey.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 15:46
Obiecywałam sobie, że nie będę zaśmiecać tego wątku wszystkim co mnie wkurzy u journey, ale tym razem serio, nie mogę.
Teraz już każdy zły moment to dobry powód do em.. konstruktywnej krytyki. Nawet, kiedy ktoś otwarcie mówi, że widzi problem i nad nim pracuje. A każde mój koń tak nie ma xd to poważny kontrargument na poziomie.
I to publiczne przyznanie się, że ma ochotę szerzyć swoją krytykę w internecie, ale porozmawiać w cztery oczy, wytłumaczyć jak poprawić to co widać i realnie pomóc ,,maltretowanym" koniom, to jej się nie chce. Nawet kiedy krytykowana osoba jest chętna przyjąć jej rady! To jest ta pomoc dla koni?
Jak się nazywało to słowo na h?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 15:37
siwa300, Cytując moją wypowiedź z godziny 17:28 Swoją drogą szanuję za brak nachrapnika, wiele osób na siłę zamknęłoby pysk skośnikiem, żeby nie wyglądało to tak brzydko.
Odniosłam się do tego, że ten koń się nie szarpie, tylko jest szarpany 🙂 I nie miałam zamiaru uskuteczniać hejtu na pana Cottarda, bo nawet podoba mi się to jak jeździ. Łydkę w skoku ma stabilną, fajny kontakt nad przeszkodą, jak złapie kontakt na ziemi to też to wygląda całkiem fajnie. Wiem z doświadczenia, że łatwo tak zaciągnąć konia napalającego się na przeszkodę. Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo niedelikatna ręka, bardzo nieprzyjemna dla pyska. Może nad tym intensywnie pracuje, może nawet stąd ta jazda bez nachrapnika? - nie mam pojęcia.

