Prestiz

Stajnia Prestiż

Konto zarejstrowane: 15 października 2015
Ostatnio online: 13 czerwca 2024 o 22:31

Najnowsze posty użytkownika:

pensjonaty w okolicach trójmiasta
autor: Prestiz dnia 03 czerwca 2024 o 12:54
Jasne, rozumiem 😉
pensjonaty w okolicach trójmiasta
autor: Prestiz dnia 03 czerwca 2024 o 11:57
Ankara26, ja rozważam przyjęcie takiego konia. Mam swojego cushinga, co prawda wychodzi na trochę na trawę w kagańcu bo szkoda mi go jak sam stoi. Okolice Swarozyna.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 01 czerwca 2024 o 15:01
melehowicz, to prawdopodobnie przetrwały woreczek żółtkowy czy przetrwale ciałko żółte albo coś w ten deseń, nie pamietam dokładnie jak to się nazywało . Było gdzieś na grupach hodowlanych na fb.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 01 czerwca 2024 o 11:04
secretary, przykro mi, u nas podobna historia. Mój drugi poród, ukochana klacz i bardzo wyczekane źrebię. Pilnowana, badana, i chuj. Nie ma źrebaka i nie ma klaczy. Zadnia noga była podwinięta pod tułowiem, wyszły przednie, nos i zobaczyłam zadnie kopytko. Próbowałam cofnąć, zaraz dojechał wet. Walczyliśmy jakieś 1,5 godz, ostatecznie zdecydowaliśmy się na klinikę żeby klacz ratować. Musieli przeprowadzić fetotomie, po obcięciu głowy dało się odwinąć nogę. Wróciliśmy z klaczą do domu, po dwóch dniach prawdopodobnie skręciła się okrężnica i cierpiała tak bardzo ze musiałam pozwolić jej odejść. Jakby tego było mało to druga klacz poroniła w 7 miesiącu, wszystkie badania i szczepienia terminowo. Klacze w dobrej kondycji. I mam taki żal ze się staram i dbam najlepiej jak potrafię a gdzieś w starym chlewie na gnoju po nadgarstki rodzą się zdrowe źrebaki.
pensjonaty w okolicach trójmiasta
autor: Prestiz dnia 20 marca 2024 o 13:32
Hej. Rozważam przyjęcie do siebie kuca/małego konia z problemami metabolicznymi, po ochwacie itp. Który ze względów zdrowotnych nie może być pastwiskowany. Oferuje padok i towarzystwo drugiego konia, stały dostęp do siana w siatkach o małych oczkach, wiata. Derkowanie, podawanie leków, pasz zakupionych przez właściciela. Jest plac i tereny leśne w okolicy. W okresie jesienno zimowym mam błoto. Stajnia przydomowa w okolicy Starogardu Gdańskiego. Posiadam duże pastwiska i w okresie zimowym jest możliwość dołączenia do stada. Powiedzcie ile mogę chcieć za takie warunki?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 20 grudnia 2023 o 21:03
Kopyciak, moja poroniła 2 tyg po drugiej dawce. Możesz podać nr i serie szczepionki? Porównam ze swoimi.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 19 grudnia 2023 o 20:40
Epikea, dajesz mi nadzieje. Obie dostały dwie dawki szczepionki ale nigdy nie ma 100% gwarancji.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 19 grudnia 2023 o 17:54
karolina_, dzięki, mamy antybiotyk, przeciwzapalne a hormony zamówione. Objawy zauważone wczoraj wieczorem, sprawdzam ją codziennie a od dzisiaj na lekach. Martwię się bardzo bo ledwo straciłam jedno źrebię a tu już kolejny strach.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 19 grudnia 2023 o 16:33
Potrzebuje się trochę poradzić bo załamka na maksa. Miesiąc temu straciłam źrebaka, kobyła poroniła w 7 miesiącu. Dwa tygodnie wcześniej zrobiliśmy usg ponieważ niepokoił mnie duży brzuch i powiększone jedno wymie. Klacz była na odstawieniu źrebaka ale chciałam się upewnić czy wszystko dobrze. W badaniu nie wyszły żadne nieprawidłowości. Dwa tyg później znalazłam malucha w boksie. Ładnie rozwinięty ogierek, bez widocznych wad. Klacz dwa tygodnie wcześniej dostała również druga dawkę szczepienia na herpes.
Aktualnie druga klacz jest w 8 miesiącu. Wczoraj pojawiła się wydzielina z sutka, wymie nie jest nabrane ale sam sutek trochę powiększony, przy ucisku swobodnie leci żółty płyn. Ma tez bardziej nabrzmiały srom niż zwykle, dodatkowo śluzówka po wewnętrznej stronie jest zaczerwieniona. Kobyła wczoraj odciazala naprzemiennie zadnie nogi. Dzis zrobiliśmy usg, w badaniu wyglada wszystko dobrze, szyjka długa, łożysko niepogrubione. Źrebak żywy. Ponieważ nie znamy przyczyny poronienia pierwszej klaczy wdrożyliśmy leczenie antybiotykiem i wet zamówił hormony na podtrzymanie ciąży. Prawdopodobnie początek zapalenia łożyska. Jakie macie doświadczenia w temacie? Zrobić jakieś dodatkowe badania, na coś zwrócić bardziej uwagę? Jestem załamana, panikuje ze jesli jest herpes to nie utrzymam tej ciąży.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Prestiz dnia 04 listopada 2023 o 12:49
Rozglądam się za ogierem na przyszły sezon z licencja selle francais, a ze jestem początkującym hodowcą to może polecicie jakiegoś wartego uwagi? Źrebak będzie na sprzedaż. Wklejam link do rodowodu klaczy https://infochevaux.ifce.fr/fr/g-fly-de-mancy-FbH3z9_VRRGr9KujzF64jg/pedigree-et-chevaux-associes/pedigree-3-generations

