Haflingery

Tak to wałaszek, w tym roku stuknie mu 8 lat 🙂
Na zdjęciu pod moim mężem
To ja też dodam zimowe jak można 😉
Kortina jakiś chudziutki ten twój haf. Zakodowane mam w głowie ,że haflingery to takie milutkie kluseczki ale i tak jest ładny
Tak wyszła, jak zrobię zdjęcie to dodam ją z pastwiska 😉
kortina boska jest. Wcale nie jest chudziutka to jest ten szczuplejszy typ haflingerów. Chciałabym aby toffi tak wyglądał. Oczywiście czekamy na więcej zdjęć 💘
To i ja sie pochwale :P

i jeszcze jedno zimowe


edytuj posty 🤦
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 stycznia 2011 21:05
Ale chudzinki...mojemu brzuch utył jak baba w ciązy wygląda  😡
wiesz, już wywałaszony, to ma prawo  😁
bardzo lubię tą rasę, u nas w pensjonacie jest jedna reprezentantka, Morfina - jakie ma imię, taki charakter 🙂


  😁
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 stycznia 2011 21:24



moje wałaszątko 😉
kujka   new better life mode: on
25 stycznia 2011 00:18
Alborek, w koncu jakis haf ktory nie jest wyryjony, sztywny, niedokraczajacy i z odwrotnie wygietym kregoslupem łiiiii! Wstawiaj wiecej swojego zwierzatka, nareszcie jest na co z przyjemnoscia w tym watku spojrzec!
Kujka, bo to kwestia pracy z koniem, a nie rasy 🙂 Tuffy ma napewno zdjęcia Hafki, z którą pracowała, powinna się pochwalic  🏇
To Nadia z lata 😉
Kujka dzięki za miłe słowa, ale niestety nie zawsze jest tak kolorowo  😉




Parę stron wcześniej masz zdjęcia z jego pierwszych zawodów towarzyskich 😎
kujka   new better life mode: on
25 stycznia 2011 09:06
Pinesska, prosze no bez takich komunalow... wiem ze to nie kwestia rasy, po prostu razi mnie w tym watku gro koni jezdzonych byle jak, zle osiodlanych, z dziwnymi rzeczami w pyskach...  kon Alborek, to chwalebny wyjatek i to podkreslam. wyjatek na tle tego watku a nie rasy na Boga...  😵
No wkońcu się trochę tu rozkręciło🙂
Alborek popieram słowa Kujki choć sama mam halfa przeważnie nie wyglądają najlepiej w siodle (oprócz Twojego).
Twój ma ciekawe siodło zwłaszcza ten tył taki połączony na grzbiecie konia co to?
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 stycznia 2011 09:27
Alborek popieram słowa Kujki choć sama mam halfa przeważnie nie wyglądają najlepiej w siodle (oprócz Twojego).

ale to nie jest wina tych KONI, ze źle wygladają w siodłach, tylko LUDZI, którzy je siodłają! a siodłają najczęściej nieprawidłowo i niedopasowanymi siodłami. maja konisia ładnego, ale już na dopasowanie siodła się nie chca wysilić.

świetny przykład - już wczesniej "obsztorcowana" sakura, której kon nie nosi siodła na plecach, tylko na łopatkach i prawie na szyi.
Pinesska, niestety nie mam za dużo zdjęć a jeśli mam to te z okresu kiedy wsiadałam na nią zdecydowanie rzadziej więc jest trochę gruba hehe poza tym teraz jest na urlopie macierzyńskim hihi i ma wolne🙂😉 generalnie to nie ma się czym chwalić, ale konisko same w sobie ładne więc wstawię🙂
Koń stoi w BB Ranch:

sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
25 stycznia 2011 09:37
[quote author=Hipka2 link=topic=1432.msg869282#msg869282 date=1295946792]
Alborek popieram słowa Kujki choć sama mam halfa przeważnie nie wyglądają najlepiej w siodle (oprócz Twojego).

ale to nie jest wina tych KONI, ze źle wygladają w siodłach, tylko LUDZI, którzy je siodłają! a siodłają najczęściej nieprawidłowo i niedopasowanymi siodłami. maja konisia ładnego, ale już na dopasowanie siodła się nie chca wysilić.