Stwierdziłam prosty fakt, który jest wyraźnie widoczny. Jeśli to już jest według Was czepianie się i robienie gównoburzy, to ja nie wiem jak cokolwiek ma się zmienić w naszym jeździeckim świecie.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 13:44
Strzyga, Nie na wszystkich przeszkodach, ale chociażby czarna czy czerwony szereg wyglądają tak sobie.
Zanim obejrzałam drugi film, ten na niższej wysokości, to przyznam się, że nawet nie zwróciłam uwagi na te dobre momenty - jedzie sobie wylamiony koń i skacze sobie wylamiony koń. Dopiero drugi filmik zwrócił moją uwagę na to, jak dobrze ten koń wygląda nad przeszkodą i otworzył oczy na główny film.
Czyli w zasadzie kolejny minus pokazanego filmiku.
Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 11:08
BeAtra, W takim razie pardon.
Całe życie w kłamstwie 🙈
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 11:04
Jak wchodzi na mnie to dostaje z łokcia w pysk, lub batem w pierś zdarza się że w szczękę oberwie jak nie odsuwa sie.Nie chce tego,ale to jedyny sposób by odeszła w takich sytuacjach. GabiJamal, A nie wystarczy jej odsunąć poprzez przesunięcie/cofanie?
U nas się sprawdziło częste zatrzymywanie, jak koń był przed człowiekiem, to się go cofało na prawidłowe miejsce. Nauczył się nie pchać na/przed człowieka, a i uważniejszy był, bo nie wiadomo kiedy znowu będziemy wymagać zatrzymania.
Konie są różne, więc i metod jest sporo. Ważne, aby dobrać taką, która działa na konkretny przypadek. maluda, o to to.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 25 czerwca 2022 o 10:51
Strzyga, Nie chodziło mi o baskil, bardziej o to, że nie wygina się w trakcie skoki w literkę U. Fakt, mogłam to lepiej dookreślić.
Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 23:45
Wobec tego zostałam przez kogoś wprowadzona w błąd 😉 A wyszukiwarka wyrzuca hasła w losowej kolejności, co jest dosyć upierdliwe kiedy szukasz czegoś konkretnego.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 20:17
_Gaga, Przy naszym systemie sędziowania na korzyść zawodnika ciężko mi uwierzyć, że przesadzano by w tę stronę. No i zawsze istnieje możliwość poinformowania o czymś takim przed startem. Za to pozwoliłoby to reagować np. w sytuacji gdy zawodnik np. szarpie konia. No i pomogłoby to podnieśćznajomość mimiki od konia w naszym środowisku, która niestety wydaje się być znikoma.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 20:03
Perlica, Nie powiedziałam, że nie umie jeździć, chociażby wspomnianą równowagę ma świetną. Co nie zmienia faktu, że ciągnie za wodze.
Teraz weszłam na jego stronę na fb i jakoś większość jego koni ,,się szarpie", tylko że w nachrapniku.
Ale widzę, że krytyka osoby która wygrała CSIo jest dozwolona tylko jak się jest obecnym mistrzem świata 🙃
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 19:36
I zacznę od pytania: po co szkolenie z "etogramu bólowego" dla sędziów nie związanych najczęściej wykształceniem ze zdrowiem zwierząt, skoro na zawodach są lekarze weterynarii, których zadaniem jest m.in. czuwanie nad dobrostanem zdrowotnym. _Gaga, Ja rozumiem to jako szkolenie z mimiki konia i uważam, że to całkiem słuszna idea, bo mało kto zna końską mimikę dość dobrze by rozpoznać objawy dyskomfortu (a sędziowie chyba mają dość oleju w głowie, żeby rozpoznać konia w bólu od tego chwilowo przechodzącego kryzys strasznej doniczki. W przeciwieństwie do części autorek 🙃 )
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 19:26
A ten jak się szarpie. Pewnie trupek
https://swiatkoni.pl/cocaine-du-val---gregory-cottard---csio-sopot-2022
Strzyga, Faktycznie, nie zauważyłam.
Przeraża mnie, że według Ciebie to koń się szarpie, bo on jest bardzo brzydko szarpany i nadzwyczaj dzielnie to znosi. To nie są krótkie podszarpnięcia, jak do zwolnienia czy odczepienia od ręki, tylko długie odcinki na których jeździec ciągnie.
Jeśli chodzi o pracę grzbietu, to bardzo fajnie idzie, zupełnie inaczej niż kasztan. Pokazuje to też pozycja nad przeszkodą. Jest wiele momentów, kiedy obniża szyję i łapie kontakt. Szkoda tylko jego pyska.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 17:28
Strzyga, Kto to konkretnie? Nie siedzę w skokach i nie znalazłam tego filmiku.
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. To kontrargument do? Tego, że nie wszystkie konie CSIo są wybitnie ujeżdżone? Czy może tego, że nie każda głowa w górze to od razu ,,wylamienie"?
Ciężko mi się odnieść do samych screenów, nie wiem czy specjalnie wybrałaś momenty z otwartym pyskiem, czy może ten jeździec ma taką rękę. Swoją drogą szanuję za brak nachrapnika, wiele osób na siłę zamknęłoby pysk skośnikiem, żeby nie wyglądało to tak brzydko. Na moje oko praca grzbietu i tak wygląda lepiej niż u kasztana z ogłoszenia, ale żeby dokładniej się przyjrzeć musiałabym zobaczyć go w ruchu.
Nie wiem, czemu bodzie Cię sugestia, że konie chodzące wysokie skoki nie muszą być wybitnie ujeżdżone. Nie znam tego zawodnika, więc nie chcę się o nim wypowiadać, ale żeby wygrać wysokiej rangi zawody skokowe nie trzeba być ujeżdżeniowym championem i nie trzeba mieć wybitnie ujeżdżonego konia. Od oceny techniki są przejazdy na styl i zawody ujeżdżeniowe, skoki wystarczy umieć pojechać, tylko tyle i aż tyle 😉
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 13:41
Strzyga, Nie chcę być złośliwa, ale chyba skończyły Ci się argumenty 😉 Wyraźnie pokazałam Ci konie, które są lepiej ujeżdżone. I przypominam, że dyskusja toczy się o film, a nie nawet konkretnego konia 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 13:29
Muchozol2, Chodzi Ci o list, odpowiedź do listu, czy odpowiedź do odpowiedzi? 😉

Trzeba patrzeć na sygnały od konia, ale nie zawsze odpuszczenie jest najlepszym pomysłem. Często to „boję się” trzeba jakoś przejechać, żeby koń zobaczył że nic go nie zje. Ogólnie jestem za przejeżdżaniem na spokojnie, ale niestety na zawodach jest to ciężkie, a sporo problemów z zawodów nie pojawia się poza czworobokiem konkursowym.
Przykładowo jeździłam kiedyś na kucyku, który wykombinował, że z tego strasznego, pełnego nerwów miejsca całkiem prosto uciec, wystarczy się stamtąd wydostać (wyjazd za płotek=dyskwalifikacja). Dopiero kiedy w trakcie startu zmusiłam go do pozostania w środku, kucor odkrył, że w pewnym momencie przejazd się kończy i można wyjechać jak cywilizowany koń. I od tego momentu zaczął kończyć przejazdy, zamiast wywozić.

