nevada2012

Konto zarejstrowane: 13 lutego 2012

Najnowsze posty użytkownika:

Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: nevada2012 dnia 11 października 2012 o 16:26
Thymos czy Ty aby czasem nie jesteś zblokowana w biodrach?? Ale muszę Ci powiedzieć, że pięknie Twoje konisko się prezentuje, szczególnie ta pierwsza fotka jest wyśmienita! 😍
Zachodniopomorscy re-voltowicze:)
autor: nevada2012 dnia 10 października 2012 o 14:26
_Gaga dzięki, co prawda troche spóźnione bo dopiero tu się dokopałam, ale Strzeszyn to kawał drogi ode mnie, a ja właśnie wyniosłam się ze stajni do której nie mam czasu dojeżdżać 40 klocków po pracy.

A tak a propo Regana, to mam mieszane uczucia. Jak tylko pojawiłam się na poj. drawskim to zaczęłam szukać stajni. O nim słyszałam tylko tyle, że kiedyś tam była akcja z animalsami. Ale w okolicy dużo jest takich półdzikich hodowców, niestety w większości wypadków po prostu nie stać ich na utrzymanie koni i próbują to ładnie nazwać dzikim stadem. Sama rok czasu spędziłam u jednego takiego dziadka (też zresztą niedaleko Ostrowic), któy ma 40 koni, mnoży je bez sensu i na potęge, wszystko co ma jajka nadaje się ojca! Odrobaczanie jakieś tam było, ale nie wszystkie razem, bez sprzatania padoków więc konie notorycznie zarobaczone, chude. Największy problem w takiej wielkoobszarowej "naturalnej" hodowli jest zimą, kiedy woda zamarza, a właściciele nie kwapią się żeby dostarczyć wody.
I tyle co ja się naoglądałam po tych gospodarzach to woła o pomste!!!
kącik kłusaczy
autor: nevada2012 dnia 20 września 2012 o 17:17
Faith wiem, że to nie wątek interpretacyjny ale jak widzę takie pieprznięcie w wewnętrzną wodzę na drugiej sekundzie to mi się nóż w kieszeni otwiera!!
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: nevada2012 dnia 06 września 2012 o 05:51
xxmalinaxx julie kujka dzięki za komentarze. Trzeba pracować nad tym siedzieniem na kroczu i myśle, że to trzymanie strzemion końcówkami nie ułatwia siedzenia na dupsku. Wtedy koń może częściej będzie podemną okrągły a nie taki uciekający z odgiętym grzbietem. Zabieramy się za robotę 🤣
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: nevada2012 dnia 05 września 2012 o 19:53
Ja wpadnę ze swoimi fotkami, bo ostatnio nam z młodym nie za bardzo wychodzi, mam wrażenie, że stracił chęć do pracy. Na jednej fotce pokazane wywalanie jęzora, ostatnio coraz częstsze, no i napięcie na jeździe mu wzrosło, jak coś zobaczy to 10 min wyjęte z pracy. Dajcie jakieś wskazówki :kwiatek:nie mamy trenera niestety, tylko lustra na zimę.
No i ten ewidentny ruch z palca, czy to kwestia sztywności grzbietu?
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: nevada2012 dnia 03 września 2012 o 16:31
Blondek głowa do góry 😀 na 1 fotce nie siedzisz w siodle, a na 3 zwinęłaś się w fajnego żółwika. Ale fajnie na drugiej fotce anglezujesz z bioderka, tak trzymaj, i pamiętaj kontroluj tempo dosiadem, głosem, jak leci w kłusie to wolniej anglezuj i na duuuże ósemki i przejścia. Powodzenia 🏇

xxmalinaxx ja tylko mogę dodać jeszcze coś o podciąganiu uda na 3 fotce, ale mi się podoba całokształt 😉
Lonżowanie
autor: nevada2012 dnia 31 sierpnia 2012 o 05:45
Halo jest problem na placu, mamy taki lekki pagórek, że  na jednej ścianie jest minimalnie z górki a na drugiej pod górkę. Tempo na placu jest zabójcze, strasznie się usztywnia i denerwuje (angloarabek). I tak jak na prostych jeszcze jakoś to wygląda to narożniki są tragiczne. W terenie na prostych w miarę fajnie, nie nakręca się tak, nawet panujemy nad tempem.
