Ogłowia

I jakie wrażenie?
Szczerze? nachrapnik mi troszkę nie pasi jakoś - potrzebuję zdecydowanie szerszego bo jakoś w całości mało proporcjonalne się to ogłowie wydaje... 🙁
Blondynka ma zdecydowanie duży łebek, więc na niej to ogłowie by po prostu zniknęło...
Cienki nachrapnik uszlachetnia pysk konia. Ale to gwestia gustu a o gustach...  😁

Moja kobyła jest niestety mega niefotogeniczna.

Postaram sie o fotke innego passiera z cienkim nachrapniku na ogierze.

Dla porównania tu kobyła w szerszym troche nachrapniku
I wg mnie prezentuje się lepiej niż w Leo 🙂 ale jak powiedziałaś, kwestia gustu  😁
Ktoś może ma pomyśl gdzie kupie w trybie szybkim ogłowie bezwedzidlowe w warszawie?

I czy ktoś może ma zdjęcie na żywo ogłowia "rurkowego" skokowego ( nie pamiętam jak dokładnie sie to nazywa, ale takie ogłowie gdzie zamiast normalnych pasków są rurki ze skory) ?
asds   Life goes on...
29 marca 2010 11:03
Ktoś może ma pomyśl gdzie kupie w trybie szybkim ogłowie bezwedzidlowe w warszawie?

I czy ktoś może ma zdjęcie na żywo ogłowia "rurkowego" skokowego ( nie pamiętam jak dokładnie sie to nazywa, ale takie ogłowie gdzie zamiast normalnych pasków są rurki ze skory) ?




Horsepol niedaleko Ronda ONZ
asds
dziekuje  🙇 🙇 🙇
asds   Life goes on...
29 marca 2010 11:29
Maja je w swojje stałej ofercie ale najlepiej zadzwoń i sprawdź czy twój rozmiar będzie 😉

www.horsepol.com.pl ...z tego co pamietam adres www
Arimona ja mam to oglowie , jutro wstawie fotki  😉
asds   Life goes on...
29 marca 2010 18:56
Tutaj co prawda zdjecie tego ogłowia sklepowe 😉

http://www.horsepol.com.pl/index.php?str=prod_big&idk=487&kat=

Ale zawsze cóś
Czy ktos ze forumowiczow ma moze oglowia Cavallo, modele Aachen, Goeteborg lub Hamburg i moze napisac jak jakosc, wyglad itp?
Moge sobie wybrac jedno z nich a nigdy zadnej tranzelki z wymmienionych nie mialam w reku.... :kwiatek:
Dramka, a ta fota co wstawiłaś, co to za ogłowie? Bardzo ładne.
Anderia   Całe życie gniade
31 marca 2010 13:05
Hej,
czy mógłby mi ktoś powiedzieć cokolwiek o tym ogłowiu? http://www.kegle.pl/kegle/oglowia/1621-ogowie-api-lyon.html Czy jest trwałe, ładnie wygląda na koniu, i czy skóra jako tako dobrej jakości, gdyż cena jest baardzo przystępna  😉
Burza Mój STUBBEN, nikomu się nie podobał  😁

