ekhem

Konto zarejstrowane: 16 grudnia 2008
Ostatnio online: 30 listopada 2022 o 14:06
czasem nadużywam przecinków.
__

Najnowsze posty użytkownika:

sklepy internetowe
autor: ekhem dnia 21 listopada 2022 o 08:58
giga plus dla Bergo - kupiłam w dobrej cenie dwie derki z czasem oczekiwania 5-6tygodni, 8 dni po złożeniu zamówienia derki są już w drodze 🙂 kontakt w sprawie zamówienia bez zarzutu.
preparaty na stawy
autor: ekhem dnia 18 listopada 2022 o 14:04
nie znalazłam 😉 chodziło mi o różnicę między sproszkowaną w całości rośliną, którą masz w equiherbs, a sproszkowaną żywicą, która zawiera substancje czynną (a nie że dokładnie nią jest, nie powinnam tam stawiać znaku równości).
Na dokładne przeliczenia to też nie ma co liczyć, bo akurat suple ludzkie jako żywność nie są specjalnie kontrolowane i o ile ekstrakt nie jest standaryzowany na konkretną % zawartość substancji, to między partiami produktu też mogą być różnice, a zawartość wcale nie musi być taka jak deklarowana na opakowaniu 😉 co nie oznacza, że w suplach końskich czy w ogóle dla zwierząt sytuacja ma się lepiej.
preparaty na stawy
autor: ekhem dnia 18 listopada 2022 o 13:07
zembria, true, dzięki za czujność🙂

*nie poprawię już, więc polecam uwadze, że się machnęłam w jednostkach*
preparaty na stawy
autor: ekhem dnia 18 listopada 2022 o 12:43

Hm... Siwaaa, jak wyliczyłaś te 4 kapsułki? To jest 3,2 grama boswelli. Na konia zaleca się od 15 gramów na dzień, koleżanka daje 20...


Sivrite, ale zobacz, tu masz 3.2g ekstraktu, czyli substancji czynnej. to nie jest całkowita waga dawki. Jak podasz 20 g sproszkowanej rośliny (czyli np equiherbs), to nie jest równoznaczne z podaniem 20g ekstraktu z rośliny. Przejrzałam na szybko kilka końskich preparatów z boswellia i największa zawartość jaką znalazłam to 6000mcg w pojedynczej dawce, większość ma właśnie w okolicach 3000mcg.
Derki
autor: ekhem dnia 08 listopada 2022 o 15:39
Pati2012, no widzę, dzięki 🙂 avalanche tez widzę, że raczej standardowo, nie wiem co mi się umyśliło, że one są wielkie. podtrzymuje w takim razie pytanie o bucasy.
Derki
autor: ekhem dnia 08 listopada 2022 o 14:33
patrzę na derki bucas i widzę, że nie mają rozcięć na łopatkach. jak to się sprawdza na padoku? nie krępują / nie przekręcają się przez to bardziej? ktoś używa?

drugie pytanie - horze nevada / avalanche zawsze wypadały duże. Na konia między 145/155 lepiej zaniżyć rozmiar czy wziąć sukienkę?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: ekhem dnia 14 września 2022 o 13:18
Wiem że takie pytania powtarzają się ciągle i padają z grubsza te same nazwiska, ale wypadłam z obiegu na długo i przyda mi się pomoc.

Wet, który zrobi przegląd stomatologiczny i tarnikowanie, a stacjonuje gdzieś między Warszawą, Olsztynem a Bydgoszczą? Najlepiej taki, żeby nie celować armatą w muchę 😉

Ile teraz orientacyjnie płacicie za taką usługę (bez dojazdu)?
KOTY
autor: ekhem dnia 09 grudnia 2021 o 11:58
chomcia, przeczytaj stronę 1137 tego wątku 😉
Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)
autor: ekhem dnia 02 grudnia 2021 o 12:45
ja mam palmę sabałową ze swansona. to pomaga tylko na wypadanie androgenowe, bo reguluje tylko testosteron - odwrażliwia mieszek na dht. i to nie u każdego, bo wg badań u około 40% osób. na żadne inne hormonalne wypadania nie pomoże, także żaden to złoty środek.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: ekhem dnia 29 listopada 2021 o 15:57
yegua, małe miasto - pewnie mniejsze koszty niż w dużym, ale z drugiej strony jeśli chcemy lokalnego zarządce mamy do wyboru aż jedną firmę....

