Karla:)

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008
Ostatnio online: 06 lipca 2022 o 00:09
Polinezja, córka Ignama🙂

nie udzielam porad wet  ani z zakresu żywienia i nutrigenomiki via net

Najnowsze posty użytkownika:

KOWALE
autor: Karla:) dnia 11 stycznia 2022 o 12:21
Podrzućcie proszę namiar na kowala, który bez problemu będzie współpracował z lekarzem weterynarii. Chodzi o kucie na przód konia, który ma trwały problem z podawaniem jednego tyłu (koń w trakcie leczenia, jest spora bolesność). Przy kuciu nie ma problemu, ale przy rozczyszczaniu tyłu już jest. Szukamy sprawdzonego, doświadczonego kowala, żadnych magików po tygodniowych kursach, ze skrętem na natural i rozkucie konia😉 Piaseczno i okolice. Ktoś, coś?
POTRZEBUJĄCE POMOCY
autor: Karla:) dnia 09 stycznia 2022 o 16:56
U Doroty stoi kilka znajomych, nawet forumowych😉 koni, ale tak jak piszesz maluda0 to było kilka lat temu...
POTRZEBUJĄCE POMOCY
autor: Karla:) dnia 07 stycznia 2022 o 13:36
Azbuka porozmawiaj z Dorotą z Terra Spei, fundacje rzadko teraz przyjmuję prywatne konie...to jest niemedialne😉 ale z Dorotą może można się dogadać za jakiś wkład finansowy, stałą opłatę itp...
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Karla:) dnia 27 października 2021 o 08:36
tu nie trzeba iść do sądu, tu wystarczy udokumentować stan koni, wysłać opinie z komisji etycznej, opinię o dobrostanie i jego naruszeniu ( do którego doszło wielokrotnie) i wysłać do organu odpowiedzialnego za ten projekt. Do tego bardzo łatwo będzie udowodnić nieprawidłowe rozliczenie grantu i naruszenie wielu rzeczy. To, że wykonawca grantu musi zwrócić kasę zdarza się często przy takich projektach. A jak już sprawę nagłośnią media- co powinny uczynić- dziwi mnie milczenie... sprawa pójdzie nie galopem, a cwałem. PZHK jest tak samo odpowiedzialne za to co się stało jak reszta tej bandy. Nawet w przypadku innowacyjności i projektów tego typu czy to na poziomie PROW czy Horyzontu czy innego gówna z NCBiR zarzuty "dobrostanowe" szybciej zadziałają niż uznawanie czy coś jest innowacyjne ( i na jakim poziomie, bo to jest kluczowe) czy nie... Jeśli ktoś będzie miał odrobinę czasu i chęci to zrobi z tego dym na skalę europejską- co oczywiście należałoby uczynić 🙂 Właściciele ogierów do sądu pójdą z ustawy o ochronie zwierząt i wygrają w cuglach, szczególnie przy tych prawnikach, którzy spawą się interesują 😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Karla:) dnia 22 sierpnia 2021 o 21:47
Nie wiem kto z trenerów tam w tej chwili dojeżdża.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Karla:) dnia 22 sierpnia 2021 o 17:03
Koleżanka przeniosła się z Szumawy (której absolutnie nie polecam) do Chojnowa i jest zadowolona 🙂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Karla:) dnia 17 sierpnia 2021 o 13:49
Czy ktoś wie gdzie znajdę Dengie sieczkę jabłkową? zniknęła?
Kurczę... co mogę zamówić jako zamiennik? też HI Fi najlepiej, z jakimiś ziółkami, owockami i małą ilością pyłu :/
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021
autor: Karla:) dnia 07 sierpnia 2021 o 13:24
https://www.facebook.com/100000141760240/videos/pcb.4837074242973920/572650110530437 tu więcej z przejazdu... nie wiem jak Wasze konie, ale moja odmówiłaby dużo wcześniej ...w pięcioboju nie powinno być jeździectwo, koń to nie rower, to nie broń...tu jak się chce walczyć o najwyższe medale powinno się być serio dobrym jeźdźcem - w moim odczuciu, tu tego nie ma (tak, oglądałam przejazdy na innych koniach innych zawodników, tak są na yt i generalnie w necie filmy Niemki na innych koniach- polecam poszukać i obejrzeć).
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Karla:) dnia 23 lipca 2021 o 17:41
którego Ciołka?
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: Karla:) dnia 17 lipca 2021 o 20:07
Iskra, masz rację, natomiast komentarz jest specjalnie w takim tonie, bo to nie pierwsza uwaga tego typu ze strony Jacka.
Trochę przewrotnie-moje zażenowanie nie jest brakiem kultury tej konkretnej czy innych wypowiedzi wypowiedzi, tylko tym, że ktoś kto sam urodą nie grzeszy rzuca takim tekstem.
