konikmorski

Konto zarejstrowane: 14 maja 2011
Ostatnio online: 20 kwietnia 2024 o 21:24
Filmowe prezentacje ogierów rasy śląskiej z licencją na krycie https://www.youtube.com/playlist?list=PL20CC90AA306D31FA

Najnowsze posty użytkownika:

Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?
autor: konikmorski dnia 26 kwietnia 2023 o 15:45
Na takie nerwusy dobrze robi olej konopny. Ja swojemu podawałam jak widziałam że z byle czego się potrafił wystraszyć. To po podawaniu tego oleju jego nerwowe zachowanie się wyciszało. Nie dawałam cały czas, tylko wtedy gdy była tak potrzeba. Podawałam ten olej co masz w linku: https://allegro.pl/oferta/horselinepro-olej-konopny-dla-koni-2l-hemp-oil-11861579622
własna przydomowa stajnia
autor: konikmorski dnia 07 lutego 2023 o 13:20
_Gaga w tym roku będą ostatnie zbiory z tego pola. Nie wiem tylko ile jest tego terenu z trawą. Nie trzeba robić jakiś badań gleby? Czytam w wolnej chwili ten wątek.
własna przydomowa stajnia
autor: konikmorski dnia 07 lutego 2023 o 09:31
W tym roku jest szansa że w końcu uda się coś ruszyć z polem gdzie planujemy budować dom. Jest też 10 h i to miało być docelowo dla koni. Jednak jest to ziemia co roku siana przez mamę mojego partnera. Przez to że jest obsiane, to jak przygotować taką ziemię pod wybieg dla koni? Jest miejsce gdzie jest normalna trawa, jak dobrze pójdzie to w tym roku będziemy stawiać płot. Dać takiej ziemii odpocząć dwa lub trzy lata i zasiewać trawą? Pytam o wasze doświadczenia. Ziemia to IV typ.
wrzody żołądka
autor: konikmorski dnia 21 grudnia 2022 o 17:10
Mam podejrzenie u swojego konia że ma wrzody. Dopiero po Nowym Roku jest weterynarz z okolic który może zrobić gastroskopię. Do tego czasu chciałabym podać mu rokitnik w płynie, od jakiej dawki zacząć jeśli nigdy tego mu nie podawałam. Czy zrobić mu np bar ziołowy żeby sobie pojadł zioła?
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: konikmorski dnia 19 grudnia 2022 o 23:46
Będę nie długo robić swojemu gastroskopię żeby wykluczyć czy ma wrzody. Ale raczej dużo wskazuje że je ma. Kupiłam więc olej z rokitnika i nie wiem ile tego na początek wlewać. W książce o ziołach dla koni nic na ten temat nie piszę. Dobrze na pewno mój koń reaguje na olej konopny w diecie. Staram się jednak mu zmieniać te oleje. Teraz z racji podejrzenia wrzodów, podawać mu do paszy olej kukurydziany?
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 17 listopada 2022 o 10:46
W okolicach Reptowa jest kilka małych stajni, w samym Reptowie też są jakieś wolne boksy. Sama preferuje małe domowe stajnie i czasem nawet tacy właściciele się nie ogłaszają. Nie zależy im na tłumach w stajni. Jest też stajnia Panderosa w kierunku Polic. Nie znam tamtych warunków pobytu konia. Choć padoki mają spore. Bardzo ładna stajnia jest w Lipianach, nazywa się Grevius.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: konikmorski dnia 15 sierpnia 2022 o 08:38
Jak ktoś będzie zainteresowany to na prv podam namiary do koleżanki co jeździ po Polsce i wozi nasienie. Wozi nasienie swoim autem. Między innymi od Natalii Czernik z Verso La Natura.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 30 lipca 2022 o 01:50
Kto był na tym I Czempionacie koni ras szlachetnych? Wrzucam jeden film i reszta na kanale już nie długo 🙂 o ile wiem za rok impreza będzie na 100 %. Planuje się też wybrać na zawody w Warniku. Byłby ktoś zainteresowany filmami ze swoimi przejazdami?

Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: konikmorski dnia 17 lipca 2022 o 18:22
Vendettka - dziękuje bardzo za informacje, faktycznie to kolekcja z 2016. No to teraz na ebay i poszukam do tego czapraka nauszników 🙂
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: konikmorski dnia 17 lipca 2022 o 18:01
Kupiłam sobie już drugi czaprak Eskadrona, pierwszy jest w odcieniach szarości. Ale to chyba kolekcja z tamtego roku. Czy jest gdzieś strona na której można zobaczyć kolekcje w wersji limitowanej? A ten biały to z którego roku?
suknie, sukienki do jazdy konnej, do sesji zdjęciowych - gdzie kupić?
autor: konikmorski dnia 17 lipca 2022 o 16:57
Znam jedną dziewczynę co szyje ładne suknie, kupiłam od niej czarną do sesji. Ale faktycznie ciężko trafić na coś ciekawego. Sama szukam na Vinted, na OLX, czasem coś sama uszyję, czasem allegro. Teraz można sporo sukni kupić, dużo fotografów likwiduje swoje studia i właśnie mam na oku dwie czy trzy. Zobaczymy ile kupię. Zaczynam też robić sama zdjęcia z sukniami balowymi.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 14 lipca 2022 o 22:33
_Gaga Przenosimy się do małej przydomowej stajni, są tam już hotelowe konie. Jest czworobok, duże trawiaste pastwiska, konie stoją po dwa lub trzy na kwaterach. Są plany żeby to miejsce zrobić typowo pod pensjonat dla koni. Nie wiem czy właścicielka stajni chcę żebym pisała teraz o jej stajni. Będzie chciała to sama się ogłosi nie długo, chcą zrobić jeszcze kilka boksów z drugiej stodoły.

Mi osobiście się bardzo podoba w stajni Grevius w Lipianach. Będą budować tam halę. Ale dojazd jest tylko autem.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 13 lipca 2022 o 23:32
W Chlebowie powstaje druga stajnia, nie długo będę znać jakieś szczegóły. My się teraz za Goleniów przenosimy z Warkiem, ale dojazd jest super. W sensie że można jechać PKP i od stacji mamy 5 minut drogi do stajni spacerem. Mają w tym Białuniu wszystko po za halą.
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: konikmorski dnia 21 czerwca 2022 o 21:08
Tam gdzie źrebaki to zawsze wesoło jest 🙂
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: konikmorski dnia 21 czerwca 2022 o 16:48
Montuje powoli już trzeci taki materiał, ale jeszcze mam zbyt mało żeby publikować. Zbyt drastycznych też nie publikuje. Np kopniak w głowę człowieka. Mam walkę ogierów, choć też nie pokażę filmu z powodu zawału właściciela. Stał obok i źle się poczuł. No dzieje się trochę na tych czempionatach czy pokazach 🙂
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: konikmorski dnia 21 czerwca 2022 o 11:13
Tak. Z tymi PKZ to mam różne filmy, ale najciekawsze są jak uciekają. Tutaj też jeden film jak uciekał i jak udało się go zatrzymać. Podziw do tej pory mam do tych chłopaków.

Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: konikmorski dnia 20 czerwca 2022 o 19:04
Dodaję mój film z kilku imprez hodowlanych 🙂 taki dający trochę do myślenia i do śmiechu.

Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: konikmorski dnia 11 czerwca 2022 o 00:52
Odświeżam wątek 🙂 zapraszam do obejrzenia playlisty z VI Czempionatu młodzieży wszystkich ras w Kaleń Towarzystwo. Na liście tylko same konie rasy śląskiej.