Lonżowanie
autor: nevada2012 dnia 30 sierpnia 2012 o 20:11
Jakie wypięcie na lonży polecacie, żeby poprawić równowagę w galopie? Koń już 7 m-cy pod siodłem, galopy w terenie, ale na placu strasznie się gubimy.
Koń histerycznie broniący się przed kontaktem z ręką jeźdźca.
autor: nevada2012 dnia 30 sierpnia 2012 o 06:54
jak schodzi w dol, to w dole ja jezdzij caly czas. ja bym jeszcze dobrze poszukala jakis gulek w miejscach wychodzenia wilczakow, bo moze cos zaczyna rosnac pod skora.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: nevada2012 dnia 29 sierpnia 2012 o 11:47
ale sie malina naprodukowalas, ulani sa fajni, ja tez ich lubie i mam o nich dobre zdanie :-))
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 29 sierpnia 2012 o 07:35
no dobra zostawie naturalsow w spokoju, nie dziwcie sie ze mam takie emocjonalne podejscie,ale duzo serca wlozylam w tego konia, postepowalam jak z jajkiem zeby wszystko szlo tak jak trzeba. Widocznie stajni nie zalezy na w miare dobrze wyszkolonym mlodziaku. Klient stajni nasz pan, jak brakuje konia to dawaj mlodego, oddamy go po obozie i rzezbij go dalej.:-))
Lonżowanie
autor: nevada2012 dnia 28 sierpnia 2012 o 19:36
Lira ten Twój Lir to kawał konia 😀 A jak tam przygody z chambonem? Bo wcześniej chyba go na chambonie lonżowałaś?
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 28 sierpnia 2012 o 19:32
pamirowa ale to on jest całym szefem i założycielem JNBT? Wiesz coś na ten temat?
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 28 sierpnia 2012 o 18:54
horse_art młody koń przed naturalem był bardziej odczulony niż po. Jestem więc teraz zdecydowaną przeciwniczką tego całego eko jeżdżenia, bo dotknęło mnie to osobiście i widzę namacalne efekty JNBT.
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 28 sierpnia 2012 o 18:27
Ludzie dorośli!!!!! Pod opieką najwyższej instancji czyli Pana Makacewicza, no przepraszam, ale gdyby było tu choć trochę profesjonalne podejście to młody koń zrobiłby jakiś progres. Czyli jasminowa sugerujesz, że młody koń nie nadaje się na naturalne szkolenie?? Ktokolwiek jeżdżący pod okiem dobrego trenera nie narobiłby takiego bigosu!
Atea Makacewicz to guru polskiego JNBT.

Lonżowanie
autor: nevada2012 dnia 28 sierpnia 2012 o 18:03
Sankaritarina taaaak :kwiatek:
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 28 sierpnia 2012 o 18:00
Ej tam dziewczyny, to tylko bla bla bla. Ja już mam fakty: młody po naturalnym obozie jest w kompletnej rozsypce, a jeżeli byłby po treningu np u szkoleniowca ujeżdżeniowca to w najgorszym wypadku nie byłoby progresu, ale na pewno nie uwstecznienia!!
Zachodniopomorscy re-voltowicze:)
autor: nevada2012 dnia 27 sierpnia 2012 o 15:16
Pilnie szukam nowej stajni, okolice Połczyna-Zdroju, Czaplinka, Drawska, Szczecinka. Potrzebuje ktoś jeźdżca, także do młodych koni!
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: nevada2012 dnia 27 sierpnia 2012 o 14:49
Czy ktoś orientuje się w stajniach w okolicy Połczyn-Zdrój, Szczecinek, Świdwin? I czy ktoś przypadkiem z tych okolic nie potrzebuje średniej klasy jeźdżca?
