Ossesmayer

Konto zarejstrowane: 15 listopada 2018
Ostatnio online: 15 kwietnia 2024 o 12:54

Najnowsze posty użytkownika:

Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Ossesmayer dnia 06 kwietnia 2024 o 14:53
Miałam lucernokulki i koń niejadek zjadał
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: Ossesmayer dnia 31 marca 2024 o 05:38
Na początku wyeliminowane przyczyny zdrowtne-zęby robione regularnie wiec mi odpadły, potem badanie kału na obecność robaków(koszt 80zł), dopiero potem zmiana diety. U mnie przyczyną był wyjałowiony przewód pokarmowy po lekach. Ładowałam w tego konia worki pasz i praktycznie nic. Tak przytyła od omegi fiber i lucerny. Mi bardzo pomógł niezależny dietetyk. Do tej pory uważam że to najlepiej wydane pieniądze na konia
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: Ossesmayer dnia 31 marca 2024 o 05:19
U mnie to samo. Po dwóch tygodniach już pierwsze zmiany. Po trochę ponad miesiącu koń przytył ok 70kg i to już było zauważalne.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Ossesmayer dnia 11 marca 2024 o 19:57
Może tak być. Klacz w trakcie zajazdki. Wcześniej na ogłowiu było ok, ostatnio ją odwiedziłam i słyszałam że trzyma wędzidło. Da się to jeszcze jakoś odwrócić? Wczesniej ładnie wypuszczala wędzidło
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Ossesmayer dnia 10 marca 2024 o 18:43
Podepnę się z pytaniem tutaj. Czym spowodowane jest i ew jak postępować z koniem, który podczas ściągania ogłowia nie chce wypuścić wędzidła
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Ossesmayer dnia 08 marca 2024 o 20:53
Fantomas, mialam z horseline biotynę i u nas tez nie przechodziła w meszu. Za to wszystkie suple ładowałam w wysłodkach senior z horsefood. Serio mi w tym wchodziło dosłownie wszystko. Możesz u nich zamówić próbki i zobaczyć czy u ciebie też podziała. My niestety musieliśmy zrezygnować i mam teraz problem w czym mieszać suple 😒
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 19 stycznia 2024 o 14:15
Znajoma zrobiła takie porównanie i jak zaczęła podawac sieczkę nawet przed spacerem to skończyły się rewolucje. Ja daje cały czas wiec nie chce odstawiać żeby upewnić się na 100procent
Kręcenie w kółko w boksie
autor: Ossesmayer dnia 28 grudnia 2023 o 23:21
Słyszałam kiedyś dokładnie o takim samym przypadku. Koń okazało się że miał wrzody.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Ossesmayer dnia 26 grudnia 2023 o 19:11
Sieczka super jakości, ale np mojemu koniowi totalnie nie wchodziło. Słyszałam też o innych koniach które nie chciały jeść equimma. Ale fakt tak miękkiej sieczki nie ma na rynku😍
odrobaczanie
autor: Ossesmayer dnia 14 grudnia 2023 o 21:54
Mamy zlecone 5 dni fenbenat, później inwermektyna i po dwóch tygodniach paramox. Czytałam że te gnidy są odporne a u nas narobiły pewnie trochę szkód
odrobaczanie
autor: Ossesmayer dnia 13 grudnia 2023 o 13:39
Co wam się sprawdziło na skuteczne pozbycie się słupkowców?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 24 listopada 2023 o 07:25
Badanie kału. Badanie bardzo niemiarodajne tzn jak wyjdzie wynik negatywny to krew może być albo nie, jeśli wynik pozytywny to jest na pewno. W naszym przypadku wyszedł wynik pozytywny. Więc albo miałam farta i pobrałam odpowiednią próbkę albo tej krwii jest sporo.

Kał konia posiada bardzo dużo treści pokarmowej, a do badania pobiera się max 15g. Dlatego to badanie nie jest pewne. Sens miałoby sprawdzenie ok 1kg. Tylko żadne laboratorium tego nie robi.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 23 listopada 2023 o 18:58
No nic szukam dalej🤔 akcje z nie jedzeniem były w dwóch stajaniach. Złe samopoczucie to objaw, zdiagnozowana krew w przewodzie pokarmowym. U nas to może być powodem odmawiania pobierania pokarmu treściwego.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 23 listopada 2023 o 13:04
Koń jest pod opieką dietetyka. Boswelie ma mieć teraz wprowadzoną. Probiotyk ma fundowany dwa razy do roku, potem trochę prebiotyku. Rozne dodatki i suplementy na zmianę. Trochę tego jest, wiec nie wiem czy jest sens wymieniać. Najbardziej martwi mnie ta krew utajona bo nie wiadomo skąd się wzięła. Mesz ma co 2-3 dni.