Zgadzam się natomiast, że to co czuje koń jest zbyt często ignorowane i przepycha się go na siłę, no bo jak on śmie.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 12:58
Strzyga, Po pierwsze skąd wniosek, że wszystkie konie na CSIO są wybitnie ujeżdżone? 😉
Po drugie nie chodzi już nawet o tę podniesioną głowę, chodzi o pracę grzbietu w tym ustawieniu. Wiadomo, że konie w skokach muszą głowę unieść, wiadomo, że grzbiet nieraz się przy tym zapadnie, ale oglądając dłuższy fragment przejazdu można zaobserwować, jak koń tego grzbietu używa. Tutaj natomiast brzuch zwisa, a za kłębem tworzy się wyraźny dołek i kasztan jest zwyczajnie ,,wylamiony", jak ja to mówię.

Dla przykładu dołączam parę screenów z podlinkowanego nagrania, wybrałam głównie konie jadące cały przejazd z uniesioną głową. Zupełnie inna praca grzbietu. Zostawiłam pasek, żebyście w razie chęci mogli dane konie znaleźć i sobie obejrzeć.


Wracając jeszcze do samego Tebidoro, możliwe, że ten konkretny film robi tak złe wrażenie, bo chociażby drugi podany w ogłoszeniu wygląda o wiele lepiej, koń ma lepszą pozycję nad przeszkodą, tylko wysokość mniejsza, więc rozumiem wybór. No ale cóż tu dużo mówić, na ,,głównym" filmie ujeżdżeniowo wypada słabiutko.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 24 czerwca 2022 o 10:52
Perlica, Wszystko się robi łatwo na koniu, na którym się nie siedzi 😉 Faktem pozostaje, że kasztanek nie podejmuje próby wejścia na kontakt, a słaby jeździec jest tylko jednym z możliwych wytłumaczeń. Nie chodzi nawet o tę głowę w górze, chodzi o bardzo mocno opuszczony grzbiet, downhill i cały przejazd zrobiony w prawym wygięciu. Przy odrobinie szczęścia wszystko to da się łatwo naprawić, ale może się okazać i tak, że praca z tym koniem to będzie płacz i zgrzytanie zębów. Dlatego zawsze lepiej by było widzieć, że koń jest już „zrobiony”, a nie „do zrobienia”.
Strzyga, To że da się coś da się łatwo zrobić nie przekreśla faktu, że jest niezrobione.

Viridila, A to jest ciekawy temat i chętnie poczytam, co kto sądzi 🙂 Dla mnie kompletnie niemiarodajne jest, kiedy ktoś daje np. film w jednym chodzie albo tylko luzem.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 18:02
Możemy sobie tutaj dywagować o tym co prezentuje filmik (pod juniorką z tego co widzę = koń nie jest typem ogiera zabijaki), ale wyniki mówią jednoznacznie co potrafi: https://pzj.pl/wp-content/uploads/2020/07/Wyniki_koncowe___12_07_2020.pdf - 63% w ujeżdżeniu w 2020r. pod Mariuszem Kleniukiem. To nie jest start za losową stodołą, a sędziowie też nieprzypadkowo pełnią swoją rolę.
Viridila, wobec tego muszę się zgodzić z Fokusową, filmik do niego zniechęca i to mocno. Koń wygląda na nim na ujeżdżeniowe zero. Choćby fragment kłusa na kontakcie znacznie ociepliłby jego wizerunek.
Książka skarg i wniosków
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 14:07
To, że chce pełnić dobrze swoją funkcję, to nie woda sodowa. Przesadziła z tą dokładnością, ale wiele osób zwróciło jej uwagę, sądzę że wyciągnie wnioski. Nie widzę sensu rezygnować z moda, któremu chce się tu wchodzić i działać.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 14:03
Iskra de Baleron, Wobec tego pozostaje nam chyba poczekać na kogoś studiującego we Wrocławiu/w jakikolwiek inny sposób znającego tę uczelnię od środka
Rezygnacja z moderacji
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 11:10
Nie widzę sensu zwalniania nikogo z funkcji. Każdy powiedział co o tym sądzi, myślę że modzi wezmą to sobie do serca i tyle.
Książka skarg i wniosków
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 11:03
Nique, Przepraszam, serio?
Też uważam całą tą sprawę za czepianie się - ani to off top, ani ogłoszenie. Ale żeby wymagać przez to od moda regulacji z funkcji? To nawet nie była jakaś duża sprawa, zdarzyło się spięcie, nic więcej. BeAtra sama zaprosiła do dyskusji i przyjęła krytykę.
Już naprawdę bez przesady.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 09:39
Perlica, Ciężko mi uwierzyć, że ten koń robi coś poważniejszego ujeżdżeniowo, on nie jedzie tylko z podniesioną głową, jedzie kompletnie wylamiony. Zauważ, że w samym ogłoszeniu nawet nie ma zaznaczone, że koń do ujeżdżenia - a tam zazwyczaj podaje się wszystko w co koń jakkolwiek się wpisuje.

