kare_szczescie

Konto zarejstrowane: 11 grudnia 2008
Ostatnio online: 30 września 2022 o 13:58

Najnowsze posty użytkownika:

Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: kare_szczescie dnia 09 września 2022 o 13:55
maluda, I co? Jakieś booty wrzucają to na randomowe grupy na fb żeby zwiększyć zasięgi?
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: kare_szczescie dnia 09 września 2022 o 13:53
Jestem na różnych końskich grupach, też zagranicznych. Od jakiegoś czasu różne osoby wrzucają na nie jakieś durne filmiki typu terrarium z dwoma żabami i wężem, albo krab kontra skorpion. O co chodzi? Czemu to ma służyć? To jakiś wirus?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 31 sierpnia 2022 o 11:59
Pati2012, w ramach ćwicz oko - Zdjęcia paskudne ale filmik? Mnie tam z tej części po płaskim nic nie boli. Ten koń nie jest zbudowany do pracy pod siodłem. To typowy KWPN do zaprzęgu. Jak on ma wyglądać inaczej pod siodłem? W ogóle obserwuje duży wysyp holenderskich koni typowo pod zaprzęg robionych pod siodło, fatalnie te konie pod siodlem wyglądają. Ale fakt, faktem, czasem są ładnej maści I super ruszają się luzem w kłusie (w oczach laika) plus pewnie są tanie jak barszcz.
kącik skoków
autor: kare_szczescie dnia 26 sierpnia 2022 o 07:26
KaNie, ja widziałam 9 lat temu na ME Pony.
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: kare_szczescie dnia 20 sierpnia 2022 o 17:24
dairoxroxi, sorki, że tak późno ale gdzieś mi umknął wątek. Wrzucam poglądowo pod moją '16, zdjęcie nie oddaje koloru ale dobrze widać go z boku.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 13 sierpnia 2022 o 13:31
Jasnowata, mówisz o heart2horses relacji? Wczoraj zrozumiałam, że w zasadzie mi jej żal. Jest tak zgorzkniała, że nie czerpie przyjemności z oglądania naprawdę fajnego przejazdu. Mi na nim poleciała łezka i raz miałam gęsia skórkę. Jasne, widzę błędy ale bez jaj. Niech laska nauczy się najpierw jeździć kłusem roboczym zanim weźmie się za ocenę takich przejazdów. A gwarantuje, że jak nauczy się jeździć kłusem roboczym to I trochę pokory jej przybędzie i trochę inaczej będzie patrzeć na prace innych jezdzcow
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 12 sierpnia 2022 o 10:17
Jasnowata, olej. Wystarczy przejrzeć jej profil, żeby zobaczyć jaką hipokrytką jest. Wysuwam teorię, że opracowała dobrą metodę pozyskiwania followingu i współpracy z markami. Plus stworzyła sektę zombie które nie potrafią myśleć. Jest pierwsza do oceniania ludzi ale sama jeździ na koniu mniejszym od niej o 50 cm, po ciężkiej kontuzji nogi, na dodatek koń nie jest w fit formie. Pewnie krzywdy mu większej nie robi, no ale jak wymaga od innych krystalicznej czystości to niech też sama taka będzie.
Plus jest jeszcze mega młoda, chyba wtedy widzi się tylko odcienie czerni i bieli. Bardziej dziwi mnie, że organizuje kursy za grube pieniądze na które ludzie się zapisują. Laska jest po jednym kursie i bierze za jednostkę treningową tyle co ostatnio zapłaciłam za treningi z trenerem i jeźdźcem GP. To mnie wkurza, że ludzie są wstanie zapłacić za te bzdurki tyle pieniędzy. Bo sorry, każdy mądry jeździec używa wzmocnienia pozytywnego od lat, ale nie buduje na tym całej filozofii, to jakiś wycinek jego ciężkiej pracy.
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: kare_szczescie dnia 11 sierpnia 2022 o 08:21
keirashara, strasznie duuuży! Ja mam siodło 16' ze skrócona tybinką i mój czaprak nie wygląda na takiego giganta, no i konia 159. PSoS różnią się wielkością między kolorami?
