Bryczesy

Animo są dużo bardziej rozciągliwe niż bryczesy innych marek np. ES
Bo one są baaaardzo elastyczne przecie  😉
Mi się nie podoba w nich ten cienki materiał, który przy krótkich lejach i białym kolorze daje piękny efekt prześwitywania wszystkiego  😁
Chyba, że tylko takie modele dziwne mierzyłam.
Właśnie ten cienki materiał jest super na lato  😎 Ale krój ma specyficzny..ciekawa jestem jak będzie z trwałością bo nie wyglądają na wytrzymałe  🤔
[quote author=BaŚ link=topic=217.msg1772336#msg1772336 date=1368256375]
Animo są dużo bardziej rozciągliwe niż bryczesy innych marek np. ES
[/quote]

One wypadają po prostu większe . Nosze Es-a 80-tki  ( na styk ), Animo I-44 , D-38 . Spokojnie zmieściłabym się w Animo D-36.

edit.
  cytat z mojego postu w wątku  Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu) , może komuś się przyda dla porównania  😀

,,Almika napisała że wzięła rozmiar 44IT , a nosi ES 38. No to ja na szybko wydedukowałam że chcę na wiosnę rozmiar 42 , czyli IT 48...
Dzisiaj przyszły ... OGROMNE 😲 Okazało się że mogłabym się w nie zmieścić , jeszcze z koleżanką hihi.
Dla zainteresowanych wymiary roz. 48IT Animo Nonsia
pas46cm
biodra54cm.
dł zewnętrzna93cm.
dł. od kroku 74cm
http://www.redpostequestrian.co.uk/1711/products/animo-nur-ladies-breeches---nero-black.aspx
Tu jest realna tabela rozmiarów Dla bryczesów Animo, jakby ktoś szukał. 48 IT wypada jak 16/18 UK czyli jak 44-46 ze wskazaniem na 46 hihi. 44IT -12/14UK - czyli coś pomiędzy 40-42 naszym , czy np. ES-a
Umówiłam się z Awill na wymianę.Animo Nonsia już w tym rozmiarze nie ma, więc wzięłam Animo Nur w kolorze Blu Nawy.
http://awilhorse.pl/30-bryczesy-nur.html
W rozmiarze 44 ( D-38) pas ma 40,5cm , dla porównania w ES Laura m, Lorena 80 , pas ma 38cm.
Z ciekawostek . Animo Nonsia (nie wiem jak inne modele Animo) miały w środku, w miejscu leji wszytą laicrę , coś na wzór spodenek na rower...Postaram się wstawić zdjęcia w najbliższym czasie ."
wypadają większe i dłuższe  😀 Jak wypadają rozmiarowo HORZE Grand prix?
podbijam pytanie o horze grand prix  😎 z wymiarów wynika, że trzeba brać jakieś 2 rozmiary mniejsze niż np. pikeury 😉
okunka, Ja mam i Horze GP, i Pikeur'y, np. Lugany w rozmiarze 36. Szczerze powiedziawszy, dużej różnicy nie ma, Horze są trochę większe i wydaje mi się, że mają niższy stan od Pikeur'ów.
A jak ma się jakościowo Horze do Pikeurów? Ta sama półka czy niższa?
Jaki w dotyku lej w Horze?
Ja mam obie pary ponad rok, Pikeur'y nawet dłużej i śmiało mogę powiedzieć, że Pikeur'y są zdecydowanie lepsze! Horze niesamowicie wyblakły, z ładnego, czekoladowego brązu zrobiły się zgniłozielone(?), zresztą moim zdaniem Horze są mniej elastyczne niż Pikeur. Co do leja, jest miękki w dotyku i przyjemny, nie jest sztywny, po praniu także 🙂
A jak ma się jakościowo Horze do Pikeurów? Ta sama półka czy niższa?
Jaki w dotyku lej w Horze?