U nas wycena wygląda tak:
Fundusz remontowy - 5,50zł /m2
Oświetlenie części wspólnych 0,12zł /m2
Usługi kominiarskie 0,04zł /m2
Ubezpieczenie budynku 0,18zł /m2
Sprzątanie klatki schodowej 0,28zł /m2
Obsługa finansowa 0,03zł /m2
Zarządzanie nieruchomością 0,62zł /m2

Razem 6,77zł za m2, liczone od metrażu samego mieszkania rzecz jasna. Z tego lwia część, bo 5,50 to fundusz remontowy - ustaliliśmy wysoką składkę ze względu na stan budynku i potrzebne inwestycje, natomiast to się "zbiera" na poczet finansowania remontu, więc nie dokońca można uznać to za kosz zarządu.

Zrezygnowaliśmy z utrzymania zieleni i utrzymania posesji, bo w tym jest koszenie i odśnieżanie które i tak będziemy robić sami ze względu na specyfikę nieruchomości.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: ekhem dnia 25 listopada 2021 o 09:58
Dzieki safie, właśnie dzięki tym przepisom próbowaliśmy to ugryźć we własnym gronie ale się nie da. Gość może nie grzeszy intelektem, więc myślę, że jego zaskarżanie decyzji wspólnoty nie byłoby szczególnie skuteczne, ale egzekucja postanowień to już inna bajka. Nikt z nas nie ma ochoty osobiście ciągać się po sądach żeby wyegzekwować płatność za remont dachu od takiego buca, który po złości nie będzie płacił. To jest socjopata, nie da się z nim dogadać. Trochę liczymy, że go zewnętrzny zarządca spacyfikuje, ale szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać.

Także tak - jak ktoś nosi się z zamiarem kupna mieszkania, to uczulam - wywiad z sąsiadami jest mega ważny. I to taki dogłebny wywiad. My kupowaliśmy pod presją czasu, ktoś tam niby wspomniał, że naprzeciwko mieszka konfliktowy typ, ale naiwnie myśleliśmy, że wystarczy nie dać się wciągnąć w przepychanki i tyle. Przy tym człowieku jakakolwiek dyplomacja wysiada.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: ekhem dnia 24 listopada 2021 o 11:16
Temat całkiem nie o urządzaniu, ale o mieszkaniach i tu chyba prędzej znajdę pomoc niż w wątku o pomocy prawnej sprzed 6 lat. Także wybaczie pół-offtop 😉

Mamy w naszej klatce 4 mieszkania. Trójka właścicieli (z nami włącznie) potrafi się dogadać bez problemów, a jeden, mega ciężki i problemowy człowiek blokuje nam wszystkie wspólne interesy (a budynek jest stary i wymaga inwestycji). W związku z tym chcemy sformalizować wspólnotę i przekazać zarząd zewnętrznemu zarządcy.

Oczywiście ten jeden sąsiad jest przeciwko, wyzywa nas od sprzedawczyków i mówi, że chcemy oddać naszą własność jak w jakiejś komunie - tak, to ten typ, nie, nie dociera do niego, że nie na tym to polega, próbowaliśmy to tłumaczyć tygodniami,

Czy ktoś ma/miał podobne doświadczenia? Teoretycznie wiem, że większość teraz wystarczy, żeby podjąć wspólnotowe decyzje, w praktyce jakich problemów się spodziewać?

Help, bo mam wystarczająco dużo stresów poza domem, chciałabym chociaż tu mieć spokój 🙁
KOTY
autor: ekhem dnia 15 września 2021 o 09:38

Koleżanka studiach miała mówione w zeszłym roku, że są jakieś nowe, bardzo dobre leki, które wchodzą do obiegu. Kiedyś FIP-a się leczyło objawowo, a teraz są normalnie leki. Niestety miałam pecha leczyć 10 lat temu...


Rozmawiałam o tych lekach z naszą wetką. Niestety w Polsce na tą chwilę są one wściekle drogie 🙁 w dziesiątkach tysięcy złotych... Oby jak najszybciej stały się bardziej dostępne.
KOTY
autor: ekhem dnia 14 września 2021 o 14:49
efeemeryda, dzięki wielkie!!! Wiedziałam, że to coronawirus, ale mózg mi to uprościł bez pytania 😉 za to nie wiedziałam, że musi zmutować, żeby wywołać FIP, ani tym bardziej, że nie wiadomo co tą mutację powoduje 😯
KOTY
autor: ekhem dnia 14 września 2021 o 11:22
Czy ktoś z was potrafiłby podpowiedzieć coś na temat, albo chociaż odesłać do dobrego źródła, bo mam sprzeczne informacje...