świetny przykład - już wczesniej "obsztorcowana" sakura, której kon nie nosi siodła na plecach, tylko na łopatkach i prawie na szyi.
[/quote]

Bez przesady miał założone źle na 1 zdjęciu i odpierwiastkujcie się ode mnie!
Hej mnie nie chodziło o same siodła i o siodłanie ale ogólnie o to, że na haflingerach trzeba się więcej napracować aby chodziły pod siodłem(jeźdźcem) tak jak większe konie( o dłuższej szyi) ładnie ustawione na pomoce z podstawionym zadkiem.
Zaraz mnie za to zjecie ale tak haflingery mają krótszą szyję i mniejsze predyspozycje do wyginania szyjki ale nie twierdzę,że to niemożliwe. Przeważnie właśnie się jeździ na nich jak na takich grzecznych miśkach używa się do jazd rekreacyjnych. Dlatego jest tu dużo pięknych haflingerów ale nie jeżdżonych jak te z wątku ujeżdżeniowego. Myślę, że dlatego te osoby które mają na tyle dobre umiejętności jeździeckie i potrafią jeździć na swoich haflingerach tak ładnie są tu dostrzegane.
Mimo wszystko jest to wątek o halfach i każdy może nawet usztywnionego konia tu dodać🙂
Sakura ja nie mam nic do Twojego siodłania🙂
Tuffy masz się czym chwalić 💘
Hipka2 to rajdowy Daw-Mag, a pod siodło dajemy jeszcze tzw. poduszkę angielską lub żel.
Nasz haflingerek też chodzi w rekreacji, ale czasem trzeba wsiąść i go przywołać do porządku, jak większość koni rekreacyjnych 😉
Ale powiem Wam szczerze , że z siodłaniem jest problem. Nasze zwierzątko jest okrągłe i siodło często przechyla się podczas jazdy lub przesuwa do przodu, mimo że popręg jest dobrze dociągnięty 😡

A tu dla poprawy humoru 😀 (lato 2009 i kuzyn i wiecznie głodny... :hihi🙂
O a ja zmienię trochę temat.
Alborek zauważyłam ze twój wałach raczej nie zmienia koloru sierści na zimę. Moja klaczka robi się ciemna i tylko brzuch zostaje biały.
A jak jest z waszymi hafami?
Kujka, bo tak to zabrzmiało 🙂 sama widzisz, wiele koni takich  "ładnych" ras mają osoby nie mające ambicji sportowych, czy w ogóle treningowych. Kupują konie ładne, do kochania, np. araby, fryzy, czy właśnie haffy. jJa nie widzę w tym nic złego, ale cieszy mnie widok fajnie pracującego konia tychże "ładnych" ras.

Pewnie teraz na mnie naskoczą użytkownicy  😁
kujka   new better life mode: on
25 stycznia 2011 18:29
Pinesska, zgadzam sie i uwazam ze ta "ladnosc" i oryginalnosc jest wlasnie przeklenstwem takich ras. bo kazdy kon zasluguje na dopasowany sprzet i jezdzca ktory wie co robi. no ale koncze juz bo to chyba off sie robi 😉
Pinesska zgadam się w pełni.
Fajnie jest patrzeć na zebranego hafa, ale nie możemy winić ludzi którzy kupili takiego konia dla przyjemności, każdy może sobie kupić takiego konia jakiego chce i jaki mu się podoba. A sama wiem że haflingery się podobają ludziom 😉
kortina- mój latem jest znacznie jaśniejszy a zimą ma taką rudą szczecinę. Latem wychodzą też takie ładne jabłuszka od dołu 😀

za duże zdjęcia 🤦
Kortina nasz zwierz jest ciemniejszy od typowych haflingerów, ale na zimę ciemnieje jeszcze bardziej  🙂
Moja Nadia to w lecie jest złota a na zimę robi się taka ciemna i ma strasznie długa sierść 😉 Musze jej zrobić zdjęcia  😀
cieciorka   kocioł bałkański
25 stycznia 2011 21:49
ale nie możemy winić ludzi którzy kupili takiego konia dla przyjemności

to niech go jeżdżą tak, żeby dla niego było to również przyjemnością. przecież o to tylko chodzi.
przegladam sobie zdjęcia z lata i .... chart polski też może myśleć,że jest kucem 😜

za duże zdjęcie 🤦
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się