konie małopolskie
autor: konikmorski dnia 10 czerwca 2022 o 16:13
Zapraszam do relacji video z IV Czempionatu młodzieży wszystkich ras w Kaleń Towarzystwo 🙂
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 30 maja 2022 o 16:46
Fokusowa - to ten sam co jako źrebak miał swój film na youtube jak był na sprzedaż? Chyba nadal ten film wisi 🙂
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 16 maja 2022 o 18:47
dzikadermi - tu raczej chyba chodzi o cały szereg przepisów które trzeba zrealizować, żeby ten punkt prowadzić. Kiedyś SO Książ miało fantom i z braku zainteresowania hodowców zrezygnowali z tej opcji. Faktem jest że ogierów rasy śląskiej jest zdecydowanie więcej niż wlkp.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 16 maja 2022 o 16:03
kasia2107rafal - z tym nasieniem to jakieś fatum, zarówno wlkp mało w tej opcji czy nawet m i śl. A na dodatek nie dawno w zachodniopomorskim jedyny czysty wlkp Nikiel po Gordon I padł.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 16 maja 2022 o 11:37
kasia2107rafal - jestem na tej grupie, zaraz sprawdzimy w lupce. Do tego ogiera jadą z mojej stajni dwie klacze. Jedna czysta wlkp i jedna sp.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 15 maja 2022 o 22:16
Czy macie jakieś zdjęcia potomstwa po ogierze Parametr? On sam ma gwiazdkę i białe skarpety, pytanie czy przekazuje to na potomstwo?
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 05 maja 2022 o 12:21
_Gaga - bo jest duży, dwie osoby mówiły że miałby problem żeby na niego wsiąść. Mogę to zrozumieć bo były to kobiety które mają 160 cm wzrostu i są filigranowe. Pracują same przy układaniu konia. Inna osoba zaś powiedziała że musi konia do pracy zabrać do siebie na rok czasu. Gdzie on już chodzi pod siodłem.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 04 maja 2022 o 18:57
Fokusowa - on miał docelowo mieć 175 cm. Ma teraz powyżej 180 cm... na razie zaczyna pracę pod siodłem. Ja sobie wsiadam na takiego co ma 160 cm. Miałam duży problem żeby znaleźć osobę która weźmie go w trening. Po za tym ma predyspozycję do sportu, czyli ruch, charakter i jeśli się nie zgramy to będzie na sprzedaż. Ja sama wiem że chcę konia do normalnej rekreacji. Wyjazdy w teren. Choć myślę że to kwestia jeszcze jego pracy pod siodłem, za rok będzie już na pewno też inny. Etos i Casanova w Stadzie chodzą normalnie w rekreacji.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 04 maja 2022 o 11:14
Mój jest po Etosie, mam już kupca z Niemiec. Jak dobrze oferta będzie zrobiona, to kupiec zawsze się znajdzie. Z Lisek po Etosie wszystko co było na sprzedaż zawsze się sprzedaje. Jedyne co ja słyszę w terenie, to na pewno to że trzeba tym koniom dać czas. Mój się np ogarnął teraz jak ma 4 lata. Zarówno z charakterem jak i budową. Ale to chyba też zależy co ma w rodowodzie matka.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 03 maja 2022 o 19:50
Fajne konie z charakteru daje Etos po Grey. Też sporo było z Lisek po nim koni.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 21 kwietnia 2022 o 16:45
Niestety koni już tam nie ma, rozmawiałam z leśniczym co kiedyś konno lasy patrolowali w Gryfinie i obecnie nie planują też mieć koni.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: konikmorski dnia 24 marca 2022 o 01:47
Ten koń ma taką budowę kończyn tylnych. Wygląda to na wadę czyli prosty staw kolanowy. Widziałam jeszcze gorszy przypadek na sprzedaż :/ użytkowanie tylko jako kosiarka.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 20 marca 2022 o 11:32
Ale chodzą plotki że buduje się stajnia z fajną infrastrukturą. Lokalizacji nie znam dokładnie. Ponoć była to stajnia pani weterynarz. Jak nowi właściciele postawią co trzeba to ma się ukazać oferta.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 20 marca 2022 o 11:23
Nie rezygnuje z zajedzania konia. Jak nie znajdę tutaj nikogo w Gryfinie to pojedzie do Goleniowa. Lub też Smogolice. Skoro wiem już że koń jest dużo spokojniejszy przy drugim wałachu. To teraz mogę go przenieść gdzieś indziej jeśli tutaj nic nie zorganizuję. Ale dla świętego spokoju nadal wolałabym miejsce gdzie są same wałachy. Tak mi doradzają starsi hodowcy w przypadku późno kastrowanych ogierów. Jak był jeszcze ogierem to każda klacz go interesowała, teraz nie zwraca już na nie uwagi. Po za tą jedną PKZ którą sobie w powszedniej stajni upodobał.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 20 marca 2022 o 09:45
Jesteśmy na razie w Gryfinie. Stajnia nie prowadzi pensjonatu.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 19 marca 2022 o 21:05
Warek stoi sobie już w nowej stajni. Ma kolegę wałacha i obecna stajnia bardzo mu pasuje. Konia między innymi przeniosłam dlatego że w tej powszedniej nie było wałacha do towarzystwa. Na zimę planuje znów go przenieść. Tym razem poszerzam zakres dojazdu nawet na Trzeszczyn. Czy na prv mogę dostać telefon do właścicieli tej stajni?
Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)
autor: konikmorski dnia 19 marca 2022 o 14:19