Jak wyglada opis źrebaka w tym związku?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 20 czerwca 2023 o 09:10
karolina_2906, taki brzydal ze bym ja ukradła 😅 uwielbiam takie malowance 😍 moja pokryta Luke Skywalker wiec może w przyszłym sezonie doczekam wysokich skarpetek 🙃
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 13 czerwca 2023 o 16:20
kasia2107rafal, u nas było identycznie, w sobotę pęcherzyk 4 cm, ale jak by chciał pęknąć, dostała hormon, inseminacja w niedziele i już było pęknięte. Byłam pewna ze nic z tego nie będzie, przed usg na 18 dzień wręcz widziałam ruję 😅 a na usg ciąża 😁 potwierdzona na 25 dzień i teraz czekamy na 45. U mnie obie poszły od strzała, a ta druga była kryta na 30 i w macicy była minimalna ilość płynu wiec uczucia miałam mieszane ale nie ma co się martwić na zapas 😉 u jednej już była widoczna akcja serca. Trzymam kciuki 🙂
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 05 czerwca 2023 o 10:27
kasia2107rafal, gratki 😀 czekamy na foty 🙃
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 27 maja 2023 o 12:06
ash, dzwoniłam do weta, zdjęcie jest przekłamane, ten mniejszy cień jest poza macicą, zdjęcie wyszło pod skosem.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 26 maja 2023 o 16:15
karolina_, dobra, dziekuje, pospiesze to badanie 🙂
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 26 maja 2023 o 12:17
karolina_, 18 jest tego mniejszego właśnie, wet nic nie mówił o cyscie. Widzę to dopiero jak napisałaś. Ona była zalewana na 30 dzień po wyzrebieniu, wcześniej brzydko się oczyszczała, była plukana 5 dni po porodzie, potem była widoczna minimalna ilość płynu w macicy, dostała oksytocynę, antybiotyk i po inseminacji wypłukana. Czy jesli to cysta to powinnam się martwić? Ta z małym pęcherzykiem była zalana jak już pęcherzyk był pęknięty, pękł z 4 cm.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 26 maja 2023 o 08:49
Potrzebuje się poradzić, jesteśmy po inseminacji, obie kobyły zaskoczyły za pierwszym razem. Martwi mnie wygląd jednego zarodka. Jest jajowaty i sporo większy od drugiej która była zalana dzień wcześniej. Jest to 17 i 18 dzień od pęknięcia. Wet sprawdził i nie było widać czy przypadkiem nie są to dwa sklejone zarodki. Za tydzień powtarzamy usg ale mam stresa. Czy u was zawsze są równe, okrągłe zarodki? Wklejam zdjęcia obu usg.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 21 maja 2023 o 16:08
Nasza tez już ma 1,5 miesiąca, pięknie się wyprostowała. Po 2 tyg nie było już śladu 🙃 bardzo spokojny charakter, szybko się uczy, potrzebowała czasu i sama zaczęła przychodzić do człowieka dopiero po miesiącu.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 11 maja 2023 o 11:15
U nas przy porodzie łożysko było brzydkie, porozrywane w kilku miejscach, wyszło od razu jak kobyła wstała. Potem brzydko się oczyszczała, lał się śluz ropno krwawy, była płukana i dostała leki. Na 30 była inseminowana ale okazało się ze w rogu macicy nadal zalega minimalna ilość płynu. Znowu wypłukana, antybiotyk i oksytocyna ale nie wiem czy zarodek się zagnieździ. Na szczęście malucha mamy zdrowego.
własna przydomowa stajnia
autor: Prestiz dnia 21 kwietnia 2023 o 21:40
pestka, jak ci się sprawdza to podłoże które widać na zdjęciu z poidłem? Trzyma się na pochyłym terenie? U mnie teren gliniasty, błoto od jesieni do wiosny takie ze przejść się nie da, dodatkowo jesteśmy na górce. Muszę utwardzić czymś koło stajni i od dłuższego czasu myśle o takim drobnym tłuczniu. Nie wbija sie w kopyta?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Prestiz dnia 16 kwietnia 2023 o 10:46
melehowicz, dziekuje 🙂 trochę mam obiekcje na siwka, raz ze nie przedapadam po prostu za siwymi a dwa ze może być ciężko siwka sprzedać? Ale Bingo Boy mi siedzi w głowie. Podoba mi się tez Ayrton Sitte, może masz jakieś zdanie o nim?
własna przydomowa stajnia
autor: Prestiz dnia 16 kwietnia 2023 o 10:41
Dementek, mam jednego indora, wyciągnięty z fermy, generalnie jest na swoim wybiegu ale zdarza mu się uciec i bardzo nie lubi obcych. Trzaska skrzydłami jak popadnie 😅 za mną chodzi na spacerki razem z psami 🙈 muszę na bramce powiesić tabliczkę ze psy są łagodne ale na indora radzę uważać 😂
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: Prestiz dnia 15 kwietnia 2023 o 19:18
melehowicz, dziekuje pięknie za odpowiedz 🌷
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: Prestiz dnia 15 kwietnia 2023 o 16:00
Czy nowo urodzone zrębie muszę zgłosić do agencji w ciągu 7 dni czy najpierw do opisu pzhk?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Prestiz dnia 15 kwietnia 2023 o 09:14
Mam dwie klacze które chciała bym pokryć w tym sezonie. Zależy mi głównie na wyhodowaniu poprawnego konia z dobra głowa. Źrebaki maja być na sprzedaż. Nie mam dużego doświadczenia i może ktoś doradzi coś sensownego? Nie jest to priorytet ale uwielbiam malowane 😅

