Facella

Dawna re-volto wróć!

Konto zarejstrowane: 03 września 2010
Ostatnio online: 20 lutego 2024 o 19:27
hey look Ma, I made it


Moje prace:
zdjęcia

Najnowsze posty użytkownika:

Bryczesy
autor: Facella dnia 19 lutego 2024 o 20:50
kotbury, ok. No tak trochę mi się przykro zrobiło
I ogólnie mi przykro że stara baba pracująca w korpo szuka gaci na przecenach tylko i wyłącznie😕 Bo na fancy gacie z fancy metką jej nie stać.
I najczęściej kupuje w Bergo albo na Horze.pl, jak są mega promki🤷

Dziewierz, ja baba pod 30, specjalista w korpo, bryczesy kupuję używane na vinted, bo mnie nie stać na nowe ze sklepu - jak widzę 6 stów to mi słabo. Ostatnio nowy ciuch kupiłam w zeszłym roku, jak dzień przed czempionatem okazało się, że nie mam białych spodni i z vinted nie dojdą na czas - trafiłam na wyprzy za 18 zł. A tak to od wielu lat tylko vinted, dzięki temu mam wełniany płaszcz za 20 zł i trzy pary Levi'sow za 15 zł każda...
Bryczesy
autor: Facella dnia 19 lutego 2024 o 12:10
kotbury, a myślisz, że overpriced pikeury to gdzie są szyte? 🤣
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Facella dnia 19 lutego 2024 o 00:04
Perlica, są tacy co wycinają zdrową strzałkę, bo zawsze się tak robiło i tak ich ktoś nauczył. Na szczęście świadomość rośnie i jest ich coraz mniej. No ale nie wiemy jak wyglądało kopyto przed kowalem, można się tylko domyślać.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Facella dnia 18 lutego 2024 o 17:52
Perlica, a ten rów mariański nie jest efektem działania kowala? Bo na moje i to odgięte, i rów to kowal, który tnie strzałkę i to disc niechlujnie. Pęknięcie to co innego, może być infekcja, a może też być efektem nadmiernego wycinania przez kowala... Ale wiadomo, zdjęcia swoje, rzeczywistość swoje, to by pomacac trzeba.

Nie wiem na ile jesteś z tego kowala zadowolona, ale ja bym przemyślała, kopyta mimo kucia nie muszą tak wyglądać.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Facella dnia 18 lutego 2024 o 17:48
Martyna, zgaduję, że chodzi o wiek pierwszej i zdjęcia sugerujące, że to nie jest pierwszy źrebak i plecy drugiej, szczególnie na pierwszym niefortunnym zdjęciu, ale to zwykłe czepialstwo.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Facella dnia 16 lutego 2024 o 21:26
Wiecie, da się i z sześcioma chodzić (na własne oczy widziałam), kwestia długiego uwiązu i olewania zaczepek - same się w końcu ogarniają.
In memoriam
autor: Facella dnia 13 lutego 2024 o 19:40
Nie podali szczegółów, ale wygląda na coś nagłego.
In memoriam
autor: Facella dnia 13 lutego 2024 o 19:30
Herzregent Cichoniów 🙁
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 12 lutego 2024 o 12:25
espérer, ja bym zaczęła od wymazu na posiew i zmiany rodzinnego, bo to dupa nie lekarz, jak bezskutecznie strzela antybiotykami na ślepo. Terapia celowana to jest w takiej sytuacji podstawa...