Mam dorosłego, zdrowego kota. Ok. dwa tygodnie temu zgarneliśmy do domu małą kocią bidę, która okazała się mieć FIP i po ledwie tygodniu u nas musieliśmy się pożegnać ;(

Jeszcze nie przetrawiłam tej straty, ale widzę wysyp kociąt w potrzebie i zastanawiam się, czy i kiedy możemy podjąć kolejną próbę z dokoceniem - czy w ogóle możemy myśleć o małym kociaku? Czy nasz rezydent może być nosicielem i każdy maluch będzie ryzykiem? Z tego co czytam, FIP nie utrzymuje się za długo w środowisku (?) poza tym wyparzyłam kuwety i miski, wszelkie pościele i kocyki i tak prałam na 60st ze względu na zapchlenie.
Powinnam wiedzieć/zrobić coś jeszcze?
Kącik WEGE :-)
autor: ekhem dnia 29 czerwca 2021 o 08:13
kamcia665, Lidl 🙂 z tym że tylko puszkowany w zalewie - innego w sumie nigdzie nie widziałam.
Szukam wątku na temat "...........". Skierowania do właściwych wątków.
autor: ekhem dnia 17 czerwca 2021 o 13:26
Mamy jakiś aktualny wątek o budowie domu? Ten co znalazłam umarł w 2012 r...
Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.
autor: ekhem dnia 21 maja 2021 o 10:22
Jeśli kwestia była już podnoszona to sorki, dajcie znać - mogło mi umknąć, bo nie śledzę jakoś bardzo pilnie dyskusji.

Czy to jest dla wszystkich OK, że teraz niezalogowany użytkownik jest w stanie przejrzeć ostatnie posty na forum konkretnej osoby? Wcześniej to było dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. I tak jak teoretycznie nie mam jakichś mocnych argumentów przeciw - bo co to za problem założyć jakieś fejkowe konto, a w internecie i tak nic nie zginie - tak mam takie ogólne odczucie, że forum to z założenia jest jakaś zamknięta społeczność (albo chociaż pół-zamknięta) i nie ma potrzeby się tak na wejściu obnażać :P
Koronawirus
autor: ekhem dnia 17 maja 2021 o 12:36
Wg moich informacji Pfizer planowo ma drugą dawkę w odstępie 21 - 42 dni, Moderna 28 - 42, AZ cos tam koło 12 tygodni. Skrócenie tylko zmniejsza te widełki do 35 dni. Ja wiem że nadal jestem w widełkach 😉 ale liczyłam na szybciej. Pytanie do tych już szczepionych - też macie taki odstęp?

Skrócenie chyba ma największe znaczenie dla tych po AZ. I podobno szczepieni przed 17 maja mogą sobie skrócić ten termin drugiej dawki, tylko trzeba wykonać telefon do punktu z takim życzeniem. - to tak tylko btw.
Koronawirus
autor: ekhem dnia 17 maja 2021 o 11:45
Ja jestem dzień po pierwszej dawce Pfizerem. Oprócz lekkiego bólu w miejscu wkłucia nic mi nie jest. Zdziwiła mnie tylko data drugiej dawki - wybrałam Pfizer ze względu na najmniejszy odstęp między dawkami, a termin drugiej został mi wyznaczony na 5, a nie 3 czy 4 tygodnie później. Troche żal 😐
Kącik WEGE :-)
autor: li_monka dnia 08 marca 2021 o 10:50
Ja kupuję spożywcze różności na bee.pl

A stacjonarnie płatki drożdżowe kupiłam ostatnio w Rossmannie. Nie były najtańsze, ale były w szklanym słoiku.
Kącik WEGE :-)
autor: li_monka dnia 26 stycznia 2021 o 10:42
pasta do chleba z ogórkiem kiszonym i cebulką 🙂 i może ze strączkami jakimiś na pasztet...?
chałwa słonecznikowa jest akurat legitnym słodyczem, popularnym za wschodnią granicą. Dla mnie mogłaby istnieć tylko sezamowa, ale niektórzy twierdzą, że ta słonecznikowa lepsza.