Geografia urody - temat dla panów (czy tylko..?)
autor: Karla:) dnia 17 lipca 2021 o 13:54
wniosek jest jeden.. skoro szuka doznań tego typu na ulicy, to w "domu" pod tym względem musi być słabo... 😉 albo zainteresowanie drugiej płci ( pewnie mają takie same obserwacje i wnioski wobec pana) znikome...p.s. pan jest ze wsi, nie ze stolicy.
komentarz pana żenujący, szczególnie, że sam eskterierem nie grzeszy...
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Karla:) dnia 16 maja 2021 o 09:31
Czy gdzieś są teraz promocje na czarną absorbinę, kantary i uwiązy esadrona rozmiar Full?
Koronawirus
autor: Karla:) dnia 07 kwietnia 2021 o 16:23
U mnie Mama i Tata po szczepieniu Astrą, za kilka tygodni zbadam im poziomy przeciwciał. Zarówno Tata i Mama w grupie ryzyka (neo, choroby autoimmuno, alzhaimer itp.- Pfizer w mieście cudów czyli wsi Radom prawie nieosiągalny) obydwoje szczepili się daleko od domu.
Ja czekam w kolejce - szczepie się każdą poza sputnikiem 😉 Technologicznie najbardziej mi bliska ( z racji dogłębnej znajomości mRNa i miRNa przez doktorat i obecne przygotowania do habilitacji) Astra z Zenka 🙂
aaa... no i taki nasz jeden "preparacik" bardzo ładnie wspomaga wychodzenie z choroby i odporność więc jakby ktoś chciał, dam namiary gdzie kupić. Kilku rv już brało 🙂
wirus typu herpes
autor: Karla:) dnia 30 marca 2021 o 12:34
Polecam wykonanie telefonu do PIW Łódź, mają już komplet wiedzy i wyników.
Licytacja komornicza 140 koni KJ Zbyszko
autor: Karla:) dnia 30 marca 2021 o 12:28
A ja powiem tyle... na ch.. restrykcje z PZJ i rządowe jak się teraz po Polsce rozlezie wszystko. O ile PIW nie może nic- bo choroba nie jest zwalczana z urzędu, o tyle Sanepid już więcej.
Myślę, że za moment będziecie mogli wykonać telefon do PIW Łódź, bo część info będzie już miała potwierdzenie wynikami.
Kupno konia
autor: Karla:) dnia 23 marca 2021 o 11:46
https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/529677?fbclid=IwAR266O-hX56HXreYJ5MxPWt8FbACArfZ-J48NSnkold7uicUMykoiS9AvvU
część koni znana w regionie i na zawodach ogólnopolskich, część z czempionatów, pochodzenie do wyszukania w bazie pzhk.
Ceny żenująco niskie jako wywoławcze:/
Może ktoś coś znajdzie dla siebie.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: Karla:) dnia 23 marca 2021 o 07:40
😲 nieźle...a na najbardziej plotkarskim portalu informacji jeździeckiej cisza... 😁
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: Karla:) dnia 22 marca 2021 o 19:37
Gdzie te ogłoszenia? na stronie komorników nic nie ma
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: Karla:) dnia 09 marca 2021 o 09:53
Tak, nic nie płaciliśmy dodatkowo.
Mamy bardzo tanie przesyłki  więc różnica jednak jest. Ostatnio za wielgachną pakę (ledwo do windy weszła) zapłaciliśmy 6,5 funta więc jakiś zysk i spokojna głowa, że nikt niczego nie opodatkuje dodatkowo/zatrzyma gdzieś- bezcenny.
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: Karla:) dnia 09 marca 2021 o 09:19
Najlepiej się dogadać z kimś z UK w sprawie zakupów i wysyłki od nich. My tak robimy już kolejny raz-zero problemów🙂
In memoriam
autor: Karla:) dnia 10 lutego 2021 o 15:43
Perlica- ale ja nie napisałam nic nowego w stosunku do tego od czego zaczęłam (geny- konstytucja-co na nią wpływa) 😀
In memoriam
autor: Karla:) dnia 10 lutego 2021 o 15:36
Genami usprawiedliwiam konstytucję tego ogiera i to, że ciężko z niego zrobić to o czym napisałaś- ślązaka. I napisałam, że pakera z niego nigdy nie było- wyglądał normalnie jak to ładnie napisałaś- jak koń i tyle w temacie.
Na pokazie nie byłam, widziałam tylko te filmiki.  Wierzę, że koń mógł wyglądać słabiej a beznadziejne pokazanie pod siodłem pogorszyło jego odbiór. I tu także bym mocno upatrywała wpływ na ogólną kondycję konia- ciężko koniowi starszemu, przy takim stylu jazdy utrzymać (bo już nawet nie o rozbudowaniu) mięśnie, a jeszcze trudniej koniowi o konkretnej konstytucji tkankowej (znów odwołam się do filmu jak koń był w szczycie treningowym i startował)

