anp

Konto zarejstrowane: 01 sierpnia 2019
Ostatnio online: 26 września 2022 o 11:31

Najnowsze posty użytkownika:

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 15 września 2022 o 15:37
Muchozol2 Po prostu mnie zainteresowało za jakie to "porady treningowe" powinniśmy zapłacić. I to ty zawsze piszesz tylko o oprowadzaniu czy lonżowaniu przez twojego męża, więc zastanawiam się na jakim doświadczeniu opierasz swoje tezy, ale już nie musisz odpowiadać, już wszystko wiem 🙃
Jedynie życzę ci jak najspokojniejszych koni, żeby przy tych "metodach" tobie ani twojemu mężowi nic się nie stało.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 15 września 2022 o 15:08
Muchozol2 a ja mam takie pytanie, ty jeździsz obecnie jakiegokolwiek konia? W sensie tak regularnie? Albo wsiadasz chociaż w ogóle na konie? Czy tylko piszesz z perspektywy tego, że twój mąż je czasami lonżuje i to cała ich praca?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 14 września 2022 o 17:27
Gillian Oglądałam na clipmyhorse przejazd z MP Juniorów Elizy Zawadzkiej na tym koniu, wyłamał jej na samym początku i później na przeszkodzie z jakimiś kwiatkami
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: anp dnia 23 czerwca 2022 o 15:01
Może jeszcze z 3 miesiące temu by był tyle warty. Ludzie kupowali byle co, za ogromne kwoty. Ale teraz czy ja wiem. Rynek koński zaczyna się załamywać, ludzie zaczynają wyprzedawać swoje konie, a nie bardzo ma je kto kupić. A będzie tylko gorzej.
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: anp dnia 27 maja 2022 o 09:11
Zastanawiam się nad ogłowiem dla kasztana, myślicie że wykończenia rosegold będą pasować?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 29 marca 2022 o 08:28
Czytam dyskusję i to już robi się absurd. Może faktycznie lepiej zakazać jeździectwa jak ludzie już mają ze wszystkim problem.

Ludzie, zajmijcie się faktycznymi problemami, a nie tym, że super wymuskany, ujeżdżeniowy konik dostał 3 razy po zębach.
Jeździectwo trzeba promować, zachęcać ludzi do zainteresowania się końmi i zainteresowania się ujeżdżeniem, bo tego w Polsce nie ma. Jakby na zawodach ujeżdżeniowych było tylu zawodników co na skokach to by nawet nie było tematu, bo wygrałby ktoś lepszy, a gorsze przejazdy zniknęły gdzieś w tłumie.
A w kwestii zmiany przepisów to przypomnijcie sobie przejazd Maksakovej na olimpiadzie, jakoś jej nikt nie zdyskwalifikował, więc chyba nie ma aż takiej dużej różnicy między przepisami PZJ, a resztą świata.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 23 marca 2022 o 10:11
Ja w ogóle nie rozumiem tych tekstów, że powinna zrezygnować XD albo, że to znęcanie się nad zwierzętami. No już bez przesady.
Kto kiedykolwiek trenował jakikolwiek sport wyczynowo, to wie, że czasami trzeba się przepchnąć jak boli, czasami trener daje ci taki wycisk, że żałujesz że żyjesz i nie wyobrażam sobie, że w swoich czasach zrezygnowałabym z zawodów, bo miałam gorszy dzień, no bez przesady, przecież to brzmi absurdalnie.

Też całkowicie rozumiem rozumowanie i argumenty Szulc przy wrzucaniu tych zdjęć hejterki, bo właśnie tacy ludzie zwykle nie rozumieją, że sami robią wielokrotnie gorsze rzeczy dla dobrostanu konia, niż szarpnięcie parę razy za wodzę na czworoboku. Ale mimo wszystko jest to trochę żenujące, że stara baba wrzuca fotki innej osoby w komentarzach, jak jakiś nastoletni bachor.