Perfekcyjny makijaż
autor: li_monka dnia 21 stycznia 2021 o 20:27
Dokładnie. Wyciskam pompkę na grzbiet dłoni, stamtąd nabieram sobie palcem i robię małą smugę np. na szczycie kości policzkowej. I albo sobie tą smugę dalej rozklepuje palcem, albo rozcieram pędzelkiem - mam taką małą kulkę z hakuro, chyba h63 z tego co widzę na zdjęciach. Zobaczę następnym razem jak wyjdzie gąbeczką, myślę że to też moze być spoko sposób.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 21 stycznia 2021 o 09:16
Lekarza pierwszego kontaktu można sprawdzić i bardzo łatwo zmienić w portalu pacjenta.
Dermatologia estetyczna
autor: li_monka dnia 21 stycznia 2021 o 08:58
Odkopuję temacik...

1. Lipoliza iniekcyjna na podbródek
2. Laserowe usuwanie rumienia (czerwone poliki, nie pojedyncze naczynka)

Ktoś coś robił?  👀
Jak wrażenia?
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: li_monka dnia 21 stycznia 2021 o 08:57
To ja jednak zalecałabym ostrożność. Bo dopóki nie ma problemów to nie ma problemów, ale jak się zrobią, to są duże.
Małe dzieci mają zwiększone zapotrzebowanie na żelazo - kilkukrotnie więcej niż dorosły w przeliczeniu na kg masy ciała.
Niedobory wpływają opóźnienie funkcji rozwojowych, a na dodatek dziecko z anemią nie chce jeść (nie ma apetytu) więc uzupełnianie tego to jest katorga. My zrezygnowaliśmy z diety wege u dziecia ze względu na niedobory własnie na rzecz kilku mięsnych posiłków w tygodniu. Żelazo niehemowe do hemowego nie ma startu niestety jeśli dziecko zaczyna odmawiać jedzenia.
Polecam do poczytania Małgorzatę Jackowską i Szpinak robi ble - obie są wykształconymi dietetyczkami, obie uznają, że dieta wege jest zdrowa w każdym wieku i promują jedzenie przede wszystkim warzyw - znajdziesz u nich info jakich błędów unikać.
Przy rezygnacji z mięsa roślinne źródło żelaza powinno znaleźć się w każdym posiłku tak naprawdę.
Strączki, kasze, ale też suszone morele, amarantus, pestki, sezam, orzechy, pietruszka do jajecznicy - małe rzeczy robią różnicę.
U nas tofu pojawiło sie po roku, ale nie pamiętam czy z jakiegoś konkretnego powodu czy tak wyszło poprostu.

http://szpinakrobibleee.pl/niedobor-zelaza-u-dzieci-cz-1/
http://szpinakrobibleee.pl/zrodla-zelaza-w-diecie-dzieci/
Perfekcyjny makijaż
autor: li_monka dnia 21 stycznia 2021 o 08:27
Mam i ja... Dostałam hajs do wydania w rossmannie z okazji urodzin, wiec stwierdziłam, że sobie tego NAMa wypróbuje. Mam podkład, bazę olejkową, korektor i róż. Jestem dopiero po jednej aplikacji, ale wygląda na to, że się zaprzyjaźnimy. Najbardziej mi podszedł korektor Creasless  - ma fajną konsystencję i nakłada się cieniutką warstwą, więc nie obciąża skóry pod okiem, a kryje co trzeba i nie włazi w co nie trzeba 😉 Zrobiłam też porównanie pół na pół twarzy podkładu NAM Smart z Eveline Wonder Match i zachowują się bardzo podobnie podczas aplikacji, dają podobne krycie i wykończenie. Nie wiem tylko czy trwałość też mają porównywalną.

Przed podkładem NAM testowałam Wet n' Wild... wygląda nawet spoko, ale jest tak okrutnie perfumowany (z mocną alkoholową nutą), że nie daje rady go używać.

Puder z satynowym wykończeniem mam i polecam Provoke. Zaraz po nałożeniu wydaje się robić płaski mat, ale już po chwili zaczyna super pracować i wydobywa elegancki satynowy błysk. Teraz jest w promocji w Douglasie za 7 dyszek.

