dywizja

Konto zarejstrowane: 05 kwietnia 2014
Ostatnio online: 11 kwietnia 2024 o 09:05
'Nic nie zrobisz'

Najnowsze posty użytkownika:

kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: dywizja dnia 26 grudnia 2020 o 11:22
Cześć, nie wiem czy wątek dobry, najwyżej pokierujcie dalej. Kucyk obciera się od podogonia, co robić? Niestety kuc jest bardzo delikatny i każda najmniejsza ranka sprawie jej duży dyskomfort, aż ciężko patrzeć jak ją boli. Zakładaliśmy nakładki ale nie dawały rady. Czy futro pomoże?
Niestety jest tak malutka, że podogonie musi być :/
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 31 października 2020 o 19:55
Cześć, powiedzcie mi, czy w Łodzi jest jakiś handlarz gdzie mogłabym podjechać i kupić kilka koni dla siebie? Nie interesują mnie ziemniaki.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 12 marca 2019 o 19:18
czy ktoś coś wie co powstało w Babicach koło Lutomierska? Przejeżdżając tamtędy widziałam jakieś zabudowania wyglądające na stajnię z halą, ogrodzenie też takie "końskie" było.  👀
prywatna stajnia pani Łaszkiewicz
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 04 października 2018 o 22:38
Powiedzcie mi, jak wygląda sprawa pracy przy koniach w Łodzi i okolicach. Słyszeliście może czy ktoś nie szuka instruktora? Nawet na jakieś pojedyncze jazdy czy coś innego związanego z końmi?
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 27 lutego 2018 o 16:48
Hej 🙂 Czy ktoś z was szuka może konika do towarzystwa albo do lekkiej rekreacji/terenów. Niestety nie mam czasu dla swojego i chętnie oddam go komuś w darmową dzierżawę 😀
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 09 stycznia 2018 o 18:16
Oddawał ktoś młodego konia do kogoś w trening? Interesowałaby mnie praca raczej od podstaw. Z przeniesieniem albo bez. Macie kogoś zaufanego? 5 latek, przyjął jeźdźca.


tylko Sebastian Bąk  😉
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 12 maja 2017 o 12:35
Szukam pilnie pensjonatu dla dwóch koni. Najlepiej jak najbliżej Kutna, dobrze jakby był dojazd jakimś busikiem albo autobusem.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 14 marca 2017 o 15:17
Słowem wyjaśnienia, bo nie widzę więcej wiadomości na ten temat. Dawno było o tym pisane, owszem, ale jeśli ktoś poczyta to wyrobi sobie negatywną opinię o R&S. Sama po przeczytaniu wiadomości bym tam konia nie wstawiła.
Ludzie różne rzeczy gadają a potem robią się ploty. Jednak R&S jest w 100% bezpieczną stajnią pod względem karmienia. Konie dostają jeść dobrze, a nawet bym powiedziała, że bardzo dobrze. Jeśli coś komuś nie pasuje, jest stajenny, można powiedzieć, że chce się zmienić to i to. Wszystko robione jest według zaleceń właściciela konia.
Konie startujące wyglądają dobrze, co nie oznacza , że konie nie biorące udziału w zawodach wyglądają źle. Śledzę tę stajnię od samego początku i jeszcze nigdy nie widziałam, żeby obojętne jaki koń miał widoczne żebra. Także, jeśli ktoś chce wstawić tam konia w pensjonat to polecam z całego serducha.  💘
TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: dywizja dnia 07 czerwca 2016 o 13:00
Szukam czegoś na najbliższą sobotę. Łączony albo taxi. Trasa:  Sobota-Wola Raciborowska. Tak jakby Walewice-Kutno.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 07 czerwca 2016 o 12:57
Szkoda, ale dzięki za odpowiedź. Kolejna sprawa, tym razem pilne bardzo. Szukam transportu na najbliższą sobotę. Jakaś firma, może ktoś prywatnie albo jedzie ktoś na zawody i dałoby radę się do kogoś podłączyć. Trasa z Soboty na Wolę Raciborowską.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 06 czerwca 2016 o 17:44
Konia mam ale on zostaje w domu, więc tak jakby bez. Raczej skoki.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 02 czerwca 2016 o 19:31
Pilnie poszukuję stajni na północy łódzkiego, ambitna rekreacja/ mały sport. 🙇
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 16 maja 2016 o 18:44
Dla dzieciaka w sprawie jazdy na kucykach bardzo mocno polecam R&S Stable. Super warunki, kadra mega sympatyczna a szczególnie właścicielka ma bardzo dobre podejście do dzieci, dlatego każdy bobo ją lubi i czuje się swobodnie. Jedzonko domowe, dużo innych dzieci, starszych i młodszych. Z tego co wiem to ich kuce również startują w zawodach.  😉
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: dywizja dnia 20 lutego 2016 o 21:04
Można powiedzieć, że pomysł z lonżą już był praktykowany, jak nie wiedziałam jeszcze,że ma takie odpały. Normalnie ja ubrałam i wyczyściłam, bo myślałam, że to zachowanie spowodowane może być rują. ( tak mi ktoś podpowiedział) Jednak kiedy po raz drugi wyrwała mi się i uciekła prze bramę na drogę to odeszłam od tego tak szybko jak spróbowałam. Na szczęście nie jechały żadne samochody i udało mi się ją jakoś przywołać, bo stała na środku ulicy. Ale myśl, że jednak biegnie w stronę lasu a za nią ciągle się lonża...
