Siodło skokowe

[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684293#msg684293 date=1282526128]
Nie "wygina" się pod jednego konia. Po jeździe wraca ono do swojego kształtu i jest gotowe dopasować się do innego grzbietu 😉. Gorąco polecam ! Pozdrawiam.


jesu... 😲 👀
[/quote]


? Rozwiń to proszę,bo nie rozumiem...
Chodziło mi o to jak już wcześniej ktoś pisał ,że jest "uniwersalne" i pasuje na większość koni. Po prostu tak wyprofilowane.
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684293#msg684293 date=1282526128]. Naprawdę..siodło polecam w 100% ! Nie oddam go już do końca życia ;D !
oddasz za rok, najdalej za dwa lata, bo HdR to tandeta
[/quote]

Tandeta to podróby HdR'a ... Ja mam oryginalnego z bordowymi wstawkami,sprowadzane z Anglii. 🙂.
zumowata, jak nie rozumiesz??, a co to siodło z gumy miękkiej jakiejś, że się dopasowuje do konia i potem odpasowuje 🤣,
Gillian   four letter word
23 sierpnia 2010 20:21
joooł gumowe siodło 😀 lepsze niż Cair 😀

co nie zmienia faktu, że HdR są fajnymi siodłami, dłuuuugo żywotnymi i bardzo wygodnymi. Strasznie lubiłam wsiadać na takowe, przyjemnie można było się w nie wpasować.
Hahah,nie,nie gumowe xD. Ale takie dopasowujące się do konia,kurcze nie umiem wytłumaczyć o co mi chodzi...
Gilian - tak to prawda,świetne są !
Graba.   je ne sais pas
23 sierpnia 2010 20:39
zumowata, to Ty jestes jakas ciemna, bowiem NIE MA siodeł dopasowujących się do koni.
Nie powiem karnacje mam ciemną ;D. Hahah. Napisałam przecież że nie umiem wytłumaczyć o co mi chodzi...Tak jest wyprofilowane,że pasuje na wszystkie konie z mojej stajni,na których jeżdżę.Jak to wytłumaczyć ? Od kucy,przez folbluty, po ogromne ślązaki.
Gillian   four letter word
23 sierpnia 2010 20:42
po czym to stwierdzasz?
Graba.   je ne sais pas
23 sierpnia 2010 20:43
zumowata, nie pogrązaj się. 😉
Stwierdzam to po tym,że nie uwiera/obciera koni. Nigdzie nie "odstaje" od konia,tylko dobrze na nim "siedzi". Chyba każdy wie jak poznać dopasowane siodło . Ha nie pogrążam się..lubię dyskutować,wręcz;P.
co nie zmienia faktu, że HdR są fajnymi siodłami, dłuuuugo żywotnymi i bardzo wygodnymi.
zupełnie się nie zgadzam, ale to pewnie kwestia doświadczeń i punktu odniesienia- dla mnie HdR są zrobione ze skóry, w skład której wchodzi zbyt duży procent papieru 😎
zumowata, weź sobie z nas jaj nie rób. ŻADNE siodło nie pasuje na wszystkie konie. Rozumiem, może pasować jednocześnie na dwa, góra trzy, ale przecież każdy koń ma inną budowę! Siodło sobie może być tip-top jak dla mnie to sprowadzane nawet z innej galaktyki ale grunt to dopasowanie. To tak jakbyś kupiła buty rozmiar 40 jakiejś dobrej światowej marki i uparcie wciskała na wielkiego rosłego faceta, drobną startuszkę albo chłopca w wieku 5 lat. Tak więc najlepiej gdybyś najpierw zdobyła trochę wiedzy o siodłach a później nabywała je, zwłaszcza jeśli nie masz zamiaru jeździć w nim jednego konia.  🤣
Gillian   four letter word
23 sierpnia 2010 20:49
wrotki, być może 🙂 jest u nas w stajni siodło dobrze kilkuletnie i widzę jak się trzyma 🙂 a kwestia wygody to już zupełnie inna inszość.
[quote author=wrotki link=topic=1249.msg684331#msg684331 date=1282548273]
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684293#msg684293 date=1282526128]. Naprawdę..siodło polecam w 100% ! Nie oddam go już do końca życia ;D !
oddasz za rok, najdalej za dwa lata, bo HdR to tandeta
[/quote]