Uccello  na żywo widziałam w stadzie w Cell właśnie chyba koło 2010-2012 gdzie wyglądał jak na filmiku, który zamieściłam.

Niestety nie znam stanu zdrowia w jakim był i jeden i drugi ogier, natomiast pełna zgoda, że pokazanie go w takiej formie było błędem 🙁
In memoriam
autor: Karla:) dnia 10 lutego 2021 o 15:20
Meise do pączka mu na tym filmie daleko- serio. Prawdą jest, że wyglądał dużo lepiej. Natomiast chyba mamy inną definicję pakera i brysia😉


Ja go takiego widziałam na żywo 🙂 chwilę później

Perlica- zacytuj gdzie pisałam to do czego się odwołujesz- bo jakoś nie widzę. Odwołałaś się do genów ojca- ja tu odwołuję się do genów matki- zobacz jak wyglądają konie z tej linii- one mają inną konstytucję i nawet na filmie wstawionym przez Meise ten koń wielkim pakerem nie był, ma nabudowanę mocniej, ale bez przesady tkankę mięśniową i nie jest tak podkasany. Jak popatrzysz na jego zdjęcia ze startów też zobaczysz o co mi chodzi.

A propos wyścigów wychowałam się w Kozienicach, wiem jak wyglądały konie w sezonie, po i przed. A w UK i Kanadzie pracowałam przy wyścigowcach różnych jako wet (także przy badaniach nad Gastrogardem 15 lat temu😉)

Podkreślam, to nie jest koń, który  w wieku 21 lat wyglądałby jak pączek w maśle, z ładną tkanką mięśniową itp.

Co do reszty- powtórzę- 100% zgoda.
In memoriam
autor: Karla:) dnia 10 lutego 2021 o 14:38
Absolutnie się zgadzam, natomiast ja tego ogiera widziałam w Celle kilka razy i on nigdy pączuszkiem nie był, ba! jak rozmawiałam z ludźmi ze stada to ogier łatwo gubił wagę i ciężko go było nabudować (mimo dobrego zdrowia).

Geny genami- ale już o synu Decybela pisałaś coś innego😉 rozumiem, że to raz tak..raz tak i jednych szufladkować można innych nie- ale ok.

Co do pokazania ogiera- pełna zgoda, dramat i antyreklama- niestety chłopak na każdym koniu Ani wygląda słabo i zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, bo taki pokaz ma być reklamą  jest odwrotnie ( a koń klasowy!)

