anp

Konto zarejstrowane: 01 sierpnia 2019
Ostatnio online: 26 marca 2024 o 09:05

Najnowsze posty użytkownika:

Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: anp dnia 10 sierpnia 2023 o 08:24
Ale wydziwiacie, przecież to zwykły PRE. Z Hiszpanii takie wynalazki - perlino, cremello, bułane - można sprowadzić za grosze. Nie wiem kto by się wybierał do Nowego Targu po to, żeby oszukać właściciela na jazdę próbną 🤣

Jak dla mnie, ogłoszenie ma wprowadzić poczucie "ekskluzywności" takiego konia, bo ani ruchem, ani budową nie powala.

A podłoże ma tyle do tego, że jak koń trenuje na takim na co dzień, to poważne bym się martwiła o stan jego ścięgien.
Kupno konia
autor: anp dnia 29 maja 2023 o 10:01
Moim zdaniem to na dwoje babka wróżyła
Bardzo ciężko kupić konia dla juniora, który faktycznie będzie samograjem.
Znacząca większość od młodego jeżdżona tylko na czarnej wodzy i po paru tygodniach treningu z juniorem zaczyna pokazywać rogi. Widziałam masę takich zakupów, niby koń chodził konkursy PSG, a po miesiącu zaczynał brykać i ponosić. Podobnie kwestie zdrowotne, widziałam konie ze stajni gdzie stoimy, po kontuzjach międzykostnego, były sprzedawane jako bezkontuzyjne.
Jeżeli chodzi o młode konie niby się da, ale praktycznie połowę jeździ trener i bardzo często dziecko się zniechęca. Widziałam chyba jeden taki przypadek gdzie się to udało, ale dziecko spadało w pewnym momencie praktycznie co chwilę i w pewnym momencie chciało całkiem zrezygnować z jeździectwa.
Młode Konie
autor: anp dnia 22 maja 2023 o 09:23
Ja bym na takiego konia robiła dużo przejść kłus - galop i po prostu jak już będzie dobrze reagował na łydkę, parę przejść stęp - galop i później przerwa i tak powoli powinien nabrać siły i zrozumienia o co ci chodzi.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 19 marca 2023 o 21:58
Ja nie mam problemu ze dziewczyna sobie jeździ i trenuje na profesorze, tylko jaki jest sens nazywania ujeżdżenia sportem, jeżeli w seniorskich zawodach wsiada się na konia zrobionego całkiem przez kogoś innego i widać że nie bardzo jeszcze się nadaje na takie seniorskie zawody.
To tylko sprowadza ujeżdżenie do tego kto ile ma kasy, a nie promuje faktycznie utalentowanych ludzi. Moim zdaniem powinny być jakieś ograniczenia, ze dwie osoby nie mogą starować od jakieś rangi zawodów GP na tym samym koniu, albo ze trzeba tego konia od jakiegoś niższego poziomu do tego GP doprowadzić
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 19 marca 2023 o 11:30
Akurat to nie tylko moje zdanie:
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 19 marca 2023 o 11:06
A mnie osobiście irytuje to:

