khazwindnafuto

Konto zarejstrowane: 30 października 2013

Najnowsze posty użytkownika:

Nakostniaki
autor: khazwindnafuto dnia 15 marca 2018 o 18:41
To ja zapytam na zapas, bo w sumie nie miałam do czynienia z taką kontuzją wcześniej. Kobyla kilka dni temu dostała kopa i zrobił się krwiak. Zrobiliśmy USG  w dniu kontuzji żeby wykluczyć uszkodzenie ścięgien i na szczęście wyszedł tylko obrzęk z krwiaka. Opuchlizna ładnie zeszła, bolesność też się zmniejszyła ale wyczuwam na kości lekki wzgórek. Nadal chłodzimy, dostaje przeciwzapalne.
Pytanie: czy tylko nadal chłodzić czy również rozgrzewać aby zmniejszyć stan zapalny i ryzyko, że zostanie nam nakostniak?


A miała zrobione RTG czy tylko USG?
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: khazwindnafuto dnia 23 października 2017 o 10:55
jakiś antybiotyk na to stosowałaś?
W boksie ma czysto?


Nie ma boksu - jest w chowu brzstajennym.  Antybiotyku nie dawałam. Kiedyś Keralit pomógł, ale z tą nogą nie daje rady.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: khazwindnafuto dnia 23 października 2017 o 07:57
Jak tylko będę w stajni to zrobię. Trzymam go w chowie bezstajennym. Z kopyta nigdy nie miał problemu. Karmię go samym sianem (koń jest arabem), bo nie chodzi pod siodłem. Strzałka mokra i bardzo cuchnie. Staram się obcinać wszystkie frędzle. Robią się głębokie szczeliny.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: khazwindnafuto dnia 22 października 2017 o 23:09
Ludki, poratunku 🙁 Robię mojemu sierściuchowi kopyta naturalnie i id ponad roku walczę z gnijącymi strzałkami. Wyprowadziłam już trzy, ale z jedną coraz gorzej. Do tej pory stosowałam Keralit. Jakieś sprawdzone środki polecacie?
Poszukiwany/poszukiwana
autor: khazwindnafuto dnia 20 października 2017 o 21:13
Szukam dwóch klaczy:

Pierwsza do Gwiazda Nilu sp od klaczy Grawa mlp po ogierze Niels KWPN. Ostatnie informacje o niej mam jakieś z internetu, że brała udział w zawodach skokowych na Kaszubach w województwie Pomorskim.
https://www.bazakoni.pl/gwiazdanilu-niels-grawa

Kolejna klacz to Dolina Róż oo od klaczy Delora oo po ogierze Wiedeń oo. Ostatnio była wystawiona na sprzedaż na OLX, ale spóźniłam się z jej kupnem i teraz szukam kontaktu do nowych właścicieli.
Nakostniaki
autor: khazwindnafuto dnia 10 października 2017 o 16:07
Chciałam się z Wami podzielić efektami stosowania Radiolu.
Zdjęcie w słoneczny dzień jest starsze (2 - 3 tygodnie temu), a w pochmurny jest z wczoraj. Widać, że nakostniak się zmniejsza.

Przeolbrzymie zdjęcia!
Kącik rycerski
autor: khazwindnafuto dnia 08 października 2017 o 05:47
Szukam XVII grupy w okolicach Gdańska - ktoś coś? 🙂
Nakostniaki
autor: khazwindnafuto dnia 07 października 2017 o 20:29
Może się zrobić odczyn na skórze, może poparzyć, może się biała blizna zrobić.
Nakostniaki
autor: khazwindnafuto dnia 07 października 2017 o 17:57
Po konsultacji z doktorem Golonką zastosowałam Radiol na nakostniaka na głowie mojego konia. Niestety po dwukrotnym zastosowaniu nic się nie zmieniło, dlatego postanowiłam kontynuować terapię (na opakowaniu nie napisano, że nie można stosować większą ilość razy) i trwa ona nadal w systemie 3 dni smaruje,  3 dni przerwy. Już chyba zaliczyliśmy z Drylingiem 11 sesję i dopiero teraz guz zaczął schodzić. Cały czas obserwuję czy nc złego się nie dzieje, czy nie występuje bolesność, zaczerwienienie, podrażnienie. Na razie jest ok.
Konna rekonstrukcja historyczna w woj. pomorskim
autor: khazwindnafuto dnia 06 października 2017 o 12:30
Nie znalazłam nigdzie takiego tematu toteż zakładam.

