kare_szczescie

Konto zarejstrowane: 11 grudnia 2008
Ostatnio online: 23 maja 2022 o 16:33

Najnowsze posty użytkownika:

Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 20 maja 2022 o 12:47
Mówił o zagnieżdżeniu zarodka. Najczęściej wtedy występuje utrata ciąży z przyczyn losowych i dużo kobiet zarzuca sobie, że to pewnie z ich powodów bo się przeciążyły. Mówił, że dla zdrowia psychicznego, gdyby miało coś się wydarzyć lepiej nie mieć czego sobie zarzucić.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 20 maja 2022 o 12:33
Ostatnio się zdziwiłam jak mój ginekolog powiedział, że do 12 tyg należy uważać, a potem można jeździć tak długo jak będziemy czuć się na siłach.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: kare_szczescie dnia 20 maja 2022 o 09:01
flygirl, nie łam się, ja miałam mega nieregularny czas miedzy styczniem '21, a marcem'22. Najpierw z powodu konia bo męczyliśmy się z sarkoidami na pysku i przy popręgu, potem wyszły wrzody, a potem od września do marca leczyłam siebie. Też już miałam dość takiego wprowadzania w trening i czułam bezsens tego co robię. W końcu w kwietniu udało mi się wrócić do regularnej jazdy i jezuuu ale mam apetyt na trenowanie. Nawet zapisałam się na nasze debiutanckie zawody w czerwcu. Przyjdzie Wasz czas! Zobaczysz 🙂
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 06 maja 2022 o 10:52
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-walacha-fryzyjskiego-czarnego/o/439169/?&strona=8

Weszłam w ogłoszenie bo zauważyłam, że dwulatek ale opis powalił mnie na łopatki 🤣
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: kare_szczescie dnia 04 maja 2022 o 10:48
Wrzucam hunter green psos na Rudym. Nieskromnie powiem, że bardzo mi się podoba 😁
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 25 marca 2022 o 15:01
alcatraz ja mam problem bo dla mnie osoba która stworzyła ankietę sama nie reprezentuje etycznego jeździectwa. Plus brak znajomości przepisów, odklejenie od rzeczywistości, wybicie się na krytykowaniu i brak klasy. Edycja już podpisanej przez ludzi petycji? Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 25 marca 2022 o 13:14
budyń podrzucam w załącznikach
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 25 marca 2022 o 12:38
Widzieliście tę petycję co stworzyły jurneje i inne pulpety do PZJ? Zapis, że zawody mają być nie ważne jeżeli para medalowa nie przeskoczy pułapu 70% czemu ma służyć? Jak tym poprawiają etyczność w jeździectwie? Raczej to działa na niekorzyść i będzie (tj. nie będzie, bo to nigdy nie przejdzie, ale załóżmy, że w ich wyimaginowanym świecie) powodować podciąganie ocen za słabszy przejazd.
Drugi zapis, że medale nie mogą zostać rozdane jeżeli jest mniej niż 10 startujących par tylko mnie uświadczył w tym, że przez te Panie przechodzi jawna zazdrość. Już nie mówię o tym, że byłaby to śmierć do sportu ujeżdżeniowego w PL. I po raz drugi zadaje pytanie- co na tym zyskają te biedne, nieetycznie jeżdżone koniki?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 23 marca 2022 o 11:47
Powiem tak, najbardziej w tej dramie-lamie obrywają zawodnicy. Sądzę, że jak po takim przejeździe dostaliby oceny rzędu 58-63% to byli by znacznie bardziej skorzy do rezygnacji z przejazdu w przyszłości.
Ola obrywa najmocniej, ale jakoś nikt nie przytacza jej poprzednich GP przejazdów. Każdy może popełnić błąd w sztuce. Z jej strony w całej tej aferze brakowało mi jednego: napisania, że nie jest zadowolona z tego przejazdu (co też było widać po jej minie) i że spanikowała i w przyszłości postara się nie popełnić tego błędu.