Ale Twój koń wygląda mega fit po takiej przerwie!
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 10 sierpnia 2022 o 19:28
karolina_ widzisz! To ma szansę wypalić 🤣
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 10 sierpnia 2022 o 07:51
Z Caspablanką to inna bajka, bo przeszła kontuzję. Zresztą albo rok, albo 2 lata temu była prezentowana w C klasie podczas ZRa. Z czego też można wyciągnąć pewna naukę, a mianowicie, że jeden wybitny koń polskiego ujeżdżenia nie zmieni. Wyniki muszą wziąć się z masy koni, naturalnym niestety jest, że część w trakcie treningu może pokazać się niezdolne psychicznie do GP, cześć z przyczyn niezależnych może się nabawić kontuzji.
P. S. Tak sobie myślę, że może nie mamy Glocka w PL ale mamy fundację Kornice! A Ci mają zdecydowaniem nadmiar pieniędzy patrząc po bilbordach. Może do nich trzeba uderzyć?
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 08 sierpnia 2022 o 09:08
Facella, Casablanca 😉
Szkoda Pani Kasi, która imprezy takiej rangi już jeździła i mogła wykręcić fajny wynik.
Edit. Problem jest wciąż w tym, że nasi seniorzy mają po jednym koniu GP, to za mało. Każda kontuzja ich konia eliminuje ich z regularnych startów, dobrze to widać u naszych skoczków w tym roku...
Pomoc dla rox potrzebna
autor: kare_szczescie dnia 14 lipca 2022 o 14:29
Aaa cicho tu! Można już wrzucać aukcje?
KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY
autor: kare_szczescie dnia 12 lipca 2022 o 12:54
Iskra de Baleron, ale czad!
Pomoc dla rox potrzebna
autor: kare_szczescie dnia 07 lipca 2022 o 09:48
rox, gdzieś mi mignęło, że Ty z okolic Katowic jesteś (czy mam omamy?). Jakbyś potrzebowała pomocy fizycznej to w weekendy które mam wolne chętnie pomogę 🙂 ewentualnie jak masz ochotę się wypłakać przy winie to też zapraszam 😉 😉
plus jak założysz bazarek to z przyjemnością dorzucę trening na moim koniu.
Dopasowanie siodła
autor: kare_szczescie dnia 28 czerwca 2022 o 18:30
Na początku miałam dwie prawy przód, dwie lewy tył, jedna prawy tył.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 28 czerwca 2022 o 15:40
karolina_, w ramach rozrywki i w nawiązaniu do Twojej opowieści pozwolę sobie przytoczyć małą anegdotkę. Mój emeryt Kary na komendę "cześć"/" Dzień dobry" Podaje przednią nogę jak do powitania. Całkiem niedawno odwiedził go mój Tato i na przywitanie "cześć Kary" Oberwał między nogi... Nie było mu do śmiechu.