A rozświetlacz, ale z bardzo subtelnym wykończeniem raczej w kierunku tafli wody niż bling bling mam płynny Max Factor miracle glow. Buteleczka jest dość zgrabna, może akurat sprawdzi się w torebce. Gwarantuję, że nie będzie się sypać  🤣

Koronawirus
autor: li_monka dnia 04 stycznia 2021 o 09:58
We wrześniu szkoły działały.

Ty tak na serio? Nie widzisz różnicy miedzy tymi dwoma wykresami?Albo jeszcze lepiej tutaj:

Koronawirus
autor: li_monka dnia 04 stycznia 2021 o 09:42
Perlica, No ale oni są w zupełnie innym punkcie pandemii. U nas latem i we wrześniu też wszystko działało, prawda?

A Norwegia w takim punkcie pandemii jak Pl raczej nigdy nie będzie, bo to jest inny kraj zwyczajnie - geograficznie, demograficznie, finansowo, mentalnie. Trochę jak porównywanie Polski i Indii. /nie mam na myśli, że jesteśmy trzecim śiwatem w porównaniu z No, tylko że jesteśmy krajem znacznie większym, liczniej zaludnionym (a w miastach wręcz przeludnionym), z dużo mniej zasobną gospodarką i inną świadomością społeczną/
Koronawirus
autor: li_monka dnia 04 stycznia 2021 o 08:28
Perlica,

Średnia gęstość zaludnienia w Norwegii: 14,7 mieszkańca na 1 km²
W Polsce: 123 osoby na km²

Danych dot. zachorowań nawet nie porownuję, bo nie mam za grosz zaufania do naszych liczb.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 04 stycznia 2021 o 08:25
efeemeryda, no tak, wylewanie tego naddatku jeśli była tam dodatkowa dawka nie wydaje się ok, ale z drugiej strony... z perspektywy osoby, która nie pracuje w med/wet - wydaje mi się, że inaczej jest, jak człowiek pracuje sobie normalnie i ta dodatkowa dawka z jednej fiolki się trafi, bo kilka razy pod rząd nie było strat, a inaczej trochę, jak ta dawka odgórnie musi się tam znaleźć, bo w kolejce czeka szósty pacjent do zaszczepienia.

Czy może być tak, że wydaje się, że w zbiorczej ampułce będzie wyglądało, że jest ta szósta dawka, a po napełnieniu strzykawki okaże się, że brakuje 0.1ml?
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: li_monka dnia 29 grudnia 2020 o 12:29
Nie wiem czy wiecie, ale tych dzieci nigdy nie ma wystarczająco dużo. Ja np. nic nie wiem o życiu, bo mam tylko jedno. Albo bo ma tylko dwa lata (podrośnie to zobaczysz). Albo bo za dobrze śpi (co ty wiesz o zmęczeniu), bo jest za grzeczna (miałabyś takiego ancymona jak ja to byś dopiero wiedziała). Te uwagi pochodzą od bardzo specyficznych ludzi, mam dla nich specjalne szufladkę w moim świecie - i specjalne miejsce w d*pie.

Ale nie jestem całkiem odporna. U nas w tym roku miało nie być prezentów, jednak ktoś w ramach żarciku postanowił podarować nam książkę pt. "Chcę mieć braciszka!". Uważam, że nazwać to nietaktem to za mało. No słabe to było. Ale niech będzie, że jestem nadwrażliwym płatkiem śniegu, bo onie uważam, że sama potrzeba powiedzenia czegoś przez drugą stronę jest wystarczającym arumentem, żeby  to mówić 😜
Rosliny doniczkowe
autor: li_monka dnia 29 grudnia 2020 o 08:37
No jeszcze żeby ona nie żyła długo i bujnie w normalnych, a nie tropikalnych warunkach u moich rodziców, to bym się pogodziła z tym, że jest specjalnej troski. W kilku innych miejscach też czytałam, że radzi sobie nieźle w zwyczajnych, domowych warunkach.

Zastanawiam się, czy nie przeniesć jej do łazienki, która jest u mnie najcieplejsza i regularnie zaparowywana. Tylko że jest też często wietrzona i ta temperatura spada kilka razy w ciągu dnia dość mocno :/Ja w ogóle podejrzewam, że większość roślin uśmiercam nieumiejętnym podlewaniem, co jest głupie, bo teoretycznie nie ma w tym nic skomplikowanego.
Rosliny doniczkowe
autor: li_monka dnia 28 grudnia 2020 o 15:17
Na wstępie zaznaczę, że mam średnią rękę do roślin, odporne egzemplarze mają się u mnie nieźle, ale te bardziej wymagające mają średnio 50% szans na przeżycie...