Astmę warto sprawdzić, ale to dopiero po wykluczeniu infekcji bakteryjnej.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 12 lutego 2024 o 08:54
espérer, wymaz był robiony? Strzelanie antybiotykami w ciemno to kiepski pomysł, jeśli objawy wracają tak szybko, to znaczy, że infekcja nie została wyleczona do końca i albo trzeba przedłużyć antybiotykoterapię, albo ją zmodyfikować - ale nie na ślepo, tylko zrobić antybiogram i dobrać celowany antybiotyk. Rodzinny jak podejrzewa infekcję bakteryjną to sruuu amoksycylina i w większości przypadków się to sprawdza, bo ma szerokie działanie, ale nie wszystkie bakterie na nią reagują. Więc albo macie szczep, który jest oporny na wybierane antybiotyki, albo to w ogóle nie jest infekcja bakteryjna (antybiotyki mogą też działać przeciwzapalnie, co zmniejsza objawy przy infekcjach niebakteryjnych - ale przyczyny nie zwalcza). Niemniej jeśli nie było żadnego badania bakteriologicznego, to trzeba je zrobić - tylko to wymaga odstawienia wszelkich antybiotyków na co najmniej tydzień, a najlepiej dwa. O alergologu myślałabym nieco później, mając wyniki wymazu wskazujące na brak infekcji bakteryjnej.
Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto
autor: Facella dnia 08 lutego 2024 o 08:42
ogurek, program w trybie auto bierze pod uwagę pomiar światła i ustawienia użytkownika, a nie optymalne parametry obiektywu - nie ma na to wzorca, optymalne parametry mogą być różne w obrębie pojedynczych egzemplarzy danego modelu. Możesz sobie ustawić, że w trybie auto np. maksymalne ISO to 400 i aparat będzie tak manewrował pozostałymi parametrami, żeby nie przekroczyć ISO 400 i wypuścić jak najpoprawniej naświetlone zdjęcie (o ile nie masz przy okazji ustawionych eV inaczej niż 0, bo wtedy dostosuje też i pod to). Zanim przeszłam z trybu full auto na full manual to długo korzystałam z trybu preselekcji przysłony z ograniczonym ISO i minimalnym czasem naświetlania - tylko uwaga, przy takich ograniczeniach możemy mieć niedoświetlone zdjęcia, kiedy aparat sięgnie granic ustalonych przez użyszkodnika. Nadal w niektórych dynamicznych sytuacjach korzystam z automatycznego doboru ISO, kiedy to na korektę mam niewiele czasu, a zmiana jest niewielka.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Facella dnia 07 lutego 2024 o 20:22
A wytłumaczcie mi proszę jak człowiek wpływa na działanie pessoa? Regulując długości sznurków i to maks. Mechanizm "tarowania" pyska pozostaje ten sam. Nie ma kompletnie żadnej analogii porównując działanie wędzidło-wodza-ręka do zapiętego patentu żyjącego swoim życiem.
Equigrav, w takim razie każde wypięcie, nie tylko pessoa, będzie tak działać, poza tymi idącymi do ręki typu czarna wodza. Tylko jedną rzecz przeoczyłas - nikt tu nie porównuje pessoa do działania ręki.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Facella dnia 07 lutego 2024 o 16:06
Equigrav, najdelikatniejsze wędzidło w rękach idioty zrobi o wiele większą krzywdę niż pessoa w rękach kogoś, kto wie jak go używać. A jak ktoś na sztywno przywiązuje pysk do nóg, to powinno się go zamknąć i nigdy więcej nie dopuścić do koni. Tyle w temacie.
Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto
autor: Facella dnia 07 lutego 2024 o 09:22
ogurek, to już zależy od tego, co fotografujący chce osiągnąć. Przymykanie dla samego faktu przymykania jest bez sensu. No i w trybie auto to nie jest przyczyna.
Bryczesy
autor: Facella dnia 06 lutego 2024 o 12:46
Podrzucicie proszę jakiś sprawdzony link do PS of AliExpress? Co nie znajdę to wygląda tak fejkowo, że nie ufam 😅 i pytanie drugie, który ich model ma na udzie kieszeń na telefon?