Dopasowanie siodła
autor: kare_szczescie dnia 28 czerwca 2022 o 15:03
Aletra, tak dokładnie, mattes ma 4 kieszonki, po skosie to było na słabsza łopatke do kieszonki i pod tylną część siodła 🙂
Dopasowanie siodła
autor: kare_szczescie dnia 28 czerwca 2022 o 10:24
Patrycja95, ja miałam taki problem, rozwiązanie zaproponowane przez saddelfitera to podkładka mattesa z wkładkami korekcyjnymi wsadzonymi po skosie. Ilość wkładek dopasował mi saddelfiter. Potem trzeba uczciwie jeździć tak, żeby konia nabudować ze strony słabszej łopatki. Czyli w Twoim przypadku dużo pracy na kołach w lewo, drążki na kole w lewo, podniesione z zewnętrznej strony. Co jakiś czas ktoś mądrzejszy powinien zerknąć czy te wkłady wyjąć i ile wyjąć, oraz ocenić czy łopatka została nabudowana prawidłowo, żeby nie przegiąć w drugą stronę.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 27 czerwca 2022 o 13:57
karolina_, jakby sobie pisała o padokowaniu i pracy R+ to w ogóle by mnie to nie ruszało, ot ma swoją bajkę, krzywdy nikomu nie robi
Inaczej ma się sprawa jak prowadzi nagonkę na różne osoby (a padło ofiarom tej zabawy sporo osób). Ja np w sobotę oberwałam w twarz wiadomościami typu: " lepiej, żeby Twój koń skończył w rzeźni". We wcześniejszych aferach ludzie dostawali życzenia śmierci, a obelgi nie tylko leciały po obmawianych zawodnikach ale też trafiały do ich podopiecznych.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 27 czerwca 2022 o 07:29
Już doszłam o co chodzi z tą pomocą dla koni. Jak to się mówi? Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o kasę? Od którejś osoby dostałam informację, że journeyofequivet nie będzie edukować mnie za darmo, bo ona też musi za coś żyć (jej słowa). Ja to jednak jestem głupiutka, bo jak widzę krzywdę to podchodzę i staram się pomóc i nie liczę przy tym na korzyści własne.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: kare_szczescie dnia 26 czerwca 2022 o 17:34
xxagaxx, dzięki! Wrzucam jeszcze dwa bo dostałam profesjonalne.
infantil, gdzie jedziecie? I na jakie wysokości się porywacie?
Strzyga, nie myślałaś o jakiejś dzierżawie? Wtedy będziesz miała prawie swojego.
martrix, przyjdzie na Was czas. Ja w zeszłym roku przez pierwsza połowę leczyłam konia, a od września siebie. Jak już oboje byliśmy zdrowi to stwierdziłam, że spróbuje wystartować.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 26 czerwca 2022 o 17:05
Z tego wszystkiego co się wydarzyło bardzo się cieszę. W końcu ktoś mi podpowiedział wiele cennych porad jak jeździć konia z tendencją do bycia pustym. Wiele ludzi dzięki temu mogła nauczyć się jak pracować z takimi końmi! To wniosło tyle dobra. Cieszę się, że ktoś dla dobra koni działa i ma nadzór i dzieli się fachową wiedzą. To faktycznie konstruktywna krytyka.
A tak serio - minęły 24h, wszyscy zapomnieli o Rudym. Nikt na moim przykładzie niczego się nie nauczył, więc nie zmieni nic w życiu innych koni. Jedyne czego ludzie się nauczyli, że można wstać rano i bezkarnie, bezrefleksyjnie obsmarować kogoś gównem w internecie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 26 czerwca 2022 o 13:19
No tak, bo jedynie ona ma monopol na obsmarowywanie ludzi w necie i uprawianie bullingu...
Absolutnie laska by mnie nie ruszała jakby sobie grzecznie pracowała za pomocą metody R+, czy pisała czemu padokowanie jest ważne. Ma swoją bańkę, nic szkodliwego nie robi, no ale ona po prostu szerzy mowę nienawiści.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 26 czerwca 2022 o 11:51
Strzyga, ale kiedy? Teraz? O co?
Ja jestem kulturalnym człowiekiem ale ktoś się kiedyś wkurzy i im zrobi krzywdę. Albo gorzej, któraś z tych osób wystawianych na lincz nie wytrzyma i sama sobie zrobi krzywdę.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 26 czerwca 2022 o 10:38
Za film z pierwszego podejścia do lotnych w ciurku. Faktem jest, że jego rama tam jest brzydka ale powyżej jest filmik z kolejnego podejścia ale 5 dni później i rama już wygląda inaczej. Oczywiście zanim wylała na mnie wiadro pomyj to mnie zablokowała. Spływa to po mnie jak po kaczce... Więc mam wycieczki jakiś dzieci. Trudno. Zresztą już kiedyś pisałam, że ona wstawiła zdjęcie mojej zawodniczki z rundy honorowej z podpisem, że na zawodach w Zakrzowie bito konie batem, kij z tym, że ta zawodniczka rozprężała się bez bata i jechała bez i kij z tym, że journeyofequivet tam nie było. Taki klimat tej journeyofequivet
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 25 czerwca 2022 o 23:10
Nevermind, osoba zaatakowana to ja.