No i największy problem mam teraz z Ludisią. Dostałam od mamy bo mi się u niej spodobała, przez jakiś czas miała się u mnie ok, ale chyba ją przelałam w zeszłym roku i zmarniała strasznie. Przesadziłam ją do nowego podłoża (storczykowe zmieszane z uniwersalną i keramzyt na dnie), do płytkiej doniczki - bo przeczytałam, że lubi, zostawiłam tylko kilkajzdrowszych pędów (poa nzostałe w sumie i tak były na skraju śmierci). Trochę się ustabilizowała, niedawo nawet wypuściła dwa kwiaty, jakiś jeden nowy pęd z liściem. Ale nie wygląda na bardzo szczęśliwą. I nadal sporadycznie zrzuca liście - liść najpier czerwienieje, więdnie a potem usycha, więc z kolei nie wiem czy teraz nie przesadzam w drugą stronę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą rośliną? Może powinnam ją raczej kąpąć jak storczyka, niż podlewać?
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: li_monka dnia 28 grudnia 2020 o 15:04
Jak tylko zaimpregnować, to może poprostu olej lniany?
Koronawirus
autor: li_monka dnia 28 grudnia 2020 o 14:45
Perlica, uzupełniając Strzygi wypowiedź - po coś mamy zasady na forum, nie? Równie dobrze jak komuś przeszkadza marketing szeptany na forum, to nieche se ignoruje odpowiednie posty i nie czyta, nie?

Kultura dyskusji to nie tylko dbałość o ortografię i nie używanie obraźliwych słów (wiem, że tu sama mam za uszami - mea culpa), ale też szacunek do innych użytkowników poprzez nie floodowanie byle jakimi i wyssanymi z palca "faktami" i postami mimo wielokrotnego zwracania uwagi na jakość tych treści.

Ale przede wszystkim to jest realne szkodzenie innym. Tym którzy tylko czytają, tym którzy łykają takie rzeczy zanim któs je sprostuje i puszczają dalej w świat... No i nie wiesz co się dzieje u niego w prywatnych wiadomościach, komu i co "doradza". A widać to po wszytskich wątkach, w ktorych się udziela, że udzielanie porad medycznych przychodzi mu bez najmniejszego oporu. Pewnie, czemu nie, skoro odpowiedzialność zerowa  🙄
Koronawirus
autor: li_monka dnia 28 grudnia 2020 o 14:24
Ja namawiam do tego, żeby te gównoźródła nadal zgłaszać, nawet jeśli pozornie nie daje to skutku. Żeby za chwilę nie było argumentu, że to przeciez takie nieistotne, bo prawie nikomu nie przeszkadza .

A regulamin chyba warto jednak odświeżyć i doprecyzować, skoro sa problemy z definicją treści w nim zawartych. Zwłaszcza, że 10 lat temu w Internecie trochę inne czasy były 😉
Koronawirus
autor: li_monka dnia 28 grudnia 2020 o 13:51
No, to teraz się dopiero zacznie. Cool.
Nie zamierzam dalej dyskutować w takim razie, ale chce powiedzieć że sprowadzenie tego do konfliktu między zwolennikami i przeciwnikiem szczepionki jest słabe i zupełnie omija istotę problemu. Sporo osób w tym wątku wyrażało sceptycyzm wobec szczepionki i żadna z nich nie została (wielokrotnie) określona trollem. Tu niczego nie trzeba "podciągać"  🙄
Koronawirus
autor: li_monka dnia 27 grudnia 2020 o 16:28
drabcio, no nie do końca się zgadzam... Po pierwsze obserwuję to zjawisko spod ignora już od dłuższego czasu i w tym wątku jemu kompletnie zwisa, czy ktoś na te wysrywy umysłu reaguje czy nie. Po drugie, nie przerzucajmy odpowiedzialności na innych użytkowników - trolling jest zabroniony regulaminem na tym forum. Po trzecie, no w innym temacie możnaby olewać do skutku, ale tutaj te żenujące pseudonewsy są szczególnie szkodliwe, zwłaszcza że to co już opublikowane, nawet jeśli sprowadzone do parteru, nie znika. Co właśnie razi mnie najbardziej, w kontekście tego jak reagujemy na tym forum na spam i marketing szeptany.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 27 grudnia 2020 o 13:09
Droga moderacjo!