Kącik Ujeżdżenia
autor: Facella dnia 06 lutego 2024 o 12:23
To jest znęcanie i powinien za to siedzieć.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Facella dnia 04 lutego 2024 o 22:38
karolina_, ale co z tego, że wodza długa, jak ręce prawie pod pachami i ciąąąągną? Nigdy nie byłam fanką stylu jazdy Werth i nadal nie jestem. I żadne jej tytuły mistrzowskie mnie nie przekonają do takiej jazdy. Też mam teraz do jazdy konia, który przy sekundzie nieuwagi ma nos przy klacie, mimo że z góry odczucie jest dobre. Trzeba non stop pilnować. Ale na koniu aż tak uciekającym za wędzidło nie robi się pasaży i ciągów w czterotaktowym galopie, tylko przepracowuje podstawy, co trwa i nie zawsze ładnie wygląda - ale też nie powinien to być ciągle taki obrazek, tylko lepsze i gorsze momenty.
In memoriam
autor: Facella dnia 04 lutego 2024 o 14:47
Mozii, kolka, wypadek? On chyba był przed 20, jeśli dobrze sobie liczę...
Młode Konie
autor: Facella dnia 03 lutego 2024 o 18:30
Pod Krakowem to już zdecydowanie za daleko 😅 ostatecznie dziewczę idzie do Darii, póki co uczymy, że człowiek na końcu tego długiego sznurka po coś jest i wcale nie chodzi o bycie obciążnikiem, jutro będę mieć zakwasy tam, gdzie nie sądziłam że można je mieć, a ona mi nic zrobiła, tylko biegała🤣 zapowiada się, że będzie wdzięcznym zwierzakiem do pracy.
moda, ciuchy etc...
autor: Facella dnia 03 lutego 2024 o 14:55
donkeyboy, dzięki, zapisuję sobie, a te z silikonem pewnie kupię
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Facella dnia 03 lutego 2024 o 14:51
I jeśli piszesz że trwało to 2-3h to też nie jest normalna akcja, bo jak jest sprawny lekarz to idzie to sprawnie.
Perlica, a przeczytałaś, co miałam zrobione? Piątka była w żuchwie w poprzek, trzeba było uważać, żeby nie naruszyć korzeni czwórki i szóstki, to była dłubanina kawałeczek po kawałeczku. Ósemki miałam rwane w 5 minut, ale nie wymagały dłutowania.
Twoja lekarka nie wysłała Cię do dentysty-faceta, tylko do kolegi - skoro sama nie zarobiła, to wolała pewnie, żeby zarobił ktoś, kogo lubi, a nie przypadkowy człowiek.
moda, ciuchy etc...
autor: Facella dnia 03 lutego 2024 o 08:34
donkeyboy, pokaż te legginsy bo mnie zainteresowałaś 😀
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Facella dnia 03 lutego 2024 o 08:32
donkeyboy, miałam usuwaną piątkę, która nigdy nie wyrosła - chirurg wydłubywał mi ją z żuchwy w znieczuleniu miejscowym. Najważniejsze - da się to przeżyć i nie ma się co bać (ja strasznie się bałam i nie było tak źle, jak sądziłam, że będzie). Jeśli źle znosisz dłubanie, szarpanie, dzięki wiercenia, chrupania i zapach palonych kości (podobny do wizyty kowala, tylko znacznie intensywniejszy), to polecam wziąć coś na uspokojenie przed wizytą - tylko warto wcześniej zadzwonić do gabinetu i dowiedzieć się, jakie leki możesz wziąć. Jeśli masz w ogólnym albo pod gazem to nie. U mnie to trwało jakieś 2-3 godziny od momentu kiedy zadziałało znieczulenie, więc na pewno uzbrój się w cierpliwość.
Po zabiegu przydadzą się lody. Kup sobie ulubione, ale bez kawałków owoców, czekolady czy orzechów - "gładkie". Ja polecam sorbety, są jakby zimniejsze i mniej kleiste. Żadnych słomek, chyba że serio nie dasz rady otworzyć ust na tyle szeroko, zwiększanie ciśnienia w jamie ustnej żeby coś zassać będzie bolało i ryzykujesz wypłukaniem skrzepu, a w efekcie suchym zębodołem. Kup sobie też ze dwa-trzy opakowania nutridrinkow, jak nie tolerujesz laktozy to są też takie w wersji bez niej. Będą Ci potrzebne, bo raczej nie będziesz w stanie żuć, a czymś organizm trzeba odżywić.