Tandeta to podróby HdR'a ... Ja mam oryginalnego z bordowymi wstawkami,sprowadzane z Anglii. 🙂.
[/quote]

przez 20 lat jak naprawiam, poprawiam, przerabiam, robię siodła nie spotkałem się z- jak Ty to piszesz podróbkami jakiś siodeł. Każda z dobrych (mniej czy bardziej) firm ma swoje charakterystyczne oznakowania- pukle, numery seryjne, ochrony na popręg, blaszki wszelakie z logiem firmy i tego nikt nie podrabia. Nawet Chińczycy. Owszem wiele siodeł może być podobnych, ale nikt nie przypina sobie pukli np. prestige, czy equipe po to aby podszyć się pod jakąś markę. Wiele siodeł typu close contact jest wizualnie  bardzo podobnych- maja np. łeki od tego samego producenta ( w Europie producentów łęków jest niewiele).
A to,że ma bordową bizę ( wstawkę) to o niczym nie świadczy.
zumowata, weź sobie z nas jaj nie rób. ŻADNE siodło nie pasuje na wszystkie konie. Rozumiem, może pasować jednocześnie na dwa, góra trzy, ale przecież każdy koń ma inną budowę! Siodło sobie może być tip-top jak dla mnie to sprowadzane nawet z innej galaktyki ale grunt to dopasowanie. To tak jakbyś kupiła buty rozmiar 40 jakiejś dobrej światowej marki i uparcie wciskała na wielkiego rosłego faceta, drobną startuszkę albo chłopca w wieku 5 lat. Tak więc najlepiej gdybyś najpierw zdobyła trochę wiedzy o siodłach a później nabywała je, zwłaszcza jeśli nie masz zamiaru jeździć w nim jednego konia.  🤣


Nie robie sobie z was jaj xD ! Hm..może to kwestia tego,że jeżdżę w podkładce korygującej ? No tak co racja,to racja. Nie znam się zbyt na siodłach 😀. Jak kupuje,to patrzę na wygodę,wykonanie i głównie na to czy pasuje na moje własne 2 konie. Bo reszta koni ,które jeżdżę mają swoje siodła,tyle że strasznie niewygodne,dlatego zakładam moje i pasuje (z podkładką zakładam). Aha no i musi mi się w nim dobrze skakać.To wszystko,bo na zawodach nie pojadę z grymasem na twarzy,ałą mój tyłek nie da się w tym czymś skakać  😁
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684889#msg684889 date=1282580076]
[quote author=wrotki link=topic=1249.msg684331#msg684331 date=1282548273]
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684293#msg684293 date=1282526128]. Naprawdę..siodło polecam w 100% ! Nie oddam go już do końca życia ;D !
oddasz za rok, najdalej za dwa lata, bo HdR to tandeta
[/quote]

Tandeta to podróby HdR'a ... Ja mam oryginalnego z bordowymi wstawkami,sprowadzane z Anglii. 🙂.
[/quote]

przez 20 lat jak naprawiam, poprawiam, przerabiam, robię siodła nie spotkałem się z- jak Ty to piszesz podróbkami jakiś siodeł. Każda z dobrych (mniej czy bardziej) firm ma swoje charakterystyczne oznakowania- pukle, numery seryjne, ochrony na popręg, blaszki wszelakie z logiem firmy i tego nikt nie podrabia. Nawet Chińczycy. Owszem wiele siodeł może być podobnych, ale nikt nie przypina sobie pukli np. prestige, czy equipe po to aby podszyć się pod jakąś markę. Wiele siodeł typu close contact jest wizualnie  bardzo podobnych- maja np. łeki od tego samego producenta ( w Europie producentów łęków jest niewiele).
A to,że ma bordową bizę ( wstawkę) to o niczym nie świadczy.
[/quote]

Ciekawe że o niczym nie świadczy,bo w Polsce we wszystkich sklepach jak jest HdR to CAŁY czarny ,bez bordowej nitki,łęku itp.
tak sobie myślę,czy przypadkiem nie masz pękniętego żelaza na przednim łęku skoro "pasuje" na poniaka i ślązaka?
Wiesz co,nie mam pojęcia..Mozliwe że coś z nim jest nie tak,ale ja się na tym szczerze mówiąc nie znam...Nic się koniom nie dzieje,mi też jest wygodnie.
Gillian   four letter word
23 sierpnia 2010 21:57
dzień dobry, do widzenia, opadły mi ręce i spodnie. Do samej ziemi. 😵
Łap spodnie xD.
Graba.   je ne sais pas
24 sierpnia 2010 11:28
zumowata, łap mózg "xD"
stubben lancelot - jak oceniacie te siodła ???
czy 31 stubbena to tak jak 34 prestige mniej więcej ?
Proszę Cie,nie obrażaj mnie,nawet mnie nie znasz...
zumowata, to nie pisz bzdur.
Czy jest w tym wątku miejsce na jakąś konstruktywna dyskusję ????

stubben lancelot - jak oceniacie te siodła ???
czy 31 stubbena to tak jak 34 prestige mniej więcej ?
[quote author=Bogdan link=topic=1249.msg685188#msg685188 date=1282593560]
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684889#msg684889 date=1282580076]
[quote author=wrotki link=topic=1249.msg684331#msg684331 date=1282548273]
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684293#msg684293 date=1282526128]. Naprawdę..siodło polecam w 100% ! Nie oddam go już do końca życia ;D !
oddasz za rok, najdalej za dwa lata, bo HdR to tandeta
[/quote]

