Olina

Konto zarejstrowane: 18 maja 2018
Ostatnio online: 23 maja 2024 o 00:39

Najnowsze posty użytkownika:

Styl western (dawniej kącik)
autor: Olina dnia 02 marca 2024 o 18:41
BUCK, No! I to jest konkretny plan. 🤣 Moją pierwszą, gorącą też tak kupiłam.
Styl western (dawniej kącik)
autor: Olina dnia 02 marca 2024 o 18:25
Nevermind, Sankaritarina, Dziewczyny macie rację. Za bardzo skupiłam się na rasie. Może przez to, że odkąd nabyłam tego gagatka to zostałam przez wszystkich wrzucona do worka "west", z nieustannymi pytaniami czy mam już siodło west, jakich czanek będę używać, czy kupiłam już kowbojki, u kogo będę się uczyć jazdy west itd. Taka porażająca prostolinijność "Masz Ślązaka? Aha, to pewnie zaprzęg. Masz folbluta? To co? Wyścigi?" Przykładów można mnożyć a pewnie wszystkie je znacie 😉Rozumiem też ludzi, bo to są pierwsze i dość logiczne skojarzenia, ale akurat plany miałam zupełnie inne.
I faktycznie w ogólnym rozrachunku liczy się charakter konia, przyjemność z jazdy i wspólnego spędzania czasu.
Styl western (dawniej kącik)
autor: Olina dnia 01 marca 2024 o 23:16
BUCK, feno, No faktycznie ja sama jestem takim człowiekiem, który ma konie żeby je karmić, głaskać, chodzić na spacery. Chyba za dużo przebywałam w środowiskach jednak z parciem na większe lub mniejsze zawody. I nie poznałam zbyt wielu osób, które myślą podobnie do mnie. Z jeździectwa jako takiego już się wycofałam, ale mam jeszcze starszą kobyłkę, która z racji wieku i przebytych kontuzji i chorób wymaga więcej czasu i miłości niż przypuszczałam. Niestety młody na tym cierpi, jest trochę moim wyrzutem sumienia z braku czasu. A to fajny koń, na pewno sprawiłby komuś innemu wiele radości. Mam nadzieję, że znajdę mu takiego człowieka.
jak byłam mała to śniłam o zawodach tydzień w tydzień, a teraz 30 letnie babsko już tylko bym spacerowała 😅
feno, ja już 40 letnie 😜 ale jeszcze nie powiedziałam stop.
Styl western (dawniej kącik)
autor: Olina dnia 01 marca 2024 o 14:44
Fokusowa, a jednak! cieszę się, że są takie osoby, tylko trochę ich ze świecą szukać. Albo ruszyć temat na re-volcie 😁 takiego kupca właśnie szukam. I potwierdzam, AQH to super charaktery, lubią pracować z człowiekiem 🙂
Styl western (dawniej kącik)
autor: Olina dnia 01 marca 2024 o 12:44
maluda, Dziękuję za Twoją wypowiedź.
Nie widzę absolutnie żadnych przeciwskazań do zajeżdżenia i użytkowania konia w stylu west. Jeśli ktoś chciałby go do bryczki proszę bardzo. Czy może tylko tereny, rajdy - jak najbardziej. Zastanawia mnie tylko ten brak potencjału sportowego, czy to nie jest duży minus. Ciężko znaleźć kupca, który będzie chciał właśnie AQH dla siebie, do przysłowiowego kochania i zrobienia pod siebie. Raczej apetyt rośnie w miarę jeżdżenia i prędzej czy później pojawia się myśl o jakimś starcie. Dodatkowym minusem jest jego stan surowy w wieku 4 lat. Trzeba włożyć sporo pracy i pieniędzy również. Wiele razy spotkałam się z opinią "przecież te konie zajeżdża się w wieku 2,5 roku...". A ja wolałam dać czas na lepsze skostnienie.
Styl western (dawniej kącik)
autor: Olina dnia 01 marca 2024 o 10:52
Cześć wszystkim!
Wiem, że jest osobny wątek kupno - sprzedaż konia, który prześledziłam, ale chciałam zapytać tutaj. Wątek dla mnie bardziej tematyczny, może ktoś podzieli się opinią.
Mam 4 latka, AQH którego postanowiłam sprzedać. Nie jest zajeżdżony, co pewnie jest problemem. Rozpoczął pracę z ziemi, podstawy lonży i obsługa naziemna. Wałaszek nie nadaje się do sportu, jest drobnej, delikatnej budowy. Dość niski wzrost jak na swój wiek i trochę miękkie pęciny. Raczej dla drobnej, lekkiej osoby. Ale to moja opinia, może nie widzę jego potencjału.
Czy wg Was, a znajdą się tutaj znawcy tematu na pewno, jest w ogóle zapotrzebowanie na takie AQH? Czy ta rasa kojarzona jest tylko wyłącznie jazda west i koniecznie sport? Reszta to odpad hodowlany? Koń jest zdrowy, nigdy nie miał kontuzji. Zawsze padokowany, dzieciństwo spędził na wolnym wybiegu. Chciałabym, żeby trafił w dobre ręce ale surowy, z brakiem predyspozycji sportowych, nie wiem czy w ogóle będzie jakiekolwiek zainteresowanie. A do szkółki niekoniecznie.... Może ktoś się wypowie