W tej stajni w której jesteśmy chciałabym zostać. Wcześniej na wolnym wybiegu, ale widzę że obecna boksowa stajnia jej bardziej służy. Koń spokojny, siana po korek, nie przejadają tego, spokojne stado. W lepszej chyba nigdy nie byłam. Bez sensu zmieniać, a lepiej w okolicy raczej nie trafimy.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 23 listopada 2023 o 12:20
Już jakiś czas męczę się że zdiagnozowaniem konia i ponownie wracam tutaj. Koń na diecie na bazie wysłodków. Od roku po wykryciu i zaleczeniu wrzodów przy zmianach pogody nie je treściwego. Zrobione badanie krwii, zrobiona kolejna gastroskopia, zrobione usg podczas rujki. Wszystko ok. Dwa razy w roku robione badań parazytologiczne, pod tym kątem dobierana pasta. Dwa razy wyszły slupkowce ale ponoć bez tragedii. Wyszła krew utajona w kale, zrobione usg brzucha. Pogrubiona okrężnica, bardzo lekko jelita ale wg lekarza nie jest to zapalenie jelit. Dalej nikt nic nie wie. Dalej koń nie je. Trwa to dwa-trzy dni przy spadach ciśnienia, potem wszystko wraca do normalności. Siano w tym czasie zjada. Ktoś ma jakiś pomysł?

Koń pod opieką lekarza, ale przychodzi taki moment kiedy muszę szukać pomocy też gdzieś indziej.
Jak dbamy o zęby naszych koni?
autor: Ossesmayer dnia 17 listopada 2023 o 10:48
Zależy od stanu w jakim są zęby. Kiedyś znajomy dał konia do kliniki na usunięcie zęba i zapłacił 16tys.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Ossesmayer dnia 16 listopada 2023 o 21:42
Szukam paszy którą codziennie będę mogła podawać na mokro. Ktoś ma jakiś pomysł?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 16 listopada 2023 o 18:26
Odkąd zaczęłam derkowac polepszyło się. Derkuje tylko dlatego że nasza fizjo mówiła że konia przewiało. Efektem ubocznym okazał się większy chill.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Ossesmayer dnia 03 listopada 2023 o 19:49
Isti? Ale nie jest homozygotyczny
Zapalenie jelit / IBD u koni
autor: Ossesmayer dnia 22 października 2023 o 14:46
Dzięki za odpowiedź. No u nas ani biegunek, ani wody kałowej, ani kolek. Na brzuchu w takie kiepskie dni jest bolesna bo przy dodawaniu łydki kopie. Jeśli pogoda jest fajna koń złoto. Koopy ładne, w tym roku miała 3 razy pobierane próbki i żadnego kwasnego zapachu, zwarte. Oczywiście czytając Internet wyszło mi że koń ma guzy na jelicie 🤒 i chyba zaczynam sie modlić żeby to było zapalenie jelit.
Zapalenie jelit / IBD u koni
autor: Ossesmayer dnia 20 października 2023 o 22:09
_Gaga, gastro robione w sierpniu i do dwunastnicy czysta. Wrzody ma zaleczone w zeszłym roku. Tez myślałam że wrzody wróciły ale żołądek, przełyk czyste a akcje z niejedzeniem przy zmianach pogody są cały czas. A więc wykluczając wrzody zapalenie jelit może nie objawiać się biegunkami?
Bo koń akurat kupy ma wzorowe. Po zaleczeniu i wprowadzeniu diety wygląda dobrze, nie chudnie.
Zapalenie jelit / IBD u koni
autor: Ossesmayer dnia 20 października 2023 o 16:05
Nasz wet dopiero będzie w poniedziałek, a zżera mnie ciekawość. Zrobiliśmy wyniki na krew utajoną w kale. Niestety wynik dodatni. Koń nie je za bardzo treściwego podczas zmiany pogody dlatego m.in wysłałam próbkę koopy do laboratorium. W Internecie zdążyłam wyczytać że świadczy to o możliwym nowotworze. Przez telefon nasz lekarz powiedział tylko że może to też świadczyć o zapaleniu jelit.