Dodaję nasze wspólne zdjęcia 😅 mi potrzeba usunąć trochę z ud tłuszczu. A Warkowi już powinno w tym roku pójść w bok. Koń stoi już w nowej stajni, bardzo mu pasuje system 24/7. Choć na zimę znów chcę go przenieść do stajni z boksami.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 07 marca 2022 o 18:08
Wystarczy most przejechać z Gryfina i mamy jedną stajnię z pół otwartą halą. Będę tam się wybierać rowerem żeby zebrać informację. Są tam na pewno polskie dzieci które mają tam w Mescherin jazdy w szkółce.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 06 marca 2022 o 09:14
Na ten moment to chyba tylko wolnych boksów, weź się kiedyś wybierz w te moje okolice. Czyli Gryfino i okolice. Tutaj wszystko idzie w kierunku stajni wolno wybiegowych. Wyjazdy w teren. Trzeba też wiedzieć co się szuka, co się z koniem chce robić.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 06 marca 2022 o 08:06
_Gaga a w Smogolicach ktoś zajmuje się zajeżdżaniem koni? W tej chwili to jest ważny czynnik jakim się kieruje szukając stajni. Ze zdjęć widać że super stajnia, full wypas.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 05 marca 2022 o 18:29
Hi hi dobrze że humor dopisuje 😁 tak trzymać.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 05 marca 2022 o 13:18
Święty spokój to masz chyba tylko jak masz pieska czy kotka. Mając konia już drugi rok widzę że nasze województwo jest bardzo okrojone w usługach w różnych lokalizacjach. Tam gdzie jest czegoś przesyt, to w drugą stronę bardzo brakuje.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 05 marca 2022 o 12:51
_Gaga mam na razie kierunek w stronę Morynia zaklepany u Antosi z Witnicy. Lub parę stajni w okolicach Gryfina. No wszystko to trzeba autem objechać. Głównie musi to być miejsce żeby Warka postawić z wałachem lub wałachami. Blisko mam Bielin który bierze konie w trening i jeszcze jedna stajnia gdzie stacjonuje Piotr Fragstein. W Trzeszczynie też bym postawiła gdybym miała chętną osobę do zrobienia go pod siodło.
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: konikmorski dnia 04 marca 2022 o 23:13
_Gaga w Wełtyniu jest problem z ograniczoną ilością padoków do podziału. Tam są nadal byki które zajmują spory kawałek padoku. Więc ilość koni w tej stajni to max 6 szt. Chyba że właściciele się pozbędą tych byków. My się z Warkiem przenosimy, jednak z pewnych powodów nie wróżę tej stajni tego że będą dalej to prowadzić. Brak też niestety miejsca do trenowania, w sezonie jesienno zimowym tylko wyjazdy w teren.
Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)
autor: konikmorski dnia 04 marca 2022 o 23:06
Membasta - Warek w maju będzie miał już 4 lata. Pracy nadal ma mało. Nawet za mało. Są konie które powinny pracować, inaczej głupoty im w głowie na padoku i w obejściu. Do każdego konia warto podchodzić indywidualnie. Warek jest z tych koni co chcę pracować, fajny koń który być może w tym roku na jesieni pójdzie towarzyskie zawody ujeżdżeniowe. Czas pokaże jak się to wszystko poukłada.
Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)
autor: konikmorski dnia 03 marca 2022 o 22:20
Wrzucam zdjęcie mojego Warka 🙂 mam pytanie. Kto z was jeździ w siodle westernowym na koniu który ma powyżej 180 cm?
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 27 stycznia 2022 o 20:21
kasia2107rafal - ma być nie długo oferta stanówki pokazana, to wtedy będzie wiadomo coś więcej.
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 26 stycznia 2022 o 23:14
adriena - do kogo to pytanie?
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: konikmorski dnia 26 stycznia 2022 o 14:49
Ogier Casanova jest w płatnej dzierżawie, stoi w stadzie gdzie jego ojciec. O ile wiem jeździł gdzieś na stanówki do Rzecznej. Radzę zadzwonić do SO Starogard Gdański i powiedzieć że konkretnie Casanova pasuje ze względu na rodowód. A te młode ogiery co teraz dostały licencję wlkp i mają czysty rodowód wlkp nie pasują? Jeden stoi u Pani Anny Pacek i będzie dostępny dla hodowców z zewnątrz.
Czego brakuje jeźdźcom i ich koniom?
autor: konikmorski dnia 18 stycznia 2022 o 21:44
Mnie brakuje spodni do jazdy, nie bryczesy tylko spodnie. Szukam też długiej kurtki która wygląda jak frak, było gdzieś to pokazane na Internecie. Nie zapisałam nazwy marki :/ mało jest też wyrobów skórzanych np oglowi ozdobnych plus napierśniki. Oraz szukam też ciuchów z Nano srebrem, ponoć polska firma takie produkuje.
Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)
autor: konikmorski dnia 16 stycznia 2022 o 17:18
Dołączam ze swoim Warkiem do tego wątku 🙂 jest już 180 cm w kłębie i jeszcze pewnie urośnie. Będzie miał 4 lata dopiero w maju tego roku.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: konikmorski dnia 18 grudnia 2021 o 22:06
Kto był w Łącku i oglądał na żywo ogiery? Spore te kontrowersje co do ogiera który został zaprezentowany przez Cichoniów i po relacji widać że ten ogier to kulawy był! Co tu się odwala? Jak to nie zobaczymy gdzieś na zawodach to raczej chyba słabiutko z jego karierą hodowlaną...