Wałach 6 lat

 • Płeć:
  Wałach
 • Data urodzenia:
  2018
  (6 lat)
 • Maść:
  Ciemnogniada
 • Rasa:
  Angloarabska
 • Wzrost:
  158 cm
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Wałach aktualnie 5,5roku
Ok 158cm w kłębie
Typ angloarabski
Vento (wentylek) jest wysoko emocjonalnym koniem przejawiającym silne angloarabskie cechy.
Jest koniem elektrycznym- nie dla każdego (mi skradł serce od samego początku). Koń dla
Jednego człowieka.
Jest niezwykle proludzki, Wentoś jest w moim posiadaniu od 3lat, jest to koń, który był spełnieniem moich największych marzeń do ułożenia go włożyłam część swojego serca. Jest niesamowicie kontaktowy, ciekawski i mądry, bardzo szybko przyswaja nową wiedzę.
Praca z ziemi z tym koniem przynosi ogrom satysfakcji. Z ziemi ma wypracowane: podstawy chodów bocznych, piaffu, stępu hiszpańskiego, trawersów, ponadto potrafi ukłon a podstawą naszej pracy z ziemi jest praca na targecie i wzmocnienie pozytywne. „Naskakany” bez jeźdźca. Starałam się wypracować fajne podstawy z ziemi z racji, że ze względu na mój stan zdrowia niewiele pracuję z koniem z siodła (aktualnie jeździmy w tereny na spacerki w stępie).
Dotychczas Wento stał w stajnii przydomowej co pozwalało mi na to aby każdą wolną chwilę w ciągu dnia poświecić na pracę z ziemi. Aktualnie koń stacjonuje w stadninie koni w Udorzu.
Praca z siodła.
Wento był zajeżdżony metodami naturalnymi.
W wieku 3 lat do 5 roku życia koń niewiele pracował pod siodłem- doskonale reaguje na pomoce, jest delikatny w pysku i czuły na łydkę, reaguje na dosiad. U mnie chodził głównie w tereny- zarówno sam jak i z innymi końmi. Nie boi się ruchu ulicznego- choć jest wtedy „czujny” ,nie ma problemu z wchodzeniem do potoków, na „strachy” reaguje zatrzymaniem i czujną analizą.
.
Koń nie nada się dla osoby z „twardą ręką” , która pracuje siłowo z końmi. Wento bardzo mocno odczytuje ludzkie emocje i na emocje reaguje emocją.
Chciała bym znaleźć mu człowieka który zobaczy w nim to co dostrzegłam ja i pokocha go równie mocno i szczerze- dbając przede wszystkim o jego koński dobrostan. Przed zakupem istnieje mozliwość współdzierżawy/ dzierżawy pełnej.
.
Filmy z ruchu, pracy z ziemi i inne można zobaczyć pod tym linkiem:
https://www.instagram.com/konskie_sprawy?igsh=cnQ2czg4bHd4eHEw&utm_source=qr

Informacje

Ogłoszenie dodane 16 maja 2024 o 23:58
Odświeżone 01 czerwca 2024 o 12:29
Wyświetlane do 01 lipca 2024

ID ogłoszenia: 593672
Liczba osób obserwujących: 33
Liczba wyświetleń: ponad 15000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama