Ossesmayer

Konto zarejstrowane: 15 listopada 2018
Ostatnio online: 20 marca 2023 o 11:11

Najnowsze posty użytkownika:

dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Ossesmayer dnia 18 marca 2023 o 11:45
Ja karmie konia wyslodkami, ale zbilansowanymi. Jesteśmy po badaniach krwii I fosfor mamy w górnej granicy(dalej mieści się w granicy normy ale już bardzo na pograniczu). Przejmować się i zbijać fosfor czy zostawić w spokoju?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 07 marca 2023 o 11:05
Konia na tym sukcesie mam od jakiś 6 miesięcy, plus wysłodki zbilansowane. Ostatnio robiłam wyniki krwii i wszystko w normie. Jedynie do suplementacji mam lekko poniżej normy cynk, reszta wzorowa. Selen osobno suplementuję. Koń się zajada, czego nie zawsze mogłam być pewna w stosunku do innych pasz.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Ossesmayer dnia 25 lutego 2023 o 17:21
Ja jestem właśnie po badaniach krwii. Od 3 miesięcy regularnie suplementuję horseline hoof's help. Cynk i miedź w normie. Ale trzeba przemycać bo koń mało chętnie to je. Kopyta w lepszym stanie niż były, ale brakuje jeszcze do ideału. Słyszałam że super efekty na kopyta daje żelatyna.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Ossesmayer dnia 07 lutego 2023 o 14:23
WhiteFabi, mialam kiedyś ten sam problem. Tylko u nas wybredność to okazały się wrzody. Ale nawet jeszcze przy niezdiagnozowanym koniu też miałam problem z podawaniem biotyny. W mashu jak wyczuła to odwracała głowę i nawet nie liznęła tego.
Eggersmann nie zrobił furory mino że zachwalany przez dużą grupę ludzi, a pasza z jabłkami pachnie obłędnie pięknie.

Do rzeczy mimo wybredności w tamtym czasie znalazłam dwa produkty, przy których udawało mi się przemycić tę nieszczesną biotynę. Pierwszy saracen show improver, w ok 200ml paszy zjadała bez problemu te dwie miarki biotyny. Drugi to multibeet Senior mix z horsefood. Używamy go do dzisiaj ze względu na niską zawartość skrobii i cukrów. Oba te produkty możesz zamówić w próbkach i zobaczysz co bardziej podpasuje. Biotyna z horseline musi być ohydna bo inaczej moja kobyła nie ruszy, ale trzeba przyznać że pomaga na kopyta zjawiskowo.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 19 stycznia 2023 o 16:52
15 dni po zakończeniu leczenia u nas tez koń zaczyna grymasić. Schodziliśmy stopniowo z omeprazolu, wet prowadzący kazał dokończyć suplementy i powtarzać kurację na wiosnę i jesień.

Od kliku dni koń przestał dojadać paszę.
Ze względu na bardzo mały stopień wrzodów bo 1, nie zalecił dalszej suplementacji.
Zaczynam popadać w schizę bo jak widzę niedojedzone to mam ochotę znowu wezwać lekarza.

Załamanie, dwa tygodnie po leczeniu a już mam złe przeczucie
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 08 stycznia 2023 o 07:47
Dla konia z wrzodami lepiej podawać cała aronię czy wytłoki mają identyczne działanie? Widzę że mój koń je bez problemu, więc chciałabym pociągnąć temat i dodawać do jedzenia tym bardziej że aronia jest polecana przy wrzodach
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 22 grudnia 2022 o 20:48
_Gaga, klacz jeszcze nie pracuje, to fakt. Jednak przed chorobą wyglądała całkiem normalnie.
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 22 grudnia 2022 o 13:22
Koń po zaleczeniu, nadal stoimy z wagą. Jest dużo lepiej niż było ale mam wrażenie że stoimy z tym w miejscu. Koń na musli sukces, musli Seniormix z horsefood, sieczka z lucerny, nuba promass, mash saracen re covery, trawogranulki. Reszta koni ok. Zęby sprawdzone w sierpniu, odrobaczona. Co w takim razie jest nie tak?

Ostatnia gasroskopia na początku grudnia.
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: Ossesmayer dnia 10 grudnia 2022 o 22:23
Może nie subordynacja a może bardziej końska mowa, ale nie znalazłam pasującego wątku. Taka sytuacja z dzisiaj. Ja i mój znajomy(koń także go bardzo dobrze zna) staliśmy na placu, jak chodziliśmy to koń chodził za nami jak pies. Wzięłam bacik do lonżowania i chciałam ja trochę popędzić do szybszego stępa(była świeżo po kolce). Szła sobie po ścianie i zaķłusowała podbiegając do mojego znajomego. Chwilę pochodziliśmy po placu i stanęliśmy we dwoje na środku zamieniając dwa zdania. Staliśmy od siebie jakies 3 metry....i uwaga doszło do sytuacji dla mnie niezrozumiałej. Koń wszedł między znami ustawiając się do mnie zadem. Patrzyłam na zad ale nie był przygotowany do kopnięcia. Zrobiłam krok w bok, a koń powtórzył zachowanie i przysunęła się do mnie zadem. Cała sytuacja zaczęła mnie zastanawiać, po czym koń odwrócił się do mnie przodem. I zgupiałam. Czy to coś miało znaczyć?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 01 listopada 2022 o 15:59
Mam takiego samego niejadka. Tylko my chyba jesteśmy poziom wyżej bo mesze też jakoś nie wcina z zapałem. Obecnie na saracen re covery, ale polecono nam nube, więc czekam aż dojdzie próbka paszy.