Lonżowanie
autor: nevada2012 dnia 27 sierpnia 2012 o 14:38
Zgadzam się z tym co wcześniej napisano, ale na litość boską nie przesadzajmy z "zaangażowaniem zadu", jakie Ty chcesz Ash zaangażowanie u takiego konia, po prostu kiepskie tempo.
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 27 sierpnia 2012 o 12:19
rozbudowana ideologia to np pokazywanie uczniom wyprowadzania konia z boksu przez niemal godzine, uzywanie anglojezycznych zwrotow,zeby poczuc sie bardziej amerykansko,albo opowiadanie przez pol godz dlaczego kon parska, a kaska plynie...
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 26 sierpnia 2012 o 17:34
No tak Isabelle i o to się właśnie wkurzam. Chyba zacznę szukać nowej stajni 😀
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 26 sierpnia 2012 o 17:13
Koń jest własnością ośrodka, ośrodek zoorganizował tygodniowy obóz, który zakończył się rajdem podejrzewam, że dwudniowym 20 km w jeden dzień, 20 na drugi. Ja mogę się tylko złościć na organizatorów, że udostępnili wałacha na kurs i rajd (ja akurat najmniej miałam do gadania, nikt nie pytał jak koń chodził przez ostatnie pół roku, i jak z kondycją). Ale uważam, że to właśnie sznurki wyprały mu mózg i zdania nie zmienie, bo wiem co było przed a co jest po. Dla mnie to system 0-1
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: nevada2012 dnia 26 sierpnia 2012 o 11:45
No to opowiem historię, która właśnie mi się przydarzyła, i tak jak byłam w miarę obojętna do naturalsów, tak teraz jestem zdecydowanie na nie!!
Otóż młody koń którego zajeżdżam w stajni rekreacyjnej ( i takie też będzie przeznaczenie tego wałaszka), wziął udział w tygodniowym obozie JNBT. Myślałam, że będą go tylko "odczyniać" z ziemi, ale poszedł też pod siodło, na sznurkach i zakończył 40 kilometrowym rajdem, do którego kondycyjnie kompletnie nie był przygotowany. Baaa, jeżdżąc go, głownie galopował jeszcze na lonży i na łąkach, bo na placu gubił się totalnie pod jeźdźcem. (zero mięśni, kiepska budowa, brak równowagi). No i po powrocie z wakacji wsiadam!! Otóz koń tak jak super akceptował kontakt w kłusie, szybko się rozluźniał, zaokrąglał się po półparadkach i ogólnie szło to w dobrym kierunku, tak po prostu teraz kompletne uwstecznienie. Siedziałąm już dwa razy, na łydkę koń wygina grzbiet, przestał przeżuwać wędzidło, boi się totalnie wszystkiego, i jak coś go wystraszy, to następne 15 min mam wyjęte z jazdy. Przecież po naturalsowych zabawach powinien być odczulony!!! No ale jak wcześniej super wpasował się między dosiad, łydkę i rękę i nagle ktoś zabrał z tego zestawu kontakt na któym się opierał, to zgłupiał, i taki wyprany koński mózg trafił do mnie z powrotem. Postanowiłam, że wrócę z nim na lonże na jakiś czas, chyba że drodzy naturalsi, macie jakieś lepsze rady?? Jestem zdruzgotana!!