Zdecydowanie niższa, natomiast zastanawiam się nad białymi  🙄
Rozmiarówka animo 4 rozmiary w dół. Moje 44IT miały być jak 38ES, ale w rzeczywistości były jak 40...po jednym wyjściu oddałam je do krawcowej. Zmniejszone profesjonalnie o jeden rozmiar i teraz jest super.
Ciekawa jestem czy te horze mają podobny fason do kingslanda karen

[img]http://www.kingslandbreeches.com/admin/common/GetImg.asp?FileID=1189&ysize=404[/img]
figaro2046 bryczesy Animo nie są większe.
Po prostu przeliczyłaś rozmiar włoski na rozmiar D, czyli niemiecki :P
Nasz europejski przelicznik wygląda tak i wszystko się zgadza:
Dramka, miałam okazję przymierzać te KL i mam wrażenie, że są bardzo podobne. Jedynie moje Horze mają rzepy i długi lej, no, ale materiał Kingslandów zdecydowanie jest nie do porównania. Ja jestem w nich osobiście zakochana, ale cena zwala z nóg 🙁
Baś Ja mówiąc że są większe mam na myśli rozmiar D czyli europejski 😉

gabb. Moje Kingslandy też mają długi lej 😉 Tylko objawy mnie właśnie ta jakość lej w HORZE
Baś - ja porównywałam do ES-a , niemieckiej rozmiarówki ( o zbliżonym kroju) , i nadal uważam że wypadają większe , zresztą patrz post Almiki.
44I wypada jak 40-42 nasze. Ze wskazaniem na 42.
Wymiary porównawcze podalam w poprzednim poście.
Dramka, lej jest w porządku, jednak szału nie ma, ale nie wypada najgorzej przy innych moich bryczesach, a mam porównanie do Pikeurów, ESów, KL czy Cavallo. I jest zdecydowanie lepszy od leja w bryczesach FP! Materiał wypada dużo słabiej od leja. Szczerze mówiąc, po roku użytkowania lej trzyma się sto razy lepiej od reszty materiału bryczesów Horze.
figaro2046 czyli Twoje odczucia zgadzają się ze wstawioną przeze mnie tabelką 🙂
No dobra , niech będzie  😁
Ja mam ANIMO D36 które wypadają jak 40ki  🤔
Co to za model euro-stara, bo nie mogę znaleźć? 😉

podwójna szlufka i skośna kieszonka, materiał NIE prążkowany
Stary model z wysokim stanem Sarah, z krótkim lejem Diana
Albo jeszcze starszy model EuroStar Alexa 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
16 maja 2013 13:24
Dziewczyny nie mogę odszukać odpowiedzi na moje pytanie :/

Jaki to rozmiar bryczesów "po polsku" jeżeli na metce widnieje:

D 80, USA 28L, F 38L, GB 26L, I 44L

Bryczesy to Pikeur'y

Z góry DZIĘKUJĘ!  :kwiatek:
40 przedłużane  😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
16 maja 2013 13:32
Dziękuję!  :kwiatek:
Zwracam się do was z pytaniem, gdyż musze sobie kupić wreszcie nowe bryczesy, tlyko wiele z nich jest uszyta z takiego sztywnego, nieprzyjemnego przy zakładaniu materiału (np. chyba wszystkie fair play), a mi potrzebne sa bryczesy takie jak te materiałowe z decathlonu tylko że z pełnym lejem.
Znacie może takie? Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi  😉
HKM chyba mają podobny materiał do fouganza
Bawełniane Yorki mają taki coś materiał jak te z Decathlonu... 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
18 maja 2013 22:03
oglądałam dzisiaj świetne bryczesy ([s]chyba[/s] hkm) z pełnym lejem, bez żadnych suwaków itp. z elastycznymi wstawkami w pasie. fajnie leżą i ładny kolor - szary melanż. [s]zaraz poszukam jakiejś fotki 🙂 [/s]

edit: o takie, tyle że na żywo zyskują
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się