Jedyne co w tej sytuacji jest dla mnie słabe to oceny sędziów - ja bym za taki przejazd nie dostała ponad 70% i to że taki mamy poziom na złoty medal w Polsce, że koń który nawet nie miał swojego dnia i tak wygrał, bo reszta prezentowała się jeszcze gorzej.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 22 marca 2022 o 10:52
lillid, to też trzeba szanować? 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: anp dnia 21 marca 2022 o 10:54
anetakajper to nie kwestia tego kto miał wygrać, a kto nie, ale oceny momentami powinny być o stopień lub 2 niższe
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 17 lutego 2022 o 18:35
Międzykostny
strzemiona
autor: anp dnia 10 grudnia 2021 o 13:53
Hmm no jedno to mocowanie puśliska, jest pod innym kątem więc trochę inaczej układa się stopa, dla mnie wygodniej. I jest coś takiego dziwnego w operach, że są całe takie zabudowane plastikiem, po prostu zaczęło mi to trochę przeszkadzać.
Areny są mniej napakowane ale chyba trochę cięższe, no i to wszystko się składa, że bardziej je lubię.
strzemiona
autor: anp dnia 10 grudnia 2021 o 13:37
Ja bardzo długo jeździłam w Operach i byłam z nich bardzo zadowolona, ale czy jakoś szczególnie odciążają to nie wiem. Teraz mam Areny i w sumie bardziej je lubię.
Oficerki
autor: anp dnia 02 listopada 2021 o 13:27
Ma ktoś oficerki Kingsley i może się podzielić opinią?
Bryczesy
autor: anp dnia 01 listopada 2021 o 06:36
U mnie trochę w modelu performance strzępi się materiał po paru miesiącach używania
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 28 października 2021 o 12:47
Ja bym chyba wzięła M, bo są dość spore i zapięcia też
zwykłe
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 28 października 2021 o 12:14
nie, są bardzo przewiewne, po jeździe noga zimna
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 28 października 2021 o 07:14
Premier Equine Air Cooled są super
Bryczesy
autor: anp dnia 25 października 2021 o 13:48
Ma ktoś może ps of sweden cardi i może sie wypowiedzieć czy wygodne i wytrzymałe?
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 11 października 2021 o 07:43
U nas kontuzja zaczęła się w kwietniu, w lipcu wdrażaliśmy kłus zaczynając od 5 minut i zwiększając po 5 minut co tydzień, w połowie sierpnia krótkie galopy po prostej. Teraz jeździmy praktycznie normalnie, wszystkie chody boczne do galopu włącznie, ale mniej powtórzeń i krócej, mniej dni w tygodniu. Czyli będzie około 6 miesięcy faktycznej rehabilitacji.
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: anp dnia 09 września 2021 o 13:57
Ja od samego początku robiłam łopatki, ustępowania, ciągi, wszystko co się da, żeby od razu rozciągać to miejsce.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 11:08
xxagaxx No tak, jeszcze ewentualnie uspokajacze
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 10:27
xxagaxx jakby to był doświadczony, grzeczny koń to może bardzo krótka i delikatna lonża. Ale przy koniu młodym, albo walniętym nie da się tego zrobić bezpiecznie dla międzykostnego bez ryzyka, że się odnowi. Ja też młodziaki lonżowałam po chipach, ale to zupełnie inna sytuacja.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 09:57
Słodkie i słone, najbardziej uzależniające połączenie 🤣
Mój zawsze próbuje zębami to odgryzać, ale jak zacznie lizać to po paru minutach mu się nudzi.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 07:17
Sankaritarina cukier 😅
Dokładniej melasa, dodatki to jakiś procent z tego, że lizawka to praktycznie sam cukier.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 13 sierpnia 2021 o 07:09
Ja nigdy nie miałam niezajeżdżonego młodziaka po kontuzjach ścięgien, ale przy operacjach chipów to standard, że idą prosto na łąki.
Mojego starego, którego nie kłusowałam jeszcze pod siodłem po kontuzji, jak zaczęły mu się przepalać styki w boksie, też wysłałam na padok od razu.

Ruch na lonży jest zbyt obciążający na międzykostny. W ręku za to (to pewnie też zależy jakiego masz konia) jest to niebezpieczne dla ciebie, ale dla niego też, bo np slide stopy są najgorsze na tego typu urazy i możesz doprowadzić do tego, że ponownie się zerwie. Np zacznie galopować czy brykać i spróbujesz go zatrzymać do zera to najgorsze co możesz dla niego zrobić teraz.

Mimo wszystko koń najlepiej sobie będzie radził sam, bez dodatkowych czynników zaburzających równowagę.
Jakiej wielkości masz kwaterę? Możesz powiększyć do np. 20x40m? Ja bym go potrzymała z miesiąc może nawet 2 po całkowitym zagojeniu jeszcze na dużej kwaterze i później na pastwiska dopiero.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 10 sierpnia 2021 o 09:29
To raczej zależy od trenerów i od stajni, ja znam jednego konia ujeżdżeniowego, który nie chodzi na padok i tonę skokowych. I bym nawet zaryzykowała stwierdzenie, że w stajniach ujeżdżeniowych konie wyglądają zwykle jak pączki w maśle, za to w skokowych za często spotkałam się z obcinaniem siana i jeżdżeniem na wychudzonych lub zapadniętych trupach.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 10 sierpnia 2021 o 09:04
Perlica Ale co jest złego w tym że koń nie może bryknąć pod siodłem? Jak jest czas na robotę, to jest czas na robotę, a nie na głupoty.
To samo z tym zrolowaniem, wszyscy tylko krzyczą rollkur, rollkur a z faktycznym rollkurem to nie ma nic wspólnego. Co to się utarł jakiś głupi frazes, że każdy chowający się koń za wędzidłem to od razu rollkur. Mało koni oferuje ci od razu prawidłową pozycję głowy, jak oglądasz filmiki z młodych koni z Ingrid Klimke to tam konie się chowają, po prostu taki etap, kiedy koń nie ma siły na tyle, żeby wykonać element z nosem do przodu. Faktyczny rollkur widuje się bardzo rzadko w Polsce. A i konie ujeżdżone do GP wcale nie mają źle.

