Kradzież danych - sposoby wszelakie

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2009 23:49
Na końskich był temat o mejlach  zakup konia, a tak nie jeździecko, to w jaki sposób próbowano wyciągnąć od was dane, jak się racjonalnie przed tym chronić?

Ostatnio dostaje zabawne mejle. Ktoś mało uważny, mógłby mieć problem.

#
15 kwietnia 2009 23:36  od Administrator O2 <administracja-poczty@o2.pl>

DRODZY UŻYTKOWNICY POCZTY TLEN
Ze względu na to ,że do 29.04.2009 cały system pocztowy ma być przeniesiony na inny serwer musza państwo ponownie wprowadzić swoje dane do bazy O2. Jeżeli nadal chcą państwo korzystać z naszych usług proszę postępować według poniższej instrukcji:

INSTRUKCJA:
1. wejść na stronę www.administracjao2.pl
2. uzupełnić formularz.
3. po zatwierdzeniu formularza dane zostaną przekazane do bazy danych tlenu.


Od 29.04.2009 będą się państwo logowali na stronie nowymi danymi. Dlatego należy je zapamiętać. Za problemy i utrudnienia przepraszamy!!!
admninistracja tlenu


potem znów:


#
18 kwietnia 2009 17:55  od Administrator O2 <administracja-poczty@o2.pl>

DRODZY UŻYTKOWNICY POCZTY TLEN
Ze względu na to ,że do 29.04.2009 cały system pocztowy ma być przeniesiony na inny serwer musza państwo ponownie wprowadzić swoje dane do bazy O2. Jeżeli nadal chcą państwo korzystać z naszych usług proszę postępować według poniższej instrukcji:

INSTRUKCJA:
1. wejść na stronę www.administracjao2.pl
2. uzupełnić formularz.
3. po zatwierdzeniu formularza dane zostaną przekazane do bazy danych tlenu.


Od 29.04.2009 będą się państwo logowali na stronie nowymi danymi. Dlatego należy je zapamiętać. Za problemy i utrudnienia przepraszamy!!!
admninistracja tlenu


i znowu:

11 czerwca 2009 15:27  od Administrator O2 <administracja-poczty@o2.pl> 

DRODZY UŻYTKOWNICY POCZTY TLEN
Ze względu na to ,że do 20.06.2009 cały system pocztowy ma być przeniesiony na inny serwer musza państwo ponownie wprowadzić swoje dane do bazy O2. Jeżeli nadal chcą państwo korzystać z naszych usług proszę postępować według poniższej instrukcji:

INSTRUKCJA:
1. wejść na stronę www.administracjao2.pl
2. uzupełnić formularz.
3. po zatwierdzeniu formularza dane zostaną przekazane do bazy danych tlenu.


Od 20.06.2009 będą się państwo logowali na stronie nowymi danymi. Dlatego należy je zapamiętać. Za problemy i utrudnienia przepraszamy!!!
admninistracja tlenu
Ja dostałam takiego "wyłudzającego" maila chyba tylko raz.. Sprawa była wtedy głośna nawet w TV bo chodziło o bank jakiś.. Nie pamiętam już dokładnie.. Ja w każdym razie nigdy na tego typu maile nie odpowiadam po prostu.. A jak się chronić? Szczerze mówiąc to nic poza ostrożnością i rozsądkiem nie przychodzi mi do głowy..
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 czerwca 2009 14:01
Ja regularnie dostaję maile, że wygrałam kilka milionów euro w jakiejś tam loterii. Wystarczy, że podam swoje dokładnie dane, łącznie z numerem konta, żeby odebrać nagrodę  🤣 Ahh, szkoda, że to nie jest aż takie proste...  🤔

Myślę, że zdrowy rozsądek to podstawa. Banki wciąż powtarzają, że nigdy nie proszą mailem o potwierdzenie danych. A często dostaję maile z banków, których nie jestem nawet klientem. Chociaż muszę przyznać, że wyglądają one całkiem profesjonalnie i zapewne nie jedna osoba dała się naciąć.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 czerwca 2009 19:33
Ja kiedyś wygrałam 800 000 dolarów w loterii yahoo ;]
O tyle jest to irytujące, że zaśmieca człowiekowi skrzynkę i można kiedyś na coś ważnego z ostrożności nie odpowiedzieć. Już nie mówiąc o ludziach, którzy nie są specjalnie obeznani...


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się