Ujeżdżenie to jedyny sport gdzie wystarczy sobie kupić konia żeby wygrywać międzynarodowe konkursy.
Nie ogarniam jak za przejazd gdzie kopie się konia przy każdym ruchu, jakby łydki miały atak epilepsji i tak można dostać 73%
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 22 lutego 2023 o 17:26
Jeszcze do niedawnego tematu na temat nauki młodego konia piaffu
https://www.instagram.com/reel/Co-H-iPoa8a/
Kącik Ujeżdżenia
autor: anp dnia 23 stycznia 2023 o 13:53
A co do psów właśnie też kolejna rzecz - w jednej ze stajni w której stałam psy notorycznie załatwiały swoje potrzeby (nr 2) na hali
Wydaje mi się, że ustalanie takich zasad odgórnie to kwestia doświadczenia właściciela stajni, bo ostatecznie jak coś się stanie, to kto za to będzie odpowiadał?
Co zrobisz jak koń staranuje twojego psa? Albo ktoś przypadkiem przejedzie się po derce która leży na ziemi?
Właściciele stajni wolą po prostu uniknąć bólu głowy w rozwiązywaniu konfliktów
Kącik Ujeżdżenia
autor: anp dnia 23 stycznia 2023 o 13:11
rudziczek wymieniłaś chyba wszystkie rzeczy, które mi by też przeszkadzały.
Żadna stajnia, w której stałam nie pozwalała na lonżowanie na hali. To samo zostawianie otwartych drzwi - sama kiedyś byłam świadkiem jak spłoszony koń wyleciał z hali z jeźdźcem na górze. Z psami to samo, niby grzeczne, a czasami zdarzało się, że wleciał mi prosto pod nogi konia i co, ja mam się martwić, żeby go koń go nie nadepnął? U nas w stajni są jasne zasady. Nie ma lonżowania na hali, psy mają być na smyczy, drzwi trzeba zamykać, na derki jest miejsce na bandzie, a nie na ziemi.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 09 stycznia 2023 o 16:56
Mozil cały czas pisze ze chodzi o urazy, gdzie w takim piaffie w ręku, czy w zebraniu czy nie, jest miejsce na jakiś uraz? Początkujący koń i tak będzie tylko podnosić nogi bez żadnego zebrania
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 09 stycznia 2023 o 14:35
keirashara w zebraniu w ręku? 😂
Przecież te konie tylko podnoszą nogi na przemian, tam nie ma żadnego zebrania. Tak samo jak uczy się konia stępa hiszpańskiego czy innych tego typu sztuczek. To tak jakby porównywać stawanie dęba do lewady.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 09 stycznia 2023 o 12:06
Ja w ogóle nie widzę problemu w uczeniu młodego konia piaffu i pierwsze słyszę, żeby koń od nauki piaffu z ręki miał mieć problemy zdrowotnie xD
Problem jest w ludziach, którzy cyrkowe ujeżdżenie traktują na równi z prawdziwym ujeżdżeniem.
To się przewija nawet tutaj na forum, zachwyty nad cyrkowcami, bo zrobił piaff albo lotne co 1 i porównywanie takich cyrkowców do zawodników GP.

A tak swoją drogą to Uwe Schulten-Baumer był wielkim zwolennikiem nauki piaffu z pasażu, przez co przejścia w tych chodach wychodziły później naturalnie, podobnie mówił o użyciu bata, że powoduje tylko problemy.
Teraz jednak większość uczy piaffu z ręki i później pod siodłem za pomocą bata wychodząc do piaffu ze stępa, dlatego tak często widać konie, które nie siadają na zadzie, bo były uczone tylko podnoszenia nóg w miejscu.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 08 stycznia 2023 o 00:41
kotbury
“Four or five-year-olds that you see at the top auctions can often do a bit of piaffe in hand. You play a little bit and then forget about it,”
https://www.fei.org/stories/lifestyle/teach-me/should-you-teach-piaffe-hand-under-saddle-dressage