Najsmutniejsze jest to, że zakładając faktycznie, że znęcam się nad Rudym (a przecież w to wierzą) nikt nie wyraził realnej chęci potrzeby pomocy temu koniowi. Nikt. Tylko komentarz pod jednym filmem. Gdyby ten koń faktycznie cierpiał to cała ta gawiedź nie zrobiłaby nic żeby mu pomoc. To jest w tym wszystkim najstraszniejsze. Za dwa dni wszyscy zapomną o Rudym, a na jego miejscu mógłby faktycznie być koń który potrzebuje pomocy.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 24 czerwca 2022 o 22:18
Sedna problemu dotknęła keirashara. Osoby piszące ten list nie mają pojęcia o ujeżdżeniu. Ich główny autorytet - posiadaczka III klasy ujeżdżeniowej ( btw moje dzieci 11 letnie też mają trzecią klasę...) popełniła ostatnio bardzo "edukacyjne" story o półparadach, błagając o odejście od użycia łydek w trakcie przejść w dół. Wg jej filozofii nie wolno w trakcie półparady użyć łydki wysyłającej do kontaktu. Albo ręka, albo noga. Serio? Jak wg tej filozofii jeździ się piaff? Jak jeździć chody pośrednie czy wyciągniete, jak zrobić rzucie z ręki? Do szewskiej pasji doprowadzają mnie też filmiki z jazd tych Pań od petycji. Zawsze jest tłumaczenie "dzisiaj moja ręka jest niespokojna bo mam zły dzień", "dzisiaj mój koń jest usztywniony bo jest zmęczony", "dzisiaj mój koń nie potrafił się skupić bo w okół dużo się działo". Dobrze, że zawodnicy to robokopy i super, że ich konie też, bo im odbiera się prawo do stresu, czy gorszych dni.
Dziwne też dla mnie, że na świecznik wzięły sobie tylko ujeżdżenie. Dla mnie za sprawę powinno się zabrać od podstaw. Najgorsze życie konia, w mojej opinii, to życie konia z rekreacji. Trzeba działać u podstaw, trzeba uczyć dzieciaki w rekreacji na co należy zwracać uwagę, której szkółki nie wybierać. Tylko osoby o wiedzy mniejszej niż moi 11 letni jeźdźcy mogą zrobić więcej krzywdy niż pożytku w swojej, pożal się Boże, edukacji.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: kare_szczescie dnia 23 czerwca 2022 o 11:05
keirashara dzięki, zaraz zabieram się do nagrywania! W ogóle jakie Ty masz piękne widoki przy ujeżdżalni 😍
feno a jak sobie radzisz w tych upałach z jego maścią? Smarujesz go jakoś kremami UV czy daje rady bez tego?

Ja melduję, że mój dzielny RudeUszek zaliczył swój debiut na zawodach i przejechał trasę C klasy. W międzyczasie przypomniało mi się czemu nie startuje - nie mogłam zasnąć, nie mogłam jeść, myślałam, że zemdleję ze strachu. Po sobocie jak wykręciłam dobry wynik to z nadmiaru wrażeń ryczałam jak bóbr. Podziwiam wszystkich startujących, to są jakieś chore emocje 😅
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 11 czerwca 2022 o 19:25
megruda, ale co Cię boli? Bo ja nic złego nie widzę
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 10 czerwca 2022 o 09:24
_Gaga, ale ja doskonale o tym wiem, dlatego śmiałam się z wcześniejszego wpisu o wyborze organizacji, bo tak jak piszesz można co najwyżej wybrać dyscyplinę.
Drażni mnie po prostu, że Ci ludzie którzy tak krzyczą o zmiany nie znają przepisów. Pod samym listem KU zawodniczka zarzuca, że dlaczegoż związek nie pozwala startować bez ostróg, a wystarczy wczytać się w przepisy żeby zobaczyć, że ta zmiana już dawno nastała. Można jechać i GP na ZO bez ostróg i bez munsztuka.