Z tym zabudowaniem boksu nie głupi plan, tylko na ścianie łączącej boksy jest metalowa drabinka i tam niestety wszystko widać.
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: dywizja dnia 20 lutego 2016 o 14:58
Proszę Was o pomoc, bo już nie wiem co mam robić. 🙁
Dzierżawiona kobyła stoi w przydomowej stajni z prywatnym koniem. Jak są razem to jest wszystko ok. Jak kobyła idzie pracować, spacer czy teren to nadal jest wszystko dobrze. Problem zaczyna się jak wałach sobie gdzieś odchodzi. Przykład z dzisiaj: czyściłam ją pod wiatą a tamtego puściłam żeby sobie pochodził. Tylko straciła go z pola widzenia już wielki wnerw, kręci się, rży, grzebie nogami. Ale to i tak jest łagodna opcja. Hardkor zaczyna się jak wałach idzie w teren a ona zostaje w stajni. Rżenie, kręcenie się w kółko, próbuje wyjść z boksu, kopie w ściany i belkę która służy za drzwi, wystawia nogi na zewnątrz. Po 15 minutach jest tak spocona jak po intensywnym treningu. Leje się z niej po prostu. Wtedy o wyprowadzeniu z boksu nie ma mowy. Boję się wejść założyć jej kantar, a jak kiedyś próbowałam to zajęło mi to 15min. Niestety kiedyś facet pojechał w teren jak miałam ją na zewnątrz, bez komentarza. Kłus w miejscu, co chwilę próba stawania dęba, po prostu nie ten koń co na codzień. Wprowadzenie do boksu zajęło mi 30 minut + pomoc 2 koleżanek; 2 razy mi się wyrwała i uciekła (na szczęście na ogrodzony plac), przywaliła łepetyną w framugę boksu, kilka dębowań (oczywiście przyfasoliła mojej koleżance w nogę) i koniec końców wprowadzanie do boksu tak jak do przyczepy, na lonże. Tamten koń jak zostaje, wiadomo, rży troszkę Ale jest w stanie stać spokojnie i jeść siano. Kobyła nic, może mieć siano, cały żłób owsa i nic. Fakt - je, ale wygląda to tak, że wkłada pysk do żłobu, bierze dawkę i rozsypując wszędzie gdzie popadnie wraca do drzwi.
Może ktoś kiedyś miał taki przypadek? Błagam wręcz o rady, pomoc, bo za każdym razem kiedy facet wyjeżdża boję się żeby sobie czegoś nie zrobiła ta baba moja.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dywizja dnia 20 lutego 2016 o 14:03
Jeździ może ktoś w Bierzewicach? Mam kilka pytań na priv. Ewentualnie jest jakaś stajnia lub ktoś kto prowadzi jazdy w okolicach Gostynina od strony łódzkiego?
Poszukiwany/poszukiwana
autor: dywizja dnia 03 lutego 2016 o 22:08
Poszukuję informacji o dwóch koniach: Bono i Bentley.
Matka obu to Bona, ciemno gniada wielkopolanka po Dietmarze. O Bentleyu nie mam żadnych informacji poza ciemną maścią. Bono również ciemny, odmiana(  nie pamiętam jaka, chyba latarnia ) i malowane nogi, prawdopodobnie skarpetki ale tutaj również nie mam pewności. Okolice rocznika 07. Chciałabym się dowiedzieć gdzie się znajdują, jak się mają i co robią. To dzieciaki mojej pięknej zanim zaczęliśmy pracę. Za wszystkie info będę bardzo wdzięczna.  :kwiatek:
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: dywizja dnia 14 grudnia 2015 o 16:13
[s]Proszę ukierunkować mnie czy wątek dobry...  🙇
Jutro rehabilitantka zakłada mi aparat Stacka. Miał ktoś to może? Były jakieś efekty? I co z jazdą, można czy średnio na jeża?
Zakładany jest apropo przytrzaśniętego palca[/s].
O kurczę, nawet nie spojrzałam na odpowiedzi 🤬 Przepraszam bardzo ale jestem po kolokwium i nie ogarniam życia...
Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina
autor: dywizja dnia 26 maja 2015 o 15:31
Znacie jakieś stajnie w okolicach Jarosławca? Albo prywatne osoby, które na swoich prowadzą jazdy?  🙂
Odznaki PZJ
autor: dywizja dnia 18 marca 2015 o 15:12
Zdawał może ktoś z was w ŁKJ?
