Ogon

A wiecie, co sie u nas w stajni uzywa do ogonow? Pronto do mebli  🤣

jak to pronto do mebli? to takie w sprayu? białą pianke? Słyszałam różne dziwne teorie ale ta jest w pierwszej 5 :P
Pronto w spreyu jest powszechnie stosowane w stajniach huntingowych w uk. Polecam
ikarina,  ale to tylko do ogonków? na siersci to chyba jakieś uczulenia mogą wyskoczyć, nie?
Moon   #kulistyzajebisty
19 lutego 2013 12:27
Na ogon może i bym popsikała, ale na sierść to już chyba nie, bałabym się co tam naprawdę jest w tym pronto  😉 I ja nie przepadam za zapachem pronto, więc mimo wszystko zostanę przy Stubbenie  🤣
Stubben super pachnie ale jest masakrycznie niewydajny. Na nasz ogon zużywałam go w miesiąc.
Oj tak, zapach Stubbena 💘
Ale imho najlepsza i najbardziej wydajna Absorbina Miracle Groom.
A ja zostałam fanką Rokale- nie zdarza się żebym pryskała częściej niż raz na 1,5 tygodnia cały ogon a jestem maniaczką i on codziennie musi być rozczesany co do włosa. Raczej już nie wrócę do Absorbiny- stosunek cena-> jakość jest zbyt fajny 🙂
A ile kosztuje Rokale?
0,5 litra 43zł tak od ręki z googla, bo nigdzie nie mogę znaleźć opcji litr.
,pantofel, tak, to Pronto - psika sie, potem rozczesuje i voila
Isabelle, tylko do ogona, do reszty ciala nie uzywam zadnych psikadel. Zreszta, nigdy koniom zaden "brzydal" na tych ogonach nie wyskoczyl, wiec chyba nie jest to az tak szkodliwe.
Ikarina, a jak działa takie Pronto? Pierwszy raz o tym słyszę, ale może być to ciekawe rozwiązanie, na pewno tańsze. Zapobiega lepieniu się kurzu i brudu? Bo na porost włosa to chyba nie działa? 😁
NA pewno nie dziala na porost wlosia, ale dzieki niemu ogon sie nie placze i nie lepi, jest gladki, sypki, latwy w czesaniu, a co za tym idzie - nie wyrywa sie wlosow. Ktos mi kiedys powiedzial, ze pod wzgledem chemicznym wcale wiele sie nie rozni od zwyklego sprayu do konskich ogonow. Ja na przyklad kupilam inny spray do mebli firmy Tesco z woskiem pszczelim i musze powiedziec, ze dziala troszeczke, jak odzywka 😉
Pronto uratowalo rowniez ogon, kiedy kon wytarzal tylek w rzepach - zajelo to chwilke, ale kazdy jeden rzep zostal wyciagniety, bez uszczerbku na estetyce ogona 😉
Znalazłam wam fotki- flesz, zima więc dobrze widać różnicę w jakości rozczesania 😉
Absorbina

Rokale
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2013 08:47
Burza, dałabym się pokroić za taki ogon!!!!!  🙇 💘
ash, startowałam od takiego se.. 😉
http://re-volta.pl/galeria/foto/88599
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2013 09:07
Pamiętam i dlatego jestem pełna podziwu!  👍
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 10:09
ok, co z tym MTG? ktoś zamawia?  :kwiatek:
i pi razy drzwi na ile wystarcza przy jednym/dwóch koniach?
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2013 10:21
sei, ja używam od listopada. Kupiłam butelkę litrową i zużyłam jej 1/3.
Obcinałam ogon przedwczoraj bo był prawie do ziemi.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 10:42
dzięki za odp. 🙂
na objętości też mu się polepszyło? chcemy mieć taki jak Burza!  😜
Moon   #kulistyzajebisty
20 lutego 2013 10:43
Właśnie stronę temu pytałam też, chętnie bym się podczepiła, o Burzowym ogonie to nie mam co marzyć, ale przydałoby sie kilka włosków więcej  😉
ikarina pronto i inne spraye do mebli mogą zawierać m.in. terpentynę, czy środki powierzchniowo czynne przeznaczone do użytkowania "przemysłowego". W życiu nie sięgnęłabym po tego typu środek aby zastosować go na ogonie, podobnie jak nie wypiskałabym tym własnych włosów... Tego typu zastosowania z pewnością będą sporo tańsze od środków do tego przeznacoznych, ale ryzyko trwałego uszkodzenia konia - moim zdaniem zdecydowanie przewyższa korzyści materialne... Zwłaszcza, że na rynku jest wiele dobrych odżywek które dzięi swojej wydajnosci wcale nie wyjdą drozej od... Pronto  🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2013 10:45
sei, objętość też się zwiększyła, ale to chyba jest tak jak tłumaczyła Quanta. Nowe włosy nie wyrosną niestety.
"Jeśli nie wszystkie włosy mają swoją maksymalną długość, to po jej osiągnięciu ogona będzie wizualnie znacznie więcej. W sumie tak się chyba robi gruby ogon ".
U nas włosy pięknie rosną i ogon wygląda na grubszy.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 11:08
moi 'pacjenci' mają dużo krótkich włosów, więc mam nadzieję, że by zadziałało. spróbowałabym też grzywkę trochę odratować...
taki ogon jak u skwarka quanty też mnie w zupełności zadowoli  😎

ash, pokaż zdjęcia 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2013 11:10
sei, muszę cyknąć foto. 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 11:17
w takim razie, czekam 😉

to jest oficjalna strona preparatu, tak?  👀 wysłałam zapytanie do jednego sklepu jeździeckiego czy jest szansa, żeby to skądś ściągnęli.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2013 12:04
sei, ja zamawiałam właśnie od nich.
asds   Life goes on...
20 lutego 2013 12:04
Czy ktoś z was stosował na Koński ogon maskę do włosów Latte z Kallosa? Został mi taki patent sprzedany i jestem ciekawa czy ktoś z was go stosował?
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
20 lutego 2013 14:34
A jak ten MTG cenowo wychodzi bo moze bym sie podlaczyla do czyjegos zamowienia 😎 a nie widze ceny nigdzie
_Gaga, o prosze, dzieki, bo wszyscy w mojej bylej stajni krzyczeli "uzywaj, uzywaj, wszystko bedzie ok". Jak czlowiek nie wie wszystkiego do konca, to we wszystko wierzy. Ale fakt - nigdy lupiezu, ani zmian skornych nie widzialam, a koni psikanych Pronto bylo sporo i byly psikane przez pare lat.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 lutego 2013 14:52
ash, a możesz napisać jaki koszt wysyłki i cena preparatu? może znalazłby się ktoś kto zorganizuje zamówienie?  :kwiatek:
albo może odezwać się do quanty? ja się wstydzę, bo co chwilę o coś jej truję  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się