xxagaxx Ja nie lubię skoków, jeśli można to tak spłycić, raczej ze względu na samych skoczków, którzy dla mnie, w przerażającej większości boją się swoich koni, nie padokują ich, nie potrafią pracować nad ustawieniem inaczej niż piła w ręce i siędza na koniu jak na klozecie :P
A tak serio: nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Na pewno jedna z medalistek i padokuje konie i skacze raz w tygodniu jakieś drągi, stacjonaty. Druga faktycznie jest potwierdzeniem Twoich słów, a trzecia nie wiem ale wydaję mi się, że jest bardziej w stronę pro końską. Ja se tam jeżdżę ujeżdżenie za stodołowe ale też padokuje, terenuje, drągów się nie boję, swojego konia też nie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 23 marca 2022 o 08:38
strzyga odniosę się do Twojego wpisu bo śmiechłam. Koń wojenny nie był oceniany pod wpływem ustawienia, zebrania. On miał iść. Miał inne zadania, niż przez 5minut poruszać się w najwyższej gracji, wykonując bardzo trudne zadania w pełnym skupieniu. Więc porównanie jest nieadekwatne. 😂
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 21 marca 2022 o 10:21
Malina_z-Gryzina i w sumie dobrze, bo to co te pseudo edukonta wyprawiają na instagramie to jakaś wolna amerykanka. Pomówienia i obrażanie, kradzież zdjęć i cała lista innych przewinień. Jako, że ostatnio wstawiły zdjęcie mojej zawodniczki z rundy honorowej z podpisem o znęcaniu się na rozprężalni (okazało się, że tej osoby nie było oczywiście na zawodach) to interweniowałam. Zaproponowałam rozmowę telefoniczną podając mój numer telefonu, spotkanie u mnie na kawie albo zaproszenie na treningi. Oczywiście zdjęcie zostało zdjęte ale żadna opcja realnego kontaktu i realnego działania nie została przyjęta.
One biją pianę, żeby bić pianę i jak im znikną te brzydkie obrazki to nie będą już miały kontentu. Coś jak z fundacjami. Przy czym jak konto koń_pulpet wrzuciła jakiś swój trening ujeżdżeniowy to sama wyglądała gorzej i powodowała większy dyskomfort swojemu wierzchowcowi niż wszyscy jeźdźcy których wyśmiewa. Więc insta świętoszkom życzę wszystkich pozwów.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 21 marca 2022 o 09:21
Perlica, każdy z przejazdów medalowych zawierał rażące błędy i opór w jeździe. Każdy z koni miał bardzo duży problem z piaffem i przejściami pomiędzy passaż-piaff-pasaż włączając w to m.in. kopanie w łydkę, wyskoczenie w powietrze w górę, przejścia do piaffu przez stęp. Źle się patrzyło na pozostałe elementy włącznie z wjazdami na linie środkową itd. Zresztą przejazdy są (były?) dostępne na świecie koni.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 21 marca 2022 o 09:02
Wygrała bo na tle reszty konkurencji był to najlepszy przejazd. Boli to o czym pisze Pati2012, oceny są jakieś kosmiczne. Zupełnie nie odzwierciedlają tego co tam się wydarzyło...
Stajnie, pensjonaty na Opolszczyźnie.
autor: kare_szczescie dnia 15 marca 2022 o 08:30
lanzelet, a Piotrówka Cztery Kopyta?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 07 marca 2022 o 13:39
Okay, w tym się z Tobą zgadzam 🙂
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 07 marca 2022 o 12:53
kotbury ale ta Dziewczyna startuje z tego co kojarzę w klasie CC, to ta sama klasa w której rozgrywane są Halowe Mistrzostwa POLSKI Seniorów 😉 ma też zawodników. To wciąż za mało? A ona ma świadomość lokalnej ksywy? I lubi ją? Jak tak to luz, jak nie to przypominam, że tam jest człowiek któremu może wyrządzić to krzywdę psychiczną.