Okay, może zmiany następują za wolno ale żeby wywalczyć coś więcej to:
a) trzeba bardzo dobrze znać przepisy
b) trzeba wyjść z internetu

Patrząc na Regulamin PZJ wszystkie te głośno krzyczące osóbki mają prawo zadziałać na rzecz dobra koni, tylko trzeba ruszyć tyłek i markować swoje spostrzeżenia swoim nazwiskiem
Do wszczęcia postępowania o brutalne obchodzenie się z koniem, na
podstawie oświadczenia innych osób niż wymienione w punkcie 1,
niezbędne są pisemne oświadczenia dwóch świadków z podaniem ich
danych osobowych.

I nie trzeba być ani zawodnikiem, ani nikim z PZJ.
Jakoś nie widzę, żeby po propozycji KU powstała jakaś grupa która chce złożyć merytoryczne prośby o zmiany pod koniec roku '22.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 09 czerwca 2022 o 23:48
Sirvite tylko, że wciąż mówimy tu o wyborze dyscypliny, a nie wyborze organizacji. Więc jak chcesz jeździć program dajmy na to CC3 to możesz to robić tylko pod flagą PZJ. Pamiętacie takiego użytkownika wrotki? On chyba planował zrobić konkurencyjną organizację do PZJ 😁 swoją drogą, któryś kraj ma więcej niż jedna organizację która patronuje te same dyscypliny?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 09 czerwca 2022 o 22:11
Oburzyła mnie odpowiedź pzj przez fb, ale jak sobie dzisiaj podyskutowałam pod pismem KU, a potem wchodzę na revolte I czytam:
Jeśli będę startować to nie będę miała z nim nic wspólnego. Jeśli inna organizacja mi się nie spodoba, to nie będę startowa ć
To się im nie dziwię, że się im ulało xD serio.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 09 czerwca 2022 o 08:00
Mnie się podoba odpowiedź PZJ, gdyby nie wpadka z odpowiedzią na fb to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Jeżeli chodzi o zmiany na zawodach to ja startuję bodajże od '99r i serio, zmiany są mocno na plus. Nie oznacza to, że nic nie zostało do zrobienia bo jest jeszcze wieeeele do poprawy. Tylko na to trzeba czasu
Jestem w szoku, że nawet przychylili się do tej etycznej nagrody, a odpowiedź, że kursy z etiogramu bólu trzeba wprowadzać od podstaw to świetny pomysł. W większości mamy bardzo marnych i mało doedukowanych instruktorów rekreacji. Jak zacznie się u podstaw wpajać pewne wzorce to na szczycie piramidy będzie coraz mniej patologii.
PZJ posypał nieco głowę popiołem, trochę musiał postawić na swoim ale odpowiedź jest smaczna i pokazuje, że zapraszają inne strony do dyskusji. Brawo.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: kare_szczescie dnia 08 czerwca 2022 o 12:16
Ło Panie, co to za czasy, że Kącik Rekreanta spada na drugą stronę, a ostatni wpis jest sprzed 2 dni. Marność 🙁
keirashara cieszę się, że wracacie do pracy i nie kulejecie. Będziesz rezygnować z dzierżawy jak Klusek wróci w pełni do sprawności?
Co do zmiany infantil, to właśnie dlatego wolę oceniać filmiki, niż pojedyncze zdjęcia. Jeszcze bardziej lubię wsiąść na konia i porównać odczucia 😉 Bo umówmy się - na pierwszym zdjęciu koń lepiej wygląda. Na drugim sylwetka nie jest otwarta u konia, za to u jeźdźca ładna zmiana np. w oparciu na strzemieniu. Gratuluje postępów mimo niefortunnego dobrania zdjęć bo jako stały obserwator na insta widzę, że robicie super robotę.