In memoriam
autor: Karla:) dnia 10 lutego 2021 o 12:54
Ucello miał wypadek u nowych właścicieli.
On nigdy (jeszcze w Celle- co widać na filmach) nie należał do koni pakerów ( w sumie rodowód i zdjęcia rodziców/dziadków wiele mówią o genach😉 )
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Karla:) dnia 09 lutego 2021 o 15:15
czy to Dworek po Efekcie?
Ochraniacze
autor: Karla:) dnia 05 lutego 2021 o 12:09
Dlatego trzeba się dogadać z kimś kto w UK bywa 😉
Ochraniacze
autor: Karla:) dnia 04 lutego 2021 o 21:15
niestety nie mam🙁 kiedyś były  w  Beckersport, ale przebitka, nawet z przesyłką z UK była ogromna
Ochraniacze
autor: Karla:) dnia 04 lutego 2021 o 21:02
Alaska- premier equine🙂 Mam  i uwielbiam
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Karla:) dnia 22 stycznia 2021 o 16:05
Skąd jest ta mizerna mizerka? mamy tam jakąś fundację w okolicy😉 ?
Stajnie w Radomiu i okolicach
autor: Karla:) dnia 20 stycznia 2021 o 19:17
Czyli u kogoś. Ja ciąglę liczę, że ktoś coś nowego i porządnego wybuduje, jak nie... to cóż, trzeba będzie postawić stajnie z halą dla siebie :/
In memoriam
autor: Karla:) dnia 20 stycznia 2021 o 18:51
Lasko chorował? Co się stało? Nie tak dawno mignęły mi oferty stanówki...
Stajnie w Radomiu i okolicach
autor: Karla:) dnia 20 stycznia 2021 o 18:49
Jeśli będzie hala, dobrze wyszkolone konie, porządne zaplecze socjalne i porządni instruktorzy to pewnie tak.
Mam przykład kiedy super warunki ze słabymi końmi i jeszcze słabszymi instruktorami spowodowali przeniesienie się  na jazdy pod Wawę 4 osób ( i tak, dojeżdżają 3 razy w tygodniu na jazdę, sama jazda dużo droższa, ale wreszcie na poziomie i w db warunkach- przerobiona spora liczba stajni w Radomiu i jak zobaczyłam je pierwszy raz w siodle to zdębiałam... ). Także.. rynek jest 🙂
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Karla:) dnia 10 stycznia 2021 o 20:35
Cricetidae- ja remont  (od zera😉 tzn. stan developerski, ale od dziury w ziemi robiłam zmiany) skończyłam w kwietniu-nadal jeszce nie wszystko wyposażyłam, także jak coś- to służę pomocą. Segment narożny 120m i ogródek 400m kw. 2 piętra , poddasze, garaż...
In memoriam
autor: Karla:) dnia 26 grudnia 2020 o 18:25
Espana... ściskam mocno... strasznie, strasznie mi przykro.
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Karla:) dnia 22 grudnia 2020 o 16:37
karolina- tak.
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Karla:) dnia 22 grudnia 2020 o 09:28
Tekst o cmentarzyku bardzo prawdziwy...
Kilku topowych wetów w PL ( a pewnie wszędzie na świecie) ma na koncie "wyeliminowanie" ze sportu dożywotnio koni na różnym poziomie (znam osobiście taki przypadek w ujeżdżeniu,  wielokrotnie polecany, także tutaj lekarz, błąd w sztuce, bez poinformowania właściciela o "eksperymencie", wyszło przy konsultacji z kilkoma klinikami zagranicznymi...)
Zawsze zostaje droga sądowa i nie mówię tu o  rzeczniku odpowiedzialności zawodowej, tylko wyżej...

My z Jankiem i Kasią mamy super doświadczenia, ale tylko w Łasiecznikach u Piotra Szpotańskiego.
Vissenna- w punkt
Warszawskie voltopiry :)
autor: Karla:) dnia 28 listopada 2020 o 20:56
Infantil ja w maju uciekłam z Ursynowa do Bobrowca i jestem zachwycona. Do Piaseczna 5 minut, dokoła pola, trochę lasu, kupa stajni (mój koń stoi 300m od domu), kapitalny dojazd do s7 (pracuję kilka dni w okolicach Radomia, kilka w Wawie na Opaczewskiej i co jakiś czas jadę pod Kalisz), rzadko trafiam na korki. W okolicy sporo fajnych inwestycji, jakieś Lidle, Biedronki, Rossmany itp. itd.
Powiem szczerze, że w moim przypadku lokalizacja okazała się strzałem w 10.
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: Karla:) dnia 27 listopada 2020 o 20:18
Szpotański
strzyżenie / golenie koni
autor: Karla:) dnia 22 listopada 2020 o 09:02
Gaga- jak wrażenia?
Ja 3 lata temu  też kupiłam Eigera za groszę i po 3 dniach sprzedałam. Ten mój ważył sporo, był nieporęczny i strasznie głośny.  Miałam też problem z nagrzewaniem. Przyzwyczaiłam się do małych, lekkich i cichutkich i nie byłam w stanie na nim pracować.
Jak ten Twój?
Koronawirus
autor: Karla:) dnia 21 listopada 2020 o 18:18
Właśnie o tym mówią w Faktach...
Koronawirus
autor: Karla:) dnia 21 listopada 2020 o 14:01
Czyli pewnie to samo z czym my mieliśmy do czynienia... dobrze, że mamy dostęp do pewnych rzeczy prywatnie. Masakra...
a rząd to położył już wszystko, ja "bardzo czekam" aż jeb ptasia grypa, najlepiej ta niebezpieczna dla ludzi- na weterynarie rząd już nie ma co liczyć (urzędowi w niektórych powiatach od pół roku nie dostają kasy za ASF i nie tylko).
Z ciekawostki- "mondry rzont" miał pomysł wrzucić do walki z chorobą nas-lekarzy weterynarii, na szczęście możemy im pokazać środkowy palec... zapomnieli, że od lat nie jesteśmy zawodem medycznym, a rolniczym...S
Smoku- u mnie w pracy mam testy co tydzień, dwa ( te na ab, PCR rzadziej) i właściwie za każdym razem mam inny wynik (raz nawet w ciągu 4h dwa różne wyniki)
Koronawirus
autor: Karla:) dnia 21 listopada 2020 o 13:36
Akurat wiem czym leczono moje dwie ciotki, wiem czym leczono mojego byłego i wiem o co miałam prośby ciotki-  jednego z  pulmonologów z Banacha (nie ma problemu żebym podała nazwisko)- tak o iwermektynę dla siebie i rodziny 😉
Nie wiem jak u Was dziewczyny, ale na okołoradomskiej prowincji leczą typowo objawowo lub w ogóle nie leczą (dr czas i przeciwgorączkowe jak jest z tym dłuższy problem).
Chętnie się dowiem jak u Was.


