Siodło skokowe

kozdanda, zamówiłaś nowe siodło bez testów?
Nie nowe, uzywane... powiedzmy że jestem pelna nadzieji ze nie będę musiała go zwracać 🙂
Kentaury mają bardzo krótkie tybinki w standardzie, 80 % siodeł pod klienta zamawiamy z przedłużoną tybinką 😉 Titan to 17-17,5, mają tylko dwie terlice i dwa rozmiary siedziska, które nie odpowiadają rozmiarom reszty modeli.
kozdanda ja jestem świeżo po testowaniu wielu modeli i padło finalnie na Prestige silver star, chociaż cały czas w głębi czuję, ze już ze zmęczenia w poszukiwaniach niż w tym, że znalazłam swój ideał. Prestige wygodny, miękki, dość trzymający. Tybinki są krótkie, w porównaniu ze Stubbenami ma się wrażenie, że aż zbyt krótkie.

Najlepiej siedziało mi się w Stubben Romanus oraz Siegfred II, dużo swobody z jednoczesnym poczuciem pewności w skoku, jednak modele, które mierzyłam miały już dość zużytą przeszłość, a dostanie tego siodła w stanie bdb plus rozmiarowo dopasowanym jest dość ciężkim wyczynem.

W międzyczasie przewinął mi się Kentaur Charon - bardzo miękki, ale jednak trzymający dość mocno, jak dla mnie ciut zbyt.

Tak jak wiele osób pytało, należy "przejeździć" kilka modeli by znaleźć ten swój wymarzony.
Charon to zupełny kibelek 😉 Dobry tyko dla osób, które oczekują dużej pomocy ze strony siodła
equi.dream racja, aż tak drastycznie określać tego nie chciałam gdyż wiem, że niektórzy lubią gdy "siodło skacze". W innych Kentaurach nie miałam przyjemności siedzieć.
Dla mnie wygrywał Stubben dając sporo swobody, twardość to rzecz odrębna, nie odczułam defektu wielkiego, rajdów w tym siodle się nie jeździ wiec nie ma potrzeby by siodło było kanapą. Szkoda tylko, że modele, na które poluję są już mocno wiekowe.
Z przyjemnością posadziłabym się jeszcze w DM Grand Prix, jeśli tylko będzie okazja z chęcią spróbuję, jednak słyszałam, że to siodła raczej dla osób wyższych i tego się troszkę obawiam.
salkada jeśli Charon Ci nie pasował to GP moim zdaniem też nie. Ktoś kto nazwał to siodło CC miał duże poczucie humoru 😉
Ja kentaury testowalam z 2-3 lata temu to w standardzie w każdym modelu pchało mi nogę do przodu, moze kwestia ustawienia klocków, ostatnio w naxos siedzialam i to samo się działo 🙂 ale siodła fajne 🙂
Jednak co tyłek to opinia 🙂 nie można porównać stubbena do equipe ale nowe stubbeny to prawie to samo co prestige jeśli chodzi o miękkość 🙂
Mi w Kentaurze też pchało nogi do przodu - ten sam problem co w Meredith - za to dobrze ustawiały nogę Equipy.
Daw-Mag GP dla długonogich? W żadnym razie. Mam 168 cm wzrostu i w GP 17'' brakowało mi na nogi miejsca...
Kentaur dobrze mi ustawiał nogę - Triton, wręcz wzorowo.
Dziś siadam drugi raz w JPro pod okiem trenera, zobaczymy co powie, bo też pod jego okiem testowałam Equipe.
Moja trenerka ma kentaura i czasem zdarza mi się wsiąść na niego, fajne siodełko, mimo skróconej tybinki akurat w tym siodle jeździ mi się dobrze(mam długą nogę raczej), miękkie i fajne w skoku, daje duzo swobody. Ale wiadomo, kazdy lubi co innego dlatego nie warto sugerować się odczuciami innych osob :P
evczii, jaki model ma twoja trenerka? 😉
kortina z tego co kojarzę to jest to model naxos, ale nie chciałabym skłamać. Jutro albo w czwartek będę w stajni to sprawdzę i napiszę już pewny model 🙂
Robię kolejne podejście do DM GP. Smutne, że jeszcze niedawno koń chodził w łęku XL a teraz wzięłam dla niego M-kę i jest dobra 🙁
Gillian, ta Mka jest jakaś ogromna moim zdaniem, przynajmniej w GP które ja mam (2 szt. aktualnie)
Mam konie szerokie jak diabli, żadne siodła na nich leżeć nie chcą a GP z łękiem M leżą jak na te konie szyte 🤔
Jeszcze nie mierzyłam tego, które kupiłam - a w zasadzie zostało mi kupione 😉  ale zakładałam M-kę wcześniej i kurde pasuje. Koń kiedyś przypominał szafę trzydrzwiową, dziś już tylko marny wieszaczek. Jakoś mi tak nijak z tego powodu, ale przynajmniej mam cel, żeby za rok o tej porze poszerzać łęk, o!
najbardziej mnie cieszą panele z tyłu bo są szerokie. I jest miękkie. Moja dupa chyba oszaleje po tylu latach w Passierze  😂
Gillian passiery są twarde? Nigdy nie jeździłam, więc nie wiem. Najtwardsze siodło, w którym miałam tę "przyjemność" jezdzic, to stubben - nigdy więcej 😀
Mój z 2000r jest twardy. Bardzo twardy. Wygodny, ale twardy. Może te nowsze są bardziej dupo-przyjazne 🙂
To bardzo możliwe, podobno stubbeny teraz też są o niebo lepsze i bardziej miękkie. Ale jakos chyba nie zaufalabym tym siodło znow... 😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
14 października 2015 19:57
Mogę kupić Bruno Delgrange używane- czy jest ktoś, komu mogę przesłać zdjęcia na maila i pomógł mi ocenić, w jakim stanie jest to siodło i czy jest ono warte pieniędzy, które chce sprzedający? Siodło jest brązowe i nie wiem, czy niektóre odbarwienia na skórze to dlatego, bo brązowe siodła tak mają czy to kwestia tego, że tak mocno jest używane...