smerfi Miałam ogłowie CAVALLO w domu, skóra dobrej jakości

kodusiowata Na pewno jest super extra  😵
Ada   harder. better. faster. stronger.
31 marca 2010 18:00
smerfi, zapytaj użytkowniczki Dorotheah. O ile nic nie pomyliłam to ona ma ogłowie Cavallo i swego czasu kilka sprzedawała.
Dramka, po dłuższym czasie stwierdzam, że ładny 🙂 ciekawe jak Piorek by w takim nachrapniku wyglądał.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 kwietnia 2010 20:26
Fajne są w sumie to mam je od niedawna. 😀 Te 'wypustki'(nie wiem jak to nazwac) są drobne a skóra mieciutka🙂
Strucelka ja mam i nie wiem na ile to wrażliwość mojej skóry a na ile wina gumy - bez rękawiczek po 15 min mnie obtarły między IV a V palcem. Za to w rękawiczkach - miód malina, bardzo je lubię. I są wąskie, delikatne - takie o, do kobiecej łapki. 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 kwietnia 2010 21:53
dzięki :kwiatek: ja zawsze w rękawiczkach jeżdżę, więc obtarcie mi nie grozi 😉
A ja w końcu nie wiem, czy zamawiac ogłowie u Ursusa czy w Daw-Magu...  🤔wirek:
Daw-Mag ma niestety za to samo ogłowie wyższą dużo cenę - waham się, bo ponoć Ursusowe ogłowia mogą farbować... a przy białym koniu ma to znaczenie - już raz przez kilka mc próbowałam doczyścić przebarwienie od nachrapnika...
No i kwestia jakości skóry - daw-mag ją trzyma a Ursus jest uzalezniony od jakości partii jaka przyjdzie i ponoć bywa róznie.
A ja do drugiego ogłowia wynalazłam skórzane wodze kavalkade! REWELACJA  😍
Skórka świetna, są takie leciutkie, chocicaż dość grube, mega wygodne! CUDO !
Cobrinha, a jaką cenę jesteś gotowa przeznaczyć na ogłowie?
Bo jeśli masz jakieś skrzywienie do ursusów to chyba lepszy będzie ten DawMag, jeśli możesz sobie pozwolić na ogłowie za około 400 zł. Ale ostatnio macałam DawMagi (ogłowia) i skóra jest bardzo fajna, mięciutka, nie wiem jak z trwałością, ale pewnie są bardzo wytrzymałe, bo ta firma robi fajne rzeczy  😉 Sama zastanawiam się czy nie zakupić u nich podszywanego ogłowia, bo mam od nich siodło (Millennium) i jakość skóry w nim rzeczywiście jest bardzo dobra, a mam w wersji Exclusive.  🙂
Do Daw-Maga mam zaufanie jesli chodzi o jakość... niestety cena 500zł za ogłowie bez wodzy to lekka przesada  🤔wirek: - Ursus za to samo chce 350zł i to chyba z wodzami - tyle, że zdarza się, że jego ogłowia frabują, on tez nie da gwarancji że nie, a jesli chodzi o jakośc skóry, to też słyszałam, że zalezy od partii jaka przyjdzie. Nigdy na żywo nie widzialam gołowia ursusowego - wiem to jedynie od innych.
Dlatego nie wiem czy zaryzykować...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 kwietnia 2010 09:13
A ja do drugiego ogłowia wynalazłam skórzane wodze kavalkade! REWELACJA  😍
Skórka świetna, są takie leciutkie, chocicaż dość grube, mega wygodne! CUDO !


a gdzie takie wodze kupiłaś? :kwiatek:
farbuje?
to chyba tylko jak wcześniej wymoczysz je w oleju, ale wtedy każde będzie farbować

ja mam jedno ogłowie ok 2 lata, niedawno zamówiłam Młodej (wstawiałam niedawno zdjęcia) i żadnego innego bym nie zamówiła! skóra pierwsza klasa, wykonanie perfekcyjne, po latach z ogłowiem nic się nie dzieje. A z reszta zapytaj tych co mają dłużej, z tego co Lostak pisała to ma chyba 7-9 lat ogłowie? i nic go nie rusza

Więc ja jak najbardziej polecam!
Pytałam i właśnie czasem się trafi jakies średnie od Ursusa... ale fakt faktem, na ogół wszyscy chwalą - może masz rację z farbowaniem po oleju - ale moje nie było moczone w oleju i farbowało (dlatego chcę tego uniknąć) - a większość użytkowników ursusowych ogłowi, białych koni nie ma, żeby sie o tym przekonac (na innych maściach tego tak nie widać) heh
Jak dla mnie skóra w Daw-magu i Ursusie jest w ogóle nie do porównania. Tak jakby porównywać odpowiednio Fiata do Subaru 😉
Strucelka, ja je kupilam kiedys u siebie w sklepie stancjonarnym ktory nie istnieje... szukam w necie i znaleźć nie moge...  🙁 One są tak przyczepiane do wędzidla na przekladane metalowe coś, a nie na sprzączke hehe


takie zapiecie
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 kwietnia 2010 09:42
Ja tam już sobie nie wyobrażam, żeby mieć ogłowie nie z Ursusa 😉 Mam trochę własnego towaru z Ursusa, znajomi też mają sporo i nikt nie narzeka. Fakt, skóra dokładnie taka sama nigdy nie będzie, ale z moich obserwacji jej jakość waha sie od bardzo dobrej i wybitnej - p. Marek badziewia nie weźmie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się