A ja nieśmiało chciałam zaprosić na mój podcast, będzie mi miło jak odsłuchacie i dacie znać co myślicie

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 08 czerwca 2022 o 10:14
Sądząc po aktualnościach na ista KaNie chodzi o ilo_janasdressage

Mnie odpowiedź PZJ tak wkurzyła! Kurczę no, czemu oni dają argumenty tym dziwnym koniarkom typo Equivety? Dlaczego nie potrafią profesjonalnie odpisać czegoś w rodzaju: "Otrzymaliśmy, też zauważamy potrzebę zmiany ale część podpunktów z petycji może zadziałać na niekorzyść koni" itd.? Czemu musieli poobrażać 99% koniarzy w Polsce? I czy serio góra myśli, że nie ma piękniejszego i lepszego życia dla konia niż sport? Opad cycków...
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: kare_szczescie dnia 06 czerwca 2022 o 20:37
Czy ktoś widział, czy ktoś słyszał.
Szukam pensjonatu który przyjmie klacz zrebna I potem w odchow źrebaczka. Zależy mi żeby klacz była możliwe jak najdłużej na dworze. Druga kwestia, że ma być tam oddana pod opiekę. Ozłocę, za informacje za takie miejsca. Wszystko oprócz Kamila Ogórka bo on już ma kolejkę (niestety). Śląsk/dolny Śląsk/małopolskie
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 02 czerwca 2022 o 09:27
Ale _Gaga napisała, że zna te Panie i one raczej nie są chętne na tę formę współpracy. Oczywiście także uważam, że tydzień pod okiem nowego, świeżego spojrzenia może zmienić bardzo dużo. Ba, nawet jeden trening może zmienić filozofię jazdy i nadać świadomość.
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 28 maja 2022 o 19:04
W ujeżdżeniowych jest dopuszczalne
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 20 maja 2022 o 12:47
Mówił o zagnieżdżeniu zarodka. Najczęściej wtedy występuje utrata ciąży z przyczyn losowych i dużo kobiet zarzuca sobie, że to pewnie z ich powodów bo się przeciążyły. Mówił, że dla zdrowia psychicznego, gdyby miało coś się wydarzyć lepiej nie mieć czego sobie zarzucić.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 20 maja 2022 o 12:33
Ostatnio się zdziwiłam jak mój ginekolog powiedział, że do 12 tyg należy uważać, a potem można jeździć tak długo jak będziemy czuć się na siłach.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: kare_szczescie dnia 20 maja 2022 o 09:01
flygirl, nie łam się, ja miałam mega nieregularny czas miedzy styczniem '21, a marcem'22. Najpierw z powodu konia bo męczyliśmy się z sarkoidami na pysku i przy popręgu, potem wyszły wrzody, a potem od września do marca leczyłam siebie. Też już miałam dość takiego wprowadzania w trening i czułam bezsens tego co robię. W końcu w kwietniu udało mi się wrócić do regularnej jazdy i jezuuu ale mam apetyt na trenowanie. Nawet zapisałam się na nasze debiutanckie zawody w czerwcu. Przyjdzie Wasz czas! Zobaczysz 🙂
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 06 maja 2022 o 10:52
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-walacha-fryzyjskiego-czarnego/o/439169/?&strona=8

Weszłam w ogłoszenie bo zauważyłam, że dwulatek ale opis powalił mnie na łopatki 🤣
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: kare_szczescie dnia 04 maja 2022 o 10:48
Wrzucam hunter green psos na Rudym. Nieskromnie powiem, że bardzo mi się podoba 😁
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 25 marca 2022 o 15:01
alcatraz ja mam problem bo dla mnie osoba która stworzyła ankietę sama nie reprezentuje etycznego jeździectwa. Plus brak znajomości przepisów, odklejenie od rzeczywistości, wybicie się na krytykowaniu i brak klasy. Edycja już podpisanej przez ludzi petycji? Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 25 marca 2022 o 13:14
budyń podrzucam w załącznikach
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 25 marca 2022 o 12:38
Widzieliście tę petycję co stworzyły jurneje i inne pulpety do PZJ? Zapis, że zawody mają być nie ważne jeżeli para medalowa nie przeskoczy pułapu 70% czemu ma służyć? Jak tym poprawiają etyczność w jeździectwie? Raczej to działa na niekorzyść i będzie (tj. nie będzie, bo to nigdy nie przejdzie, ale załóżmy, że w ich wyimaginowanym świecie) powodować podciąganie ocen za słabszy przejazd.