Większość topowych zawodników uczy piaffu „z łapy” na bardzo wczesnym etapie. Jakie to niby problemy zdrowotne ma powodować?
Siodło skokowe
autor: anp dnia 07 grudnia 2022 o 08:57
mindgame nie wiem jak jest teraz ale ja siodło u niego brałam jakieś 2 lata temu. Całe w ogóle pasowanie było zrobione na oko, jedyne co było zmierzone to rozstaw łęku. Pan z Elfaba zupełnie nie wziął pod uwagę tego jakie koń ma łopatki i przez to, że siodło na nie zachodziło, to momentalnie podczas jazdy się przesuwało na boki. Dodam, że to było siodło skokowe do jazd w teren czy jakiś okazjonalnych skoków, a było tak niewygodne, że nawet do tego się nie nadawało.
I to też nie tak, że mój koń jest jakiś mega trudny do dopasowania siodła - ujeżdżeniówkę mamy z erre i leży idealnie
Siodło skokowe
autor: anp dnia 06 grudnia 2022 o 11:14
mindgame ja w ogóle nie polecam Elfaba, nowe siodło od początku zupełnie niedopasowane, pływało na boki i odstawał tylny łęk. Doprosić się o poprawkę też się nie dało, jedynie żeby wysłać zdjęcia i jeździć w podkładce 😐
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: anp dnia 03 grudnia 2022 o 16:21
Który róż wybrałybyście?
Pearl pink z ES
Night rose z PSoS
Old rose z kentucky
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 18 listopada 2022 o 08:29
No właśnie problem jest z tym, że w większości konie nie buntują się od razu, tylko od pewnego poziomu wymagań. Można na gorących koniach, jeździć sobie stęp, kłus, galop, jeździć w tereny i skoczyć małe przeszkódki i nigdy nie doświadczyć jaki faktycznie charakterek może mieć dany koń.
Dlatego często ludzie mówią, że jak nie jeździsz na tym poziomie to się nie wypowiadaj i to ma trochę sens, bo nawet jakbyśmy wsiedli na konia tego zawodnika ale nie przejechali programu czy parkuru na jego poziomie, to może zupełnie nie zrozumieć jaki jest problem z tym koniem.
No i wiadomo, można takiego konia sprzedać dla kogoś kto nie będzie tyle wymagał - ale to zwykle wiąże się ze sporą stratą kasy, można takiego konia oddać na łąki no ale chyba bez przesady, nikt nie będzie oddawał na łąki konia który ma super potencjał, ale nie pojedzie na zwykłym wędzidle.
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: anp dnia 13 października 2022 o 15:33
Da się gdzieś dostać ps of sweden emerald full dressage? Najlepiej z owijkami
Kupno konia
autor: anp dnia 12 października 2022 o 09:22
LSW kiedy można było kupić 3 latka za 10 tys? Chyba z 10 lat temu.
A w kwestii cen to nie wiem jak nie widzicie, że konie sporo tanieją od czasów pandemii.
W ogłoszeniach to powoli zaczyna być widoczne, ale jak się pogada z ludźmi to jest masakra, bo nikt nie chce kupować i te konie, które faktycznie się sprzedają schodzą sporo poniżej cen za jakie są wystawiane.
Kącik Ujeżdżenia
autor: anp dnia 06 października 2022 o 11:59
No to jest trochę żenujące, że organizacje sportowe w ogóle nie aktualizują swoich przepisów w oparciu o dzisiejszy stan wiedzy. W biegach może startować z innymi kobietami mężczyzna z kilkukrotnie wyższym od średniej wynikiem "naturalnego" testosteronu, a w ujeżdżeniu robią wielkie halo o leki na menopauzę.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 15 września 2022 o 15:37
Muchozol2 Po prostu mnie zainteresowało za jakie to "porady treningowe" powinniśmy zapłacić. I to ty zawsze piszesz tylko o oprowadzaniu czy lonżowaniu przez twojego męża, więc zastanawiam się na jakim doświadczeniu opierasz swoje tezy, ale już nie musisz odpowiadać, już wszystko wiem 🙃
Jedynie życzę ci jak najspokojniejszych koni, żeby przy tych "metodach" tobie ani twojemu mężowi nic się nie stało.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 15 września 2022 o 15:08
Muchozol2 a ja mam takie pytanie, ty jeździsz obecnie jakiegokolwiek konia? W sensie tak regularnie? Albo wsiadasz chociaż w ogóle na konie? Czy tylko piszesz z perspektywy tego, że twój mąż je czasami lonżuje i to cała ich praca?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 14 września 2022 o 17:27
Gillian Oglądałam na clipmyhorse przejazd z MP Juniorów Elizy Zawadzkiej na tym koniu, wyłamał jej na samym początku i później na przeszkodzie z jakimiś kwiatkami
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: anp dnia 23 czerwca 2022 o 15:01
Może jeszcze z 3 miesiące temu by był tyle warty. Ludzie kupowali byle co, za ogromne kwoty. Ale teraz czy ja wiem. Rynek koński zaczyna się załamywać, ludzie zaczynają wyprzedawać swoje konie, a nie bardzo ma je kto kupić. A będzie tylko gorzej.
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: anp dnia 27 maja 2022 o 09:11
Zastanawiam się nad ogłowiem dla kasztana, myślicie że wykończenia rosegold będą pasować?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 29 marca 2022 o 08:28
Czytam dyskusję i to już robi się absurd. Może faktycznie lepiej zakazać jeździectwa jak ludzie już mają ze wszystkim problem.