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 21 stycznia 2015 o 19:09
Ponawiam, może ktoś coś wie. Kutno i okolice. Szukam stajni lub prywatnej osoby, która prowadzi jazdy na swoich koniach.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 22 grudnia 2014 o 13:50
Bardzo pilne!
Szukam kowala, który jest w stanie zrobić kopyta jednego konia ( tylko werkowanie ) po świętach, jeszcze przed nowym rokiem. Możliwe jak najbliżej Kutna i cena dość przyzwoita.
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: dywizja dnia 20 listopada 2014 o 16:21
Ostatnio u konia sąsida ze wsi zauważyłam dziurę w kopycie. Rozmawiałam z właścicielem i powiedział, że ma to od wakacji. Weterynarz zalecił wkładać tam opatrunki z Rivanolem. Wtedy dziura miała ok 5cm, teraz wydaje się płytsza. Co o tym sądzicie?
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: dywizja dnia 16 listopada 2014 o 10:08
Żeby to było takie proste... Pomysł z lonżą praktykowany i o dziwo, kobyła galopuje normalnie, nawet nie próbuje.
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: dywizja dnia 15 listopada 2014 o 23:52
Dziewczyny, może któraś spotkała się z takim 'nawykiem' jak to pewnien pan określił. Kobyła po 2 max 3 okrążeniach galopu mocno szarpie głową w dół, co powoduje wyrzut przez szyję i smakowanie gleby lub jeśli dasz radę,  to wyrzuca się w przód ale utrzymujesz się w siodle ew. lądujesz na kłębie. Jakieś rady?
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 15 listopada 2014 o 15:50
Kurczę, a myślałam, że jakąś podstawę mam  :/
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 15 listopada 2014 o 12:16
Kontakt osobisty nie za bardzo, bo mieszkam 40km od stajni. O rekreacji czytałam w katalogu łódzkiego szlaku konnego i na jakiejś stronie. Jakaś  dziewczyna jeździła tam w 2013 bodajże. Napisałam do niej ale nie dostałam odpowiedzi.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 15 listopada 2014 o 11:55
Zwykła literówka? Zauważyłam dopiero teraz. To co, macie jakieś info o stajni Karkosy?
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 15 listopada 2014 o 11:16
Stajnia Krakosy w okolicach Łęczycy.
Macie jakieś info, bo w necie mało piszą. Prowadzą nadal jazdy?
Odznaki PZJ
autor: dywizja dnia 04 października 2014 o 14:18
Macie jakieś info o odznakach w woj. łódzkim? Nawet sąsiednie woj tylko odległość do 80 km od Łęczycy.  🙇
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: dywizja dnia 28 września 2014 o 16:43
Mogłabym poprosić o jakieś dokładniejsze info? Jak cenowo? Gdzie to dokładnie jest?
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: dywizja dnia 28 września 2014 o 09:21
Narazie chciałam ponownie wdrożyć się w jazdę i przygotować się do odznaki pod względem skoków, bo z tym u mnie delikatny problem.  'Ujadę' tam coś czy nie warto?
kącik skoków
autor: dywizja dnia 27 września 2014 o 18:46
Nie wiem czy pisze w dobrym topic'u ale myślę, że mi pomożecie. Problem jest w tym, że podczas lądowania po skoku 'dostaje ogromnego garba'.  Jak podczas odskoku i fazy lotu jestem prosta jak drut to na koniec garbie się, aż oczy bolą. Wiem, że rada jest prosta: 'nie garb się' jak to powiedziała moja była instruktorka. Ale łatwo powiedzieć trudno zrobić. Możecie mnie wziąć za totalne beztalencie ale taka prawda, za nic w świecie nie mogę się wyprostować. A jak o tym myślę, to garbię się jeszcze bardziej. Pomożecie ? 😕
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: dywizja dnia 27 września 2014 o 18:36
Powiecie mi coś o stajni Michelin we Włocławku? Pod względem jazdy na ich koniach? Jak trener/instruktor, konie ?
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: dywizja dnia 12 lipca 2014 o 17:23
Stajnia GALLA w Zgierzu na Witosa; znacie? co sądzicie? polecacie?
Poszukiwany/poszukiwana
autor: dywizja dnia 30 czerwca 2014 o 16:40
PILNIE POSZUKUJĘ, BARDZO PROSZĘ O POMOC !  🙇
klacz Balladyna
urodzona 1994
matka Porta
ojciec Brumby
rasa wielkopolska
Kobyła bardzo wrażliwa na pomoce, dynamiczna, dla doświadczonego jeźdźca. Jej znak szczególny to białe łatki, plamki w okolicach kłębu. W miesiącach wiosennych i letnich miała alergię. ( prawdopodobnie na pyłki jednak nie mam pewności )