POMOC ! - lotna zmiana nogi.
autor: nevada2012 dnia 18 sierpnia 2012 o 07:38
Ja tylko wtrącę coś a propo samych lotnych, jak czasami patrzę na zawodach skokowych na te próby zmiany nogi to nie mogę się nadziwić, że te konie jeszcze nóg nie połamały. Zmieniają kierunek, jeździec desperacko rzuca się na drugą stronę, a koń tak długo galopuje, aż mu się nogi nie pomylą i nie zmieni 🤣
Lonżowanie
autor: nevada2012 dnia 12 sierpnia 2012 o 20:23
Ja za dużo nie doradzę w tej sytuacji, bo sama nie dałam rady z taką kobyłą, ale jeśli chodzi o akceptację gogu czy chambonu, to radziłabym lonże tylko w stępie. Miałam do czynienia z koniem, który za chiny ludowe nie chciał ustąpić od nacisku chambonu, i przez 2 tyg był sam stęp na chambonie i załapała. Uzbrój się w cierpliwość. Oczywiście wykluczając jakiekolwiek przyczyny zdrowotne.
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 08 sierpnia 2012 o 20:29
czeggra1 ta Twoja chudzinka miała wyjściową budowę identyczną wręcz jak młody którego jeżdżę, i szczerze Ci powiem, że chciałabym żeby wyglądał tak jak Twój po 3 latach. Koń takiej budowy to naprawdę konkretne wyzwanie i trzeba dużo czasu. Fajne, a  jak z charakterkiem ? 🤣

Dziewczyny skończcie już tą dyskusję, zajmijcie się opisaniem zdjęć, które się pojawiają?
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 08 sierpnia 2012 o 13:59
To może najzdrowiej będzie założyć, że jeżeli ktoś ma fajny dla oka i widoczny efekt to niech pokazuje i basta. I będzie dobrze, owszem pokażą się konie u których nic nie widać, ale zaraz będzie interwencja i po problemie 😀
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 08 sierpnia 2012 o 13:38
Kujka to dla kogo mamy zostawić ten wątek? Sprecyzuj bo rozumiem, że jak to napisała pokemon na pewno nie dla podłego pomiotu. To może zróbcie koleżanki listę revoltowiczów którzy są godni się tu pokazać. Bo rozumiem, że Wy jesteście?

kallina prezencja lepsza, ale gdzie tu jakaś zmiana umięśnienia i budowy?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: nevada2012 dnia 08 sierpnia 2012 o 08:53
Katija, Gillian ja tez jak jezdzilam na profesorze ujezdzeniowym to nie moglam sie polapac, jeden niekontrolowany ruch cialem i kon poruszal sie pasazem,najsmieszniejsze jest to ze nie moglam wrocic do klusa roboczego. to nie jest wiec takie hop siup.:-))
Jak to drzewiej bywało - fotoarchiwum
autor: nevada2012 dnia 08 sierpnia 2012 o 05:54
Ale umięśniona szyjka 🤣
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 08 sierpnia 2012 o 05:52
Sankaritarina sam fakt, że Twój podstępik nie przeszedł, świadczy o tym, że nie jest źle z tym wątkiem. Ja tak w sumie jestem nowa na forum, ale bardzo lubię tu zaglądać, czasem nawet dla zabawy 🤣 Więc nie zamykajcie wątku 🙇
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 07 sierpnia 2012 o 21:28
no dobrze ale odbiegacie od tematu, bo rozumiem ze jak rzadko jezdze z trenerem to nie moge tu wrzucac fotek.?
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 07 sierpnia 2012 o 21:02
filozofia stosowana
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 07 sierpnia 2012 o 20:54
Anderia mylisz się.
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 07 sierpnia 2012 o 20:45
Ekuss zgodzę się z Tobą, ja też jak kiedyś tu wpadne z fotkami będę liczyć na podpowiedzi, czy w dobrym kierunku idę? Na Twoich fotkach widać fajne zmiany i fajny kierunek, i nikogo nie powinno interesować czy to zmiana pod wpływem treningu przez wielkie T, czy nawet zaawansowanej rekreacji czy nawet naturala. Nie wykonując zaawansowanych elementów ujeżdżenioych, a poprostu jeżdżąc konia prawidłowo na podstawowym poziomie też można nabudować mięśnie ( te odpowiednie :lol🙂
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 07 sierpnia 2012 o 20:20
Chyba trochę już tu się zapętlacie!! Ostatnie fajne porównanie było Bush więc może starajmy się wrzucać właśnie takie zmiany,
Sankaritarina ja niewiele widzę.