Czy naprawdę musimy polegać na tym, że za kazdym razem ktoś z użytkowników będzie syzyfową pracą prostował te wypociny?
Czy naprawdę uznajemy, że niechciane reklamy na tym forum są większym problemem i poważniejszą "niedogodnością" niż spamowanie takim gównem jak powyżej, po kilka razy na każdą stronę? Czy możemy wreszcie zrobic coś Z TYM TROLLEM?

Koronawirus
autor: li_monka dnia 23 grudnia 2020 o 10:41
Hm... O czym to może świadczyc, że osoba wstydzi się podać źródło z której pochodzi ten, kulturalnie umieszczony w cudzysłowie, tekst...?

Wrzućmy go w google, et voila: wiemy już skąd czerpię wiedzę nasz szanowny:
"https://detektywprawdy.pl/category/szczepienia/"

Ale owszem, takie liczby stoją w raporcie CDC. Narracja i wnioski - nie.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 23 grudnia 2020 o 07:24
bardzo merytoryczny argument, nie ma co.
nie, nie pogadamy.
Kącik WEGE :-)
autor: li_monka dnia 22 grudnia 2020 o 09:05
Mojej rodzinie najlepiej wchodzą świąteczne ciasta 😉 Robię w tym roku piernik pomidorowy i makowiec japoński. Nie wiem czy będzie mi się chciało, ale w książce jadłonomii mam przepis na krokiety z farszem z soczewicy za którymi ucieka mi język - byłyby super do barszczu. Bedę też robić selerybę po grecku i kilka szt tofuryby, bo mam połówke twardego tofu zamrożoną do zużycia - ale oba robię pierwszy raz, więc nie wiem czy smaczne. No i pasztet, w tym roku padło na fasolowy pasztet w kapuście od Wegannerd - jest mega efektowny imho. Taki pasztet możesz też podać z sosikiem grzybowym / pieczeniowym na ciepło, do ziemniaków. Aaa! I na insta jadłonomii widziałam świąteczną wersję tofu z patelni w chrupiącej panierce, też chcę spróbować.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 22 grudnia 2020 o 07:36
Chyba nikt kto się zainteresował tematem i poszukał rzetelnych informacji, nie pisałby że szczepionka została stworzona "byle jak".

Ja chętnie zaszczepiłabym się już teraz w miejsce kogoś kto nie chce, niestety nie tak to działa. Pomijając fakt, że pracownicy ochrony zdrowia są odpowiedzialni nie tylko za siebie i swoje zdrowie, ale z powodu dobrowolnie wybranej ścieżki kariery zawodowej także za innych i oczekiwałabym trochę innej postawy. No ale cóż, Polska to stan umysłu.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 10 grudnia 2020 o 09:03
..już nie wspominając o wielkiej wadze argumentum ad doświadczenium matkum 😎 w tej dyskusji. I o tym że następstwo czasowe to za mało żeby jakkolwiek dowieść związku przyczyna-skutek.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 10 grudnia 2020 o 07:09
Jeśli moje dziecko dostałoby krwotoku po kuleczkach z cukru, martwiłabym się raczej czym mogły być zanieczyszczone i kompletnie odwrotnie od ciebie, nie czułabym się zachęcona do dalszego stosowania. Bo w odróżnieniu od leków, nad zawartością tych preparatów nikt nie ma kontroli.
Koronawirus
autor: li_monka dnia 09 grudnia 2020 o 17:56
kokosnuss, homeopatii bym nie wyśmiewała, czasami niekonwencjonalne metody oparte np. na naturze lub chociażby diecie pomagają tam gdzie standardowe leczenie nie pomaga. Myślę , że wszystko z rozsądkiem.Nie no, proszę Cię. Homeopatia nie jest równoznaczna z medycyną naturalną. Homeopatia, to nic innego jak wiara w to, że woda ma pamięć. To jest "leczenie" takimi stężeniami "substancji aktywnych" jak szczypta soli w oceanie atlantyckim - takimi, i znacznie, znacznie mniejszymi. To jest pośmiewisko, a nie metoda lecznicza. Zanim ktoś mi napisze "ja nie wiem jak, ale to działa" niech lepiej przygotuje sobie dowody na to, że bez homepati nic by się nie zadziało - i niestety, koniecznie większe niż efekt placebo  😎
Perfekcyjny makijaż
autor: li_monka dnia 09 grudnia 2020 o 16:09
espana, no to wygląda na to, że wyszedł całkowicie z Rossmana: Klik. Ciekawe czy na stałe, czy tylko przerwa w dostawie, bo appka rossmanna nie pokazuje żadnej drogerii, w której byłby dostępny.