Szukam wraz z koleżanką konnej grupy odtwarzającej XVII wiek zlokalizowanej w okolicy Gdańska.  Ktoś coś?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Znowu dublowanie wątków
pensjonaty w okolicach trójmiasta
autor: khazwindnafuto dnia 03 października 2017 o 06:16
A ja polecam Stajnię Kawaleryjską w Mrzezinie. Fajne warunki. Mój koń stał tam pół roku i zrezygnowaliśmy tylko dlatego, że dla nas było za daleko, bo mieszkamy w Pruszczu Gdańskim, a nie mamy samochodu.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: khazwindnafuto dnia 02 października 2017 o 13:14
Witajcie 🙂 Ostatnio natknęłam się na pełną siostrę mojego wałacha (znam jeszcze brata) i pomyślałam, że fajnie by było dowiedzieć się gdzie i jakie ma rodzeństwo. Może na forum zagląda ktoś kto będzie je znał 🙂
Mój koń to Dryling od Delory po Wiedniu 🙂
Jeden pełny brat to Dilmah, którego znam lokalizację i dostaję zdjęcia od czasu do czasu od dziewczyny, która na nim jeździ.
Ostatnio trafiłam na ogłoszenie o sprzedaży jego siostry,  która nazywa się Dolina Róż.
Będę wdzięczna za informacje i zdjęcia 🙂
Nakostniaki
autor: khazwindnafuto dnia 02 czerwca 2017 o 11:48
Czy ktoś może stosował shock wave na nakostniaki? Był efekt? Mój koń ma dzisiaj pierwszy zabieg i zastanawiam się czy to zadziała  😲


I jak, pomogło?
Nakostniaki
autor: khazwindnafuto dnia 01 czerwca 2017 o 19:02
Sprawa wygląda tak:
trzy tygodnie temu byłam w stajni u mojego konia (jest w dzierżawie) i zwróciłam uwagę na to, że ma na głowie ogromnego guza - na złączeniu kości nosowej z kością czołową.
Nie mam możliwości zbyt częstych wizyt. Powiedziałam właściciele stajni, że dobrze żeby konia zobaczył weterynarz. Dziewczyna powiedziała, że będzie to obserwować itd. No i mijają trzy tygodnie, a weterynarz obejrzał go dopiero dziś... Mimo mojej prośby by było to wcześniej.  Lekarz bez żadnego badania stwierdziła, że już doszło do skostnienia i nic się nie da zrobić. Rozmawiałam z innym weterynarzem, który powiedział, że przede wszystkim trzeba sobie RTG i podać sterydy bo może jeszcze uda się coś zdziałać.

Teraz moje pytanie brzmi: czy komukolwiek udało się po takim czasie chociaż zmniejszyć taką zmianę? Guz jest wielki - ma z 10 cm i jest na środku głowy :/ Mam araba i chociaż nie kupiłam go ze względu na rasę to jednak ten guz strasznie go szpeci.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: khazwindnafuto dnia 28 listopada 2015 o 19:19
Dobry wieczór wszystkim :-) Poszukuję kogoś kto podjął by się strugania kopyt moich koni (oczywiście za opłatą) z terenu Trójmiasta. Czy ktoś z Was ma może kontakt do takich osób?
Poszukiwany/poszukiwana
autor: khazwindnafuto dnia 30 października 2013 o 07:51
Witam wszystkich!
Zarejestrowałam się tutaj głównie po to, żeby poprosić forumowiczów o pomoc. Dobrych 7 lat temu, mój instruktor sprzedał córkę klaczy, na której jeżdżę.
Szukam informacji dotyczącej miejsca jej pobytu:
http://www.bazakoni.pl/gwiazdanilu-niels-grawa
Może jakiś kontakt do właściciela? Z tego co wiem, przynajmniej na początku, klacz była w województwie Pomorskim. Znalazłam o niej małą wzmiankę w internecie i film na YouTube, ale nic poza tym. Jeśli potrzeba więcej zdjęć to służę uprzejmie.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.