Ja dalej nie rozumiem jednej sprawy. Są ludzie którzy chcą z nią trenować, krzywdy im, ani Tobie nie robi. Dlaczego ten jeździecki świat jest taki toksyczny? Dlaczego sobie wzajemnie wiecznie dowalamy? Jak tu ma się coś rozwijać jak tylko ktoś wychyli nos z grajdołka i dostaję zaraz po łapach?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 06 marca 2022 o 21:29
Wow. Bardzo konstruktywny pojazd. Ta dziewczyna trenuje, startuje, robi jakieś wyniki. Nie pasuje Ci sposób jej mówienia to rozumiem (nie trenuj z nią) ale żeby przezywać gęsia? Ja też mam nieprzyjemny głos ale co mam zrobić, przepraszać ludzi za to?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 04 marca 2022 o 17:40
Ja lubię dressage mame, potrafi przekazywać treści merytoryczne bez pocisku na innych.
Za to konta typu końpulpet wywołują u mnie gęsia skórkę. Pojazd po absolutnie wszystkich, plus dzikie sekciarstwo hashtagowe, a na filmikach widać absolutny brak świadomości ciała. Wymaganie przejść w dół od konia przy jednoczesnym uderzaniu własnego ciała w tylni łęk jest dla mnie abstrakcją.
Dziwi mnie też fakt, jak bardzo te hejterskie (tak, słownictwo jest dla mnie hejterskie) konta nie zauważają, że koń jest organizmem, zbudowanym w dany sposób. Tak jak ludzie, konie mają różne proporcje i różne problemy z własną budową. W trakcie treningu próbujemy te konie wyszkolić do osiągnięcia dobrej ramy. Umówmy się, nie każdy koń będzie kiedykolwiek w stanie osiągnąć poprawną sylwetkę, bo może mieć mocno przebudowany zad, źle skątowane łopatki, czy źle osadzoną szyję. Nie od razu też będzie miał siłę nieść się w określonych ramach. Nie zawsze ten proces wygląda okay. Zawsze porównuje trening do bycia fizjoterapeutą do swojego konia. Niestety nie zawsze jest to miłe dla konia, vide koń którego dostaje się do treningu z mocnym mięśniem oporu nie zechce grzecznie pracować w dole, bądź w ustawieniu, bo są mięśnie które go blokują i bolą. We wszystkim trzeba zachować umiar.
plus hipokryzja tych konta (ostatnia afera czaprakowo-konkursowa) powodują opad szczęki. Określenie swojego konia mianem "gównokonia trupka" zwala mnie z nóg.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: kare_szczescie dnia 01 marca 2022 o 10:42
keirashara, przykro mi bardzo 🙁 życzę, żeby doktor czas zadziałał jak trzeba!
Stajnie na Śląsku
autor: kare_szczescie dnia 25 lutego 2022 o 08:59
Poszukuje stajni na rok odpoczynku do konia, tj. Bez infrastruktury jeździeckiej ale z łąkami. Może być wolnowybiegowa ale z wiatą, a może być z nocowaniem w stajni. Muszą być solidne ogrodzenia, dostęp do siana jak zaczyna się jesienna plucha i najważniejsze: opieka. Tj. Zmiany Derek, czasem ktoś tego konia dotknie szczotką. Jestem z Katowic więc im bliżej, tym przyjemniej.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: kare_szczescie dnia 14 lutego 2022 o 08:14
Flygirl, mogę się założyć, że będziesz mile zaskoczona, że nie będziesz musiała go na nowo zajeżdżać 🙂 więc głową do góry
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 07 grudnia 2021 o 13:43
Roobina IMO można spytać, tylko co mamy ocenić? Jest jakiś film, którego żadna z nas nie widziała. Widziałam przejazd omawianej zawodniczki pierwszego dnia, nie widziałam rollkuru. Zresztą nikt normalny nie będzie pokazywał na czworoboku konia w rollkurze. Na rozprężalni też widziałam tę parę, też nic złego nie widziałam, ale nie było mnie tam cały czas. Upieram się, że jeżeli ktoś coś widział i nagrał to należy iść do osób technicznych, które były obecne na miejscu.