Pierwsza klacz kara, sp, Baretka po Car/Cabrol. Fajnie gdyby ogier poprawił plecy.

Druga kasztanowatotarantowata, wlkp, Bonilla po Iloczyn/Lombardo, duża i mocna, ma brzydkie kopyta.

Rozważam ofertę prohipo bo mam ich na miejscu i było by to wygodne.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 12 kwietnia 2023 o 08:41
Nirv, gratulacje!!! Musiała się rozpakować bo by jej te cycki eksplodowały 😅
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 11 kwietnia 2023 o 09:45
karolina_, bardziej jedna noga jest pod oś podstawiona, musiała być długo w takiej pozycji. Jest już trochę lepiej niż pierwszego dnia. Mała chodzi już dosyć długo po łące, wiec może się to szybko ogarnie. blucha, Piękny zrebol 😍
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 10 kwietnia 2023 o 18:43
uszatkowa, u nas właśnie tak jest, stawy skokowe w jedna a zad w druga, musiała być tak ułożona. To chyba faktycznie zagłębie się w temacie. W tygodniu mam wetke to jeszcze zobaczę co ona powie o małej.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 10 kwietnia 2023 o 16:41
uszatkowa, nasza ma jakby przekoszony zad, widać ze tak była ułożona. Dzisiaj jest już lepiej, mam nadzieje ze jak będzie dużo chodzić to się wszystko padnie wzmocni. Ale będę miała na uwadze tego fizjo żeby działać w porę w razie potrzeby 🙂
kasia2107rafal, Pierwszy 🙈 i to taki wyczekany i sumienia nie miałam ale prąd już odpalilam i czekam na reakcje 😅
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 10 kwietnia 2023 o 10:50
A słuchajcie, ja mam pytanie. Jak szybko uczycie źrebaka ze w ogrodzeniu jest prąd? Wczoraj chodziła bez i dwa razy wpadła w pastuch, elektryzator mam silny i nie wiem kiedy mogę puścić prąd? Trochę to uciążliwe bo mam wałachy które są tak małą najarane ze pchają się na ogrodzenie 😖
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 10 kwietnia 2023 o 10:41
blucha, super! Gratulacje 🎉🎉🎉
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 10 kwietnia 2023 o 09:57
adriena, Matka po Car/ Cabrol a ojciec Casino White SM/ Hickstead White
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 09 kwietnia 2023 o 20:07
To trochę posłodzę. Mała jest cudowna. Musiała być krzywo ułożona w brzuchu ale mam nadzieje ze szybko się naprostuje. Poród książkowy, łożysko wyszło od razu jak kobyła wstała, pępowinę musiałam obciąć. Mała wstała równo po godzinie a w drugiej złapała cyca. Pogodę mamy piękna wiec pierwszy dłuższy wypad na zewnątrz zaliczony � reszta stada jest tak podekscytowana że nawet wyjścia na łąkę odmówili 😅
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 09 kwietnia 2023 o 07:09
O 4.15 przywitaliśmy małą Baste
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 08 kwietnia 2023 o 20:16
Właśnie mnie aż serce boli ze to wszystko co najlepsze ucieka.
Mam nadzieje ze się zaraz rozpakuje i nie będzie zle.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 08 kwietnia 2023 o 17:35
