DIY - zrób to sam

dragonnia dziękuję 🙂

BASZNIA nie jest taka straszna. 😉 Trzeba tylko dobrze taśmą przymocować szablon i nie używać zbyt dużo i zbyt rzadkiej pasty.
Ja mam taką: http://dekormania.com.pl/pasta-strukturalna-450g-p-1268.html gęsta, nie rozrzedza się zbyt od dodania farby. Samą farbą też można zrobić fajny efekt. 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 kwietnia 2014 15:52
Alaska, bardzo dziekuje za rady 🙂. Takie cuda jak Twoje mi pewnie nie wyjda, ale dzieki Tobie popróbuje 🙂.
Nie ma za co. 😉 Polecam się na przyszłość.
Sama mistrzem jeszcze nie jestem i często uczę się pewnych rzeczy na zasadzie prób i błędów, albo wpadek pt. ,,jak przykleić sobie serwetkę na pudełku do góry nogami, bo się zamyśliłam"  😁 tak jak to było w przypadku tego różowego.
Teraz produkuje właśnie kolejne dwa, jak skończę to się na pewno pochwalę.
witam ponownie
ostatnio uruchomiłam "produkcje" kolejnych pudełeczek z roznymi wzorami 😉



Wiecej zdjec mam tutaj -> https://www.facebook.com/magda.koziel.58/media_set?set=a.843297219030077.1073741833.100000494208829&type=3

konik 😀


 
nerechta, niesamowite! Proste przedmioty, a jaki genialny efekt  🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 czerwca 2014 21:58
Siostra mnie zaraziła Loom Bands, przysiadłam dziś i poczyniłam zwierzaki 😉


BASZNIA   mleczna i deserowa
23 czerwca 2014 08:57
Fajoskie :-) . Konik gdzie :-P ?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2014 09:00
Konika robi sie ponad godzine, czasu brak 🙁
To i ja się pokażę. Zaczęłam ostatnio coś działać i powstały 3 koralikowe zwierzaki. Co myślicie?

Konik, skarabeusz i myszka 😀
Nie wiem czy się nadaje do tematu:
odnowiony stuletni kufer po posagu prababci  😉

W trakcie


Po

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
07 lipca 2014 06:48
Kufer cudny. Pasuje do tematu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 lipca 2014 10:07
ChemiK, cudne. Jaka to technika?
BASZNIA zabiłaś mnie teraz 😵 hmm ja bym to nazwała nawlekaniem/przewlekaniem koralików przez żyłkę, drucik😉 🤔
Mamy tu kogoś kto zajmuje się scrapbookingiem ?  👀

Aprilla
  fajny! Lubię takie klimaty jakiś rzeczy ze strychu.
czy ktoś tu graweruje na szkle? od wczoraj się wkręciłam i nie mogę przestać!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 sierpnia 2014 20:08
Moja mama jest z zawodu zdobnikiem szkła 😉
Pomocy! Chciałabym sobie przerobić plastikowe strzemiona Compositi Reflex z czarnych na srebne za pomocą spray`u. Czy mi to wyjdzie i jak je ewentualnie muszę przygotować strzemiona przed przeróbką?  🤣
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
17 sierpnia 2014 20:25
Dużo zabawy, a efekt nie jest gwarantowany. Najlepiej oddaj do chromowania ale  po kilkukrotnym użyciu miej świadomość, że może się powłoka zluszczyc.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 sierpnia 2014 13:22
Wiedziałam o istnieniu tego wątku, ale nie przypuszczałam, ze można tu znaleźć takie cuda! 😜


Korci mnie, żeby rozpocząć przygodę z decoupage. Im więcej czytam na ten temat i oglądam prac wykonanych tą techniką, tym większą mam chęć, żeby spróbować.
Widzę, że mamy na forum przynajmniej kilka zorientowanych osób, chciałabym więc zapytać o jakieś rady na początek dla zupełnie zielonej osoby. Na co zwrócić uwagę, czego unikać itd. :kwiatek:
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
23 sierpnia 2014 07:06
No to żeś pytanie walnela. Ale ok, tak w skrócie. Pędzle najlepiej naturalne. Farby akrylowe polecam z firmy Amsterdam lub Renesans. Na początek do psucia wystarcza. Klej do decu nie za rzadki, jeśli za gesty to dobierz taki co z wodą można rozcienczyc. Pauli ja Ci poprostu wyślę na pw nr komórki. Zadzwoń to powiem po kolei, bo z telefonu pisze i szału dostaje.
Dorzucam, kolejna haftowana wstążka do prezentu, tym razem ślubnego:

deborah   koń by się uśmiał...
23 sierpnia 2014 20:43
ostatnio przeszedł mi maszynowstręt i zaczełam tworzyć i szyć dla siebie. odkopałam dawno zakupione materiały i wyszło kilka fajnych sukienek 🙂



ta początkowo miała być dla mnie ale w wyniku zainteresowania nią znajomych powstał pomysł serii takich kiecek
Ja dorzucę chustecznik do kompletu do szkatułki z poprzedniej strony:

Jak w końcu skończę, a już ostatni szlif został to się innym pochwalę. 😀

abre fajne !
deborah czarna fajna, podoba mi się. Myślałam z początku, że to jakaś fota z wesela czy coś  😁
Pauli ja polecam się rozejrzeć po budowlanych, ja jako podstawową farbę używam białej akrylowej do ścian i zwykle zabarwiam ją kolorowymi ze sklepów już plastycznych. Do tego lakier ( polecam vidaron 😉 ) puszka chyba 400 ml coś chyba ok. 16 zł. I kleju też używam budowlanego, takiego z ,,Dragona" pomarańczowy zwie się ,,wikolowy do drewna" jak potrzebuję to rozcieńczam z odrobiną wody.
I zgadzam się, w dobre pędzle warto zainwestować. Badziewnym sprzętem choćby się nie wiem jak starać to i tak efekt nie wyjdzie tak dobry i dokładny. Fajną sprawą są też pędzle gąbkowe, u mnie się przydają.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
25 sierpnia 2014 09:58
Alaska
Dziękuję :kwiatek:

Zostałam uzbrojona przez dragonnię :kwiatek: w garść porad i jak tylko dostanę wypłatę zaczynam kompletować niezbędne akcesoria i biorę się do dzieła 😀

deborah
Ale super! zwłaszcza ta druga.
Gdybym tylko miała lepsze nogi, sama bym chętnie taką zamówiła 😉
Deborah, zła kobieto!
Drugiej sukienki pragnę, gdyby była z grafiką "Horses", to już bym nie spała po nocach. Urzekło mnie hasło o pustym portfelu.
deborah   koń by się uśmiał...
25 sierpnia 2014 17:08
Dzięki dziewczyny !
Aprilla, napisy będą dowolne 🙂
Hej Dziewczyny🙂. Planuję uszyć sobie etui na telefon o takie:

Telefon to Xperia M2. Jak myślicie czy doliczenie 1cm w szerokości i wysokości wystarczy żeby telefon się zmieścił? Jest stosunkowo "chudy"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się