I generalne opinie o tym siodle też byłyby mile widziane.  😁
Gillian, zależy od wykonania, ja kupuję teraz passiera który ma niby jakąś podwójną wyściółkę na dupsku i jest bardzo przyjemny.

malinowaa, ja nie rozumiem zachwytu nad tymi siodłami, fajne miłe i przyjemne ale ja np. wolałabym sto razy Equipa. Więc znowu co dupsko to inne odczucia. One używane (ale te nowsze) chodzą w okolicach 8 tysięcy.
kozdanda ja jestem świeżo po testowaniu wielu modeli i padło finalnie na Prestige silver star, chociaż cały czas w głębi czuję, ze już ze zmęczenia w poszukiwaniach niż w tym, że znalazłam swój ideał. Prestige wygodny, miękki, dość trzymający.

Ostrzegam tych, którzy są skłonni uwierzyć w to, że silver star jest miękki. Może w porównaniu do ławki w parku co najwyżej 😉
Ja rozumiem, że każdemu pasuje co innego, ale obiektywnie rzecz ujmując, w porównaniu np. do equipe'ów, to to nie leżało koło miękkiego siodła. Nawet nie leżało obok takiego, co leżało.
xxagaxx, bo nowy 🙂 a mój ma 15 lat 😉
malinowaa odbarwienia brązowej skory na sto procent są wynikiem użytkowania siodła, nie jest to nic "naturalnego". Być może są one spowodowane przebywaniem siodła na słońcu? Bo żeby odbarwić siodło tyłkiem, trzeba dluuuuugo na nim jezdzic 😀
malinowaa, brązowe tak mają, że ciemnieją w trakcie użytkowania , głównie w miejscach np.styku puślisk z tybinką itp itp. Ale są to przebarwienia a nie odbarwienia :-)
który numer w siodle Equipe odpowiada rozmiar łęku?  :kwiatek:
jeśli numer seryjny ma jeden wiersz to ostatnia wartość jeśli nie jest to standard (M nie jest oznaczone), a jeśli dwa wiersze, to w dolnym na końcu, liczba od -3.0 do +3.5 lub M (0.0)
A ja wreszcie dołączyłam do tutejszej grupki testujących i poszukujących siodła. Tyle, że wygląda na to, że moje testowanie będzie krótkie, bo po sprawdzeniu zaledwie dwóch modeli Equipe jednemu już chyba w zasadzie mogę powiedzieć tak, bo siedzi i skacze mi się super. Zaryzykuje stwierdzenie, że chyba nawet lepiej niż BD, w którym miałam okazje jeździć, a  w którym miałam efekt "wow". Także jeszcze się zastanawiam, ale chyba zakończę testowanie a bałam się, że będę sie z tym tematem bujać jeszcze wieki.  😍
jeśli numer seryjny ma jeden wiersz to ostatnia wartość jeśli nie jest to standard (M nie jest oznaczone), a jeśli dwa wiersze, to w dolnym na końcu, liczba od -3.0 do +3.5 lub M (0.0)


Na końcu +1 M ?

A która cyfra odpowiada za rocznik?  :kwiatek:
Klami a który Equipe Ci podpasował?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się