Merytorycznie wstawiłam opis czym wg FEI jest rollkur i wyjaśniłam, że zauważona sytuacja mogła być niechcianą zmianą ram konia (Tak wynika z opisu) . Co więcej można dodać?
Dla mnie odbiór byłby inny gdyby w pierwszym poście bylby wstawiony filmik na podstawie którego można się wypowiedzieć. Chyba, że wszyscy tam byliśmy i oglądaliśmy i wiemy o czym mówimy.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 07 grudnia 2021 o 09:51
Ale na podstawie czego ja mam oceniać? Że ktoś słyszał? Widział? Serio?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 07 grudnia 2021 o 08:53
Nevermind tu masz ładnie wszystko opisane plus obrazeczki:
https://www.horsetalk.co.nz/news/2010/05/081.shtml
Ja nie lubię w jeździectwie plotek i łatwości osądzania. Dlaczego tak boisz się wstawić ten filmik? Nikt o zdrowych zmysłach w czasie przejazdu nie pokaże rollkuru. Sama piszesz, że najpierw wyglądał jak 100% potem mniej, więc może po prostu koń się schował i w między czasie był podnoszony? Za mało danych, żeby publicznie pisać takie rzeczy o kimś. Oczywiście, że są jeźdźcy w PL którzy stosują te metodę, jest pełno patologii. Btw. Jeżeli to nagranie jest z rozprężalni to ktoś jest zwykłym, śmierdzącym tchórzem. Na miejscu były osoby techniczne do których można było zgłaszać wszystkie problemy.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 07 grudnia 2021 o 00:05
A wiesz, że przepisy określają czym jest rollkur? Jak nie wiesz o co chodzi to uciekaj do przepisów, książek, bądź trenerów, a nie rzucaj oskarżenia. Btw. Uwierz mi, że wiele jeźdźców walczy z hipermoblinoscia swoich koni i ustawianiu się ich w ramach zbyt ciasnych. Hodowla stworzyła nam superbohaterów, nie konie i czasem wcale nie jest łatwo je wsadzić w poprawne sylwetki. Spytaj ludzi garbatych, bądź przeprostowanych czy specjalnie mają takie sylwetki...
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 06 grudnia 2021 o 23:35
Skoro widziałaś nagranie to chyba jesteś w stanie ocenić czy to rollkur czy nie. Jeżeli nie jesteś sama w stanie ocenić to szukasz gównoburzy.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: kare_szczescie dnia 06 grudnia 2021 o 23:25
nevermind podobno? Bądź pewna stanu rzeczy zanim rzucisz oskarżenie, chyba że lubisz gównoburzę. Pamiętaj, że po drugiej stronie jest żywy człowiek. Żeby lepiej zobrazować Ci problem:
"Słyszałam, że nevermind (och! Szkoda, że nie znam Cie z imienia i nazwiska) tak klepała dupskiem I jeździła odgiętym koniem, że jej koń ma teraz kissing spines"
Łapiesz?
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 06 grudnia 2021 o 13:27
karolina_ jak nie chcesz wstawiać to to wróżenie z fusów, tak jak mówi kotbury.
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 06 grudnia 2021 o 09:59
karolina_ ja miałam taki problem z lotną z prawej na lewą, w między czasie wyszły wrzody. Lotne się ujechały po leczeniu. Nie wiem czy był to bezpośredni wpływ. Masz jakiś filmik?
Kącik Rekreanta (część XIV) 2021
autor: kare_szczescie dnia 29 listopada 2021 o 08:06
Termiczna bielizna z wełny marynosa robi robotę. Chociaż I tak największą robotę robi ogrzewana hala 😁
keirashara jakie ujeżdżenie? My się na balet przerzucamy 😉
Kącik Rekreanta (część XIV) 2021
autor: kare_szczescie dnia 27 listopada 2021 o 20:03
Hermes że strony ojca super papier, bo Brandon po Bellisimo. Ze strony matki jakieś dolewy arabskie, NRA, daleko z tyłu znajdziesz Rubinsteina. Przedziwna mieszanka. Koń jest za trudny (nie niebezpieczny, ale bardzo reaktywny) dla amatora, ale dużo za słaby dla zawodnika. Ma dużą łatwość nauki, jest przekochany, miziasty, tulasty.