Rzeczywiście bezsensu jest doszukiwać się w wątku milimetrów podwyższenia brzucha czy mikrocentymetrów zaokrąglenia zadu. Po co zmieniać tytuł i tworzyć jakieś dziwne wymagania, jak i tak delikwent który mało wypracował u konia, albo pojawił się z fotką po miesięcznym treningu migiem zostanie sprowadzony przez towarzystwo do porządku 🙄 czyż nie?? 🤣
Jak to drzewiej bywało - fotoarchiwum
autor: nevada2012 dnia 06 sierpnia 2012 o 18:30
Ta ostatnia fotka to chyba jeszcze przedwojenna.
Poprawny dosiad
autor: nevada2012 dnia 06 sierpnia 2012 o 10:49
To ja też wpisuję się do klubu skrzywionych. Mi zawsze łatwiej wygiąć konia w prawo niż w lewo, nawet jak koń ma gorszą prawą stronę.
Poprawny dosiad
autor: nevada2012 dnia 04 sierpnia 2012 o 19:52
Ruch od kolana w dół...? Dziwne. Może teraz za bardzo pompujesz i falujesz?
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 04 sierpnia 2012 o 19:49
Bush dobrze, że nie czekałaś bo jest co pokazać. Super kara maszyna!
Kącik Ujeżdżenia
autor: nevada2012 dnia 03 sierpnia 2012 o 17:01
Ok znalazłam, mój błąd.
A Ty Arimona sama jesteś szczypior. Daruj sobie takie teksty.
Kącik Ujeżdżenia
autor: nevada2012 dnia 03 sierpnia 2012 o 16:52
Dziękuję Arimona za Twój wysiłek. Ktoś jeszcze chce mi pomóc? 😉
Kącik Ujeżdżenia
autor: nevada2012 dnia 03 sierpnia 2012 o 16:45
Nie wiecie, gdzie mogłabym w necie znaleźć jakieś powtórki przejazdów z Londynu?? Please dopiero wróciłam z pracy, a na youtube nic nie mogę znaleźć  :kwiatek:
Kącik Ujeżdżenia
autor: nevada2012 dnia 02 sierpnia 2012 o 15:28
Czy Randon jest po Czuwaju? Po tym Czuwaju?
wodze i wodze pomocnicze
autor: nevada2012 dnia 31 lipca 2012 o 10:20
No to super, że już macie takie fajne przejścia, uzbrój się w cierpliwość i nie kombinuj za dużo. Są pewnie takie dni, że koń pracuje gorzej a są takie w których Ty siedzisz gorzej 😀 Ja też z młodym mam problem z przejściami galop-kłus, ale to po prostu wina kompletnego jeszcze braku równowagi w galopie i oczywiście mojego dosiadu, bo czasami tylko utrudniam mu zrobienie przejścia prawidłowo. Może rób więcej przejść w dół na kołach, w lekkim zgięciu. Miłego rzeźbienia 🙂
wodze i wodze pomocnicze
autor: nevada2012 dnia 31 lipca 2012 o 09:06
palemka a co się działo z kobyłką, że zdecydowałaś się założyć wypinacze na jazdę?
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: nevada2012 dnia 30 lipca 2012 o 13:30
Anaa ale super widać po tej szyji, rewelacja 😀
Jak to drzewiej bywało - fotoarchiwum
autor: nevada2012 dnia 29 lipca 2012 o 19:40
Ale po co przerzucać ze stronki na stronkę, lepiej coś od siebie.
Jak to drzewiej bywało - fotoarchiwum
autor: nevada2012 dnia 29 lipca 2012 o 18:55
No to jakie fotki tu wrzucać, bo ja też mam parę z lat 90-tych ale już w kolorze i nie wiem czy wrzucać żeby ochrzanu nie dostać 🤣 Tu mamy takie prehistoryczne fotki czy wspomnienia z dzieciństwa też?