epk

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008
Ostatnio online: 24 czerwca 2021 o 00:10
Zrób wszystko teraz. Za chwilę może być za późno.

Najnowsze posty użytkownika:

Koronawirus
autor: epk dnia 15 czerwca 2021 o 23:22
busch, lekarze i pielęgniarki się nie rozmnażają przez pączkowanie - fakt. Ale idiotyczne decyzje polityczne doprowadziły do tego, że w wielu miejscach (tak jak u mnie w gminie) był cyrk kompletny - w przychodni zero przyjęć i wizyt domowych - same teleporady. Za to ci sami lekarze i pielęgniarki prawatnie jak najbardziej przyjmowali standardowo - w swoich gabinetach i jeżdżąc do ludzi. Kogo nie było stać na prywatne wizyty - miał teleporadę. Dobrze, jak wystarczyło. To jest skandal do którego doprowadzili idiotycznymi decyzjami politycy. Pandemia naszym politykom i ich znajomkom pozwoliła na zarobienie kokosów - na wszystkim na czym się dało - od maseczek począwszy, przez respiratory, budowę szpitali tymczasowych i pewnie całe masy spraw, które będą sukcesywnie wyłazić. I gdzieś tą kasę trzeba oszczędzić - a pozostałe poza-pandemiczne obszary służby zdrowia świetnie się do tego nadają. Tu nie chodzi o to, że pandemii nie ma czy, że covid nie jest groźny. Ale o to, że przy tej okazji robi się własne interesy a cierpią na tym faktycznie potrzebujący chorzy ludzie, którzy zostali bez pomocy.
PSY
autor: epk dnia 15 czerwca 2021 o 23:00
Ja bym tylko uważała, jak pies ma kontakt z kotami - bo tam jest chyba permetryna. A ona jest mocno niebezpieczna dla kotów. Moje koty się w psy mocno wcierają.
Koronawirus
autor: epk dnia 15 czerwca 2021 o 12:11
To nie są żadne bzdury - lekarze onkolodzy już mówią o tym, że zgonów nie dość że jest więcej z powodów onkologicznych to straszliwie pogorszyła się wykrywalność raka na wczesnym etapie ze względu na brak dostępności do diagnostyki. Żniwo tego dopiero zbierzemy.
PSY
autor: epk dnia 14 czerwca 2021 o 10:58
ewuś, dzięki - właśnie chyba za późno się kapnęłam, że taki problem może być 😉. A w sumie to za późno zdecydowaliśmy do dodania drugiej osoby do zdawania z moim psem. I nie bardzo jest już jak wypróbować.

madmaddie, dzięki za sugestię <3
PSY
autor: epk dnia 14 czerwca 2021 o 08:35
Trochę pomoże - w tym sensie, że właśnie zacznę podawać rano a nie np. wieczorem wcześniej 😉.

U nas wygląda to tak - Zacznie się pewnie koło 9-10 (czyli już temp. dość wysokich się spodziewam) Siedzimy sobie i czekamy na start (ostatnio było niewiele cienia ale tu najwyżej odpalę auto i klimę i pies będzie siedział w środku) i to może być od pół godziny do 1.5 godziny, potem startujemy i mamy do przejścia ok. 2 km takim mocnym marszem (z tego co wiem to teren lekko pagórkowaty - nie byłam tam jeszcze) i raczej cały czas w słońcu (na razie prognozy przewidują ponad 30 stopni na ten czas). Pies mi będzie na bank te 2km ciągnął. Dochodzimy i mamy chwilę czasu na napojenie psa, próbę agresji itp więc jest chwila na odpoczynek (jakieś 10min) i zaczyna się egzamin czyli pies idzie już na szukanie. To co mojego psa może spompować to właśnie ten szybki marsz (pełne słońce po drodze, czarny pies dość mocno ofutrzony) - założenie jest takie, żeby sprawdzić jak pies pracuje na zmęczeniu tylko umówmy się ponad 30 stopni i pełne słońce to nie są normalne warunki - ani fizycznie dla psa ani do pracy węchowej. A on generalnie nie jest fanem upałów.