Drugi zapis, że medale nie mogą zostać rozdane jeżeli jest mniej niż 10 startujących par tylko mnie uświadczył w tym, że przez te Panie przechodzi jawna zazdrość. Już nie mówię o tym, że byłaby to śmierć do sportu ujeżdżeniowego w PL. I po raz drugi zadaje pytanie- co na tym zyskają te biedne, nieetycznie jeżdżone koniki?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 23 marca 2022 o 11:47
Powiem tak, najbardziej w tej dramie-lamie obrywają zawodnicy. Sądzę, że jak po takim przejeździe dostaliby oceny rzędu 58-63% to byli by znacznie bardziej skorzy do rezygnacji z przejazdu w przyszłości.
Ola obrywa najmocniej, ale jakoś nikt nie przytacza jej poprzednich GP przejazdów. Każdy może popełnić błąd w sztuce. Z jej strony w całej tej aferze brakowało mi jednego: napisania, że nie jest zadowolona z tego przejazdu (co też było widać po jej minie) i że spanikowała i w przyszłości postara się nie popełnić tego błędu.

xxagaxx Ja nie lubię skoków, jeśli można to tak spłycić, raczej ze względu na samych skoczków, którzy dla mnie, w przerażającej większości boją się swoich koni, nie padokują ich, nie potrafią pracować nad ustawieniem inaczej niż piła w ręce i siędza na koniu jak na klozecie :P
A tak serio: nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Na pewno jedna z medalistek i padokuje konie i skacze raz w tygodniu jakieś drągi, stacjonaty. Druga faktycznie jest potwierdzeniem Twoich słów, a trzecia nie wiem ale wydaję mi się, że jest bardziej w stronę pro końską. Ja se tam jeżdżę ujeżdżenie za stodołowe ale też padokuje, terenuje, drągów się nie boję, swojego konia też nie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 23 marca 2022 o 08:38
strzyga odniosę się do Twojego wpisu bo śmiechłam. Koń wojenny nie był oceniany pod wpływem ustawienia, zebrania. On miał iść. Miał inne zadania, niż przez 5minut poruszać się w najwyższej gracji, wykonując bardzo trudne zadania w pełnym skupieniu. Więc porównanie jest nieadekwatne. 😂
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 21 marca 2022 o 10:21
Malina_z-Gryzina i w sumie dobrze, bo to co te pseudo edukonta wyprawiają na instagramie to jakaś wolna amerykanka. Pomówienia i obrażanie, kradzież zdjęć i cała lista innych przewinień. Jako, że ostatnio wstawiły zdjęcie mojej zawodniczki z rundy honorowej z podpisem o znęcaniu się na rozprężalni (okazało się, że tej osoby nie było oczywiście na zawodach) to interweniowałam. Zaproponowałam rozmowę telefoniczną podając mój numer telefonu, spotkanie u mnie na kawie albo zaproszenie na treningi. Oczywiście zdjęcie zostało zdjęte ale żadna opcja realnego kontaktu i realnego działania nie została przyjęta.
One biją pianę, żeby bić pianę i jak im znikną te brzydkie obrazki to nie będą już miały kontentu. Coś jak z fundacjami. Przy czym jak konto koń_pulpet wrzuciła jakiś swój trening ujeżdżeniowy to sama wyglądała gorzej i powodowała większy dyskomfort swojemu wierzchowcowi niż wszyscy jeźdźcy których wyśmiewa. Więc insta świętoszkom życzę wszystkich pozwów.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 21 marca 2022 o 09:21
Perlica, każdy z przejazdów medalowych zawierał rażące błędy i opór w jeździe. Każdy z koni miał bardzo duży problem z piaffem i przejściami pomiędzy passaż-piaff-pasaż włączając w to m.in. kopanie w łydkę, wyskoczenie w powietrze w górę, przejścia do piaffu przez stęp. Źle się patrzyło na pozostałe elementy włącznie z wjazdami na linie środkową itd. Zresztą przejazdy są (były?) dostępne na świecie koni.