Trzymam kciuczki za udane starty 🙂
Kącik Rekreanta (część XIV) 2021
autor: kare_szczescie dnia 26 listopada 2021 o 08:36
Hermes, też mam NRA! To jest poebane ale jakie wdzięczne w pracy!
Kącik Rekreanta (część XIV) 2021
autor: kare_szczescie dnia 08 listopada 2021 o 14:05
A czemu nie chcesz wjeżdżać na halę?
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: kare_szczescie dnia 28 października 2021 o 16:36
To jak mowa o PSOS to pokazuję mojego!
Od wielu lat żadna kolekcja nie złamała mojej silnej woli bo jakość eskadronów, anky itd nie była tak dobra żeby płacić za nie tyle kasy.
No i w konkursie na instagramie wygrałam te cudo! Mięsiste, pięknie wykończone owijki. Czaprak niesamowicie odszyty, milion wspaniałych detali. Kolor i materiał idealny na Rudeuszka jesienią.
Już wiem, że przepadłam i czekam aż wyjdzie mój wymarzony kolor wtedy na pewno kupię pierwsza
Końska Rewia Mody XV (2021)
autor: kare_szczescie dnia 28 października 2021 o 16:35
To jak mowa o PSOS to pokazuję mojego!
Od wielu lat żadna kolekcja nie złamała mojej silnej woli bo jakość eskadronów, anky itd nie była tak dobra żeby płacić za nie tyle kasy.
No i w konkursie na instagramie wygrałam te cudo! Mięsiste, pięknie wykończone owijki. Czaprak niesamowicie odszyty, milion wspaniałych detali. Kolor i materiał idealny na Rudeuszka jesienią.
Już wiem, że przepadłam i czekam aż wyjdzie mój wymarzony kolor wtedy na pewno kupię pierwsza
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: kare_szczescie dnia 14 października 2021 o 12:30
jestemzlasu widać, że pisane w pośpiechu ale wyszło zabawanie 😀 btw. przyjemna cena za tego konia.
Stajnie na Śląsku
autor: kare_szczescie dnia 24 września 2021 o 08:57
Kivik ja jestem na grupie która wspólnie zamawia z agrokompleks, właśnie szykujemy zamówienie
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: kare_szczescie dnia 22 września 2021 o 13:46
kotbury i całe szczęście, że nie jesteśmy w większości!!!
Co do Twoich korpo koleżanek: jak chciały, to wystarczyło coś zaproponować, a nie wierzyć, że biedny facet się domyśli. Wszystko można przedyskutować. Dla przykładu- kiedy miałam tak dużo przypadków niefajnych zachowań ze strony facetów, jeden z nich wprost się przyznał, że się zakochał, że nie wie co zrobić, czy ja mogę mu odpowiedzieć czy z tego coś może być. Wtedy szczerze pomyślałam "ale super! porozmawiamy jak ludzie i po problemie, za sam uczucie nie mogę winić". Jak to się skończyło to inna sprawa (o ja młoda, naiwna!), ale takie zachowanie ze strony mężczyzn mi odpowiada.
Inna sprawa, że ja miałam problem ze strony mężczyzn którzy byli około 20 lat ode mnie starsi, z rówieśnikami nie miałam problemu. Teraz po 30stce na szczęście się to uspokoiło albo dlatego, że jestem za stara, albo wszystkie moje techniki odstraszania działają 😉
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: kare_szczescie dnia 20 września 2021 o 09:30
Jkobus w pewnym momencie pisał groźby fizyczne i to było powodem zamknięcia wątku.

Ja rozumiem meise, przeżywałam sporo niefajnych historii z (zazwyczaj) starszymi, bogatszymi facetami. Też zawsze kończyło się podobnie, mój sprzeciw, moja odmowa skutkowała stratą kawałka pracy. Nie miałam komu się poskarżyć bo byłam na własnej działalności.