kasia2107rafal, ta franca nic sobie z tego nie robi, stoi i żre siano. Ja jestem w pracy i siedzę większość czasu na kamerce żeby w razie czego wystartować 🙈 zaglądając pod brzuch to można mlekiem w czoło dostać 😅 wykończy mnie kobyła, na same święta.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 08 kwietnia 2023 o 10:36
Czy ona w takim stanie może jeszcze pochodzić kilka dni? Na 14 mam do pracy i nie wiem czy jechać czy zostać i pilnować.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 08 kwietnia 2023 o 10:32
No i nic, oszaleje 😝 mleko leje się strumieniami, całe nogi brudne, a jak podnosi nogę to tryska aż do przodów 😣 ledwo już łazi, a rozpakować się ani myśli małpa 🙈
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 07 kwietnia 2023 o 07:47
Zdjęcie się nie załączyło
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 07 kwietnia 2023 o 07:46
Cycki o poranku 😁
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 06 kwietnia 2023 o 12:49
U nas właśnie mija termin, pojawiły się dzisiaj pierwsze świeczki. Czekamy z niecierpliwością bo to nasz pierwszy maluch. Chwale się cycuchami 😅
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 31 marca 2023 o 10:45
Tymczasem my czekamy, został nam tydzień do terminu, myślałam ze już będzie ale się kobyła rozmyśliła 😅
Nie ma to jak w pracy odpalić kamerkę i zejść na zawał 😝
secretary, gratuluje maluszka
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Prestiz dnia 26 marca 2023 o 22:44
kasia2107rafal, dziekuje 🙂 mam nadzieje ze będzie owocna nasza współpraca.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Prestiz dnia 26 marca 2023 o 13:32
kasia2107rafal, super, ja w czerwcu będę kryć dwie kobylki i właśnie planuje korzystać z pomocy dr. Asi 🙂
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Prestiz dnia 26 marca 2023 o 08:44
kasia2107rafal, kto Was prowadzi? Dr.Asia Gregorczyk? Ja po sąsiedzku 🙃
własna przydomowa stajnia
autor: Prestiz dnia 24 marca 2023 o 13:13
Malena, można położyć siatkę zbrojeniowa, my co prawda tak robiliśmy w domu, ale w miejscach gdzie było najcieniej posadzki to kładliśmy siatki żeby nie popękało
własna przydomowa stajnia
autor: Prestiz dnia 24 marca 2023 o 08:30
Aninna, jako rolnikowi nie pozwolą? Ja w zeszłym roku składałam do gminy o warunki zabudowy dla stajni, wiaty oraz domku 35m2 na ziemi rolnej 3 klasy i nie było żadnego problemu, poszło w ramach zabudowy zagrodowej. Na potrzeby gospodarstw z reguły robią problemow.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 23 marca 2023 o 08:02
tajnaa, Nareszcie! Gratulacje 😍
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: Prestiz dnia 22 marca 2023 o 08:20
tajnaa, jesteśmy z Tobą 😅
własna przydomowa stajnia
autor: Prestiz dnia 22 marca 2023 o 06:19
olq, raczej trzeba najpierw nawiercic otwór, często słupki betonowe maja już przygotowane dziurki.