Koronawirus
autor: Karla:) dnia 21 listopada 2020 o 08:51
Treść protokołu jest marcowa. Zobacz plik źródłowy. Zgoogluj kilka referencji -te z nowym datami dotyczą części ogólnej, mało farmakologi. Nie wiem czemu podczepili marcowe wyniki badań i wytyczne, skoro główne amerykańskie instytuty wydały nowe zalecenia (iwermektyna nie jest w grupie benefit tylko trendowej, serum podobnie). To nie są aktualne ogólnokrajowe... akurat pamiętam tą iwermektynę, bo od marca do maja miałam pierdyliard telefonów czy załatwię  pastę dla koni 😀 i  z ciekawości śledziłam do września publikacje.
Tak czy inaczej, z tego co było w artykule albo w Science albo w Nature (genomicznym) wynika, że nasz europejski szczep jest totalnie inny niż amerykański, afrykański itp. reaguje też na inne leczenie. Nie wiem czy my mamy aż tak szczególowe wytyczne w Europie jak w USA. A z pewnością by się przydały, bo po ruchach rządu i służby zrowia widać , że strzelamy w wielu przypadkach na oślep i leczymy tylko objawy końcowe...
Edit. zasugerowałam się nazwa wpisaną przez Halo, to nie są protokoły leczenia NIH dla USA tylko instytutu uczelnianego i to właśnie o tą iwermektynę się rozchodzi. Pan Profesor ją dołączył i wyłączył serum- zupełnie odwrotnie do aktualnych wytycznych NIH na bazie których jest reszta wytycznych. W NIH  klasyfikacja jest taka jak wspomniałam.


Koronawirus
autor: Karla:) dnia 21 listopada 2020 o 08:24
Halo, ten protokól dawno uległ zmianie- on jest z marca, są już chyba ze 3 (2?) kolejne- ivermektyna zmiana klasyfikacji, steryd zmiana klasyfikacji, pojawiły się leki przeciwmalaryczne  w grupie benefit
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Karla:) dnia 16 listopada 2020 o 21:28
Coś jest na rzeczy... w weekend przyjechało od nich do nas 9 koni
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Karla:) dnia 11 listopada 2020 o 12:29
Mam w stajni młodziaka po siwym, super charakter- koń przytulanka, chętny do pracy, skoncentrowany na człowieku. Taki tulimiś waleczne serce. Do tego bardzo, bardzo grzeczne, odważne, zrównoważone. Kiedy trzeba jest iskierka, ale bez potrzeby się nie zapala.
Kupno konia
autor: Karla:) dnia 03 października 2020 o 20:06
Madzikowska- sporo znajomych z zagranicy kupowało bdb konie w SK Liski. Ja osobiście polecam w tej chwili Prudnik i Racot. Można trafić perełki w przystępnych cenach. Na forum jest kilka osób (m.in.Rider ma racockie konie w wkkw), które mają konie z tych stadnin.