Ludzie, zajmijcie się faktycznymi problemami, a nie tym, że super wymuskany, ujeżdżeniowy konik dostał 3 razy po zębach.
Jeździectwo trzeba promować, zachęcać ludzi do zainteresowania się końmi i zainteresowania się ujeżdżeniem, bo tego w Polsce nie ma. Jakby na zawodach ujeżdżeniowych było tylu zawodników co na skokach to by nawet nie było tematu, bo wygrałby ktoś lepszy, a gorsze przejazdy zniknęły gdzieś w tłumie.
A w kwestii zmiany przepisów to przypomnijcie sobie przejazd Maksakovej na olimpiadzie, jakoś jej nikt nie zdyskwalifikował, więc chyba nie ma aż takiej dużej różnicy między przepisami PZJ, a resztą świata.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 23 marca 2022 o 10:11
Ja w ogóle nie rozumiem tych tekstów, że powinna zrezygnować XD albo, że to znęcanie się nad zwierzętami. No już bez przesady.
Kto kiedykolwiek trenował jakikolwiek sport wyczynowo, to wie, że czasami trzeba się przepchnąć jak boli, czasami trener daje ci taki wycisk, że żałujesz że żyjesz i nie wyobrażam sobie, że w swoich czasach zrezygnowałabym z zawodów, bo miałam gorszy dzień, no bez przesady, przecież to brzmi absurdalnie.

Też całkowicie rozumiem rozumowanie i argumenty Szulc przy wrzucaniu tych zdjęć hejterki, bo właśnie tacy ludzie zwykle nie rozumieją, że sami robią wielokrotnie gorsze rzeczy dla dobrostanu konia, niż szarpnięcie parę razy za wodzę na czworoboku. Ale mimo wszystko jest to trochę żenujące, że stara baba wrzuca fotki innej osoby w komentarzach, jak jakiś nastoletni bachor.

Jedyne co w tej sytuacji jest dla mnie słabe to oceny sędziów - ja bym za taki przejazd nie dostała ponad 70% i to że taki mamy poziom na złoty medal w Polsce, że koń który nawet nie miał swojego dnia i tak wygrał, bo reszta prezentowała się jeszcze gorzej.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 22 marca 2022 o 10:52
lillid, to też trzeba szanować? 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 21 marca 2022 o 10:54
anetakajper to nie kwestia tego kto miał wygrać, a kto nie, ale oceny momentami powinny być o stopień lub 2 niższe
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 17 lutego 2022 o 18:35
Międzykostny
strzemiona
autor: anp dnia 10 grudnia 2021 o 13:53
Hmm no jedno to mocowanie puśliska, jest pod innym kątem więc trochę inaczej układa się stopa, dla mnie wygodniej. I jest coś takiego dziwnego w operach, że są całe takie zabudowane plastikiem, po prostu zaczęło mi to trochę przeszkadzać.
Areny są mniej napakowane ale chyba trochę cięższe, no i to wszystko się składa, że bardziej je lubię.
strzemiona
autor: anp dnia 10 grudnia 2021 o 13:37
Ja bardzo długo jeździłam w Operach i byłam z nich bardzo zadowolona, ale czy jakoś szczególnie odciążają to nie wiem. Teraz mam Areny i w sumie bardziej je lubię.
Oficerki
autor: anp dnia 02 listopada 2021 o 13:27
Ma ktoś oficerki Kingsley i może się podzielić opinią?
Bryczesy
autor: anp dnia 01 listopada 2021 o 06:36
U mnie trochę w modelu performance strzępi się materiał po paru miesiącach używania
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 28 października 2021 o 12:47
Ja bym chyba wzięła M, bo są dość spore i zapięcia też
zwykłe
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 28 października 2021 o 12:14
nie, są bardzo przewiewne, po jeździe noga zimna
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 28 października 2021 o 07:14
Premier Equine Air Cooled są super
Bryczesy
autor: anp dnia 25 października 2021 o 13:48
Ma ktoś może ps of sweden cardi i może sie wypowiedzieć czy wygodne i wytrzymałe?
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 11 października 2021 o 07:43
U nas kontuzja zaczęła się w kwietniu, w lipcu wdrażaliśmy kłus zaczynając od 5 minut i zwiększając po 5 minut co tydzień, w połowie sierpnia krótkie galopy po prostej. Teraz jeździmy praktycznie normalnie, wszystkie chody boczne do galopu włącznie, ale mniej powtórzeń i krócej, mniej dni w tygodniu. Czyli będzie około 6 miesięcy faktycznej rehabilitacji.
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 09 września 2021 o 13:57
Ja od samego początku robiłam łopatki, ustępowania, ciągi, wszystko co się da, żeby od razu rozciągać to miejsce.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 11:08
xxagaxx No tak, jeszcze ewentualnie uspokajacze
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 10:27
xxagaxx jakby to był doświadczony, grzeczny koń to może bardzo krótka i delikatna lonża. Ale przy koniu młodym, albo walniętym nie da się tego zrobić bezpiecznie dla międzykostnego bez ryzyka, że się odnowi. Ja też młodziaki lonżowałam po chipach, ale to zupełnie inna sytuacja.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 09:57
Słodkie i słone, najbardziej uzależniające połączenie 🤣
Mój zawsze próbuje zębami to odgryzać, ale jak zacznie lizać to po paru minutach mu się nudzi.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 07:17
Sankaritarina cukier 😅
Dokładniej melasa, dodatki to jakiś procent z tego, że lizawka to praktycznie sam cukier.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 07:09
Ja nigdy nie miałam niezajeżdżonego młodziaka po kontuzjach ścięgien, ale przy operacjach chipów to standard, że idą prosto na łąki.
Mojego starego, którego nie kłusowałam jeszcze pod siodłem po kontuzji, jak zaczęły mu się przepalać styki w boksie, też wysłałam na padok od razu.