U mnie w okolicy po 40 chodzą konie profesory, nie takie po nie wiadomo jak wysokich klasach, ale doświadczone w zawodach, mogące bez problemu uczyć amatorów. Dlatego jakoś nie chce mi się wierzyć, że koń-prospekt bez wypasionego rodowodu naprawdę jest wart 6 dych, tylko dlatego, że skacze.

I zgadzam się z keirashara, mogliby przyciąć ten film. Zrzutka nic więcej nie powie, a gro osób zniechęci.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 09:09
_Gaga, Dokładnie.

Mnie ta odpowiedź przypomina wykłócanie się
w mediach społecznościowych. Bo napisaliście to, a my nie sądzimy że tak i tak w koło Macieju. Ciężko mi dopatrzeć się w tym walki o konie.
A to jest list otwarty, a nie dyskusja w komentarzach.

Edit: Jeśli chcą zrobić coś dla koni, to tak jak pisała Gaga - są od tego konferencje. To co się teraz dzieje to wyłącznie wykłócanie się o list.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 23 czerwca 2022 o 00:48
Kurczę, serio? Myślałam że dali już se siana z tym listem. Trochę to zaczyna przypominać przepychankę.
https://www.petycjeonline.com/a/359754

Swoją drogą czekam na odpowiedź na ten punkt: Piszą Państwo, że od lat Zarządy Polskiego Związku Jeździeckiego, wspomagane przez Komisje Sportowe, zrobiły i robią naprawdę wiele w celu polepszenia dobrostanu koni. Uważamy, że sygnatariusze listu chętnie zapoznaliby się z raportem dotyczącym takich działań
Jak PZJ wyliczy im co się zmieniło, to dopiero osobom „zmieniającym” świat kopara opadnie.

Po cichu liczę na to, że PZJ odpowie w nieco mniej zawiły sposób, bo wydaje mi się, że przez ten formalny ton spora część przekazu nie dotarła do odbiorców.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 19 czerwca 2022 o 14:05
diuk, Taka faza ruchu, że aż kręgosłup wyszedł na wierzch? O.o
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 19 czerwca 2022 o 13:09
mindgame, Te żebra i wystający kręgosłup trochę kłują mnie w oczy
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Nevermind dnia 18 czerwca 2022 o 11:55
Nie wiem czy to naprawdę jest dobre zdjęcie do ogłoszenia...
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Nevermind dnia 16 czerwca 2022 o 15:14
Rudzielc_23, A nie da się odczekać bez siana do wchłonięcia, tak jak pisała zembria? Możesz przecież wziąć delikwenta na korytarz i w międzyczasie coś przy nim zrobić
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 10 czerwca 2022 o 09:21
Zmienię temat, ale to mnie zwaliło z nóg.
Jak można być przeciwnym zajeżdżaniu młodych koni, bawić się w pracę z ziemi i jazdę bez ogłowia, ale za to opowiadać się za posyłaniem koni na rzeź? Ktoś mi to wyjaśni?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 09 czerwca 2022 o 21:09
any, Zgadzam się niestety. Co jak co, ale nazwę sobie wybrały całkiem trafną - „Towarzystwo Wzajemnej Adoracji” 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Nevermind dnia 09 czerwca 2022 o 20:36
no, ale ja kurcze nie widzę sensu w tym by celowo do takiego 'wybicia szamba' doprowadzać... [...] jak dla mnie to dziewczyny skorzystały z okazji by zrobić szumany, Uśmiałam się szczerze. Wiara w to, że edukatorki nie skorzystają z okazji do dramy to jednak grzech naiwności 😉
Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.
autor: Nevermind dnia 09 czerwca 2022 o 20:23
Nie wiem czy było to już może wspomniane (próbowałam sprawdzić, ale wyszukiwanie tutaj to walka z wiatrakami): fajnie by było, gdyby wróciła możliwość polubienia wiadomości
No i gdyby to wyszukiwanie działało w jakimś porządku .-.