To co u mnie się sprawdziło to nr 1 i do tej pory nie do przebicia są multibeet z horsefood. Pasza z dodatkiem wysłodków. Daje dosłownie 1/3 szklanki, namaczam i mieszam z tymi wszystkimi sieczkami, suplementami i zjada. Próbkę można zamówić w firmie. Mi wysłali bez problemu. W ogóle kontakt z firmą świetny.

Drugie to musli z ....sukcesu🙈 a napomnę że gardziła takimi paszami jak eggersmann, epona , st hippolyt i saracen.

wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 28 października 2022 o 20:30
Po rozpoczęciu leczenia po jakim czasie wasze wrzodki zaczęły przybierać na masie?
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 13 października 2022 o 18:58

zembria, a to nie jest "skonikowana" wersja słynnego proszku dla gołębi?
.. bo widzę, że na stronie tenże proszek mają.

kotbury, o jaki proszek chodzi? Bo ja też nie w temacie
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Ossesmayer dnia 07 października 2022 o 21:49
Jakie macie doświadczenia z meszami? Szukam czegoś naprawdę smacznego. Do tej pory wypróbowane saracen re-covery ( bez szału ale je) i irish mash st hippolyt. Porównując te dwa to irish jest chętniej zjadane. Chyba że robić samej ale dogodzić będzie trudno, wiec szukam czegoś wow
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 14 września 2022 o 13:10
Dostałam już zalecenia od weta. Zaczynamy leczenie.
Pasze jakoś je, może szału nie ma, ale je. Mieszam z garścią paszy z horsefood i zjada. Co chwilę odchodzi od wiadra, wraca zje, odchodzi itd.
W takim razie czy ktoś będzie miał na zbyciu pasty equinor. Może komuś zostało po leczeniu
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 07 września 2022 o 03:21
Ossesmayer, ale te marki co wymieniłaś to wrzodowe pasze brałaś?
xxagaxx, jeszcze wtedy nie wiedziałam że mamy wrzody. Najchętniej koń wcina multibeet horsefood i przy tym zostaje. Okazało się ze to co jej dawałam miało poniżej 6 procent cukru i 8 procent skrobi. Ale potrzebujemy jeszcze jakiegoś musli. I tutaj coś dobrać wiem że będzie problem.

.[/quote]
kasia2107rafal,
Czy hoveler będzie dla niejadka?. Tak jak pisze, koń przerobił wcześniej pasze naprawdę dobrych marek i polowe odrzucił bo nawet nie chciał tego tknąć
wrzody żołądka
autor: Ossesmayer dnia 06 września 2022 o 14:55
Niestety my także dołączmy do grona wrzodowców. Młody koń świeżo zakupiony, od początku sieczka z lucerny do paszy, wolny wybieg 24/h, pastwiska
...i doopa. Wrzody. Pierwsza chwila załamanie.

Koń niejadek co dodatkowo utrudni dobór paszy. Szkoda bo przynajmniej znalazłam już co lubi jeść i musimy to zmienić. Więc mam pytanie jakie paszę wam sprawdzają się? Koń do tej pory pogardził eggersmannem, st hippolytem, eponą i niektórymi saracenami. Znalazłam dosłownie dwa rodzaje ktore jej podchodzą. Chyba że ktoś z was byłby łaskaw mi odsprzedać jakieś próbki?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Ossesmayer dnia 28 sierpnia 2022 o 20:28
Ktoś spotkał się ze źrebakami po ogierze Azart po Argentinus?
Koń nie chce jeść
autor: Ossesmayer dnia 19 lipca 2022 o 11:33
Ossesmayer, moja jedna klacz nie toleruje żadnych suplementów. Więc od początku (urodziła się u mnie a ma już 10 lat) kupuję wszystko w płynie i daję strzykawką, prosto do pyska. Nigdy z tego tytułu nie miała żadnej awersji do człowieka. Suplementy to jednak nie leki i zazwyczaj nie są jakieś obrzydliwe, bo jednak sporo koni je w żarciu. Zatem zamiast się głowic i kupować kolejne worki to poszłabym tym tropem.
A zawsze możesz jeszcze konia najpierw zaprzyjaźnić ze strzykawką, podając jakiegoś bobofruta 😉