Doszłam do wniosku, że połączenie wyglądu bardzo młodej i szczupłej ale kobiecej sylwetki z silnym charakterem i radzeniem sobie samej działa jak wabik.
Teraz coraz rzadziej się to zdarza ale też ja się zmieniłam. Nie uśmiecham się w rozmowach z facetami, nie patrzę w oczy, jak mogę to unikam. Jeżeli ktoś stanie zbyt blisko mnie odczuwam silny dyskomfort, nawet jeżeli jest to koleżanka. Podejrzewam, że nie przeszłam tyle co meise, bo największym fizycznym przewinieniem facetów był tylko pocałunek bez mojej zgody. Jednak ilość i częstotliwość zachowań wykraczających poza moją granicę komfortu spowodowała myślenie pt. "dostajesz tę pracę bo jesteś atrakcyjna, a nie dobra w tym co robisz". Zresztą dostałam kilka propozycji "dostaniesz więcej za usługę ekstra", odmowa skutkowała jeszcze większym zaognieniem problemu.
Kupno konia
autor: kare_szczescie dnia 02 września 2021 o 10:54
Ja chyba też serduchem. Jasne, drugiego już kupowałam bardziej świadomie, wiedziałam, że ma mieć "jakąś" przydatność do ujeżdżenia. Dodatkowo najbardziej zależało mi, żeby lubił towarzystwo człowieka (tego nie ma mój emeryt) i żeby miał dużo chęci do współpracy. Z moich wszystkich doświadczeń końskich wynika, że lepiej mieć średniego konia z serduchem, dającego z siebie wszystko na treningach, niż top ruszająca się furę, która ma średnie nastawienie do pracy.
kokosnuss dobrze prawi, przy koniu dla siebie musisz "Czuć" tego konia. Żeby sprawiało Ci przyjemność i odprężało samo patrzenie na padoku, czyszczenie i wąchanie chrapek. Brzmi jak pląsanie po tęczy, no ale po to sobie te wymarzone konie kupujemy żeby pląsać po tęczy.
Kącik Ujeżdżenia
autor: kare_szczescie dnia 02 września 2021 o 09:46
kotbury, z tego co pamiętam Ty jesteś fanką książki "ujeżdżenie na XXI wiek". Kocham opis z tej książki dlaczego zawody ujeżdżeniowe są złe dla sztuki ujeżdżenia.
Miałam kiedyś sytuację, że dostałam za stęp wyciagnięty 8/ 7,5/ 1. Uzasadnienie jedynki "nie prawidłowe ramy". Pierwsza sprawa to to, że jeżeli rytm stępa został zachowany i rysunek też to 1 w ogóle nie ma prawa bytu. Druga sprawa, że faktycznie, kobyła miała osadzoną horyzontalnie szyje, więc ramy może nieco odbiegały od książkowych ale ona fizycznie nie mogła zrobić tego lepiej. I jak oceniać takiego konia?
W ogóle byłam ostatnio w Real Escuela w Jerez i wiecie co? Miejsce piękne, konie piękne ale na tle tego co widać na IO to takie tuptusie 😉 poprawnie wykonujące elementy. Te konie z IO można porównać do końskich superbohaterów, ich gibkość, szybkość reakcji, siła jest dla mnie pomału jak z innej planety...
Kupno konia
autor: kare_szczescie dnia 02 września 2021 o 09:37
Moon to ja mam inne doświadczenie, często trenerzy, którzy mają procent od sprzedaży potrafią pocisnąć swoim podopiecznym takie konie, że ja bym za darmo nie brała. I wcale nie piszę o kiepskich trenerach 🙁 znam kilka takich przypadków i ich pracę trenerską super cenię ale namówili swoich podopiecznych na konie niebezpieczne/z problemami/nie pod nich.