Leków i płukanek na zapas nie polecam kupować - dostaniesz receptę na jakiegoś zabijakę bólu, a co do płukania to zdecyduje lekarz, bo nie zawsze się zaleca i nie każdym środkiem. Przed wizytą nie płucz niczym na bazie alkoholu lub z mentolem - będziesz później żałować jak zacznie szczypać 😂
A płeć chirurga ma w tym wszystkim najmniejsze znaczenie.
Kącik komputerowy
autor: Facella dnia 01 lutego 2024 o 21:17
Teodora, z tego co się orientuję, bo nie korzystam jakoś szczególnie z Whatsappa, powinna być opcja zapisu w chmurze i po zalogowaniu na nowym urządzeniu powinno się ono zsynchronizować z chmurą, ewentualnie dostaniesz zapytanie, czy chcesz zsynchronizować urządzenie z chmurą, czy chmurę z urządzeniem, wtedy interesuje Cię ta pierwsza opcja.
Dla mnie to dziwne że move to iOS nie rozwiązuje tego problemu. Trzeba mieć do niego cierpliwość, szczególnie jeśli jest dużo danych do transferu, ale problemu jako takiego nigdy nie miałam.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Facella dnia 01 lutego 2024 o 14:46
Nevermind, ale sam dobry zad nie wystarczy, żeby koń się nim dźwignął w piaffach i piruetach. Prawidłowo jeździmy od tyłu do przodu koń nawet mając hodowlanie "zły zad" może zaprezentować się w tych ruchach lepiej i pewnie tak będzie. Predyspozycje to jedno, praca to drugie...
moda, ciuchy etc...
autor: Facella dnia 31 stycznia 2024 o 23:57
flygirl, dostałam od teściowej legginsy z Tchibo, bo nie trafiła z rozmiarem, są mega wygodne, ale mają jeden drapiący szew, który doprowadza mnie do szału 🤣 może to kwestia egzemplarza, a że niedrogie, to warto spróbować.
Problemy techniczne z r-v
autor: Facella dnia 31 stycznia 2024 o 23:52
Dziewierz, też mi teraz zniknely ulubione z menu po prawej, muszę wchodzić w konie lub techniczne i klikać nagłówek forum na środku, gdzie ulubione już się znajdą.
No i mam non stop powiadomienie o nowej wiadomości w formie czerwonej kropki, mimo że wszystkie wiadomości mam przeczytane.
Dramat, co się poprawi to co innego się zepsuje tak, że jest gorzej niż było. Pierwotne prawe menu nowej wersji było ok, po co to było zmieniać...
Młode Konie
autor: Facella dnia 31 stycznia 2024 o 23:49
Zdjęcia klaczy nie mam, w awatarze mam zdjęcie siebie (165 cm, 50kg) na klaczy wzrostowo zbliżonej, ale znacznie masywniejszej - może to da jakiś obraz proporcji. Nie szukam oczywiście drugiej siebie, no ale tak do 70, może 80kg...
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Facella dnia 31 stycznia 2024 o 09:53
Dla mnie powalone takie podchody, kombinowanie i sprawdzanie apki zamiast szczerej rozmowy...
Młode Konie
autor: Facella dnia 31 stycznia 2024 o 09:51
ekhem, trening czy zajazdke? Bo mamy surówkę totalną, umie na hali na lonży biegać bez większego sensu i miała parę razy wędzidło w paszczy, nie wiem czy ktoś jej w ogóle siodło pokazał i zakładam, że raczej nie...
