Konie wielkopolskie/trakeńskie

przynajmniej są rozpoznawalne:
WW na treningu... " Czekaj....Ty... ona musi mieć Ignama w papierze, na pewno, no ja te łby znam doskonale"
grunt, że poza łbem też przekazał inne swoje cechy...

też mi się marzy kara traktorynka
Na tym forum tak mało Wielkopolaków/Trakenów, czy po prostu nie chce się nikomu pisać? 🙁
Wstawiam mojego potwora:




<przepraszam, niektóre się w ZNK pojawiły i mogą się powtarzać  :kwiatek: >
Hejka moja kochana klaczka Gracja trochę świrnięta  🤔wirek: ale co tam :P I tak ja kocham
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
03 kwietnia 2013 18:15
Hejka moja kochana klaczka Gracja trochę świrnięta  🤔wirek: ale co tam :P I tak ja kocham

Dlaczego świrnięta?śliczna jest!
Hehe świrnięta  🤔wirek: dlatego że jej jazda polega na dęby , bryki fiki i bum tak polega jej jazda ale powoli i spokojnie 🙂 A twój konik jak w zachowaniu  ? Pięknego rumaka masz :P
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 kwietnia 2013 19:00
http://www.bazakoni.pl/horse_185782.html
http://www.bazakoni.pl/horse_38538.html

Moje wlkp.
Czy one sa pochodzenia trakenskiego czy nie?
Basznia- w rodowodzie pierwszej jest Colorado wiec odpada
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 kwietnia 2013 21:23
Aaa oki. Musze sie doszkolic, nie znam tych zasad. Druga ma trakeny ale chyba zbyt dawno zeby sie chwalic :-) .
Ta druga raczej też nie. W 5-tym pokoleniu ma hanowera i klacze opisane jako uszlachetnione.
W 6 pokoleniu może być jeden nietrakeński* przodek.
*czyli wszelkiego rodzaju hol, han, kwpn i inne półkrewki, w rodowodzie mogą być tylko trakeny, wlkp o poch trak, xx, oo, schagya
asds   Life goes on...
04 kwietnia 2013 08:44
Po raz kolejny niesmiało przedstawiam moją siwą - Anila wlkp. po Tenor wlkp.




Na razie nowych zdjęć brak 🙁
Kurcze zaglądam tu od czasu do czasu i za każdym razem głupie myśli mnie nachodzą, że może by takiego trakeńskiego odsadka sobie sprawić...  😵 Na stare lata już mi się w głowie miesza...  😀iabeł:
ash   Sukces jest koloru blond....
04 kwietnia 2013 11:05
AnetaW, mieć trakena to jak wygrać w totka!
Zapytaj Krali....chociaż nie! Ona jest jeszcze bardziej nakręcona na tę rasę co ja 😀
Jak to się mówi...co traken to traken!
ash wiem!!! bo mam 18 latka już i ten koń to mój ideał  😎 jest moim niepracującym pasożytem od prawie 10 lat i na początku współpracy naszej lat temu 12 przez dobre pół roku chciał mnie za wszelką cenę, życia pozbawić ale i tak go  😍 a jak się dogadaliśmy to tak ja za niego to (chyba) i on za mnie by wszystko oddał i w ogień poszedł!
Co traken to traken dlatego mnie korci ale się obawiam, że się rozczaruję  🤔 i tylko dlatego jeszcze nie ma malucha...
Ale rozczarujesz czym? Że maluch jednak nie byłby trakenem w pełnym tego słowa znaczeniu (charakter), czy coś innego?
U nas w stajni lada dzień urodzi się źrebol wlkp/trkn i w czerwcu drugi - czysty trakenek  💘
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 kwietnia 2013 22:19
armara, Louisa, dziekuje za objasnienia 🙂
Dziewczyny, a możecie powiedzieć, jak to jest z moim? Kiedyś wet powiedział, że on traken, ale dla mnie rodowody to czarna magia 😉
http://www.bazakoni.pl/horse_159107.html
anai wet Ci chyba bobrze powiedział, wstępnie rodowód wygląda ok, jeżeli chcesz wiedzieć na pewno prześlij rodowód do związku trakeńskiego do weryfikacji (bezpłatnie Ci to zrobią)
ash   Sukces jest koloru blond....
05 kwietnia 2013 07:21
anai, zrób tak jak napisała Louisa, .
Ja tak zrobiłam i dostałam "wklejkę" do paszportu potwierdzającą, że Kary jest  trakenem.
Louisa, ash, o dzięki! Nie wiedziałam, że można im tak po prosu wysłać paszport 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
05 kwietnia 2013 07:24
anai, wyślij skan na maila, a resztę dogadaj z nimi 🙂
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
06 kwietnia 2013 01:25
http://www.bazakoni.pl/horse_171665.html 
Może mi ktoś powiedzieć jak z moim? Jest bardziej wlkp czy trk?
100% traken.  😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
06 kwietnia 2013 10:50
czyli mogę wysłać rodowód do weryfikacji i dostanę wklejkę że to traken?
w paszporcie mam wlkp.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 kwietnia 2013 11:26
100% traken.  😉


100% traken to tylko z Traken,
ten może być co najwyżej trakeński, hihihi 🙂
czyli mogę wysłać rodowód do weryfikacji i dostanę wklejkę że to traken?
w paszporcie mam wlkp.


Spokojnie możesz  😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
06 kwietnia 2013 12:32
I to jest równe z zmianą rasy?
Nie miałam pojęcia, że tak można 😉
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
06 kwietnia 2013 13:40
MiLLi, nie jest to takie proste. Rozumiem, że nie masz paszportu wydanego przez związek trakenski i kon nie ma paleń?!!!!!!
Jeśli to nadal ogier to możesz się starć o wpisanie go do Księgi trakńskiej, ale do tego potrzeba zbadać krew rodziców i twojego konia.
Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie 🙂 Karla🙂, titina,, ms_konik, 🙂
Rasy konia nikt Ci nie zmieni, paszport jest tylko jeden, w Twoim wypadku wielkopolski.
Twój koń spełnia jednak warunki wpisu do księgi trakeńskiej (gdyby hodowca opisał go w związku trakeńskim miałby paszport trakeński)
Jeżeli chcesz go zostawić na ogiera możesz go dać na zakład treningowy dla ogierów trakeńskiech i jeżeli zda go z odpowiednim wynikiem i osiągnie odpowiednią bonitację będzie uznany w ZTwPl. Wówczas faktycznie tak jak pisała ash będą potrzebne badania dna. Źrebaki trakeńskie mają obowiązek posiadania tych badań już przed wystawieniem paszportu. Palenie nie jest obowiązkiem, nie wszystkie trakeny je mają.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
06 kwietnia 2013 14:02
mam paszport PZHK
koń nie ma paleń  🙁

Dziękuję Ci Louisa za naświetlenie sprawy 😉  :kwiatek:
Tobie ash również  :kwiatek:, koń jest jeszcze ogierem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się