Koniec z jeździectwem?
autor: kare_szczescie dnia 30 sierpnia 2021 o 14:13
Może rok na łąkach go uspokoi? Ja mam konia wesołego, w tym roku miał 3 duże przerwy i wracał do pracy bez żadnych dziwnych pomysłów (baaardzo mnie zaskoczył). Zawsze możesz go też wprowadzać do pracy na uspokajaczach, żeby nie miał ochoty spuścić pary na pierwszych jazdach. Jeżeli pieniądze nie są problemem to zostaw go sobie. Będziesz żałować jak go popchniesz dalej.
Koniec z jeździectwem?
autor: kare_szczescie dnia 29 sierpnia 2021 o 20:30
Nie możesz go na rok wysłać na łąki/wydzierżawić?
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: kare_szczescie dnia 26 sierpnia 2021 o 21:03
Jak tak nie lubisz Panien Re-voltowiczek to co tu robisz masochisto?
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: kare_szczescie dnia 25 sierpnia 2021 o 13:14
Mam wypisać wszystkich ludzi, którzy widzą świat tylko w odcieniach czerni, bądź bieli? Podać przykłady? To nie jest enigmatyczność. Każdy wykształcony człowiek wie, że pod tym pojęciem kryją się poglądy skrajne. Może to dotyczyć polityki (skrajna lewica), religii (ortodoksyjny żyd) bądź poglądów (wychowanie "wolno wszystko" vs "wolno nic"😉. Zdanie w którym użyłam słowa "głupia" było odpowiedzią na Twoja gorąca prośbę o pisanie wprost. Jest dla mnie czymś niezrozumiałym, że nie obraża Cię to, że ktoś chce odebrać Ci prawo komfortu czucia się dobrze w szortach, czy na plaży.
P.S. Czy Ty nazwałaś chorą psychicznie osobą? Ależ czemu tak enigmatycznie,a nie wprost?

Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: kare_szczescie dnia 25 sierpnia 2021 o 12:54
Ale co ja mam Ci napisać wprost, więcej niż piszę? Że jesteś głupia bo przyklaskujesz facetowi, który pisze w internecie, że osoby takie jak Ty nie powinny nosić szortów, bo ich ciało jest nieestetyczne? To nie jest założenia wątek o dzieciakach, tylko o kobietach i seksualizacji ich ciała. Gro z nas burzy się o to, że jakieś małej kobietce ktoś zabiera prawo wyrażania siebie kolorami i odkrywania własnej estetyki. Zarażenie estetyką przez obcowania wśród pięknej architektury, dzieł sztuki, muzyki to co innego niż wdrukowanie na siłę tego co jakiś typek uważa za estetyczne.
W moich wypowiedziach nie ma enigmatycznych stwierdzeń.
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: kare_szczescie dnia 25 sierpnia 2021 o 12:03
Muchozol2 nikt nie odnosi się do Twojego Chrześniaka, bo to nie jest normalne zachowania, a ciągle je wyciągasz. Załóż sobie temat pt. "a mój Chrześniak powiedział/zrobił".
Ludzie którzy widzą wszystko w odcieniach albo czarnych, albo białych są dla mnie niedorozwinięci emocjonalnie. Nie widzieć różnicy między daniem wolnego wyboru w wyborze koloru ubioru (tj. ja nie lubię różowego i uważam go za tandetny ale moje dziecko może go lubić i nosić), a zdejmowaniem majtek jest dla mnie czymś niezrozumiałym.

Kocham miłością wielką argumentacje betonowych ludzi pt. "Mam dobry gust, bo mam dobry gust i kropka".
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: kare_szczescie dnia 24 sierpnia 2021 o 09:36
Klasycznie piękne są małe penisy 😉 ponoć są oznaką opanowania, powściągliwości i inteligencji. Duże penisy wprost przeciwnie – kojarzone były z barbarzyństwem i skłonnością do kierowania się prostymi instynktami.
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: kare_szczescie dnia 24 sierpnia 2021 o 09:28
Nie będę dawać nieograniczonego wyboru w sprawach etycznych, w sprawach estetycznych niech będzie sobą. Zresztą to co jest brzydkie jest tylko kwestią osobniczą. Moda, historia i sztuka pokazały nam, że wszystko może być piękne.