Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/44195

Po co w ogłoszeniu zdjęcia, na których są pokazane kopyta - jedna okute, drugie nie???  😵
to ciągle przypadek Catona. nie zagłębiając się w zdjęcia...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 grudnia 2016 13:56
Horseland to pani Monika Flis i powinna być na revolcie zbanowana.
Spodziewałam się, że to ten Caton... Ale hmm próbuje się doszukać sensu tych zdjęć :/
Może jest kuty tylko na tą jedną nogę w ramach "korekcji"? 🙄
Znam takiego konia, ale tutaj wchodziła w grę ciężka i mozolna rehabilitacja.
Zaś na pewno nie kupiłabym konia, który tak chodzi codziennie. Zawsze to przejaw jakiś problemów zdrowotnych, wcześniejszych czy późniejszych.
tuch tego "powodu" sie obawialam 🤔
A nie macie wrażenia, że on po prostu sobie zdjął tę drugą podkowę?
Wydaje mi się, że on ma tam "wyciętą" puszkę pod nosek, a na innym zdjęciu widać jakieś tam dziurki - jakby po podkowiakach?

Abstrahując od sensu wstawiania takiego zdjęcia 😉
Pamiętając jaka strasznie koślawa była ta noga na początku to jestem pod wrażeniem poprawy (przynajmniej wizualnej)... Jeszcze dokładając wcale nie oszczędne użytkowanie. Ciekawe jak się prezentuje na rtg/usg? - albo słabo, albo jeszcze się jeleń kupujący bez badań nie trafił 😉
takie poprawianie konia w takim wieku jeśli chodzi o kopyta musi wiązać się z posypaniem góry. Musi, bo w tym wieku chrząstki wzrostowe są już pozamykane.
Strzyga, kilka stron wcześniej też były wrzucane ogłoszenia tego konia. Ktoś pisał, że Monika F. już nie jest właścicielką Cantona, to inna użytkowniczka.
czy to nie dziwne, że on wciąż widnieje w ogłoszeniach?
e no, mówiłam, że szybko jelenia nie znajdą
Chyba przez to, że prawie każdy revoltowicz go zna. Taki fejm się z niego zrobił  😎 kto by pomyślał, że sława może tak źle działać
A swoją drogą, czy tylko mnie wychodzi że ten 'wnuczek Cor De La Bryere" to w rzeczywistości praprawnuczek? 😀 Cor De La Breyere, Corrado, Capucino, Catosale, Caton. To już "potomek" byłby bardziej na miejscu. Pewnie się czepiam, ale jak widzę konia i pytam "po kim", to chcę poznać ojca, a nie pradziadka.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 grudnia 2016 19:30
Milla, jestem przekonana, że Horseland prowadziła Monika Flis. Obecnie prowadzi go Monika Żarska, a profil Monica Maryśka Flis zniknął kompletnie z fejsbuka... ale fakt, nie wiem  i nie umiem potwierdzić czy Monika Żarska to Monika Flis. Może ktoś je zna?

W każdym razie sprzedawanie tego konia za 30 tyś to śmiech przez łzy.
Strzyga a możesz podesłać profil tej Moniki Żarskiej? Bo strasznie dużo wyników mi wyskakuje na fb 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 grudnia 2016 20:21
breakawayy,
A Monika Flis to nie była z okolic Lublina bardziej? Tzn pamiętam, że startowała na precavaliadzie w Lublinie, na tym Catonie, na początku tego roku. Nawet pamiętam, że był jakiś jej fbl, gdzie pisała o tym koniu. Monika Żarska, właścicielka Horselandu jest z okolicy Warszawy, konkretnie kilkanaście km od Wołomina. Wydaje mi się, że to dwie różne osoby, ale nie jestem pewna na 100%.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 grudnia 2016 22:08
Nirv, możliwe, na 100% nie wiem. Nawet jeśli zbieżność imion jest przypadkowa, to sprzedawanie konia z taką wadą za taką kasę jest żałosne.
seczuanowa - nie wydaje Ci się, chudy... Zdjęcie z zewnątrz jest z jesieni (sądząc po liściach na drzewach), zdjęcie z solarium musi być świeższe, bo drzewa za oknem już łyse - ale koń nadal chudy.
Strzyga, z drugą kwestią zgadzam się w 100 i ciut więcej %... No cóż, taki mamy klimat niestety.
seczuanowa i chudy i bez mięśni, i może mieć problemy z wagą w zimie jak masa dużych, starych koni.
Wydaje mi się, że to inne osoby. Na profilu Moniki Żarskiej nie widzę nigdzie Moniki Flis 😉.
Tak jak pisze Nirv, Monika Flis jest z woj. lubelskiego, z okolic Zamościa, Biłgoraja, o ile dobrze pamiętam 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 grudnia 2016 10:15
Złote runo 😁
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/274294
za tyle (z wysyłką) to się już nowy kupi  😂
Ale widze, że kilka rzeczy ma tak z ceną x2  😂
Chociażby siodło, którego nówkę kupisz za ok 600 zł, ona chce 1000 zł za uzywane.

edit: cofam, to chyba nie jest ten najtańszy model siodła.
te Moniki to dwie różne osoby. Flis jest z Biłgoraja. Na taki adres wysyłałam jej paczkę, więc musiała podać prawdziwy  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się