ComeBack

Konto zarejstrowane: 27 lipca 2017
Ostatnio online: 18 czerwca 2024 o 20:04

Najnowsze posty użytkownika:

wrzody żołądka
autor: ComeBack dnia 22 kwietnia 2023 o 19:33
Nique, moja wrzodowa kobyłka je tę sieczkę, czy czosnek źle wpływa na wrzody?
Kącik folblutów
autor: ComeBack dnia 21 lipca 2022 o 09:36
xxagaxx, a no widzisz, czyli nie tylko folbluty takie delikatne pod tym kątem 🙂
napisałam w tym folblucim wątku, bo tylko mój koń na całą stajnie łysy 😅

zembria, uznaję zatem, że to normalne i się nie przejmuję.
Obawiałam się, że to może kwestia jakichś niedoborów, ale ona je i jest suplementowana lepiej niż ja kiedykolwiek, więc to byłoby dziwne.
Kącik folblutów
autor: ComeBack dnia 21 lipca 2022 o 09:11
Czy Wasze folbluty na lato też "łysieją" w okolicach pyska? Moja kobyłka wokół oczu i chrap jest już praktycznie bez sierści.
Słabe zdjęcie, ale innego aktualnego nie mam.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ComeBack dnia 05 lipca 2022 o 12:31
zembria, a jedynym Waszym objawem było puchnięcie nóg? I jakie są koszty takiego panelu alergicznego?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ComeBack dnia 05 lipca 2022 o 11:15
Perlica, moja wrzodowa kobyłka od pół roku jest typowo na bezbożowej paszy, a tak czy siak nie ma suchych nóg, jakbym chciała, żeby miała. U niej jednak wydaje mi się, że kwestią jest sieczka z lucerny. Dostaje ją i do każdego posiłku i przed jazdą potężną miarkę i tu może jest problem. Nie chcę jednak rezygnować z sieczki, chociaż przeszło mi przez myśl, żeby do posiłków zamiast sieczki z lucerny dorzucać inną sieczkę, ale obawiam się, że nie będzie już tak chętnie jadła.

A propo czosnku w brandon XS, czy czosnek dla koni wrzodowych jest wskazany?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ComeBack dnia 08 czerwca 2022 o 13:02
xxagaxx, dziękuję ślicznie! 🙂

Lullaby, obecnie właśnie nie ma, ale będę obserwować, może jakiś sklep wrzuci smart 🙂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ComeBack dnia 08 czerwca 2022 o 08:52
Wiecie może, czy jest gdzieś dostępne Mebio Build Up z darmową przesyłką? 🙂
Lub inaczej, gdzie wychodzi je zamówić najtaniej?
wrzody żołądka
autor: ComeBack dnia 25 maja 2022 o 16:39
ewelin_n, o widzisz moja z kolei żarła wszystko, a a jak zaczęłam dodawać arthrotec do paszy, to przestała. Zatem teraz muszę mega go rozdrabniać, żeby w ogóle zjadała swoje posiłki. 🙄
wrzody żołądka
autor: ComeBack dnia 24 maja 2022 o 20:25
any, pod opieką fizjo jest, sama między wizytami też zwracam uwagę na to, czy nie jest sztywna w plecach, więc raczej obstawiam problem brzuchowy.ontaria, o może rzeczywiście lizawka, jak ją stawiam obok siana lub jak jest czymś zaoferowana, to wtedy nie reaguje na siodłanie.

Ona jest taka tkliwa, że nawet czyszczenie niekoniecznie lubi i nieważne czy to brzuch, szyja czy zad, taka niedotykalska się zrobiła 🙄. Doleczamy obecnie odzwiernik, a reszta już praktycznie czysta. Może dalej boli ją brzuch po prostu.
wrzody żołądka
autor: ComeBack dnia 24 maja 2022 o 16:55
Moja kobyłka jest przy końcówce leczenia wrzodów, jednak duży dyskomfort nadal sprawia jej nakładanie czapraka/siodła. Nie wiem, ile jest w tyn faktycznego bólu, a ile reakcji z "przyzwyczajenia ". Jak radziliście sobie z odczulaniem na siodło po wyleczeniu wrzodów? Czy tylko ignorowaliście niepożądane zachowania czy też np. nagradzaliście w jakiś sposób brak reakcji?
wrzody żołądka
autor: ComeBack dnia 31 marca 2022 o 15:14
zembria, gratulacje 🙂 i co dalej, schodzicie z dawki leków? Jakie dalsze zalecenia?
wrzody żołądka
autor: ComeBack dnia 25 lutego 2022 o 08:51
Jakie sa Wasze doświadczenia z działaniem Ulgastrolu na wrzody w odzwierniku, czy Wasze konie się na nim poprawiły czy po kontrolnej gastroskopii musieliście się np. przerzucić na Arthrotec?
Kącik folblutów
autor: ComeBack dnia 24 maja 2021 o 20:59
Sivrite, no miała, miała tylko z tego co widziałam to Cayenne coś biegała, chyba że się mylę 🙂 jednak swiat xx nie taki duży w Polsce 🙂
Kącik folblutów
autor: ComeBack dnia 24 maja 2021 o 20:21
helcia, ojciec Grand Presidium, mama Cyrkonia po Jape
Kącik folblutów
autor: ComeBack dnia 24 maja 2021 o 20:04
czeggra1, dziękuję bardzo, staram się właśnie jak najbardziej ją rozciągać do dołu i pozwalać jej samej szukać odpowiedniej pozycji. Wygląda już lepiej niż na początku, no ale dla jej zadu i pleców dalej bardzo dużo brakuje do ładnego wyglądu. Niektórzy ludzie mówią, że skoro to folblut, to " tak już ma", ale mam jednak nadzieję, że się jeszcze na przestrzeni miesięcy, lat poprawi.
Kącik folblutów
autor: ComeBack dnia 24 maja 2021 o 17:20
Witajcie, myślę, że to najlepsze miejsce do "pochwalenia" się moją folblutką. Trochę o nas: kobyłkę mam od sierpnia zeszłego roku kupiona jako 4latka, zajeżdżona jako 3latka i zaźrebiona, poród miała z komplikacjami, ostatecznie nie udało się uratować źrebaka, kobyła fizycznie wszystko to dość dotknęło, spadła z mięśni i masy dość mocno. To był zakup zdecydowanie sercem a nie rozumem, bo kobyła zauroczyła mnie swoim uroczym charakterem, opanowaniem i nastawieniem do człowieka, a fizycznie ma masę mankamentów, z którymi się będziemy mierzyć kolejne lata 😅. No ale kupno pierwszego konia rządzi się chyba swoimi prawami 🙂.

Klacz ma typową ciężką do pracy folblucią budowę, jest długa, ma słabe plecy i ciężko jej przybrać na masie, ale robimy co możemy.

Chciałabym Was prosić o Wasze doświadczenia, czy może mieliście podobny problem ze swoimi końmi i czy z koniem z takimi plecami można wyjść "na prostą ". Od razu powiem, że nie robiłam jej zdjęć, bo podczas wizyty weterynarza nie przeszła prób zginania, więc nie kontynuowaliśmy badania, ale nie dawała mi spać, więc po kilku tygodniach była u mnie na próbę i już została. Od sierpnia czyli odkąd ją mam, nie kulała nigdy. Kopyta ma słabe, ale zfecydowaliśmy się z kowalem, że spróbujemy jej nie kuć, żeby dać kopytom czas na poprawę i tu rzeczywiście z wizyty na wizytę jest już coraz lepiej.

Przesyłam kilka aktualnych zdjęć i prośbę o jakieś rady co do pracy z koniem z taką budową 😉.

Kobyła ma złote serducho, daje z siebie co może, ale trafiamy na ściany, które wydaje mi się, że wynikają przede wszystkim z jej fizycznych braków.

Ps. Przepraszam za tyle postów, ale dodały mi się 3 pod rząd 🤔

Ile się ostatecznie dodało zdjęć?