Zastanawiam się czy zapalenie jelit może objawiać się poprzez krew a brak w tym jakichkolwiek biegunek i kolek?
Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)
autor: Ossesmayer dnia 04 października 2023 o 21:22
Zmiana paszy, suplementów i mamy taki efekt
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 26 września 2023 o 21:48
Sukces niedawno zmienił skład swoich pasz przez co musimy szukać czegoś innego. Zastanawiam się czy agrovital jest porównywalnie chętnie jedzona przez konie. Jeśli nie agrovital to może coś innego
Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: Ossesmayer dnia 22 września 2023 o 13:33
Ponownie szukam meszu raczej niskoskrobiowego dla niejadka. Wypróbowaliśmy już
- saracen re covery- ledwo nim skarmiłam
-irish mash-nawet chętnie jedzony ale dla nas zbyt dużo skrobi
-nuba sunny mash-zjadła dwa worki, ale w sumie to czasami muszę dosypać jej na wierzch musli żeby zaczęła jeść

Mam konia który nie jest najwyraźniej fanem meszów. Macie jakąś polecajkę? Taki mesz za którym koń skoczy w ogień
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 05 września 2023 o 16:52
Też świeżo. Wychodzą 11, które są wrażliwe. Jest hipoteza że wychodzące zęby przy spadkach ciśnienia dają o sobie znać, ale tego nie da się inaczej sprawdzić jak czekać do 5 roku aż wyjdą wszystkie zęby. Jeśli objawy ustąpią to oznacza że one były przyczyną.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 05 września 2023 o 16:18
Gastro robione ok 3 tygodnie temu, usg ok dwa tygodnie i badanie wykonane w pełnej ruji.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 05 września 2023 o 12:46
Jakiś czas temu pisałam że myślałam że koń miał objawy wrzodowe. Tu na forum jak i lekarz weterynarii zasugerowali usg dróg rodnych. Sprawdzone wszystko w porządku. Mamy swoją ścieżkę diagnoz ale może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i podpowie.

Problemem jest nie jedzenie treściwego szczególnie przy mocnych zmianach pogodowych. Gastro czyste.
ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?
autor: Ossesmayer dnia 28 sierpnia 2023 o 21:09
xxagaxx, to czy jest jakieś ubezpieczenie które pokrywa takie koszty, bo z tego co orientowałam się najwyższa kwota to 15tys za jednorazową operację
ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?
autor: Ossesmayer dnia 28 sierpnia 2023 o 20:31
Jakich cen obecnie mogę spodziewać się za operację kolki? Przynajmniej jakieś widełki. Może ktoś z was ostatnio operował konia i w jakiej klinice?
Dłuuuuga "kolka"
autor: Ossesmayer dnia 28 sierpnia 2023 o 12:56
Ciężko mi znaleźć podobny wątek wiec napiszę tutaj. Zastanawiam się nad ubezpieczeniem konia na wypadek operacji kolki w klinice.

