Organizacja "podwórkowych" zawodów i innych imprez

Smok10, niestety dyskusja jest długa i wielowątkowa, nie mam zatem pojęcia o którym wątku piszesz. Znam 3 sędziów, których zawieszono - tak a propos martwego przepisu. Jak ktoś chce ryzykować - jego wola. Mnie na to nie stać
Dzięki Smoku  :kwiatek:
Ręka rękę myje, może gdyby to dotyczyło szeregowego sędziego na zawodach regionalnych...

_Gaga najpierw piszesz o nieopłacalności bycia sędzią, a teraz "Ciebie na to nie stać"? To utrzymujesz się z tej funkcji? Wygląda na to, że jakiś "grosz" Ci z tego wpada  😉

(Żeby nie było - sama jestem sędzią ABC od 17 lat, ale ostatnimi czasy na zawodach pełnię funkcję trenera).
espana, nie stać mnie na utratę (zawieszenie) uprawnień, bo za uprawnieniami PZJ tracę też FEI , a o kosztach zrobienia i odnawiania tych drugich dopiero pisałam. I nie, sędziowanie nie jest dla mnie źródłem dochodu. Cieszy mnie wyjscie na tym na tzw zero +, przy opisywanym koszcie uprawnień FEI.
Dodam, że da się zarabiać na sędzowaniu zawodów międzynarodowych, tylko trzeba mieć znacznie więcej, niż 26 dni urlopu w roku 😉
Edit
Tak dla porównania, bo stawki są przecież oficjalne: koszt roczny licencji PZJ / FEI w 2 dyscyplinach: 3500 zł
Dzienna stawka sędziowska na zawodach krajowych, oraz międzynarodowych zawodów WKKW: 200 zł, czyli 18 dni trzeba sędziować aby odrobić koszt (9 zawodów 2 dniowych). W międzynarodowych skokach stawki ustalone przez FEI są wyższe, z tym że mało kto je płaci w 100% ;-)
Gaga- To dotyczy jednego sędziego który śędziiował zawody bez licencji i prowadził szkolenia bez uprawnień . Nie udawaj niemca że dyskusja wielowątkowa i nie możwsz się doczytać.
Gaga - nie masz racji 😉
Stawka sędziowska to 202zł brutto czyli 173zł "na rękę"
Będąc komisarzem jesteś dzień dłużej niż sędziowie więc już po 21 dniach sędziowania jesteś na plusie.
Większość zawodów jest 3 dniowa czyli komisarz "odrabia" licencję po pięciu 3 dniowych zawodach i jednym dniu ...

Dobrze jest jak sędzia  ma na tyle sędziowania 🙂

I wracamy do dyskusji że sędziowie nie zarabiają a dla organizatorów to jest duży koszt  🤣
Gaga - Właśnie wszyscy przyjmują metodę chowania głowy w piasek i nieporuszania tematu bo tak bezpieczniej  🙄
Smok10, może kiedyś dotrze do Cidbie, że wiele osób ma w nosie afery, nie czytuje "tabloidów" i robi swoje tak dobrze, jak umie

fabapi, w sumie racja. Jeszcze dodaj, że teraz nie możesz łączyć funkcji zatem w ogóle przestaje się to opłacać ;-)
Gaga- Gdyby nie było aferztystów i afer to nie było by tematów dla tabloidów. 🙄
I tak łączę oficjalne funkcje 🙂
Potrafię być w tym samym czasie: zawodnikiem, trenerem, luzakiem, szefem ekipy i kierowcą.
Szczęśliwie nikt nie wpadł (jeszcze) na pomysł odebrania mi licencji zawodnika lub trenera za łączenie funkcji  😉
I tak łączę oficjalne funkcje 🙂
Potrafię być w tym samym czasie: zawodnikiem, trenerem, luzakiem, szefem ekipy i kierowcą.
Szczęśliwie nikt nie wpadł (jeszcze) na pomysł odebrania mi licencji zawodnika lub trenera za łączenie funkcji  😉



To ciekawe bo wg. Nowych przepisów łączenie funkcji na tych samych zawodach jest zabronione  🙄
Szczęśliwie nie tyczy się to funkcji które opisałam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się