NowaJa, podziałało 😘 wycięłam większy otwor w strzykawce dzięki czemu nic się nie zatyka. Od kiedy mam tego konia w ten sposób podano największą ilość biotyny.
Koń nie chce jeść
autor: Ossesmayer dnia 16 lipca 2022 o 15:49
Tak, za jabłkami nie przepada ale zjada marchewki. Próbowałam juz tartą marchewkę mieszać z biotyną i polewać świeżo zrobionym sokiem marchewkowym-nie działa. Będę próbować wszystkich tutaj rad. Każdą po kolei
Koń nie chce jeść
autor: Ossesmayer dnia 16 lipca 2022 o 12:28
Strzykawka odpada. Jest w stajni koń który ma tak podawane jakieś leki. W zasadzie mial po później na widok człowieka z czymś w ręku uciekał. To znając moją nadwrażliwą klacz to miałabym w ogóle już przechlapane. Póki nie muszę ratować jej życia to na siłę nic nie chce robić. Klacz jest w chowie wolnowybiegowym, oczywiście człowiek pilnuje ale konie jedzą widząc się nawzajem. I tylko za nią trzeba latać z wiadrem. Chyba jedyny koń któremu można grzebać ręką podczas jedzenia i nie robi to na niej wrażenia. Ma już przydomek Dama ĄĘ 🙈 czy nie orientujecie sie czy firmy mają coś takiego jak darmowe próbki? Bo kupowanie kolejnego worka 10/20 kg który tylko zostanie otworzony doprowadza mnie do łez.
Koń nie chce jeść
autor: Ossesmayer dnia 15 lipca 2022 o 21:11
u mnie sprawdza się mesz z pavo, mogę tam wrzucić wszystko i koń go uwielbia.
mindgame, a też masz niejadka? Ja kupiłam mesh z st.hippolyt, nawet tego nie tknęła jak poczuła biotynę. Zastanawiam się czy są lepsze mesze. Musimy coś na cito wymyślić bo kopyta ma w fatalnym stanie a karmienie jej słabym suplementem to słaby pomysł. Jak nie przekonam jej do jedzenia tego co mamy to kupię w granulacie.
Koń nie chce jeść
autor: Ossesmayer dnia 13 lipca 2022 o 16:31
Dokładnie, mamy w proszku z horseline.
Koń nie chce jeść
autor: Ossesmayer dnia 12 lipca 2022 o 21:02
Potrzebuję pomysłu na przemycenie suplementów do diety. Dokładnie chodzi o biotynę żeby wzmocnić słabe kopyta. Klacz bardzo wybredna. Tylko wyczuje biotynę i nie ruszy. Próbowałam już zasypywać sieczką, mesh z hyppolyta(pięknie pachnie ale to chyba nie to), trochę działa musli jabłkowe z egerssmanna, ale w sumie szału nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Ossesmayer dnia 10 kwietnia 2022 o 16:45
Jacy lekarze mogą zrobić tuv w Inowrocławiu?
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Ossesmayer dnia 07 lutego 2022 o 15:24
Szukam stajni w okolicy Dzierżoniowa. Priorytetem jest dla mnie długie padokowanie, chociaż w miarę dobry dojazd, nawet mała siodlarnia i przede wszystkim ATMOSFERA. Bez stresów, bez humorów właściciela. Co polecacie waszym zdaniem.
Gruda
autor: Ossesmayer dnia 09 listopada 2020 o 04:16
Jeśli grudę powoduje spadek miedzi i cynku,  to czym suplementować żeby uzupełnić braki. W stajni teraz z tym meczymy się. Wśród koni cześć od jakiegoś czasu dostaje czarnuszkę na wzmocnienie odporności, ale jest też klacz która je to od dawna i nie uchroniło ją to od grudy. Od miesiąca nie możemy pozbyć się tego cholerstwa.
Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: Ossesmayer dnia 11 czerwca 2020 o 09:35
Dokładnie, klacz jak sobie postanowi wrócić do boksu to zaczyna przyspieszać, przechodzi do kłusa i albo pozostaje mi ją wypuścić albo uwieszona na kantarze jestem przetargana po placu. O który łańcuszek ci chodzi?
Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: Ossesmayer dnia 11 czerwca 2020 o 09:13
Ktoś miał styczność z kantarem od Monty Robertsa?
Mam do czynienia z klaczą która wyrywa się z uwiązu. Przechodzi do kłusa i nie ma opcji żeby ją zatrzymać.
Klacz nie jest moja więc nie mam możliwości przenieść ją na trening do kogoś kto się zna. Muszę sobię jakoś sama z tym poradzić.
Pastwisko,padok
autor: Ossesmayer dnia 14 kwietnia 2020 o 15:11
Czy jest jakiś sposób na pozbycie się jeżyn tak aby ewentualne pastwisko było bezpieczne dla koni.