Scottie, zniechęciłam się chamskim (acz skutecznym) marketingiem szeptanym, na który sama się nabrałam 😉 Te produkty które sama miałam były przeciętne, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Marketing firmy działa prężnie, widziałam też jedną, niezbyt smaczną dyskusję chyba na IG kiedy ktoś ośmielił się skrytykować ich produkt. Do mnie również docierają peany na cześć tych kosmetyków, zwłaszcza z recenzji na IG, ale już jak spojrzeć na oceny tego BB na wizażu to są raczej średnie i wytykają trochę wad.

To jest moja subiektywna obserwacja praktyk firmy i opinia nie jest z betonu, bo na prawie każdą ich nowość patrzę z zaciekawieniem - np. na nowy krem z bakuchiolem, ale póki co niechęć wygrywa.


Perfekcyjny makijaż
autor: li_monka dnia 09 grudnia 2020 o 11:10
espana, pamiętałam własnie o tym podkładzie Rimmel i szukałam go nawet u siebie w Rossmannie żeby popróbować, ale nie znalazłam, mało to, aplikacja mi teraz pokazuje, że on nigdzie nie jest dostępny... Może go wycofują  🤔

Na NAM tez łypałam okiem w drogerii, ale stwierdziłam że nie spróbuje dopóki ktoś go nie poleci, bo mam taką przypadłość, że się bezsensownie napalam na nowości. Także zapisuje do sprawdzenia NAM, Paese, ten Vichy Liftactiv też wygląda obiecujące.

Scottie, Ja do resibo mam osobistą, subiektywną niechęć i tego BB spróbowałabym niechętnie, chociaż chodziło mi to po głowie.  O IT cosmetics nie słyszałam, z ciekawością sprawdzę jak będę przy okazji w Douglasie.

Edit: Safie, kwasami już działam uuu...lata całe. Teraz mniejsze stężenia, bo zaognia mi się rumień, większe lepiej działały. Generalnie strasznie niewdzięczna ta moja cera z wiekiem. Jak teraz sobie przypomne, że kiedyś wszystko co nałożyłam na twarz wyglądało spoko... ech.
Perfekcyjny makijaż
autor: li_monka dnia 09 grudnia 2020 o 07:42
Olejek / krem próbowałam z moim Facefinity - no jest lepiej, ale to jeszcze nie do końca ten efekt, a ciężko go wtedy równomiernie rozprowadzić. Może z innym podkładem byłoby lepiej? O tym Eveline już czytałam sporo dobrego, ale po próbach w drogerii wydawało mi się że ma podobne wykończenie do facefinity. Jak masz opcję Sivrite, to pokaż jakiś swatch, będę wdzięczna :kwiatek: Nakładam i gąbką, i flat topem, i rękami, ale gąbką lubię najbardziej.

MAC face&body zapowiadał się świetnie i do pewnego momentu wygląda dokładnie tak jak bym chciała. Niestety coś się z nim dzieje kiedy zastyga na buzi i bardzo podkreśla mi tą "szorstkość" skóry. W ogóle wydaje mi się, że nie dogaduje się z takimi mocno zastygającymi formułami (no bo że trochę to zastygnąć musi żeby się trzymać, to mam świadomość)

Z Healthymixa byłam kiedyś zadowolona, ale przy dość gładkiej, zdrowej cerze. A potem mnie zapchał i się zraziłam. Nie próbowałam jeszcze healthy mix bb, ale obawiam się słabiutkiego krycia.

Teraz sobie przypomniałam - bb cream z Missha kiedyś podwędziłam mamie i wyglądał tak jak lubię, tylko kolor był strasznie nie mój a w drogerii nie mogłam nic dopasować.

True match z opisu jednak nie dla mnie.