Nie wiem czy wystarczająco zrozumiale napisałam. W każdym razie drugi dzień może być jeszcze trudniejszy bo może być zmęczony mocniej.
PSY
autor: epk dnia 13 czerwca 2021 o 22:41
ewuś, a kiedy zaczynasz stosowanie? U nas stawiam, że egzaminy mogą się zacząć plus minus koło 10-tej, ale kolejność losujemy przed rozpoczęciem, zazwyczaj kilka psów w grupie, więc może pójść i koło 12-tej dopiero.
PSY
autor: epk dnia 13 czerwca 2021 o 21:45
smartini, dzięki <3
wrzody żołądka
autor: epk dnia 13 czerwca 2021 o 21:25
Sankaritarina, 6-7 razy w tygodniu, przy czym 4 to jest jazda na poziomie +/- N, raz ma trening pod koleżanką na takim poziomie L/P, raz albo 2 idzie w teren na spacer. To jest 19-latek więc wiadomo, że dopasowujemy do niego i czasem pochodzi na luzie w 3 chodach po kołach i tyle ale generalnie wychodzi tak jak napisałam wyżej.
PSY
autor: epk dnia 13 czerwca 2021 o 17:11
Słuchajcie. W przyszłym tygodniu mamy z psami egzaminy. Tak się zdarzyło że mój pies będzie szedł najprawdopodobniej 2 dni pod rząd. Szykują się upały, pies puchaty i czarny a przy przynajmniej część egzaminu w pełnym słońcu. Pytanie czy poza elektrolitami mogę jeszcze coś podać? Istnieje coś na kształt boosterów jak dla koni? Nigdy nie potrzebowałam stosować ale tym razem szykują się trudne warunki.
wrzody żołądka
autor: epk dnia 13 czerwca 2021 o 14:14
anetakajper, Zdaje się że coś się zmieniło w recepturze bo jestem przekonana że jak wybierałam to były otręby owsiane a owsa nie było. Shit. Muszę sprawdzić na etykiecie w stajni bo to nie jest dobre info
wrzody żołądka
autor: epk dnia 13 czerwca 2021 o 12:53
Ja nie mogę lucerny i soi a owsa nie chcę (nie że względu na wrzody). W podstawie obecnie dostaje musli spillersa shine conditionig mix plus otręby ryżowe i makuch lniany.
Dopasowanie siodła
autor: epk dnia 10 czerwca 2021 o 11:08
lhp, szczerze nie wiem jak jest w skokówkach - ja w ujeżdżeniówce mam specjalnie odepchaną przednią część poduszek łopatkowych - właśnie, żeby cofająca się łopatka miała miejsce i nie powodowała ruchów siodła na boki.
Koronawirus
autor: epk dnia 09 czerwca 2021 o 18:32
Perlica, generalnie to nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miała jakiekolwiek objawy po szczepionce. Za to po pierwszej dawce PF miałam. Także na drugą dawkę się naszykowałam hahaha.

Swoją szosą po przypadku o którym Ci wspominałam - nie mam wielkiej ochoty na szaleństwa. Nawet jak to tylko właśnie przypadek był.
Koronawirus
autor: epk dnia 09 czerwca 2021 o 18:11
Perlica, ja siedzę od wczoraj i czekam ale na szczęści po drugiej dawce nic, poza bólem ręki i lekkimi zawrotami głowy przy wstawaniu, ale to akurat równie dobrze może być z gorąca. A naszykowałam się na zjazd co najmniej 1-dniowy.
Dopasowanie siodła
autor: epk dnia 09 czerwca 2021 o 18:07
lhp, też stawiam na dużą łopatkę która mocno cofając się rusza siodłem na boki / cofa je. Ruszające się siodło powoduje wyjeżdżanie czapraka.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: epk dnia 09 czerwca 2021 o 13:35
Meise, ja bym skonsultowała. Mój koń jest pod opieką Hani Buch-Kupczyk i ona zawsze przy robieniu zębów (co pół roku) robi ten test z marchewką. I mi każe go robić dość często i zgłaszać jakby się coś działo.
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: epk dnia 08 czerwca 2021 o 17:41
Czymamy 😁
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: epk dnia 08 czerwca 2021 o 17:38
blucha, no tak tylko właśnie dlatego tego dawkowania (a zatem i ekonomiczności) nie ma jak porównywać. W sensie nie można się sugerować ani jednym ani drugim podanym przez producenta. Bo jeden dla koni wyścigowych a drugi raczej dla niewiele robiących albo super hiper przyswajających pasze. Ewentualnie jako dodatek do owsa może.
Patrząc po energii potrzebnej mojemu koniowi to jednej i drugiej muszę dać podobną ilość a to powoduje, że NutriPlan staje się mocno drogi.

Po nastu latach karmienia konia wychodzi mi, że niespecjalnie dla mnie ma sens patrzenie na dawkowanie - patrzę na energię, potem skład białko tłuszcze i węgle - czyli z czego ta energia głównie i z tego wynika mi ile mi tego będzie schodzić dziennie. Różnice w przyswajaniu nie są tak ogromne, żeby to miało jakiś straszny wpływ.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: epk dnia 08 czerwca 2021 o 17:24
blucha, ja nie wiem jak tego Nutri Planu miałabym dawać tylko 1kg na konia, serio. Skoro mój koń potrzebuje do dobrego wyglądu i pracy energii na poziomie plus minus 45-50MJ to jakim cudem ma mu wystarczyć dawkowanie - choćby nie wiem jak bogatej paszy o kaloryczności 12.85kg w ilości kilograma na dzień 😲. To dawkowanie to pewnie dawkowanie, które zapewnia wszelkie składniki mikro i makro ale nie energię. Więc tą energię trzeba by skądś dodać.
Poza tym w składzie lucerna - jak generalnie w większości pasz 😭
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: epk dnia 08 czerwca 2021 o 11:04
izydorex, akurat ja miałam konia na Ulca Power - powiem tak, też na początku przeczytałam dawkowanie a potem mnie koleżanka ostudziła, że to dawkowanie jest na konie wyścigowe w pełnym treningu. Ja mam konia, który potrzebuje mocno kalorycznych pasz i pracuje 5 dni w tygodniu tak na średnim poziomie i był na 3.6kg tej paszy bez innych dodatków - i wyglądał bardzo dobrze. 3.6 kg to 3 miarki dziennie. A nie jest koniem łatwym do dobrego wyglądania. Przy czym inne konie, które znam nawet mniej musiały bo to jest pasza mocno energetyczna - choć to taka wolno uwalniana energia.
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: epk dnia 08 czerwca 2021 o 09:52
madmaddie, ja lubię duże auta, bez większego problemu wsiadam w dostawczaki nawet te duże. Chryslera boję się ze względu na koszty utrzymania. Prawda jest taka, że japończyki (głównie Honda) przyzwyczaiła mnie do bezawaryjności i niewielkich kosztów napraw.
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: epk dnia 07 czerwca 2021 o 16:34
madmaddie, ja jeżdżę teraz civem kombi i niestety ma dla mnie za mały bagażnik. Dwa psy po 35kg w klatce dzielonej muszą być i teraz te klatki mają takie ciaśniutkie. Zakładam, że za rok oddam civka mężowi a sama będę musiała poszukać czegoś innego tylko jak na razie to z odpowiednio dużymi bagażnikami to wychodzą GrandScenic, jakiś Chrysler i fiat doblo. Już płaczę....
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: epk dnia 07 czerwca 2021 o 15:02
Ja nie przepadam za Oplami w ogóle, a już te niższej klasy są dla mnie "kwadratowe" w prowadzeniu. Podchodziłam ze 3 razy do kupna Astry i za każdym razem miałam wrażenie, że się prowadzi jak taczka i nie hamuje. Ale ja przyznaje, że jestem skażona japończykami i francuzami niektórymi a one są po prostu takie jakieś bardziej finezyjne w prowadzeniu i zdecydowanie lepiej hamują 😉. Ale wiem, że znajomi z Astr i Cors są bardzo zadowoleni - właśnie mówią, że to takie bezproblemowe auta generalnie.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 06 czerwca 2021 o 18:29