Młode Konie
autor: Facella dnia 30 stycznia 2024 o 17:36
Hej, do kogo w zachodniopomorskim lub ościennych wysłać niemal 4-latkę do zajazdki? Docelowo ma chodzić ujeżdżenie. Daria Kobiernik uczciwie pracuje sama z końmi, czy ma ludzi od tego? Nie ukrywam, że jest top preferencją, ale ceny też ma top 😛 zależy nam na kimś z wyczuciem, delikatnym, bo klacz jest dość wrażliwa i jest typem bardzo dziewczęcym - z tego też powodu cięższe osoby (czyli głównie mężczyźni) od razu odpadają.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 29 stycznia 2024 o 08:26
Karla.03, jeśli to mają być dwa tygodnie, to o ile nie masz wrzodów na granicy pęknięcia, już Ci ta herbata przez ten czas bardziej nie zaszkodzi.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 28 stycznia 2024 o 23:34
Perlica, ja bym w ogóle nie polecała żadnych leków bez wizyty u lekarza. Len nie zaszkodzi i nie ma wpływu na leczenie, działa osłonowo na żołądek.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 28 stycznia 2024 o 18:52
Karla.03, tutaj sama zmiana napoju nie wystarczy, przy takim trybie życia wrzody się nie cofną. Powinnaś być pod opieką gastroenterologa, przyjmować leki i robić regularnie gastro, a przy tym dbać o ograniczenie czynników sprzyjających wrzodom. Czym sobie możesz pomóc, co nie zaszkodzi i nie wymaga recepty, to picie siemienia lnianego lub lnu mielonego na czczo minimum 3 razy w tygodniu. Polecam ten drugi, jest przyjemniejszy w konsystencji i smaku, możesz sobie dodać kroplę syropu malinowego albo lekko posolić, jeśli nie będziesz w stanie bez tego wypić.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 28 stycznia 2024 o 12:16
Karla.03, tabletki kofeinowe też przecież trafiają do żołądka i też działają drażniąco. Najlepsza by była kofeina w plastrach, ale tego chyba jeszcze nie wymyślili 😛
wasze ulubione seriale
autor: Facella dnia 26 stycznia 2024 o 14:36
somebody, na Netflixie są dwa, pięć jest na SkyShowtime
wasze ulubione seriale
autor: Facella dnia 26 stycznia 2024 o 11:46
Fokusowa, może i ma się podobać, ale choćbym chciała, to nie jestem w stanie zwalczyć uczucia groteskowości takich scen. Moon to ładnie wyjaśniła porównując do pogody.
wasze ulubione seriale
autor: Facella dnia 25 stycznia 2024 o 20:18
xxagaxx, mnie rozwaliła pierwsza scena pierwszego odcinka - widać że koń mordą nie rusza, ale końskie darcie japy podłożone 🤣
Kevin Costner jest tam producentem, coś mi się tłucze po głowie że on normalnie koński jest, a tu takie faux pas na dzień dobry...
wasze ulubione seriale
autor: Facella dnia 25 stycznia 2024 o 18:02
Na Netflixa wpadły dwa sezony tak chwalonego tu Yellowstone, obejrzałam i nie rozumiem zachwytów 🙈 pomijając dreszczyk cringe'u wzdłuż kręgosłupa przy wszystkich scenach z drącymi jape końmi i gadaniną o "złamaniu ducha", to fabuła jest zwyczajnie dziurawa i chyba w drugim sezonie budżet się skurczył, bo już tak chętnie nie latają wszędzie helikopterem 🤣 przyznaję, jest klimacik a la moje uwielbiane RDR2, Beth jest boska i chyba tylko z tych dwóch powodów dobrnęłam do końca.
Teraz natomiast po raz pierwszy odpaliłam The Crown i przepadłam na amen, zaraz kończę drugi sezon i ciągle trzyma poziom, a widząc dobór aktorów w kolejnych sezonach nie spodziewam się spadku jakości.
Problemy techniczne z r-v
autor: Facella dnia 25 stycznia 2024 o 17:58
Fokusowa, na to wychodzi.
Po zmianie rozwijanego menu z prawej strony za każdym razem, gdy je choćby przypadkowo rozwinę, wyrzuca mnie na samą górę strony...
