hucuły.

Śliczny z niego chłopak 😀
.
Muchozol Gejzer jest piękny, użytkowo wydaje się być też dobry, aczkolwiek zostawił on jak na razie jedynie dwa źrebaki, więc średnio można go ocenić jako ojca.

edit: Kontaktowałam się z Szumką i podobno Gejzer ma więcej potomstwa, reszta jest nie wpisana do bazy, z której czerpałam wiedzę. Oprócz Szeptuna i Korsy Oli w samej Żurawiejce stoi jeszcze Lumen, a i tak to jeszcze nie wszystkie.
.
Mi osobiście Gejzer bardzo się podoba , ale czy ktoś widział jego potomstwo na żywo? 😀
Prosiłabym o zdjęcia , szczególnie zalezy mi na zdjęciach Korsy bo to przecież córa słynnej Bielki. 😍
emptyline   Big Milk Straciatella
18 czerwca 2011 11:51
ojej, przepiękny jest zdecydowanie. ile on ma w kłębie?


Całusa dużo będzie po weekendzie, właśnie po niego jadę. 🙂
No to czekamy, czekamy bo strasznie fajny jest 🙂
.
Muchozol Twoją klaczkę widziałam już gdzie indziej, fajna mieszanka!
Ja widziałam na żywo Szeptuna i Lumena, poszukam jakiś zdjęć. Mogę też zapytać właścicielkę Korsy o jakieś jej zdjęcia. (:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 czerwca 2011 09:49
czy  ktoś  z Warszawy  ,  albo  może  z Olsztyna 🙂  jedzie  na  ścieżkę  do  Staszowa ?
i  ma  wolne  miejsce  ?
Mam pytanko związane z Sielcem jakie tam będą przeszkody na skokach w sesie ile centymetrów bo ja raz byłam na tej ścieżce i mało zorientowana jestem  👀
bielanska21 wszystko zależy od sędziów.  😉
a tak mniej więcej ile skaczenie na swoich hucułkach?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 czerwca 2011 18:24
Znalazłam zdjęcie jego jednego potomka og. Lumen [ten w czerwonym kantarku] (Od Luny po Piafie). Niestety więcej zdjęć jego źrebaków nie mam. Aktualnie u nas ma dwa Lumena i Szeptuna (Szeptun jest podjeżdżony, super użytkowo koń, w ogóle nie płochliwy, chodzi w ogłowiu bezwędzidłowym). Gejzer chyba przekazuje te dobre cechy źrebakom bo właścicielka Korsy Oli też strasznie ją zachwala, że 'super koń'  . U nas lada moment będą dwa maluchy po nim. I 'w świecie' ma dwa źrebaki, ale niestety nic o nich nie wiem. 😉 Koń jak koń każdy ma wady, ale też zalety.

bielanska - ile, czy do ilu?🙂
ja różnie, czasami 50 cm, a czasami ponad metr 😉
Szumka94 to ja trzymam kciuki, żeby to było 50!  🤣
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 czerwca 2011 18:53
Rexik to była odpowiedź na pytanie 'ile skaczecie na swoich hucułkach', a nie ile stoi na zawodach 🙂 Szczerze to ja nie mam pojęcia ile tam ustawiają.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 czerwca 2011 19:03
Zawsze powtarzam, że nie jest sztuką przeskoczyć wysoką pojedynczą przeszkodę. Sztuką jest przejechać poprawnie cały parkur.
Najwyżej na Likierze skakałam okser 115cm, ale na czysto jeździłam parkury 90cm. Dziś myślę, że gdybym tak nie dygała ( :hihi🙂 to dałby radę chodzić Lkowe parkury.

Co do przeszkód w Sielcu, myślę, że ze względu na dużą ilość chętnych ustawią dość wymagający parkur nie tylko wysokościowo (80-95cm), ale przede wszystkim technicznie z różnymi dziwnymi kombinacjami najazdowymi itp 😉 Ale to tylko przypuszczenia, wszystko wyjdzie 'w praniu' 🙂
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 czerwca 2011 19:06
Strucelko - ja nigdy nie skaczę na treningach pojedynczych przeszkód :P
W ubiegłym roku był dość niski parkur, a chyba też było sporo chętnych na skoki... Znowu 2 lata temu, z tego co pamiętam, był dość trudny i z wysokimi przeszkodami, tylko jedna osoba pojechała na czystko i nie było dogrywki. To nie ma zasady... Wszystko zależy od sędziów (tak teraz stwierdziłam, że takie sprawy powinny być podawane w propozycjach (za rok ustalimy to wcześniej 🙂 )
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 czerwca 2011 19:37
Szumka94 skaczesz 8-10 przeszkód jako parkur? Bez robienia wolt, poprawiania najazdów, przechodzenia do kłusa itp?


Największy przesiew na skokach jest chyba w Hawłowicach, czyż nie? 🙂
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 czerwca 2011 19:42
ale Ty powiedziałaś o skakaniu jednej, a nie 8-10 :P
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 czerwca 2011 19:58
Dobrze, źle się wyraziłam. Dla mnie nadal przeskoczenie 1-3 wysokich przeszkód nie równa się przejechaniu nawet niższego, ale całego parkuru, tym bardziej gdy są w nim linie i szeregi.
A w przyszły weekend ma strasznie lać.

Mnie się wydaje, że eliminacje do skoków to powinny być 2-3 przeszkody "na wysokość", natomiast konkurs powinien być już bardziej techniczny: jakiś najazd po łuku, bardziej skomplikowany szereg itp. W eliminacjach by odpadli Ci, którzy jadą z braku laku (na przykład jakbym ja jechała  :wysmiewa🙂 a w konkursie można by pokazać klasę 🙂
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
19 czerwca 2011 21:42
tylko nie lać!
Akurat Szlak parkury 90 chodził na czysto 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 czerwca 2011 21:46
Szumka94 ja nie twierdzę, że nie 😉 Tylko uzasadniam swoją opinię nt. skakania wysokich przeszkód.

A ja dziś słyszałam, że od jutra ma być oziębienie, a od czwartku upały 35 stopni 😲
Trochę się wcinam w dywagacje sportowe (mam nadzieję wybrać się do Sielca pokibicować🙂, ale sesja zdjęciowa dzisiaj była przyjemna - Promyk w ruchu 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 czerwca 2011 23:15
heh  to   ja  pokaże  swoja  Pełnię  -  2  lata 
czasami  zastanawiam  się  czy  to  aby  hc. 🙂




Ostoja, chyba myśli, że jest arabem ^^ Śliczna!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 czerwca 2011 07:52
Ale ma świetny bukiet arabski  😁
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
20 czerwca 2011 08:05
w internecie też piszą, że w weekend będzie lało  😕 😕 😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się