FurryMouse, no właśnie jeden jest zbyt kumaty hahahah
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 06 czerwca 2021 o 17:56
Och muszę zgłębić temat. Bo pomysł genialny tylko jak mi flat wyczai system to będziemy mieć prze...ne 😉
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 06 czerwca 2021 o 17:03
FurryMouse, nie no jeszcze jedno pytanie - czy drzwiczki da się dotknąć gdziekolwiek i to działa, czy jest jakiś obszar? Bo jak wszędzie to mój pies jeden szybko wyhaczy, że tak się da 😂
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 06 czerwca 2021 o 16:25
FurryMouse, czaaad
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 06 czerwca 2021 o 15:39
FurryMouse, no dobra a co jak nie ma prądu?
Bryczesy
autor: epk dnia 05 czerwca 2021 o 11:04
Czy ktoś ma te bryczesy: https://tiny.pl/r3q25
i jest w stanie powiedzieć jak wypada rozmiarówka?
strzemiona
autor: epk dnia 04 czerwca 2021 o 23:22
DJka, dziękuję bardzo 🙂
strzemiona
autor: epk dnia 03 czerwca 2021 o 21:47
Czy ktoś mierzył albo mógłby mi zmierzyć wielkość stopki w Acavallo Arena Alupro? W sensie na głębokość, bo szerokość podana jest przez producenta - 12cm.
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: epk dnia 01 czerwca 2021 o 09:45
-Alvika-, jesssu ona jeszcze żyje? Może ją zepchnij do jakiegoś zbiornika wodnego 😁
Koronawirus
autor: epk dnia 20 maja 2021 o 22:13
Perlica, znajomy w stajni miał koło 12 szczepienie o 17 trening i zszedł z tego treningu słaniając się na nogach. Nie bardzo był w stanie stać.
Koronawirus
autor: epk dnia 12 maja 2021 o 22:07
Perlica, spróbuj sobie anulować termin i zobacz jeszcze raz - mi np. nagle wyskoczyły siechnice, tuż koło wschodniej obwodnicy. Generalnie te terminy i miejsca co chwila się zmieniają.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: epk dnia 10 maja 2021 o 16:08
keirashara, och witamy we Wro i w naszym świecie pensjonatów 😅
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: epk dnia 10 maja 2021 o 11:18
taggi, w Machnicach pensjonat nigdy nie ruszył, plany tego były raczej w sferze plotek
Koniec z jeździectwem?
autor: epk dnia 08 maja 2021 o 10:33
Perlica, jednak nie do końca tak samo z psem
Mam psy i mam konia - koń w tych okresach ograniczenia przemieszczania się wiosną zeszłego roku dawał mi sporo więcej odsapnięcia. Z psami się na nielegalu po lasach poruszałam a do stajni wpadałam na kilka godzin (jeszcze psy brałam) i był total luz i odcięcie się. Nawet gadałyśmy po tamtym okresie ze znajomymi, że stajnia dała niezły bufor od rzeczywistości.