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Facella dnia 25 stycznia 2024 o 17:57
Everest, jeśli trwa to dłużej niż 24h albo jest bardzo intensywnie to ja bym nie czekała, tylko dzwoniła po weta.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Facella dnia 24 stycznia 2024 o 13:10
Jeśli da się pokonać olimpijski cross po zgubieniu podkowy, to dwa dni na padoku nie powinny zaszkodzić. Chyba że kopyto grzeje i/lub koń pokazuje, że boli i chodzi nierówno. Ja jestem ogólnie przeciwnikiem ograniczania ruchu, więc wtedy mniejsza kwaterka i karuzela, żeby ruch był, ale na porządnym podłożu.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Facella dnia 22 stycznia 2024 o 19:50
Właśnie mi się wyświetlił ten filmik na fejsie, pewnie przez tę dyskusję. Jak zwykle bicie piany o nic, bo nic się na tym filmiku nie wydarzyło. Jestem zwolennikiem zajeżdżania koni później niż wcześniej, ale jak ktoś ma ambicje na czempionaty i MPMK to realia są właśnie takie, że tego 4-latka trzeba jakoś przygotować. Internetowi znawcy znowu w natarciu, ileż można.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Facella dnia 22 stycznia 2024 o 14:35
Marketingowo słabo, natomiast w ogóle się nie dziwię tej odpowiedzi, mając na względzie ile jest internetowych znawców czepiających się byle czego, byle zabłysnąć, co to sami są krystalicznie nieskazitelni jeździecko, ludzka cierpliwość do takich ma swoje granice.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Facella dnia 20 stycznia 2024 o 18:15
uszatkowa, ciężko wydzierżawić chorego konia
czy takiego w kiepskiej kondycji

Sonika, a sprzedać łatwo? Mało kto kupi konia wiedząc, że pakuje się w dalsze koszta i możliwe, że nawet na nim nie pojeździ.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 20 stycznia 2024 o 18:13
marchewkowa, jeśli to na podłożu zapalnym, to ketonal. Bez recepty jest 50 mg, więc po prostu dwie tabletki.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 19 stycznia 2024 o 16:18
keirashara, niestety nie mogę Ci polecić lekarza, bo mój wrocławski ginekolog już na emeryturze. Natomiast sam pojedynczy wynik o niczym jeszcze nie świadczy i warto do tego dorobić choćby ddimery. Jeśli nie masz objawów i nie planujesz np. długiej podróży, nie pracujesz siedząc bite 8h bez wstawania, to ja bym się nie przejmowała jakoś bardzo, mając jednak z tyłu głowy nieco zwiększone ryzyko zakrzepicy, na wypadek gdyby jednak mimo wszystko wystąpiły jakieś objawy czy też potrzeba długiego siedzenia. Natomiast nie bierz moich słów za pewnik, to opinia studenta i lepiej jednak skonsultować ze specjalistą.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Facella dnia 17 stycznia 2024 o 08:27
karolina_, xxagaxx, no tylko że ja mówię o zupełnie innej sytuacji - o koniu który nie stanowi zagrożenia, nie robi nic, co mogłoby wskazywać na to, że będzie uciekać czy wlezie na człowieka i reakcji tegoż całkowicie nieadekwatnej do zachowania. Obserwowane długo, nie jednorazowo, sama też owego konia miałam przyjemność poprowadzić - całkowicie normalny koń.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Facella dnia 16 stycznia 2024 o 23:27
Sankaritarina, o Jezu, znam takie przypadki, niektórzy chyba oczekują że koń przestanie być koniem, a zacznie maszyną i tłumią w nim każdy najmniejszy przejaw końskiej natury, np. przy prowadzeniu nie może podnieść głowy, gdy inne konie nawołują (już nawet nie wspominając o absolutnie niedopuszczalnym rżeniu), bo natychmiast właścicielka drze paszczę "ty debilu!" i inne takie, a potem łazi i opowiada, jaki to jej koń pie*ęty...
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Facella dnia 10 stycznia 2024 o 00:03
zembria, jeśli nadal jesteś zainteresowana to możesz do mnie podesłać na priv o co chodzi, jestem z wykształcenia elektroradiologiem.