Ruch na lonży jest zbyt obciążający na międzykostny. W ręku za to (to pewnie też zależy jakiego masz konia) jest to niebezpieczne dla ciebie, ale dla niego też, bo np slide stopy są najgorsze na tego typu urazy i możesz doprowadzić do tego, że ponownie się zerwie. Np zacznie galopować czy brykać i spróbujesz go zatrzymać do zera to najgorsze co możesz dla niego zrobić teraz.

Mimo wszystko koń najlepiej sobie będzie radził sam, bez dodatkowych czynników zaburzających równowagę.
Jakiej wielkości masz kwaterę? Możesz powiększyć do np. 20x40m? Ja bym go potrzymała z miesiąc może nawet 2 po całkowitym zagojeniu jeszcze na dużej kwaterze i później na pastwiska dopiero.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 10 sierpnia 2021 o 09:29
To raczej zależy od trenerów i od stajni, ja znam jednego konia ujeżdżeniowego, który nie chodzi na padok i tonę skokowych. I bym nawet zaryzykowała stwierdzenie, że w stajniach ujeżdżeniowych konie wyglądają zwykle jak pączki w maśle, za to w skokowych za często spotkałam się z obcinaniem siana i jeżdżeniem na wychudzonych lub zapadniętych trupach.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 10 sierpnia 2021 o 09:04
Perlica Ale co jest złego w tym że koń nie może bryknąć pod siodłem? Jak jest czas na robotę, to jest czas na robotę, a nie na głupoty.
To samo z tym zrolowaniem, wszyscy tylko krzyczą rollkur, rollkur a z faktycznym rollkurem to nie ma nic wspólnego. Co to się utarł jakiś głupi frazes, że każdy chowający się koń za wędzidłem to od razu rollkur. Mało koni oferuje ci od razu prawidłową pozycję głowy, jak oglądasz filmiki z młodych koni z Ingrid Klimke to tam konie się chowają, po prostu taki etap, kiedy koń nie ma siły na tyle, żeby wykonać element z nosem do przodu. Faktyczny rollkur widuje się bardzo rzadko w Polsce. A i konie ujeżdżone do GP wcale nie mają źle.

Ja najwięcej, w obecnych czasach, przemocowych jeźdźców widziałam głównie w skokach. I to nie jakieś pacanie bacikiem czy szarpanie, tylko faktycznie "urywanie głowy", niebieskie języki, nadużywanie bata w brutalny sposób i czasami nawet do krwi, bicie po głowie itp.

Każda dyscyplina ma swoje grzeszki, ale ja trochę czasami też tak myślę, niezależnie czy ktoś dba to i tak każde zwierzę trzymane w niewoli nie ma spełnionych wszystkich potrzeb życiowych, czy to koń, czy pies, czy krowa. Więc najlepiej niech każdy dba na tyle na ile pozwala jego sumienie i o ile można sobie ulżyć w internecie, to ostatecznie trzeba się nauczyć mieć wywalone, bo świata i tak się tym nie zmieni.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 09 sierpnia 2021 o 10:22
No właśnie ja mam wrażenie, że jednak to mocno wyszło do świata poza jeździectwem.
W social media wypowiadają się ludzie zupełnie z jeździectwem nie związani, filmik ma milionowe wejścia i setki tysięcy lajków.

Ludzie piszą petycje żeby całkowicie wycofać jeździectwo z olimpiady.