Zresztą dla mnie stajnia zawsze była miejscem, w którym się odcinam od wszystkiego. I bardzo to sobie cenię. To za czym tęsknię to zawody - ale nie jest tak, że żyć bez nich nie mogę. Coś tam sobie jeżdżę, nawet z trenerem - bez szykowania się do zawodów i na luzie. Cieszę się jak koń w formie. Jestem przekonana, że jest to ostatni mój koń i po nim zostawię to całkiem (wiek mój też robi swoje) ale ten konkretny koń to chcę żeby żył jak najdłużej - jest tak ważnym dla mnie zwierzakiem, że nie bardzo umiem sobie wyobrazić świat bez niego.
Ochraniacze
autor: epk dnia 08 maja 2021 o 09:10
Czy ktoś miał już te ochraniacze kompresyjne z Kraemera? Na stronie Kraemera mało opinii ale jest info, że się ślizgają i opadają mimo dobrze dobranego rozmiaru. Ktoś użytkował?
https://ogloszenia.re-volta.pl/bandaze-kompresyjny-felix-buhler-ceramic-rehab-r-l-tyly-para-nowe/o/355616/?szukaj=kompres&;kodkm=10&sortowanie=0
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 07 maja 2021 o 12:20
szam, ten blog widziałam. Natomiast jest to zdjęcie z ciemnego dość pokoju na jasny dwór i z takiej "najgorszej" odległości. U mnie ta odległość będzie dużo większa - ok. 30-35 metrów i zakładam raczej przygaszone światło wieczorami. Takich info nie mogę nigdzie namierzyć.
Do tego miałam w ręku te perforowane żaluzje - te które oglądałam miały zdecydowaną przewagę materiału nad dziurkami" - nie wiem czy w ogóle są różne gęstości tych dziurkowań
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: epk dnia 07 maja 2021 o 12:10
Aleks, to generalnie jak ma cushinga to co najmniej część z tych pasz co ci podaliśmy odpada bo mają za wysoki poziom cukrów
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 06 maja 2021 o 13:39
No fajne fajne tylko mam przeszklone poł ściany w salonie i teraz nie wiem czy widać przez nie zarysy sylwetek czy dokładnie wzory na majtkach 😁
Koronawirus
autor: epk dnia 06 maja 2021 o 11:11
Mi po Pfizerze ręka odpadała w nocy i na drugi dzień, była spuchnięta mocno. Teraz na 3 dzień po miejsce dalej mocno boli ale już normalnie robie coś ręką. Na drugi dzień od rana miałam mocne mdłości a potem ogromny ból głowy. Wzięłam w końcu przeciwbólowe, bo słabo było z wytrzymaniem tego. Na bank nie dałabym rady jechać nigdzie autem więc przesiedziałam w domu i przespałam pół dnia. Dziś już lepiej.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: epk dnia 06 maja 2021 o 11:08
Aleks, zobacz sobie Senior Conditioning Mix - on nie ma luźnych ździebeł, jest miękki kruchy granulat plus płatki zbóż. Brak całych ziaren. Wydaje mi się, że dla konia z problematycznymi zębami może być bardzo ok.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: epk dnia 06 maja 2021 o 09:52
Słuchajcie, czy ktoś z was ma żaluzje perforowane? Z pewnych względów takie by były lepsze i w części domu wolałabym takie mieć. Pytanie jak bardzo przezierne są te żaluzje. Na części okien bez problemu mogę zaciągnąć dodatkowo zasłony, ale wiadomo, że nie będzie to robione codziennie - każdego wieczoru. Wolałabym, żeby nie widział mnie każdy jak lekkim świetle będę przechodzić wieczorem przez salon. W sumie problem jest na jakiś czas, dopóki krzewy nie porosną. To co jest w necie to zdjęcia żaluzji mocno pod światło i wtedy ma się wrażenie, że widać wszystko.
PSY
autor: epk dnia 05 maja 2021 o 12:08
madmaddie, nie zauważyłam.
wrzody żołądka
autor: epk dnia 05 maja 2021 o 11:58
zembria, może dopytaj, pierwszy raz spotykam się z tak długą ilością bez wody. dr. Biazik zaleca 16/12/6 o ile pamiętam.
PSY
autor: epk dnia 04 maja 2021 o 16:13
a.kaminska, i na spokojnie - lepiej mniej niż za dużo, nawet jak ci się wydaje, że super idzie.
PSY
autor: epk dnia 04 maja 2021 o 14:43
a.kaminska, poszukaj na YT crate games, myślę, że to Ci pomoże.
Lotnaa, mi się mega sprawdza półwilgotny Eden
COPD
autor: epk dnia 30 kwietnia 2021 o 14:05
Sivrite, tylko to nie jest prywatna strona modów. Czy właściciel strony kazał go zbanować? Bo może czegoś nie doczytałam.
COPD
autor: epk dnia 30 kwietnia 2021 o 09:39
No to już gruba przesada.