Ja najwięcej, w obecnych czasach, przemocowych jeźdźców widziałam głównie w skokach. I to nie jakieś pacanie bacikiem czy szarpanie, tylko faktycznie "urywanie głowy", niebieskie języki, nadużywanie bata w brutalny sposób i czasami nawet do krwi, bicie po głowie itp.

Każda dyscyplina ma swoje grzeszki, ale ja trochę czasami też tak myślę, niezależnie czy ktoś dba to i tak każde zwierzę trzymane w niewoli nie ma spełnionych wszystkich potrzeb życiowych, czy to koń, czy pies, czy krowa. Więc najlepiej niech każdy dba na tyle na ile pozwala jego sumienie i o ile można sobie ulżyć w internecie, to ostatecznie trzeba się nauczyć mieć wywalone, bo świata i tak się tym nie zmieni.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 09 sierpnia 2021 o 10:22
No właśnie ja mam wrażenie, że jednak to mocno wyszło do świata poza jeździectwem.
W social media wypowiadają się ludzie zupełnie z jeździectwem nie związani, filmik ma milionowe wejścia i setki tysięcy lajków.

Ludzie piszą petycje żeby całkowicie wycofać jeździectwo z olimpiady.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 09 sierpnia 2021 o 10:09
Ja też nie uważam żeby koniowi się coś tu strasznego stało, ale po prostu no nie dziwię się, że sytuacja stała się memem.
Uważam, że zachowanie zawodniczki zupełnie nic nie mogło po prostu jej dać i dla 90% ludzi, którzy nie są związani z jeździectwem taka sytuacja wygląda jak znęcanie i nie powoduje hejtu na pięciobój tylko na całe jeździectwo.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 08 sierpnia 2021 o 21:53
Muchozol2 off top: dla mnie płacz w pracy jest po prostu toksyczny, mam swoje obowiązki i nie mam ochoty jeszcze zajmować się czyimiś negatywnymi emocjami. Na szczęście od zawsze pracuję praktycznie tylko z mężczyznami i nigdy nie widziałam, żeby jakiś płakał.

Strzyga Obrazek brzydki ale to nie jest rollkur. Przestańcie już z tym nazywaniem wszystkiego rollkurem.

Perlica na pewno oglądałaś ten sam filmik? Wali go ostrogami, szarpie za pysk i wali po tyłku batem i na koniec na zjeździe nawet normalnie go nie zatrzyma tylko też szarpie siłą już po zjeździe z placu.
filmik jeszcze raz: https://sport.tvp.pl/55245463/tokio-2020-piecioboj-nowoczesny-dramat-anniki-schleu-liderka-nie-okielznala-konia-i-spadla-na-31-miejsce-wideo
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 08 sierpnia 2021 o 18:56
Nie chodzi o płacz ale o wyżywanie się na koniu i histerię.
I tez się zgadzam że cała dyscyplina to nieporozumienie. Praktycznie większość zawodniczek opierała się tylko na tym żeby utrzymać się na koniu. Jakby chociaż nie wisiały na wodzach i miały równowagę, bo to przecież sportowcy, ale nie, nawet tego nie było u zdecydowanej większości.
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 08 sierpnia 2021 o 17:52
Strzyga ale co, okładała kogoś rakietą?