Chciałam się zorientować jakich cen mogę spodziewać się i czy ubezpieczenie mi to pokryje w całości.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Ossesmayer dnia 18 sierpnia 2023 o 06:03
Sankaritarina, tych niezależnych pojawia się właśnie coraz więcej. Szczerze brakowało tego na rynku. Też szukałam kogoś kto nie będzie mi wpychał konkretnych marek. Ale fakt niezależny dietetyk a mam naprawdę sporo zaleconych produktów z st.hippolyta.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Ossesmayer dnia 15 sierpnia 2023 o 20:32
mindgame, korzystałam z dietakoniikucy, mogę polecić z czystym sumieniem.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 10 sierpnia 2023 o 20:59
Fokusowa, też ktoś mi to zasugerował. Ale czy ruja wtedy może być silnie powiązana z pogodą? Przy ładnej pogodzie i podczas grzania wszystko jest ok
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 10 sierpnia 2023 o 19:18
Już byłam pewna że wrzody wróciły. Typowe objawy, polegiwanie na padoku gdzie zwykle tego nie robi, niedojadanie lub całkowita odmowa treściwego nawet po kilka dni z rzędu(zawsze związane ze zmianą pogody). Zrobione gastro i....czysta 🤦
Szczerze wolałabym żeby wyszły wrzody, wtedy wiadomo co robić.
Ktoś ma jakiś pomysł w jakim kierunku iść dalej?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 08 lipca 2023 o 21:39
Biazik ma być na Dolnym Śląsku już w lipcu. Nas prowadził lek. Borowicz i wyleczył do zera w 8 tyg. Jedyna jego wada to problem w sprowadzeniu na kontrolne gastro. Do 3 tyg. potrafi przeciągać wizytę, za to na pierwszą przyjeżdża szybkoxD tak samo było u moich znajomych, więc raczej nie przypadek.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 03 lipca 2023 o 12:38
1kg suchego ale namaczam wiec wychodzi więcej.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 17 czerwca 2023 o 22:11
Fajnie, dobrze wiedzieć bo ja całą terapię leczyłam właśnie w tych osłonkach 🤦
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 16 czerwca 2023 o 16:58
Po co otwierać kapsułki? W sensie lepiej się wchłania czy jest jakiś inny powód? Bo pamietam że mój koń kapsułki połykał bez problemu
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 05 czerwca 2023 o 19:33
Ja kupiłam w rwe-trade.com z polecenia.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 05 czerwca 2023 o 16:43
Mi sprawdziła się lucerna granulowana, ale ona musi być odpowiednio zbilansowana. Moczysz to przez max 10 minut.
Można też dać kiełki słodowe. To co mnie absolutnie zawiodło mimo dobrych opinii to aminoral z egersmanna. Zero efektów, a stosowane przez kilka miesięcy.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Ossesmayer dnia 02 czerwca 2023 o 13:30
martrix, czyli każdy inny. Zastanawiałam się czy jakieś cechy ogier dziedziczy. Dużo też wiadomo idzie od matki. Bo moja nie powiedziałabym że jest płochliwa. Wyglądowo poszła po ojcu, misiek ale z tego co ustaliłam to matka też jest bardzo proludzka. Niby tuv czysty ale ostatnio ktoś mi powiedział że ma taką budowę zadu, która w przyszłości może świadczyć o problemach z kręgosłupem. O matce tej klaczy udało mi się zdobyć więcej informacji niż o samym ojcu.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Ossesmayer dnia 02 czerwca 2023 o 11:18
lhp, ja mam klacz po azarcie, też jest mała mimo iż oboje rodzice byli blisko 170cm.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Ossesmayer dnia 02 czerwca 2023 o 05:43
Ogier już pewnie nie kryje ze względu na wiek, ale może ktoś się spotkał z Azartem po Argentinus. W Internecie nic nie znalazłam.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Ossesmayer dnia 23 maja 2023 o 16:37
Ojciec mojej klaczy miał rodziców holsztyńskich, a sam opisany jako oldenburg. Wiec jak to jest? Na jakiej podstawie koń jest opisywany w innej księdze?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 22 maja 2023 o 03:44
Sivrite, a masz informację, w jakich krajach są dopuszczone?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 21 maja 2023 o 19:29
Tak z ciekawości gdzie kukujecie te tabletki?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 15 maja 2023 o 20:21
Pewnie w zależności od wagi, moja ma 10g
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 15 maja 2023 o 15:29
Z zalecenia dietetyka dietakoniikucy. Czy działa? wydaje mi się, że tak, albo to mój efekt placebo. Nie jestem w stanie tak w 100 procentach określić kiedy przystąpi ten dzień, żeby podać zioło. Na pewno jest to deszcz połączony z......i tutaj właśnie jeszcze nie wiem z czym-z wiatrem, niskim ciśnieniem lub rozerwaniem się równoległego wszechświata🤦 zdarzało mi się że nie podałam zioła w deszczowy dzień i było ok, ale za każdym razem jak podawałam nie było takich akcji jak dzisiaj, więc chyba coś tam działa. Tylko to podaję się doraźnie.

Dodatkowo mamy obserwować pogodę dla meteopatów, ale samo niekorzystne ciśnienie u nas nie powoduje zmian w zachowaniu.
U nas nie ma żadnych problemów jelitowych za to.

U swojego konia nie znalazłam przyczyny wrzodów. Kupiony od hodowcy z łąk z wrzodami już(na 99 procent jestem pewna że już je miała). Mocno zastanawiałam mnie czy to zachowanie jest konsekwencją wrzodów czy właśnie stres związany z fatalną pogodą spowodował wrzody.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 15 maja 2023 o 13:08
Czy meteopatia u koni jest konsekwencją wrzodów, czy to właśnie meteopatia może wywołać wrzody?

Ostatnio przeczytałam, że koń ze stresu związanego z rao, lipcówką, problemami ortopedycznymi może dostać wrzodów. Zaczęłam zastanawiać się czy nadwrażliwość na pogodę może wywołać wrzody?

Dzisiaj kobyła była nie do życia. Nerowa, boi się dziwnych rzeczy, biega, bryka. Normalnie mamy zalecone podawanie męczennicy na dzień przed załamaniem pogody, w dzień i jeden dzień po. Ale ostatnio pogoda była taka ładna, że nie skontrolowałam załamania pogody. Dzisiaj chciało mi się już realnie płakać😭