Tandeta to podróby HdR'a ... Ja mam oryginalnego z bordowymi wstawkami,sprowadzane z Anglii. 🙂.
[/quote]

przez 20 lat jak naprawiam, poprawiam, przerabiam, robię siodła nie spotkałem się z- jak Ty to piszesz podróbkami jakiś siodeł. Każda z dobrych (mniej czy bardziej) firm ma swoje charakterystyczne oznakowania- pukle, numery seryjne, ochrony na popręg, blaszki wszelakie z logiem firmy i tego nikt nie podrabia. Nawet Chińczycy. Owszem wiele siodeł może być podobnych, ale nikt nie przypina sobie pukli np. prestige, czy equipe po to aby podszyć się pod jakąś markę. Wiele siodeł typu close contact jest wizualnie  bardzo podobnych- maja np. łeki od tego samego producenta ( w Europie producentów łęków jest niewiele).
A to,że ma bordową bizę ( wstawkę) to o niczym nie świadczy.
[/quote]

Ciekawe że o niczym nie świadczy,bo w Polsce we wszystkich sklepach jak jest HdR to CAŁY czarny ,bez bordowej nitki,łęku itp.
[/quote]
Ja miałam oryginalnego HDR sprowadzałam z Anglii takie czarne z bordowymi szyciami i panelem, siodlo na prawdę super, skóra super, musiałam sprzedać niestety, gdyż na konia nie pasowało a nie miałam gwarancji, że jak dopcham/odepcham to będzie dobre, więc "zrobiłam" daw-maga na zamówienie i jest git.
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg685214#msg685214 date=1282594371]
[quote author=Bogdan link=topic=1249.msg685188#msg685188 date=1282593560]
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684889#msg684889 date=1282580076]
[quote author=wrotki link=topic=1249.msg684331#msg684331 date=1282548273]
[quote author=zumowata link=topic=1249.msg684293#msg684293 date=1282526128]. Naprawdę..siodło polecam w 100% ! Nie oddam go już do końca życia ;D !
oddasz za rok, najdalej za dwa lata, bo HdR to tandeta
[/quote]

Tandeta to podróby HdR'a ... Ja mam oryginalnego z bordowymi wstawkami,sprowadzane z Anglii. 🙂.
[/quote]

przez 20 lat jak naprawiam, poprawiam, przerabiam, robię siodła nie spotkałem się z- jak Ty to piszesz podróbkami jakiś siodeł. Każda z dobrych (mniej czy bardziej) firm ma swoje charakterystyczne oznakowania- pukle, numery seryjne, ochrony na popręg, blaszki wszelakie z logiem firmy i tego nikt nie podrabia. Nawet Chińczycy. Owszem wiele siodeł może być podobnych, ale nikt nie przypina sobie pukli np. prestige, czy equipe po to aby podszyć się pod jakąś markę. Wiele siodeł typu close contact jest wizualnie  bardzo podobnych- maja np. łeki od tego samego producenta ( w Europie producentów łęków jest niewiele).
A to,że ma bordową bizę ( wstawkę) to o niczym nie świadczy.
[/quote]

Ciekawe że o niczym nie świadczy,bo w Polsce we wszystkich sklepach jak jest HdR to CAŁY czarny ,bez bordowej nitki,łęku itp.
[/quote]
Ja miałam oryginalnego HDR sprowadzałam z Anglii takie czarne z bordowymi szyciami i panelem, siodlo na prawdę super, skóra super, musiałam sprzedać niestety, gdyż na konia nie pasowało a nie miałam gwarancji, że jak dopcham/odepcham to będzie dobre, więc "zrobiłam" daw-maga na zamówienie i jest git.
[/quote]

Oo. No widzisz. Więc musi być jakaś różnica między tymi z Polski całymi czarnymi ,a tymi z Anglii z bordowymi wstawkami...Ile miałaś twojego HdR'a ? Bo ja mojego mam w sumie od jakiegoś pół roku i się zastanawiam jak będzie wyglądało po dłuższym użytkowaniu, Narazie trzyma się świetnie 😀.
Gillian   four letter word
24 sierpnia 2010 23:46
tajnaa, to Twoje nie było takie magiczne żeby pasowało na wszystkie konie? 🤔
Jestem przed zakupem siodła. Zastanawiam się po między daw-magiem GP, Milenium i Vicky. Może ktoś mi powiedzieć czym się różnią tak szczegółowo ?  👀 😁 🙇 

Jeździ ktoś może w tych siodłach z podogoniem?  👀

Aktualnie mam konika polskiego i bez podogonia się nie obejdzie , a czas już zmienić siodełko.  😁
Przyjaciółka ma GP i fajnie mi się w nim jeździ i problem z lecącym siodłem jest na skoku-wyskoku i myślę, że przy wyższych (90-100) też by leciało. Ale sprawdzałam , zaczep do podogonia wchodzi i się trzyma .  👍  😀 😀
Więc teraz tylko trzeba wybrać siodełko .  🏇 🏇
tajnaa, to Twoje nie było takie magiczne żeby pasowało na wszystkie konie? 🤔


No właśnie nie, to była pewnie podróba, oryginały się dopasowują do grzbietów  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się