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: anp dnia 08 sierpnia 2021 o 17:43
Sory, ale to nie jest 5 letni bachor żeby beczeć i okładać konia tylko 30 letnia baba. Niezależnie od rangi zawodów można przynajmniej zachować się z godnością.
Emocje na bok. Nie wyobrażam sobie ze ktokolwiek w pracy mógłby sobie pozwolić na takie zachowanie, a jakby sobie pozwolił to tez by został memem.
kącik skoków
autor: anp dnia 06 sierpnia 2021 o 12:50
oglądam teraz od początku i niektórzy to wyglądają jakby pierwszy raz na koniu siedzieli
kącik skoków
autor: anp dnia 06 sierpnia 2021 o 12:35
https://player.pl/tokyo-2020/piecioboj-nowoczesny--kobiety,4733544,e
koło 4:35
No właśnie, bardzo to dziwne z tym losowaniem koni
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 05 sierpnia 2021 o 13:22
Ja od razu założyłam i cały czas chodzi w tych podkowach jak już wszystko zrośnięte.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 05 sierpnia 2021 o 13:07
Tak, jest taka podkowa Suspensorix
zwężone ramiona i poszerzony przód
kącik skoków
autor: anp dnia 05 sierpnia 2021 o 12:11
kotbury w punkt, niestety
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 04 sierpnia 2021 o 13:47
Ja płaciłam coś koło 1500zł za prp
Mam masujące i chłodzące, ale to trochę też na granicy placebo mam wrażenie. Przed jazdą nic nie zastąpi dobrej rozgrzewki w stępie, a po jeździe to chłodzenie jest takie sobie, lepiej chłodzi zwykła woda.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 04 sierpnia 2021 o 13:34
kotbury mój w ogóle nie wychodził głową, właśnie się chował i jakość kłusa się pogorszyła jak keirashara pisała
PRP ma różne opinie, są badania, że nic nie daje, ale na bardzo małych grupach więc te badania ogólnie są takie sobie. Są dowody, że pobudza wzrost komórek i na podstawie tego ja zrobiłam i jestem zadowolona.
Magnetyki to wyciąganie kasy, zupełnie nie warto.
In memoriam
autor: anp dnia 04 sierpnia 2021 o 11:34
Muchozol2 trzymaj się
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 03 sierpnia 2021 o 21:07
mindgame dzięki i tez wracajcie szybko do zdrowia 💕
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 03 sierpnia 2021 o 18:41
Dopiero zaczynamy pracę na pełnych obciążeniach więc zobaczymy. U nas uraz był po padoku wiec liczę że jak koń przyjął obecne obciążenia, to jak znowu nie zrobi czegoś tam to przy normalnej pracy nie wróci.
Lata temu miałam też taką kontuzję, koń poszedł na łąki na pół roku i po tym jednym incydencie uraz nie wrócił, to i tutaj liczę ze tak będzie, bo teraz terapię zrobiłam pełną możliwą.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 03 sierpnia 2021 o 17:53
U mnie 15-20% zagoiło się w 3 miesiące całkowicie, więc optymistycznie 😉
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: anp dnia 03 sierpnia 2021 o 16:44
mindgame powiedział ci wet ile % ?
Kącik Ujeżdżenia
autor: anp dnia 03 sierpnia 2021 o 14:08
Moim zdaniem to po pierwsze niezależnie od rangi zawodów to przepisy są takie same, jeżeli zawodniczka nie łamie przepisów to nie ma podstaw do dyskwalifikacji i to nie jest tylko kwestia widzimisie tylko prawnych protestów zawodnika, kraju czy nawet pozwu .
W tym kontekście łatwiej jest dać niższą punktację, niż dyskwalifikację i to nie tylko nawet na zawodach rangi, ale na każdych.
Po drugie to nie ma co bić piany i wyzywać zawodnika, żeby pozbyć się takich obrazków, trzeba zmienić przepisy i dawać za nieprawidłowo wykonany element 0 punktów, to skończy się era cyrkowych sztuczek i ludzie zaczną trenować konie prawidłowo.
Ale mimo wszystko, nie uważam żeby koniowi działa się jakaś wielka krzywda i ja bym zwróciła bardziej uwagę na van Baalen, która momentami wyglądała jakby zapierała się na wodzach żeby nie wypaść z siodła niż na Maksakovą
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 03 sierpnia 2021 o 11:43
mindgame Ja miałam kiedyś u kobyły takie coś, że pęcina była spuchnięta, podobnie jak u ciebie, kulawizna okropna. Wet sprawdzał, zdjęcia, usg i nic. Przyszedł drugi i znalazł małą rankę, ale dość głęboką na pęcinie. Możesz obmacać czy nie ma ranki gdzieś na nodze.
Ewentualnie może to być flegmona, mierzyłaś temperaturę?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: anp dnia 03 sierpnia 2021 o 10:37
mindgame a opuchlizna całej nogi czy od jakiejś konkretnej strony? Czy wygląda jakby płyn się gromadził i robi się fajka czy raczej jest równo spuchnięta od każdej strony?
Kącik Ujeżdżenia
autor: anp dnia 01 sierpnia 2021 o 17:40
espana nie chodzi o równanie w dół tylko o to, że dopóki koniowi nie dzieje się faktyczna krzywda jak np niebieski język to nie ma co bić piany i wyzywać zawodników od sadystów. Można nie pochwalać ale aż taki hejt to przesada.

halo dla mnie obrazek typowy dla rosyjskiej szkoły jazdy to takie kompletne odłączenie zadu od przodu, z czego zad się nie podstawia tylko idzie do góry, do tego przesadne machanie głowa zwykle w wyniku jazdy na czarnej i ogólnie wrażenie ze kon nie wykonuje elementów tylko cyrkowe sztuczki. Tutaj nie widziałam takiego obrazka, a nie trzeba być starym, w Polsce dalej często można się naoglądać takiej jazdy.